Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • basit bi soru oalbilir lakin araştırmaya zamanım yk. ben kamera ayarını dng formatı yaptım. şuan bilgisayarda 41mb olan resmleri açamıyorum desteklemiyor fotograf görünteleyen program. bunun programnı nedir yada nasıl görüntüleyeblirim veya dng formatı kullanmamam mı gerekiyor ? yardmcı olrsanız memnn olurm.
  • Senkei kullanıcısına yanıt
    Ben Lightroomla açıyorum tavsiye ederim. Ama Lightroom sadece görüntülemek için değil, birazdaha kapsamlı bir program photoshop gibi. Youtube da tutorial leri var.
  • işte face fln attıgımda görünsün istiyorm açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Arkadaşlar, telefonu servisten aldıktan sonra kamera konusunda önceki haline nazaran daha memnun kalmıştım.Flaşlı çekimler renklerin dogallıgını çok bozmuyordu sarı çekme hemen hemen bitmişti.Fakat otomatik güncelleme ile indirilen son güncellemelerle yine eskisine dönüştü.
    Son güncellemeyi kaldırmak mümkün olur mu?Eski haline nasıl getirebilirim?Yoksa yine servis yollarına düşecegim.

Arkadaşlar,bu durumda olan var mı?Yani kamera güncellemesini yükleyipte memnun olmayan.Flaşlı çekimlerde bariz fark oluştu.Güncellemeden sonra sararma arttı.
  • an itibari ile benim cihazın durumu;

Ön kayıt alındı (TRI556823) 9900556823 11.10.2015 19:40
    Kargoya verildi (213686388276) 9900556823 13.10.2015 11:27
    Kargo giriş yapıldı (Ankara) TOSU007 13.10.2015 11:27
    Kayıt alındı (322826201) TELESERVICE 13.10.2015 13:21
    Üst seviyeye transfer edilmiştir (322826201) TELESERVICE 13.10.2015 15:49

Üst seviyeden kasıt nedir acep ?
  • Valla hocam anlamadim sizin durumu, sizin boranda degisim almicakmiydi ? Yoksa teleservistemi degisim olacakti ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak hocam resimler cok basarili, tebrikler ;)

Bende de baya birikmis arsiv var, aslinda hep yuklemek istiyorum fakat bi turlu zaman olmadi

En yakin zamanda yuklicem

Bazen diyorumki acaba satmasammi telefonu, onumuzdeki 3yil boyunca boyle kamerali telefon gelmez herhalde

• ben daha yeni gönderdim. :) o sizin dediğiniz @oknglr nin cihazı sanırım :). Bende de bayağı resim birikti ama bilgisayar da croplayıp atmaya üşeniyorum :) Valla ben normalde cihazın kamerasından ve kullanımından memnunum. Kolay kolay değiştirmeyi düşünmüyorum. Bi ihtimal 950 serisi gelirde mantıklı bir rakama satışı olursa düşünebilirim. Ara ara kardeşimdeki iphone a gözüm kayıyor ama yok ya ...mişim iphonunu diyorum :) eskiden xperia z2 kullanıyordu onun batarya performansını çok begeniyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayatibebek

çok güzel resimler nefis. Yıldırımı nasıl yakalayabildin merak ettim :)

onceliklle tesekkurler begendiginiz icin

o resmi cekmek icin dakikalarca hareket etmeden bekledigimi bilirim

beyaz ayarini ben genelde florasana ayarliyorum otomatikte olur farketmez
    iso 100
    odak sonsuz
    shutter hızını da en uzuna 4sn getiriyorum ve telefon sabit bir sekilde bekliyorum
    simsegin cakicagini hissettigim an basiyorum bir cok kez deniyorum tabi tek seferde yakalanabilecek bi goruntu degil

• quote:

Orijinalden alıntı: flexii_87

Burak hocam resimler cok basarili, tebrikler ;)

Bende de baya birikmis arsiv var, aslinda hep yuklemek istiyorum fakat bi turlu zaman olmadi

En yakin zamanda yuklicem

Bazen diyorumki acaba satmasammi telefonu, onumuzdeki 3yil boyunca boyle kamerali telefon gelmez herhalde

tesekkurler begendiginiz icin

arsivinizi bizimlede paylasmanizi isterim tabi

ben bu telefonu cok cok severek aldim halada seviyorum genel olarak bir sıkıntısi yok
    ama sole bir sorunum var aslinda bunun videosunuda paylasmistim forumda sorunla ilgili

telefonu salladigimda bir tikirti sesi olu zaten kutusundada bir burosur vardi bunula ilgili rulmanlarin sesi neymis

son 2 aydir var video cekerken bu tikirti sesi bariz bir sekilde ses kaydinda duyuluyor buda benim canimi cok sıkıyo

buyrun sizde bi bakinhttps://youtu.be/eknLvqkJ9Zg

1 yil daha garantisi var servise gondersem sonucu ne olur sizce yorumunuzu bekliyorum.

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafları çok başarılı buldum bende şimşek ve ampul'leri uzun pozlama tekniği ile çektin sanırım güzel yakalamışsın tebrikler

Bu arada flickr hesabı açtım fazla fotoğraf yok ama iyi kötü yorumlarınızı beklerim hertürlü
    https://www.flickr.com/photos/136888851@N04/
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Fotoğrafları çok başarılı buldum bende şimşek ve ampul'leri uzun pozlama tekniği ile çektin sanırım güzel yakalamışsın tebrikler

Bu arada flickr hesabı açtım fazla fotoğraf yok ama iyi kötü yorumlarınızı beklerim hertürlü
    https://www.flickr.com/photos/136888851@N04/

tesekkurler begendigin icin

shutter hiziyla oynayarak cekiyorum ampulu 1/16.000 sn ile cektim cunku cok parlak bir isik vardi orda

yildirimida 4sn pozlama ile cektim o ani yakalamakm icin uzun pozlama sart

hesabindaki resimlere baktim da cok iyiler az diyosun ama baya resim var

Çok fotoğraf çekmeyince unutuyorum bide ters etki var tabi uzun pozlamanın tersi olarak iyi fikir gerçekten

Pozlama saniyesini mutlaka artması lazım en azından 8 Sn kadar olsa tadından yenmez mükemmel olur, Hesabımdaki fotoğraflar en iyilerim fazla vakit bulamıyorum birazda üşengeçlik var çıkmıyorum kolay kolay
  • Dediğin gibi daha fazla olsa pozlama suresi farklı resimler ortaya koyardık ama Microsoft bizimle pek ilgilenmiyo

Senin resmen ois bozulmuş ! Düşürmüş olma ihtimalin nddir acaba ? Çünkü video çekerken sanki içindeki mekanizma boşa öıkmış gibi ses çıkartıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O beyaz araba cidden güzelmiş marka model neymiş acaba özel yapım birşeye benziyor ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok ya kardeşim kesinlikle düşürmedim telefonu gerçekten çok titizlikle kullanıyorum durduk yerde böle ses çıkmaya başladı bende anlam veremiyorum şöle bişeyde oluyo mesela odağı en yakın yaptığımda yani makro ayarladığımda ses yok ama sonsuza getirdiğimde sanki o objektif içerde boşta sallanıyomuş gibi o ses çıkıyo sinirlerim tepeme çıkıyo ya dediğin gibi düşürsem faln tamam düştüde oldu dicem ama yok ya durduk yerde nasıl olur anlamadım servise durumlarıda malum karışık napcam bilemiyotum

bence sanada bi servis yolu gözükmüş :) bi macera da sen yaşa.
  • Şuan için çok zor elimde başka telefon yok moralim çok bozuk ya telefonu gerçekten çok severek aldım kullanıyorum bir senedir nasıl oluyo durduk yerde aklım almıyo yemin ederim telefonda 1 tane çizik dahi yok okadar titiz kullanıyorum ama böle sorunlar olunca sevdiğim eşyalarımda fırlatıp atasım geliyo

Peki servise göndermiş olsam ne gibi bi sonuçla karşılaşırım parça değişimi mi olur yoksa aynı ürün veya bir üst modelle mi değişim nasıl bi sonuç alırım sizce

Bence tamir olur çünkü normalde olan bişey genpa garanti ise hemen olur 1 engeç 2 haftada yaparsın
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.