Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (267. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.600
Cevap
38
Favori
227.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen zamanla olacaktır arada güzel kareler çıkarıyorum :)
  • Beyler kaç dakikada lumia 1020 şarj oluyor 0 dan yüzde yüze misal bi tanıdıktan alacağımda bi vihaz buldum anlamadığımdan sorayım dedim bide 41 mp resim çekmek için ne yapmam gerek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orick kullanıcısına yanıt
    Çok güzel olmuş elinize sağlık hocam 5 - 38MP farkı'nı çok iyi bir şekilde yansıtmışsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

Orijinalden alıntı: wertom

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wertom

quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

MERHABA ARKADAŞLAR.
    fotoğraf çekmeyi seven bir insanım. lumia 1020 ye çıktığından beri hastasıyım. windows işletim sistemi bana göre. andorid de windows 8 luncher kullandıım uzunca çok hoşuma gitti ama andorid i bilirsiniz stabil değildi.

note 2 min ekranı 2. kez kırıldı.
    telefonu değiştirmek istiyorum ama 1020 ile ilgili korkularım var.

1. sarj süresi ne durumda? oyun oynayan biri değilim. instagram face arada bakarım. forumlarda gezerim. mailimi kullanırım. araçta gps yandex'i çok kullanırım.
    kısa sarj gitmesini kabullenirim ama geç sarj olan telefondan nefret ederim. one x imi bu yüzden satmıştım.

2. ahize sesi çok az diyorlar. telefondan zor anlayan biriyim seside kısık olursa soğurum.

lumia 830 ve lumia 1020 arasında kaldım. 930 düşünmedim çünkü her ne kadar lumia 1020 dede olmasada hafıza kartı girişi yok ama lumia 1020 kamerası ile bu açığını affettiriyor. çözünürlüğü ile bataryası ters orantılı gitmiş sajı az gidiyor. fotoğraf kalitesi 830 dan farklı değil. o yüzden 930 tercih etmiyorum.

Çok hızlı şarj oluyor, bir saatte nerdeyse yüzde yüz doluyor. Pil tüketimi kullanıma bağlı, araçta navigasyon kullanacaksan pil tüketimini bence sorun etmeye gerek yok, bir araç şarj cihazı bu işi halleder. Telefon beklemedeyken nerdeyse hiç pil tüketmiyor.

Benim 1020 de bekleme modunda şarjı düşüyor Üstelik pil tasarrufu açıkken! Bu fark neden kaynaklanıyor acaba bilgisi olan varmı arkadaşlar?

Bekleme modunda çok mu hızlı düşüyor? Mesela akşam yüzde yüz pille şarjdan aldığında sabah kaç oluyor. ben akşam şarjdan yüzde yüz olarak çekersem sabah kalktığımda hala yüzde yüz oluyor. Eğer beklemedeyken çok hızlı pili tükeniyorsa kuvvetle muhtemel pilde problem vardır.

Hmm hocam eğer dediğin gibiyse benim bataryada sıkıntı var demektir. Teşekkürler cevap için. Bişey daha sorayım bilen başka biri varsa da cevap verirse memnun olurum.

Ben cihazı 2. el aldım faturası kayıp ama garanti belgesi var teknik servis illede fatura istermi yoksa garanti belgesi yeterli mi? Birde dora garantiye kim bakıyo KVK mı genpa mı acaba?

Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sa arkadaslar LUMIA 1020 CAM DEGISIMI YAPMAKTAYIM
    ERKAN DA GORUNTU VARSA YARDIMCI OLABILIRM

BILGI ICIN PM DEN ULASABILIRSINIZ

• fark çok aslında nokia 41 mp kamera yapmış diyince şaka sanıyor insanlar internetteki karşılaştırma yapanların bazıları adaletsiz karşılaştırma yapmış 1020 7136x5360 fotoğraf çekiyor

4608 x 3456 boyutlarında 16 mp lik makine ile karşılaştırırken fotoğrafın aldığı alanları hesaplamadan bakıyolar aynı alanda çekilen fotoğrafları bi karşılaştırsınlar o zaman gerçekler

meydana çıkar örnek olarak karşınızda yaklaşık 20 kişinin durduğunu ve toplu fotoğraf çektiğinizi düşünün herkesi fotoğrafa sığdırmak için lumia 1020 ye göre daha geriye gitmek

zorunda kalacaksınız daha geriden çekmek demek daha az detay demek aşağıdaki fotoğraf gibi düşünürsek

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orick -- 7 Mayıs 2015; 19:58:06 >
  • arkadaşlar androidde konumu gps kullanmadan bulabiliyorduk 1020 de bu ayarı bulamadım kilit ekranındaki hava durumu gps açık olmadan konum bulup güncellemiyor illa gps açmak gerek 2000mah bataya ile gps açınca çok çabuk şarj yiyor gps kapalı iken çekilen resimlere konum bilgisi ekliyormu? androidde gps i sadece navigasyon kullanacağımda açıyordum navigason harici konumla ilgili şeylerden wifi yada 3g üzerinden bulabiliyordu bir ayar varsa ben bulamadım bilen varmı bu durumu?

örnek here mapsı açıyorum gps kapalı iken, konum servisleri kapalı açmak için ayarrlardan konuma gidin diyor gps açmadan konumu bulamıyorum ama androidde gps açmaya gerek kalmadan 3g üzerinden hemen konumumu bulabiliyordum. nasıl bir eksikliktir bu anlamadım yada ayar var ben bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garuda

arkadaşlar androidde konumu gps kullanmadan bulabiliyorduk 1020 de bu ayarı bulamadım kilit ekranındaki hava durumu gps açık olmadan konum bulup güncellemiyor illa gps açmak gerek 2000mah bataya ile gps açınca çok çabuk şarj yiyor gps kapalı iken çekilen resimlere konum bilgisi ekliyormu? androidde gps i sadece navigasyon kullanacağımda açıyordum navigason harici konumla ilgili şeylerden wifi yada 3g üzerinden bulabiliyordu bir ayar varsa ben bulamadım bilen varmı bu durumu?

örnek here mapsı açıyorum gps kapalı iken, konum servisleri kapalı açmak için ayarrlardan konuma gidin diyor gps açmadan konumu bulamıyorum ama androidde gps açmaya gerek kalmadan 3g üzerinden hemen konumumu bulabiliyordum. nasıl bir eksikliktir bu anlamadım yada ayar var ben bulamıyorum.

yandextede aynı durumu yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

quote:

Orijinalden alıntı: garuda

arkadaşlar androidde konumu gps kullanmadan bulabiliyorduk 1020 de bu ayarı bulamadım kilit ekranındaki hava durumu gps açık olmadan konum bulup güncellemiyor illa gps açmak gerek 2000mah bataya ile gps açınca çok çabuk şarj yiyor gps kapalı iken çekilen resimlere konum bilgisi ekliyormu? androidde gps i sadece navigasyon kullanacağımda açıyordum navigason harici konumla ilgili şeylerden wifi yada 3g üzerinden bulabiliyordu bir ayar varsa ben bulamadım bilen varmı bu durumu?

yandextede aynı durumu yapıyor mu?

yandex kullanmıyorum hocam, ama androiddeki gibi konumda ayar yok androidde wifi, gps yada hem 3g hem wifi hemde gps olarak konumu ayarlayabiliyorsun bunda sadece konumu aç kapa var
  • tolyo kullanıcısına yanıt
    Sadece garanti belgesi yetiyor Garanti için kvk ya verirsin büyük ihtimal
  • orick kullanıcısına yanıt
    Kamera konusunda diğer telefonlardan çok daha önde aksini söylemek taraf tutmaktır bence ama 808 de bir başka bu konudaZaten dikkat ederseniz kamera testlerinde 1020 kullanılmıyor biliyorlar hep ilk sırada olacağını
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömeraydemir

Kardeş eminmisin? Kvk teknik destek hattı olan 11820 yi aradım bayanın biri fatura şart dedi!

Bana göreve belgelerden biri bile olsa yeterli olması lazım ama bunlar millet cahildir deyip blöfmü yapıyo acaba. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ömeraydemir

Kardeş eminmisin? Kvk teknik destek hattı olan 11820 yi aradım bayanın biri fatura şart dedi!

Bana göreve belgelerden biri bile olsa yeterli olması lazım ama bunlar millet cahildir deyip blöfmü yapıyo acaba. :)

fatura garanti belgesi yerine geçmez garanti süreci boyunca fatura ve garanti belgesi saklanmalıdır.
  •  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
  • garuda kullanıcısına yanıt
    Ben birçok cihazı verirken sadece garanti yetiyordu
    Turkcell t40 da kvk garanti idi garantiye yolladım garanti belgesi gerekiyor dendi sadece
    Kaç kere elektronik cihaz yolldadım sadece garanti belgesi gerekiyor dendi
  • Ben bugün teleservise 1520 cihazımı verdim ne garanti ne fatura hiç birşey istemediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmeiden de anlaşılıyor zaten garanti duruma. Benim de nokia servise hiçbelgesiz bıraktıgım olmuştu. Faturasını isteyen servis de olmuştu. Kıllık ya da titizliğine bağlı elemanın.

• Siyah sarjlı kılıfıyla birlikte 800 tl ye aldığım lumia 1020 ile aranızdayım

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    Güzel fiyata almışsın güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan1003

Ben bugün teleservise 1520 cihazımı verdim ne garanti ne fatura hiç birşey istemediler.

Bende bugün öğrendim kardeş nokia yani Microsoft teleservisle anlaşmış telefonla görüştüm sadece telefonu ve kapsamlı arıza bildirimi olan bir notu göndermeniz yeterli dedi yani fatura yada garanti belgesi gerekmiyor cihazın imei no sundan bakılınca garanti kapsamında olup olmadığı görünüyor dedi.

Yalnız ben bataryadan hala tam emin değilim ölümü yoksa normalmi diye. Ama bi arkadaş burda söylemişti bekleme modunda akşamdan sabaha hiç düşmüyor yüzdesi diye sizde nasıl batarya durumu arkadaşlar yani bekleme modunda ve normal kullanımda ne kadar dayanıyor bataryanız?

• 
Sayfa: önceki 265266267268269
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.