Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bir deneme yaptım arkadaşlar Proshot ve lumia camera ile bakarsanız sevinirim bu arada fotoğraflardaki kırmızı noktalara dikkat neden bu kadar belirgin acaba o noktalarda kırmızı ışıklar var ama bu kadar belirgin olmamaları gerekiyor
    bu Lumia C

Buda Pro S

Birde bunu ekleyeyim gece 12de çekildi birşey ters gitti ama ne anlamadım

• İlk 2 resim kötü de son resmi çok sevdim
    Proshot ile o resmi açıp bakar mısın hangi değerlerde çekmişsin? (ISO, deklanşör vb).
    Diğerlerine de bakıp aradaki farkı bulabilirsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alperd82 A kullanıcısına yanıt
    Pro S iso 100 - 1sn pozlama
    Lumia C iso 100 - 1.3sn
    diğeri iso 500 2.5 sn
  • ISO-100 4 sn. pozlama
    ISO-400 4 sn. pozlama
    ISO-400 4 sn. pozlama

Not: fotoğraflar zifiri karanlık denilebilecek bi ortamda çekilmiştir. Gözümle çok çok az seçebiliyordum kaydırağı falan

• Gaydurugububak kullanıcısına yanıt
    Hepsini aynı moddamı çektin farklı çıkmış çünkü hepsi iso 400 ama kimi daha belirgin kimi ise daha kapalı çıkmış ama çok güzel gerçekten tebrikler gripmi kullandın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Hepsini aynı moddamı çektin farklı çıkmış çünkü hepsi iso 400 ama kimi daha belirgin kimi ise daha kapalı çıkmış ama çok güzel gerçekten tebrikler gripmi kullandın

İlk fotoğraf iso-100 hocam, ikincisi 400. Aradaki farkı görmeniz için ekledim. Grip kullanmadım ah olsa neler çekeceğimde Kılıf kalın olduğu için düz zeminde ayakta durabiliyor telefon.
    Ben hepsini 400 olarak okudum normal o zaman grip şart gerçekten alacağım bu ay bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Note 4'de flaşlı çekim çok daha iyi bence flaşsız çekime nazaran 1020 de evet böyle birşey var nedense renkler alakasız bir hal alıyor

Bu arada o hoparlör hala çalışıyormu benim kullandığım ilk hoparlörden sanırım

Evet bende ilk o hoporlörlerden kullanmıştım :D

Gerçekten mükemmel ben böyle fark olucağını tahmin etmezdim bende deniyim müsait bi zamanda :)

• Arkadaşlar hepsiburadadan dt 900 kablosuz şarj almak isteyenler fırsatı kaçırmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: galagala0707

Arkadaşlar hepsiburadadan dt 900 kablosuz şarj almak isteyenler fırsatı kaçırmayın

güzel fiyat gerçekten ama bide kablosuz sarj kapağı ucuzlasa şu cihazın
  • şu cc-3066 kapağı arıyorum 70tl den satıyorlar. dt-900ü 30tl iken aldım ama kapak çok pahalı. 30 liraya bulsam hemen alacağım. 925 ile hemen hemen aynı düzeneğe sahip ama 925 10 tlye yada beleşe bulunurken bizim kapaklar 70 lira adaletine üfüreyim senin microsoft
  • sercan1003 S kullanıcısına yanıt
    Dediğin kapak gerçekten pahalı bende Grip ile birlikte iki tane alacağım ama bakalım şu fiyatları düşse biraz
  • 925 in o arkadaki iki noktalı girişini uydurma şansı varmı acaba 1020'ye?

• galagala0707 kullanıcısına yanıt
    ben şuan onunla uğraşıyorum. daha başarılı olmadım. başarırsam burdan yayınlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nokia Lumia 1020

quote:

Orijinalden alıntı: Nokia Lumia 1020

Hocam adım adım anlatayım.

Adobe Lightroom 5.x 'i kurun. İnternette bulabilirsiniz.

Programı açın.

Aşağıdaki resimde gösterdiğim yerden Import Photos and Videos'a tıklayıp DNG formatındaki fotoğrafları seçin.

Daha sonra Import ettiğiniz fotoğraflar alt tarafta gözükecekler. Oradan oynama yapmak istediğiniz fotoğrafı seçin. Seçtikten sonra fotoğraf karşınıza gelecek. Sağ üst köşeden Develop'a tıklayın.

Develop'ta karşınıza sağdaki menüdeki özellikler gelecek. Lightroom'un ortasında ise eklemiş olduğunuz fotoğraf, dng ise ham hali olacak. Sağdaki değerlerle oynayarak fotoğraf gözünüze nasıl güzel geliyorsa o şekilde ayarlayacağız.

Örneğin.

Exposure kısarsak fotoğraf kararmaya başlar. Contrast hafif artırabiliriz fotoğrafımız ham olduğu için.

Highlights ise parlayan yerlerin parlaklığını azaltır. Shadows gölgeli yerleri karartıp aydınlatır. Whites Beyazı ayarlar Blacks ise siyahı ayarlar. Üstteki WB: yazan yer ise White Balance, yani beyaz dengesi. Oraya tıklayıp mesela gün ışığında çektiyseniz Daylight'ı seçin.

Ayriyeten bu değerleri Auto olarak da programa ayarlatıp üzerinde hafif oynama yapabilirsiniz, ben öyle yapıyorum genelde. Tone 'nin karşısında Auto var.

Clarity artırıp azaltarak fotoğrafı keskinleştirip yumuşatabilirsiniz.

Vibrance ve Saturation ile renk değerleriyle oynayabilirsiniz.

Biraz aşağı indiğinizde sağdaki menüde karşınıza Tone Curve, HSL ... Split Toning, Detail vs. geliyor. Ben burada bir tek Detail ile oynuyorum. Detail'i açtığımızda. karşımıza şöyle bir ekran geliyor.

Sharpening yani keskinlik ayarı yapıp fotoğraftaki detayı artırabilirsiniz. Ama çok fazla artırmayın zoom yapıldığında görüntü hoş olmuyo nokta nokta oluyor. Noise Reduction ise Noise azaltma yeri, fotoğraflarımız DNG yani ham olduğu için burayla biraz oynamamızda fayda var. Gene kendi isteğinize göre ayarlayın, zoom yapınca belli olmayacak şekilde. Burada da Detail kısmı var bu ise Noise azaltırken detayın kaybolmasını azaltıyor. Genelde maks tutarım ben.

Eğer alttaki reset'e basarsanız fotoğraf ilk haline dönecektir, hiç oynama yapmadığınız haline.

Kayıt etmek için ise, aşağıdan işlediğiniz fotoğrafları seçin File - Export'a tıklayın (Sol üstte)

Export location gelecek karşınıza, nereye kayıt edeceğini soruyor. Renaming filan var. Biraz aşağı indiğimizde ise:

File Settings geliyor. Burada JPEG seçip sRGB seçiyorum ben. Quality'i ise 100'e getiriyorum.

Image Sizing ise fotoğrafı yeniden boyutlandırmaya yarıyor. Kaç megapixel olacağını filan ayarlayabilirsiniz. Resolution'u ise 240 pixels per inch yapıyorum ben.

Fotoğrafın ilk ve son hali:

Before (23.7 MB):

After (28 MB):

Şöyle yukarı taşıyayım.

ben çektiğim bütün fotoğraflarda lightroom kullanıyorum fotoğrafları paylaşıcaksam öyle paylaşıyorum lightroom ile düzenlemediklerimi de siliyorum.

• galagala0707 kullanıcısına yanıt
    hani iki noktalı giriş?
  • akhee kullanıcısına yanıt
    925 lerde 3 noktalı geliyor kılıfın üzerinde 1020 de 2 nokta. arkasındaki kablosuz iletişim için gerekli olan pinler.
  • O zaman mecburi olarak kılıfına para odicez.Arkadaşlar cc-3066 en uygun hangi internet sitesinde veya hangi teknoloji marketinde bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galagala0707 -- 3 Ocak 2015; 22:34:45 >
  • Nokia cc 3066 kablosuz şarj alıcı ve Nokia pd-95g kodlu kamera sabitleyici ürünlerinizde indirimde bulunur musunuz? Bu tarz mailleri n11.com ve ereyon gibi sitelere ulaştırsak bence indirime giderler arkadaşlar.Yardım edicek olan bu iki sitenin mailine yada iletişim adreslerine buna benzer mailler atarak bana yardımcı olsunlar.İyi forumlar

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.