Şimdi Ara

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^ (357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.481
Cevap
14
Favori
895.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orjinalden alıntı: Révølvér

@dashing,
    Kapak + değişim serviste olursa garanti dışı kalmaz.
    Önce siyahı çıkar, ardından kasalar gelmeye başlar.
    Ben şansımı biraz zorluyorum. Nokia nın anavatanında çalışan bir hemşehrim var.
    Nokianın fabrikasında çalışan da bir dostu var bu hemşehrimin. İşte onunla irtibata geçtim. Siyah N82 ler kutulanıp ithal edilmeye hazırmış bile.
    Bu arada parçaları da üretilmeye başlamış. Siyah kasa temin edebilirsem o arkadaşı aracılığıyla bana gönderecek kargo ile. Bunu da açıklamış olayım
    10-15 gün sonra N82 yi siyaha bürüyebilirim yani.

e' güzel, e' güzel...

• ===> ShakeSMS - SymbianSigned <===

^^ Nokia N82 | S60 3.1 - 2.4' QVGA LCD | 5MP - Xenon Flash - AF | WLAN - GPS ^^

Detaylı bilgi:
    http://flipsilent.com/tongren/?q=node/31

İndirme bağlantısı:
    http://flipsilent.com/tongren/?q=disknode/get/24/ShakeSMS-V1.02-SymbianSigned.sisx&download

• Arama yapmaya üşendim, kusura bakmayın.

Orijinal MicroSD ile çeşitli flashUSB diskleri ve Normal boy Sandisk SD kartımın hızlarını test ettim.

Nokia MicroSD 2GB W(rite) 450kB, R(ead) 500kB
    Toshiba 4GB W 2MB, R 4MB
    Sandisk SD 1GB W 7MB, R 9MB
    Seagate SATA HDD 80GB W 20MB, R 30MB (mesela :) )

gibi saniyelik okuma değerleri ölçtüm.

Başka marka mikroSD kart alırsam veya kapasiteyi artırırsam performans artışı yakalar mıyım? Kartı çıkarınca makina uçuyor çünkü.

.oO°Oo.
  • Kartın veri iletim hızlarına sitesinden bakıp karar verebilirsin. Benim önerim sandisk kullanman. Toshibanın kartları da yavaş çünkü.
  • >>N95 8GB - N95 - N82 Ayrıntılı Puanlı Karşılaştırma<<
    http://forum.donanimhaber.com/m_22739089/mpage_1/key_//tm.htm#22739380
  • Kartın aktarım hızını telefona takılı iken test ediyorsan 819,2 KiB/s den daha yüksek bir sonuç alman imkansız. N82 satış paketi içinde gelen SanDisk üretimi 2 GB MicroSD kartın aslında 6 MiB/s okuma ve 4 MiB/s yazma hızı olmasına rağmen (kart okuyucu ile kendi testimdir) telefona takılıyken bu hız 819,2 KiB/s'e düşüyor.
  • Hafıza kartına yüklemiş olduğum mp3' leri müzik çalar görmüyor. Telefon hafızasına yüklüyorum yine görmüyor. Farklı farklı kılasörlere yüklüyorum yine görmüyor. Çok uğraştım; bir türlü olmadı. Bunun farklı bir yolu mu var? MP3' lerin nasıl yüklendiğini ve nasıl dinlendiğini bir arkadaş anlatırsa memnun olurum. (PC suite ile mi, veri aktarım modunda mı yoksa kart okuyucu ilemi mp3' leri kopyalamak gerekiyor)?
  • GPS kullanımı için belli bir ücret ödeniyor mu? Ya da ücret ödemediğimizde bu telefonun gps i ile neler yapabiliyoruz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

GPS kullanımı için belli bir ücret ödeniyor mu? Ya da ücret ödemediğimizde bu telefonun gps i ile neler yapabiliyoruz?

GPS, ücret ödemeden kullanılıyor. Bulunduğun yeri belirleme ve adres bulmak için kullanılıyor. Ayrıca harita üzerinde gitmek istediğiniz yeri belirttiğinizde size yolu tarif ediyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: akay635

quote:

Orjinalden alıntı: demircim

GPS kullanımı için belli bir ücret ödeniyor mu? Ya da ücret ödemediğimizde bu telefonun gps i ile neler yapabiliyoruz?

GPS, ücret ödemeden kullanılıyor. Bulunduğun yeri belirleme ve adres bulmak için kullanılıyor. Ayrıca harita üzerinde gitmek istediğiniz yeri belirttiğinizde size yolu tarif ediyor.

Mesela yolda ilerlerken harita üzerinde nerede olduğunuzu eş zamanlı olarak gösteriyor mu?
  • Arkadaşım seni yanıltmayayım. N82' yi yeni kullanmaya başladım. GARMİN isimli GPS programını dün telefona yükledim. Fakat henüz kullanma imkanım olmadı. Ayrıca cep bilgisayarında da GPS programı kullanıyorum; bahsettiğin olay onda var. Yani araba ile veya yaya olarak giderken harita üzerinde eş zamanlı olarak kullanıcının gidişini gösteriyor. Büyük ihtimalle N82' ye yüklenen GPS programlarında da bu özellik vardır.
  • quote:

Hafıza kartına yüklemiş olduğum mp3' leri müzik çalar görmüyor. Telefon hafızasına yüklüyorum yine görmüyor. Farklı farklı kılasörlere yüklüyorum yine görmüyor. Çok uğraştım; bir türlü olmadı. Bunun farklı bir yolu mu var? MP3' lerin nasıl yüklendiğini ve nasıl dinlendiğini bir arkadaş anlatırsa memnun olurum. (PC suite ile mi, veri aktarım modunda mı yoksa kart okuyucu ilemi mp3' leri kopyalamak gerekiyor)?

Arkadaşlar yukarıdaki konu hakkında bilgisi olan var mı? En azından sizler mp3' leri telefona hangi yolla ve hangi kılasöre kopyalıyorsunuz; onu yazarsanız iyi olur.
  • Geçen hafta electroworld de bu telefonu inceleme fırsatı buldum, o bölümdeki yetkili eş zamanlı yer gösterimi için abonelik gerektiğini söyledi, o yüzden sormuştum. Teşekkür ederim
  • quote:

Hafıza kartına yüklemiş olduğum mp3' leri müzik çalar görmüyor. Telefon hafızasına yüklüyorum yine görmüyor. Farklı farklı kılasörlere yüklüyorum yine görmüyor. Çok uğraştım; bir türlü olmadı. Bunun farklı bir yolu mu var? MP3' lerin nasıl yüklendiğini ve nasıl dinlendiğini bir arkadaş anlatırsa memnun olurum. (PC suite ile mi, veri aktarım modunda mı yoksa kart okuyucu ilemi mp3' leri kopyalamak gerekiyor)?

müziklerin uzantısı ney?

görmesi lazım

ben kart okuyucu ile atıyorum soundsun içine ama melkan önemli değil ki

• Uzantıları mp3. Fitil etti beni bu durum. Geçen gün bu durumdan dolayı hard format atmıştım. Formattan sonra mp3' leri yüklemiştim; onları gördü. Bir kaç gün sonra tekrar mp3 yükledim bunları görmüyor şimdi. Bir çok yol denedim; yok, olmuyor. Telefon hafızasına, hafıza kartına ve farklı farklı kılasörlere yüklemeyi denedim yine de olmuyor. Müzik çalar açıkken ''seçenek'' ten ''yenile'' diyorum bulmuyor parçaları. Yazılımdan mı kaynaklanıyor bilmem ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 22 Nisan 2008; 16:22:06 >
  • Ben de direkt E : / sounds klasörünün içine atıyorum.
    Attıktan sonra müzik çalar / seçenek / yenile yaptın mı hiç akay ?

Edit : Yapmışsın. İlginç valla. Yazılımdan kaynaklı olabilir
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • N82 için en son yazılım versiyonu nedir acaba? Benimki, V 20.0.062.
  • kaç tane var peki? toplamda?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Révølvér

Ben de direkt E : / sounds klasörünün içine atıyorum.
    Attıktan sonra müzik çalar / seçenek / yenile yaptın mı hiç akay ?

Edit : Yapmışsın. İlginç valla. Yazılımdan kaynaklı olabilir

MP3' lerin hangi yolla telefona atıldığı önemli mi acaba? Ben USB kablo ile PC SUİTE ve veri aktarmayı kullanarak yüklemiştim.
  • 
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.