Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wertom

quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

MERHABA ARKADAŞLAR.
    fotoğraf çekmeyi seven bir insanım. lumia 1020 ye çıktığından beri hastasıyım. windows işletim sistemi bana göre. andorid de windows 8 luncher kullandıım uzunca çok hoşuma gitti ama andorid i bilirsiniz stabil değildi.

note 2 min ekranı 2. kez kırıldı.
    telefonu değiştirmek istiyorum ama 1020 ile ilgili korkularım var.

1. sarj süresi ne durumda? oyun oynayan biri değilim. instagram face arada bakarım. forumlarda gezerim. mailimi kullanırım. araçta gps yandex'i çok kullanırım.
    kısa sarj gitmesini kabullenirim ama geç sarj olan telefondan nefret ederim. one x imi bu yüzden satmıştım.

2. ahize sesi çok az diyorlar. telefondan zor anlayan biriyim seside kısık olursa soğurum.

lumia 830 ve lumia 1020 arasında kaldım. 930 düşünmedim çünkü her ne kadar lumia 1020 dede olmasada hafıza kartı girişi yok ama lumia 1020 kamerası ile bu açığını affettiriyor. çözünürlüğü ile bataryası ters orantılı gitmiş sajı az gidiyor. fotoğraf kalitesi 830 dan farklı değil. o yüzden 930 tercih etmiyorum.

Çok hızlı şarj oluyor, bir saatte nerdeyse yüzde yüz doluyor. Pil tüketimi kullanıma bağlı, araçta navigasyon kullanacaksan pil tüketimini bence sorun etmeye gerek yok, bir araç şarj cihazı bu işi halleder. Telefon beklemedeyken nerdeyse hiç pil tüketmiyor.

Benim 1020 de bekleme modunda şarjı düşüyor Üstelik pil tasarrufu açıkken! Bu fark neden kaynaklanıyor acaba bilgisi olan varmı arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• burak-82 kullanıcısına yanıt
    Gayet şık olmuş telefon hocam bu arada rubber kılıfları hiç önermem benim kılıfın yarısı yok şuan neredeyse kendi kendine kırıldı hep
  • tolyo kullanıcısına yanıt
    pil tasarrufu bende de düşürüyo ben açmıyorum
    birde senin batarya ölmüş garantiye ver genellikle yeni batarya takıyorlar ama nokia yı bilmiyom
    Telefon şarjdayken sakın oynama bataryayı öldürüyor çok fena
  • @tayfn1907 Teşekkür ederim :)
    aynen öyle hocam ama silikonlar da acayip terleme yaptırıyor

iki tane kırık kılıf var bende böyle bişi yapmayı düşünüyorum ama hangi lens i kullanmak lazım link verebilir misiniz @garuda
  • burak-82 kullanıcısına yanıt
    Kılıfsız kaldık iyimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak-82

@tayfn1907 Teşekkür ederim :)
    aynen öyle hocam ama silikonlar da acayip terleme yaptırıyor

iki tane kırık kılıf var bende böyle bişi yapmayı düşünüyorum ama hangi lens i kullanmak lazım link verebilir misiniz @garuda

linktekini aldım ben ücretsiz kargo ile 1günde geldi evde 58mm filtrem olduğu için almaya gerek duymadım, ama filtresiz kullanamazsınız hatta filtrenin camını kırdım yoksa monte olmuyor +10 close upun camı çok kalın o yüzden tek başına kılıfa monte edilemiyor telefonun lensi cama deyiyor arada açıklık kalıyor bir ad. filtrenin camını kırıp telefonun lensi ile close up un arasını açmak gerekiyor rubber kılıfa japonla yapıştırdım üstüne silikon çektm silikonu tekrar japonladım taş gibi oldu

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/beta-58mm-close-up-10-macro-makro-filtre-157687717

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garuda -- 5 Mayıs 2015; 22:31:35 >

• garuda kullanıcısına yanıt
    Bizim kırılan kılıflar bu şekilde iş görür yani iki üç tane alıp yapmak lazım değişik filtre ve lensler'le
  • aynen hocam değerlendirilebilir ama bence silikon kılıfa daha iyi olur daha kolay yapışır
    bir kaç örnek makro çekim paylaşır mısınız
  • bir önceki sayfada paylaşmıştım hocam
  • Oda olabilir tabi aslında sabit bir parça takıp ona uyumlu lens ve filtre takabileceğimiz bir mode olabilirmi acaba :)
    Birde şunu bulmuştum çok önceden güzel bir örnek ama grip pahalı olduğu için riske atmaya gelmez en azından benim için
    http://www.mobilegeeks.de/nokia-lumia-1020-nd-projekt-nd-filter-halterung-marke-eigenbau/
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Oda olabilir tabi aslında sabit bir parça takıp ona uyumlu lens ve filtre takabileceğimiz bir mode olabilirmi acaba :)
    Birde şunu bulmuştum çok önceden güzel bir örnek ama grip pahalı olduğu için riske atmaya gelmez en azından benim için
    http://www.mobilegeeks.de/nokia-lumia-1020-nd-projekt-nd-filter-halterung-marke-eigenbau/

benimde yaptığım bundan farksız değil ama onun işçilik daha iyi tabi :) bendede alt kısımda sabit 58mm filtre sabit olduğu için ön tarafa istediğimi takabilirim. +10 şimdilik yetiyor bana çok güzel yakınlama yapıyor ve resim kalitesi bozulmuyor bendede grip var ama bende kıyamadım o yüzden rubber kılıfa yaptım keşke silikon kılıfa yapsaydım kırılma derdi olmazdı evladiyelik olurdu. Neyse kırılınca silikon kılıfa yaparım artık gg de tutamaçlı tripodlar var onuda aldımmı tripod olayını çözmüş oluruz.

Yapmaya başlayınca güzel şeyler çıkar ortaya ama önemli olan başlamak işte zamanla olacak şeyler birazda vakit lazım tabi
  • Grip alamayan bir ben miyim ya

180 liraya alınmaz ya bu vakitten sonra
    Kılıf + taşınabilir şarj aleti + yapıştırıcılar ile kendime bi grip yapamaz mıyım @tayfn1907
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak-82

Grip alamayan bir ben miyim ya

180 liraya alınmaz ya bu vakitten sonra
    Kılıf + taşınabilir şarj aleti + yapıştırıcılar ile kendime bi grip yapamaz mıyım @tayfn1907

şarjlı kılıfı yaparsında deklanşör nasıl olur onu bilemedim :) 147tl miş grip

http://www.mobilcadde.com/nokia-lumia-1020-orjinal-deklansorlu-siyah-kilif-12788

bunun fiyatı iyiymiş yaz ortasında alırım inşallah
  • Merhaba arkadaşlar bende sarı 1020 ile aranızdayım daha önce 808 im vardı bi ara 1520 ye geçtim kamerasına ve büyüklüğüne fazla dayanamadım sattım ve şimdi 1020 ile devam

kamera cidden önemli zaman hiçbir şekilde geri gelmeyeceği gibi güzel anlarınız bir daha geri gelmeyecek bunları da en iyi şekilde fotoğraflamak için cepte taşınabilecek en iyi kamera

1020 şu an üstüne cihaz yok

bu resimlerde benden hepsi automod hiçbir oynama ve ayar yok (resimleri küçük attım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 6 Mayıs 2015; 9:19:28 >

• hayırlı olsun. ben de 808 kullanıyor, 1020 almayı düşünüyorum. diğer özellikleri zaten çok önde 1020nin 808e göre.
    peki kamerayı ve özel yazılımlarını (smart kamera vs.) yorumlarsanız 1020, 808den çok ileride mi sizce?
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Ustam ahize sorunu var evet. Telefonu ilk aldığında ahize normal ama benim gibi konuşurken yızı terleyen bir insan isen hoparlör kısmı tıkanmaya başlıyor. Kendim temizlemeye çalıştım ama ne yazıkki işe yaramadı. Karşıdan gelen insanın sesini çok az duyuyorum. Eşimde s4mini var onun telefonu aldığımda ses seviyesini baya düşürürken yine de çok ses geliyor ama bende son ses milleti zar zor duyuyorum. Yaptıracam inşallah

• orick kullanıcısına yanıt
    Ustam 1520 nin kamerası çok daha iyi değil miydi. Kardeşim de 1520 var benim kameramı renk tonu olsun hız olsun özellikler olsun her alanda eziyor. Mp farkıda gözle görülen bir fark değil. Buyuk olmasa ve telefon almamış olsam 1520 alırdım ben.

• 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.