Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazılımsal bir hata olabilir.
  • umarım öyledir
  • panpalı tüfek kullanıcısına yanıt
    Şu klasör uygulaması varken bendede oluyordu onu sildim attım telefonu kapattım açtım düzeldi 5 dakika sonra.
  • bedlam kullanıcısına yanıt
    onu bende sildim bi ara kendi kendine şarj yiyodu telefon düzeldi ama az önce yaşadığım durum daha farklı gibi duruyodu anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil_k.g

Arkadaşlar elimde Htc One M7 var. 1020 ile takas etmeyi düşünüyorum. 1020 nasıl bir telefon, sorunları var mı, şarj nasıl gidiyor ve windows platformu uygulama zenginliği bakımından nasıl?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bende senin gibi htc one kullanıyordum 1020 ye geçtim one gibi pembe kamera sorunu yok baştan söyleyim gerçi benim one dada o sorun yoktu ya neyse şarjı one a göre daha uzun gidiyor one kullanırken bir günü ucu ucuna tamamlıyordum şimdi 1 buçuk gün şarj dayanıyor. Mağaza her geçen gün gelişiyor sosyal ağ yazılımları(instagram,facebook,twitter,youtube,whatsapp vs) zaten mevcut oyunlar keza öyle eksikler yokmu elbette var ama günden güne onlarında markette yerini aldığını görmek güzel ki wp8.1 güncellemesiyle netleşen özelliklerle birlikte çok daha iyi olacağı ve androidden aşşağı kalmayacağı belli oldu cihazın android gibi iki işletim sistemi yerine tek işletim sistemi çalıştırmasıda çok büyük bir artı 1020 de kronik olarak nitelenebilecek bir sorunu bulunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fvsane

Arkadaşlar windows 8 kullanimi kolay mi???

2 günde rahatlıkla alışılıyor
  • Merhaba. Bir iki foto. Kalem ve parayı çekerken telefonu bir yere dayayıp, diğerlerini elimde tutarak çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sariertan -- 22 Şubat 2014; 9:04:30 >

• sariertan kullanıcısına yanıt
    ilk 2 fotoğraf çok başarılı olmuş elinize sağlık, yalnız resimleri S image yaparsanız sayfa daha estetik görüncek gibi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Arkadaşlar elimde Htc One M7 var. 1020 ile takas etmeyi düşünüyorum. 1020 nasıl bir telefon, sorunları var mı, şarj nasıl gidiyor ve windows platformu uygulama zenginliği bakımından nasıl?

Bende senin gibi htc one kullanıyordum 1020 ye geçtim one gibi pembe kamera sorunu yok baştan söyleyim gerçi benim one dada o sorun yoktu ya neyse şarjı one a göre daha uzun gidiyor one kullanırken bir günü ucu ucuna tamamlıyordum şimdi 1 buçuk gün şarj dayanıyor. Mağaza her geçen gün gelişiyor sosyal ağ yazılımları(instagram,facebook,twitter,youtube,whatsapp vs) zaten mevcut oyunlar keza öyle eksikler yokmu elbette var ama günden güne onlarında markette yerini aldığını görmek güzel ki wp8.1 güncellemesiyle netleşen özelliklerle birlikte çok daha iyi olacağı ve androidden aşşağı kalmayacağı belli oldu cihazın android gibi iki işletim sistemi yerine tek işletim sistemi çalıştırmasıda çok büyük bir artı 1020 de kronik olarak nitelenebilecek bir sorunu bulunmuyor.

iki telefon arasında takas olayı nasıl olur? kafa kafaya takas yapılıyor mu

• egemen_e kullanıcısına yanıt
    Aranan / gelen numaralardan sildiğim numarayı engelleme gereği oldu , onun için rehberden olmaması kötü birazcık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baybarut kullanıcısına yanıt
    evet kötü bencede.
    engellemek istediğin numarayı arayıp çağrı kaydından engelle diyorsun, güncellemelerle düzeltirler belki..
  • quote:

quote:

quote:

iki telefon arasında takas olayı nasıl olur? kafa kafaya takas yapılıyor mu

Buna gönüllü bir kullanıcı bulursan kafa kafaya takas yapılabilir.

• anil_k.g kullanıcısına yanıt
    aydındaysanız zor. istanbul izmir falan gibi büyük şehirlerde istediğinizi yapması kolay olurdu, muhakkak alışamayıp elinden çıkartmak isteyen birini bulurdunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

aydındaysanız zor. istanbul izmir falan gibi büyük şehirlerde istediğinizi yapması kolay olurdu, muhakkak alışamayıp elinden çıkartmak isteyen birini bulurdunuz.

Izmir aydın arası 1 saat :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu elimizde gerçekten iyi bir cihaz var konusu htc 8x ten geride en başta konuya geldiğimdede söylemiştim yine tekrar ediyorum cihazla konusu taban tabana zıt olan böyle kısır bir başlık daha görmedim kimsenin cihaz adına veya fotoğraf adına bir şey sorduğu yok bu nokia topluluğu hakikaten enteresan...
  • konuyu devral hareketlendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-138

konuyu devral hareketlendir

Hocam tek kişiyle olacak iş değil sayfa hareketlensin diye elimizden geleni yapıyoruz ama nafile...

edit: Sende konuyu devretmeye ne meraklısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 23 Şubat 2014; 11:30:53 >
  • quote:

Yahu elimizde gerçekten iyi bir cihaz var konusu htc 8x ten geride en başta konuya geldiğimdede söylemiştim yine tekrar ediyorum cihazla konusu taban tabana zıt olan böyle kısır bir başlık daha görmedim kimsenin cihaz adına veya fotoğraf adına bir şey sorduğu yok bu nokia topluluğu hakikaten enteresan...

Haklısın, lg g2 konusu nerdeyse her gün en az 2 sayfa ilerliyordu. İyi foto çekmek için aldım 1020'yi. Yoksa lg g2'yi bırakmazdım. Fakat bu konuda çok amatörüm. Yaşadığım şehirde kursu olsa hemen gideceğim.

Şimdi size sorum şu; Foto çekince iki tane çıktı veriyor, birisi 5 mp, diğeri 34 ya da 38 mp. Bu 34/38 mp olanı photoshop ya da başka bir programla nasıl netleştirebilirim? Epeyce konu okudum ama hiç birisinden tatmin edici bir sonuç alamadım. Ayrıca ayarlardan 16:9 mu yoksa 4:3 mü seçmeliyim. İkisinin farkı ne? Son olarak Nokia Pro Cam programının ayarları ile ilgili bilgiyi nereden bulabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: mert25

quote:

Yahu elimizde gerçekten iyi bir cihaz var konusu htc 8x ten geride en başta konuya geldiğimdede söylemiştim yine tekrar ediyorum cihazla konusu taban tabana zıt olan böyle kısır bir başlık daha görmedim kimsenin cihaz adına veya fotoğraf adına bir şey sorduğu yok bu nokia topluluğu hakikaten enteresan...

Haklısın, lg g2 konusu nerdeyse her gün en az 2 sayfa ilerliyordu. İyi foto çekmek için aldım 1020'yi. Yoksa lg g2'yi bırakmazdım. Fakat bu konuda çok amatörüm. Yaşadığım şehirde kursu olsa hemen gideceğim.

Şimdi size sorum şu; Foto çekince iki tane çıktı veriyor, birisi 5 mp, diğeri 34 ya da 38 mp. Bu 34/38 mp olanı photoshop ya da başka bir programla nasıl netleştirebilirim? Epeyce konu okudum ama hiç birisinden tatmin edici bir sonuç alamadım. Ayrıca ayarlardan 16:9 mu yoksa 4:3 mü seçmeliyim. İkisinin farkı ne? Son olarak Nokia Pro Cam programının ayarları ile ilgili bilgiyi nereden bulabilirim?

Özellikle dng formatlı olan fotoğrafları işlemeni tavsiye ederim bunu yaparken photosop camera raw uygulaması ile açtığın fotoyu renk netliği exposure gibi pozlandırma ayarlarını yaptıktan sonra open image deyip photoshop içersinde aç ve bu noktadan sonra filter başlığı altında sharpen yada smart sharpen seçeneklerinden dilediğin kadar netleştirme uygulayabilirsin.16:9 formatında daha düşük mp elde edersin ancak geniş ekran formatı olduğu için ekrana tam oturur merak ettiğin ayarları sor cevaplarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 23 Şubat 2014; 12:40:48 >

• quote:

Özellikle dng formatlı olan fotoğrafları işlemeni tavsiye ederim bunu yaparken photosop camera raw uygulaması ile açtığın fotoyu renk netliği exposure gibi pozlandırma ayarlarını yaptıktan sonra open image deyip photoshop içersinde aç ve bu noktadan sonra filter başlığı altında sharpen yada smart sharpen seçeneklerinden dilediğin kadar netleştirme uygulayabilirsin.16:9 formatında daha düşük mp elde edersin ancak geniş ekran formatı olduğu için ekrana tam oturur merak ettiğin ayarları sor cevaplarım

Fakat benim çektiğim fotolarda dng formatı yok. Çektiğim fotolar aşağıdaki gibi çıktı veriyor. dng formatlı çıktı almak için başka bir ayar mı yapmak gerekiyor?

WP_20140223_14_34_44_Pro.jpg
    WP_20140223_14_34_44_Pro__highres.jpg

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.