Yarbay
05 Mart 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Silinebilir. Tesekkurler.
notebooğu güvenli kip de açmak için bikaç kez hızlı hızlı F8 e bastım ve bi daha boot ekran ı gelmedi.
(bios çalışıyor,biosda harddisk gözüküyor; fakat boot etmiyor)

neyapabilirim?
http://www.enekonomik.com/Cep_Telefonu/3/Motorola/1027/Motorola%20V980/Ozellikleri Linkdeki Motorola V980 telefonum var. CardReader ile nası java uygulama vs yükleyebilirim.

card reader a hafıza kartını taktığımda ses vide ve resimler adı altında üç klasör çıkıyo...

Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
http://www.hemenpaylas.com/download/718873/LIG_TV_-_May_14_22_34_0.avi.html

*** yerlere birleşik şekilde hemen paylas yazın arkadaslar

hasan sas ellerüzerinde birbaba hindi tezahürat:

Not fenerliler çekmesin

şifre: şampiyongs
Bir ön eleme oynuyacağız ve seri başıyız arkadaşlar bekle bizi avrupa geliyoruz

not: çekemeyenler bu topic e yazmasın
Elimde bulunan arctic cooling nv6 silencer ın fanının ters dönmesi sonucu performansı da yeterli değildi . Bu durum içime sinmedi ve biraz üstünde çalışma yapmaya karar verdim.

-araştırdım ve bu ters fan olayı ile karşılaşan daha başka arkadaşlarında olduğunu gördüm.(fabrikasyon hatası olabilir.)

-ilk başta silencer ın fanının pinlerini ters takma fikri aklıma geldi ama malesef işe yaramadı. ters takınca hiçbi tepki vermedi, fan çalışmadı yani.

daha sonra extreme sistemde gezinirken bi resim gözüme çarptı (resim1) hemen denemeye kalktım;
baktım ki sonuçlar stock fan ile bi farkı olmadı; başka işyapıcak bir mod yapayım dedim.
resim1

arkadaşım goke ninde yardımlarıyla 3mmlik plexyleri keserek fanı tam hetsinke ve içerdeki havayı dışarı atıcak şekilde yerleştirip yapıştırdım. sonuç olarak ortaya böle bi model çıktı .

(daha sıcaklık ile ilgili sonuçları test etmedim şimdilik.)

-Forumda bikaç arkadaşın soğutma performansından memnun kalmamasından dolayı ninja cooler üstünde yaptığım mod çalışmamı paylaşmaya karar verdim.

-Ninja elime geçip ilk montaja başladığımda alttaki resimdeki gibi hava kanallarından hava nın geçebileceğini düşünerek fanı bu şekilde takmaya karar verdim.

-Fakat denemelerime baktığımda resim2 deki gibi takınca daha iyi performans elde ettim. Sanırım bu şekilde takınca alt taraftaki heatpipeler daha iyi soğuyo ve işlemci üzerinde daha iyi performans veriyo. (Kendi ölçümlerime göre fanın resim2 deki gibi takılmasını tavsiye ediyorum.)
resim2

-Daha sonra biraz daha detaylı inceleyince yan taraftaki heatpipelerin yeterli soğuyamadığını ve bununda sebebinin önden üfleyen fanın havasının öndeki heatpipe ye çarptıktan sonra dağıldığını, arkadaki heatpipelere yeterli seviyede çarpamayıp yeterli derecede soğutma sağlayamadığını fark ettim.
Buradan yola çıkarak yan taraflarını aliminyum bant ile kapatmayı denedim. Düşünceme göre böle yapınca yandaki bantlara çarpan hava tekrar arkadaki heatpipelere ulaşacaktı. İstediğim performansı alınca kesin şekilde bantladım. Resimler aşağıda..

-Bu çalışmalar sonucunda stock fandan loadda 18-20 derecelik bifark elde etmiş oldum.
fazla uğraştırıcı ve fazla el emeği isteyen bi çalışma değildir.. Ninjanın performansından memnun olmayan arkadaşlara denemelerini tavsiye ederim.

Not: herkesin kasaiçi soğutmasına göre durum farklı olabilir. Ben cmstackerda eniyi performansı bu şekilde aldım.
windows kurabilmek için sata2 diskinizi anakarta illaki raid kanalından disket takarak mı tanıtmak gerekiyor.?
-audigy2 ön panel ve uzaktan kumandası audigy ES ses kartlarında kullanılabilir mi?

-eğer kulllanılırsa bunların kumandası sadece creative medya centerda mı işe yarıyo yoksa bütün windows un sesini açıp kapayabiliyor mu?

arkadaşlar pes5 masterlig de ilerlerken ikinci sezonun sonuna geldim. oyuna girdim oda ne oyun donuyo ve pc yi kitliyo.

daha önce böle bi hata yokdu. yeni format attım üstüne oyunuda oynadım ama şimdi bu hatayı veriyo.

c ye kuruluydu kaldırım d ye kurdum yine aynı hata.

bu hata ile karşılaşan arkadaşlar var mı?

çözümü ne olabilir?
Hakkında
Meslek: Satış Sorumlusu
İlgi Alanları: Müzik, teknoloji, Foto
Forum İmzası:
Lenova Ideapad Y510P//Canon Eos 7D- Sigma 50mm f1.4//Iphone 7 Plus//4x2 Kingston ddr2 Hyperx 1066 //Samsung 250gb+500gb Sata2 Ncq//Skystar2.6D//Audigy2ZS Platinium//Razer Plazma//Tagan 480//CMStacker
Forum İkinci El İmzası:
Lenova Ideapad Y510P//Canon Eos 7D- Sigma 50mm f1.4//Iphone 7 Plus//4x2 Kingston ddr2 Hyperx 1066 //Samsung 250gb+500gb Sata2 Ncq//Skystar2.6D//Audigy2ZS Platinium//Razer Plazma//Tagan 480//CMStacker
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Citroen
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
ISS
D-Smart
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
TV
Philips
Klima
Klima
Notebook
Lenovo
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.666
İkinci El Bölümü Mesajları: 778
Konularının görüntülenme sayısı: 81.471 (Bu ay: 169)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.