Şimdi Ara

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^ (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.480
Cevap
14
Favori
895.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: akay635

N82 için en son yazılım versiyonu nedir acaba? Benimki, V 20.0.062.

Evet, 8 Nisan'da yayımlanan son FW bu.

Mp3lerin telefona atılma yöneteminin herhangi bir etkisi olacağını sanmam ya.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

kaç tane var peki? toplamda?

Tek parça atsam da, çok sayıda parça atsam da durum aynı. Hard format attıktan sonra 30 civarında mp3 attmıştım onların hepsini tanımıştı. Şimdi bir tane bile yüklesem görmüyor. Sanırım parça sayısı ile alakalı değil.
  • Bence format bas 1 daha. Böyle yürümez zaten.
  • Bir kez daha hard format atayım; bakalım ne olacak? Gerçi aynı sorundan dolayı daha önce de format atmıştım ama...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

Geçen hafta electroworld de bu telefonu inceleme fırsatı buldum, o bölümdeki yetkili eş zamanlı yer gösterimi için abonelik gerektiğini söyledi, o yüzden sormuştum. Teşekkür ederim

Sallamış :)
    Abonelik falan gerekmiyor. Bulunduğun yeri sana gösteriyor. Hareket edincede yeni konumunu da gösteriyor.
    Sadece şuraya gidecem dediğinde şu kadar metre sonra sola dön sağa dön gibi sesli komutlar yok. Onu istersen o zaman ücret ödemek zorundasın. Ben GPS Mouse + N73 ile Nokia Mapsları free olarka kullanıyorum. Dediğim gibi sadece sesli yönlendirme yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikoras -- 22 Nisan 2008; 16:41:59 >
  • quote:

Bir kez daha hard format atayım; bakalım ne olacak? Gerçi aynı sorundan dolayı daha önce de format atmıştım ama...

attığın müzik dosyalarının sistemi mi değişik ki?

salt okunur gizli falan mı
  • quote:

quote:

Bir kez daha hard format atayım; bakalım ne olacak? Gerçi aynı sorundan dolayı daha önce de format atmıştım ama...

attığın müzik dosyalarının sistemi mi değişik ki?

salt okunur gizli falan mı

Reis, özellikle bu hussusa dikkat etmiştim. Dosyaların hiç biri gizli veya salt okunur biçimde değildi.

Hard format attım. Telefonun hiç bir ayarı ile oynamadan mp3 yükledim ve şu anda bahsettiğim problem ortadan kalkmış durumda. Yüklemiş olduğum mp3' ler nerede olursa olsun müzik çalar tarafından bulunuyor.
    Telefonun ayarları ile oynamaktan çekiniyorum şimdi. Acaba aynı problem ortaya çıkar mı diye. Ama mecburen bazı ayarları değiştireceğiz.

• yüklediğin programlardan olabilir belki teker teker yükle ve şarkı at derim
  • herkese selamlar bende bugünden itibaren N82 ile aranıza katıldığım için çok mutluyum

bu topicte emeği geçen herkese teşekkür ederim
  • quote:

yüklediğin programlardan olabilir belki teker teker yükle ve şarkı at derim

Evet ben de bu şekilde düşünmüştüm.

Telefonun temel ayarlarını yaptım biraz önce; müzik çalar açısından herhangi bir problem olmadı. Programları teker teker yükleyip, her yüklemeden sonra durumu kontrol etmem lazım. Dediğin gibi herhangi bir programı yükledikten sonra müzik çalardaki hata ortaya çıkıyor olabilir.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Scor, hayırlı olsun; güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 22 Nisan 2008; 17:47:04 >
  • scor, hayırlı olsun.

akay635,
  • Fikrimce her ne kadar üzerine kolayca uygulama geliştirilebilir olması ile kullanışlı olsa da, son kullanıcı açısından en kullanışsız telefon platformu Symbian işletim sistemi üzerine kurulu S60 arabirimi, zira dönüp baktığımızda bir çok temel uygulamanın (Rehber, SMS, Takvim vs) bundan yıllar önce ilk geliştirildiği halden pek farklı olmadığını görebiliyoruz ve bu nedenle daha basit ve ucuz aygıtlar için geliştirilen S40 platformunun gerisinde kalıyor.

Örneğin N82'den yaklaşık 3 sene önce (Haziran 2005) duyrulmuş S40 v3 cihazlar olan 6270 ve/veya 6280 i ele alalım. Elimdeki son Symbian cihaz olan N82'ye kıyasla:

- Rehber yönetimi çok daha kolay ve kullanışlı.
    - Flash SMS doğrudan cihazın yazılımı ile geliyor (S60'da bu özelliği sunan bir program yüklemeniz lazım)
    - Mesaj gönderimi için alıcı seçerken son mesaj gönderdiğiniz insanları görüp onlara gönderebiliyorsunuz.
    - Takvimde üzerine geldiğiniz gündeki etkinlikleri görmek için beklemenize gerek yok.
    - Müzik çaların müzik dosyalarını bulmak için hangi klasörleri tarayacağını seçebiliyorsunuz.
    - Etkin bekleme öğelerinin yerlerini değiştirebiliyorsunuz.
    - Yakın bir süreye değin otomatik tuş kilidi S40'ta vardı, S60 için ayrıca bir yazılım kurulması gerekiyordu.
    - SMS sayacı var (tuş kilidi gibi, bu kadar basit birşey nası S60'ta yok, hala anlamıyorum..)

Bir anda aklıma gelen sayabildiğim avantajlar bunlar, yeniden S40 bir cihazı elime alırsam inanıyorum ki çok daha fazla avantaj çıkartabileceğim ortaya..

S60 yapı itibarı ile Symbian işletim sistemi üzerine inşa edilmiş bir arabirim, yani normalde komut satırından çalışan bir programa grafiksel arayüzle eşlik eden ikinici bir program gibi. İşletim sistemi çekirdeği (Symbian core) güçlü ve etkili, ancak arabirimimiz maalesef çekirdek kadar üzerinde zaman ve emek harcanmış birşey değil, çok eksiklik var (örneğin Sounds klasöründeki zil seslerinin müzik çalarda görünmesi gibi) ve bu bir Ferrari motoru üretip (ona kıyasla dandik veya yetersiz kalacak) bir Renault kasasına monte etmek gibi birşey.. İşin dramatik kısmı, bu telefonların smartphone diye satılıyor olması; evet smartphone olabilirlerdi ama şu an için yeterince smart değiller..

Bu yüzden akay635'in karşılaştığı sorun maalesef normal. Yeterince üzerinde çalışılmamış uygulamalar her zaman nedeni açıklanamayan hatalar verirler..

Burada ifade ettiklerimin tamamen şahsi deneyimlerim ve düşüncelerim olduğunu unutmayınız.

• Cidden güzel 1 noktaya değinmişsin. Detaya inildiğinde S40 gayet kullanışlı. S60'ın program desteği olarak çok olması + 1 değer.

Hele ben galeri olayına karşıyım. Dosya yöneticisi gibi olsa daha iyi olur. Böyle stil var.
  • Arkadaşlar, masaüstüne istediğimiz programları ve kılasörleri koymak için kullanabileceğimiz bir program biliyormusunuz?
    Ayrıca şöyle bir soru sorayım; sizler sık olarak kullandığınız dosyalara, kılasörlere, uygulamalara ve programlara kolayca ulaşmak için nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz? Menüde bir kılasör açıp sık kullandıklarınızı buraya taşıyıp mı kullanıyorsunuz yoksa başka bir yöntem mi izliyorsunuz?
  • 6 tane bekleme konumunda yer var onun haricinde 2 tane de tuş ollarak var. mult menüsüde var?...
  • quote:

6 tane bekleme konumunda yer var onun haricinde 2 tane de tuş ollarak var. mult menüsüde var?...

Hakikaten var olan kısayollar yeterli aslında.

Müzik çalar problemi yine başladı. Her program yükledikten sonra müzik çaları kontrol ediyordum. Herhangi bir hata ile karşılaşmamıştım. Fakat belli bir süre sonra anlayamadığım bir nedenden dolayı aynı problem tekrar başladı. Bu sefer sadece hafıza kartına format attım; müzik çalar tekrar normale döndü. Böyle devam ederse servise gitmem gerekecek sanrırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ikoras

Sadece şuraya gidecem dediğinde şu kadar metre sonra sola dön sağa dön gibi sesli komutlar yok. Onu istersen o zaman ücret ödemek zorundasın. Dediğim gibi sadece sesli yönlendirme yok :)

GARMIN ile, bahsettiğiniz sesli yönlendirmeleri kullanabiliyorsunuz ücretsiz olarak (yani ben ücretsiz diye biliyorum ve sürekli kullanıyorum)..aynen dediğiniz gibi rotayı belirledikten sonra şu kadar metre sonra sağa dön sola dön falan diyor bir hatun..uydu alışı kaybolursa bile uyarıyor "uydu verisi kayboldu" diye..
  • N82 için 6 taksitle garantili 1090 ytl uygun bir fiyat mı sizce, daha ucuz bildiğiniz bir yer var mı?
    http://www.hizlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=02.044.1224.0312
  • quote:

quote:

6 tane bekleme konumunda yer var onun haricinde 2 tane de tuş ollarak var. mult menüsüde var?...

Hakikaten var olan kısayollar yeterli aslında.

Müzik çalar problemi yine başladı. Her program yükledikten sonra müzik çaları kontrol ediyordum. Herhangi bir hata ile karşılaşmamıştım. Fakat belli bir süre sonra anlayamadığım bir nedenden dolayı aynı problem tekrar başladı. Bu sefer sadece hafıza kartına format attım; müzik çalar tekrar normale döndü. Böyle devam ederse servise gitmem gerekecek sanrırım.

değişik yaw...

• quote:

Orjinalden alıntı: demircim

N82 için 6 taksitle garantili 1090 ytl uygun bir fiyat mı sizce, daha ucuz bildiğiniz bir yer var mı?
    http://www.hizlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=02.044.1224.0312

Bayrampaşa carrefour'daki daki Nokia Shop YKB World Karta 990 YTL hemde 12 ay taksitle veriyor. Aylık 82,50 YTL geliyorki bence fiyat süper. Cihaz spot falan değil normal KVK garantili. Ben alacaktım ama çektiğim resimlerde mavi renk hakim olunca almaktan vazgeçtim. Bu hafta sonu yeni parti mal gelecekmiş, tekrardan uğrayacağım
    Unutmadan Herşeyi online alırım ama telefonu online almam. Bir tane pixsel hatası olsa herifler geri almıyor. Hiç riske girmem. Giderim mağazaya alır kurcalarım. Pixsel hatası varmı, resim güzel çekiyormu kontrol eder öyle alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikoras -- 22 Nisan 2008; 23:17:44 >

• 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.