Şimdi Ara

>>NOKIA E50<< [Paylaşım, Sorular, Sorunlar]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.021
Cevap
2
Favori
263.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar herkese selamlar nokia e 50 ile ilgili görüş bilgi ve paylaşımlarımızı burada toplayalım bizimde bir topigimiz olsun.
    ilk paylaşılmlar benden;stereo çıkış konusunda son nokta kesinlikle stereo çıkışı var zira nokia hds 3 stereo kulaklıkla denedim ve streo ses ok.ayrıca işlemci hızına gelince 6630 ile kıyaslıyorum bir exel dosyası aynı dosyayı aynı büyüklükteki hafıza kartından ve aynı program yogunlugunda 6630 dan en az %40 da hızlı geldi daha fazla denedikçe yazarım.Tema olayına gelince e50 için yapılmış temeların haricindeki diger nserisi temalar e 50 de pek başarılı değil oyun denemedim deneyince yazarım.mesaj okuyucusu ingilizce mesajlarda iyi türkçe mesajlarda kötü belki ileride düzeltilir sesli yardım türkçe ve gayet iyi gps modülü olmadığı için gezgin ve konumlamayı deneyemedim bu modülü temin edersek dener ve yazarım inşallah.ofis araç ları gayet iyi adobe reader gayet hızlı ekran çözünürlüğü gayet iyi olmasına ragmen foto çekerken kamera görüntüsü çok kötü ama fotoyu bilgisayara atarsanız gayet iyi görünüyor 6630 aynı videoda aynı şekilde en baba özellik ise mükemmel web sayfası görünümü ve kolay kullanımı aynı bilgisayar gibi ayrıca bu makina çok şık ve karizmatik görünüyor en büyük artısı bu.neyse şimdilik bu kadar çok dagınık bir yazı oldu kusura bakmayın katılımlarınızı bekliyorum saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komplocu -- 10 Ocak 2007; 22:44:57 >

• arkadaşlar temalar burda tıklayınhttp://www.planete-nokia.com/phpBB2/index.php?showtopic=25441&st=285 ve http://www.handy-stuff-planet.de/stuff/052931nokian80.htm

not:alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komplocu -- 5 Kasım 2006; 10:57:42 >
  • anlayamadığım bir olay var,
    E50 le controlfreak ve smartmovie yazılımlarını kullanabilen var mı?

bende uyumlu olmadığını söyleyip kurmuyor da..
  • ben koysepete sitesinde 9300 buldum 522 ye ama e50 de kafamı kurcalıyorfiyatından dolayı sence 9300 a deger mi bu e50 o kadar iyi mi ve kardesimde 6630 var bir tek onun ekranını ben begenmiyorum 6630 un yaptıgı hersey yapar mı bir de simdiden sağol hocam
  • quote:

Orjinalden alıntı: dostclick

anlayamadığım bir olay var,

Nokia E50 S60 3rd edition kullanıyo. dolayısı ile programlardan ve oyunlardan bazıları sorun çıkarabiliryor. Ben Smartmovie 3.25 denedim ok. bu versiyonda 3.cü nesil s60 a destek verilmiş. Linkten trial versiyonu download edip hangi cepleri destekliyor diye bakabilirsiniz.
    http://www.symbiangear.com/product.html?pid=20628,20632,112321

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 5 Kasım 2006; 11:03:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: anilsengenc

ben koysepete sitesinde 9300 buldum 522 ye ama e50 de kafamı kurcalıyorfiyatından dolayı sence 9300 a deger mi bu e50 o kadar iyi mi ve kardesimde 6630 var bir tek onun ekranını ben begenmiyorum 6630 un yaptıgı hersey yapar mı bir de simdiden sağol hocam

kardeş 9300 ı hiç tanımıyorum ama o bu konsepte uygun bir cihaz olabilir gibi değil onlar s80 olarak degerlendiriliyor yazılım ve uygulamalar farklı gelelim 6630 a E50 3.nesil symbian kullandığından 6630 daki pro ların bir çoğu şu an var olmayanlarda çok yakında çıkar ben 6630 satıp e50 aldım ve çok memnunum e 50 nin ekranı çok kalite ofis uygulamaları için ek pro atmana gerek yok zaten orjinalde var ses 6630 dan daha iyi görünüm hakeza o da iyi ayrıca arayanı ismi le söyleme özelliği var yani zil çalınca rehberde HAKAN yazıyorsa bir zil çalıp bir HAKAN diyor bu özellik önemsiz gibi gözüksede görme engelliler düşünülmüştür herhalde yada telefon sizden 10 m uzakta yerinizden kalkmadan kimin aradığını analarsınız. sonuç olarak 9300 la kıyaslamak doğru olmaz konseptler farklı ama 6630 dan üstün bir telefon derim.. saygılar....

• quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

quote:

Orjinalden alıntı: dostclick

anlayamadığım bir olay var,

Nokia E50 S60 3rd edition kullanıyo. dolayısı ile programlardan ve oyunlardan bazıları sorun çıkarabiliryor. Ben Smartmovie 3.25 denedim ok. bu versiyonda 3.cü nesil s60 a destek verilmiş. Linkten trial versiyonu download edip hangi cepleri destekliyor diye bakabilirsiniz.
    http://www.symbiangear.com/product.html?pid=20628,20632,112321

sevgili kaptan666 kardeş başka programlarla ilgili paylaşımlarınızıda bekliyoruz saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: komplocu

arkadaşlar temalar burda tıklayınhttp://www.planete-nokia.com/phpBB2/index.php?showtopic=25441&st=285

not:alıntıdır.

Temalar için tşkler bir de oyun için link koysanız..
  • çok açıktı hocam çok saol iyi oldu gerçekten ama daha sorum olursa sorarı bak
    quote:

Orjinalden alıntı: komplocu

quote:

Orjinalden alıntı: anilsengenc

ben koysepete sitesinde 9300 buldum 522 ye ama e50 de kafamı kurcalıyorfiyatından dolayı sence 9300 a deger mi bu e50 o kadar iyi mi ve kardesimde 6630 var bir tek onun ekranını ben begenmiyorum 6630 un yaptıgı hersey yapar mı bir de simdiden sağol hocam

kardeş 9300 ı hiç tanımıyorum ama o bu konsepte uygun bir cihaz olabilir gibi değil onlar s80 olarak degerlendiriliyor yazılım ve uygulamalar farklı gelelim 6630 a E50 3.nesil symbian kullandığından 6630 daki pro ların bir çoğu şu an var olmayanlarda çok yakında çıkar ben 6630 satıp e50 aldım ve çok memnunum e 50 nin ekranı çok kalite ofis uygulamaları için ek pro atmana gerek yok zaten orjinalde var ses 6630 dan daha iyi görünüm hakeza o da iyi ayrıca arayanı ismi le söyleme özelliği var yani zil çalınca rehberde HAKAN yazıyorsa bir zil çalıp bir HAKAN diyor bu özellik önemsiz gibi gözüksede görme engelliler düşünülmüştür herhalde yada telefon sizden 10 m uzakta yerinizden kalkmadan kimin aradığını analarsınız. sonuç olarak 9300 la kıyaslamak doğru olmaz konseptler farklı ama 6630 dan üstün bir telefon derim.. saygılar....

• buraya e50 ile çekilmiş resim ekleyen olursa şimdiden teşekkür ederim ?
  • arkadaslar ben e 50 me oyun attıım <(moto gp yi). oyun gayet iyi daha once n72 de de oynamıstım.fakat ouunları kucuk ekranda acıo yani n seriklerine gore bu bi dez avantaj. onun dısında internet surf yaparken tamamen bilgisayar gibi. web sitelerini oldugu gibi acıo ustelik cok hızlı. telefonun en guzel yanı ara girişlerde cok hızlı olması daha once n72 ve n73 kullandım ve durmadan bi yavaşlık soz konusu idi. e 50 de boyle bi sorun neredeyse hic yok. telefonun en guzel yanı şarjı diyebılırım. neredeye 5 gun gidiyo.her ne kadar dier teller kadar mukemmel bi kamerası olmasada fotograflar gun ısıgında oldukca tatmin edici. diger nokialara gore tek dez avantajı kapak deişimi olmaması. cok acil bişi olursa kasa deişimi mumkunmüş buda yaklasık 100 milyona mal oluyor. şimdilik bu kadar
  • Bende küçük ekranda açılma olayını soracaktım neden bazı oyunlar küçük ekranda açılıyor..
    Benim telefonun pili 2 gün dayanıyor bir sorun mu var acaba benimkinde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: best3333

Bende küçük ekranda açılma olayını soracaktım neden bazı oyunlar küçük ekranda açılıyor..

neden kucuk ekranda acıldıgını bende tam olarak bilmiorum ama beni okadar da rahatsız etmiyor. cozunurluk olarak oldukca yeterli buldum. telefonun pilinin uzun gitmesi icin pil bosken ve tel kapalı iken 5-6 saat kadar sarjda kalsın daha sonra fişten cıkar ve 10 dk kadar beklesin sonra tekrar sarja takıp bi 5-6 saat kadar yine sarj et. bunu uyguladıktan sonra telin cok daha yuksek pi performans verecektir. ozellikle her sarj etmeden once pilin bitmiş olsun.
  • Oyunlar için S60 paylaşım formuna bakabilirsiniz. Oradaki oyunların ve programların bir çoğu çalışıyor. Yani oyun sıkıntısı yok. Ancak ekran 240x320 olduğu için zannedersem birçok oyun ekranın tamamını kaplayacak şekilde çalışmıyor. Bu sorunun yeni oyunlarda, yada oyunların yeni versiyonlarında giderileceğini düşünüyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_6084635/tm.htm

Resim kalitesi gerçekten beklediğimin üzerinde çıktı. Gün ışığında çekim yapılacak ise yanınızda fotograf makinesini (250 dolar ve altı) boşuna taşımayın. Gerçekten hoş. ev içerisinde 40 W florosan ile de gece çekim modunda güzel çekiyor ama 2-3 saniye cihazı kımıldatmamak lazım, anca pozluyo. Resim

Gece evde 40W florasan. otomatik, gece modu
    http://rapudiiishare.com/files/2147657/05112006_017_.jpg.html

Gündüz evde gün ışığı.
    http://rapudiiishare***.com/files/2147920/05112006_003_.jpg.html

Dışarıda çektiklerimi sildim ama fikir edinmek için bunlar yeterli.

Bu arada daha önce tel hakkında övgü yağdıran arkadaşlara canı gönülden katılıyorum. Haklılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 6 Kasım 2006; 0:00:35 >

• arkadaşlar katılımlar için herkese teşekkürler....lütfen bu topiği üstte tutmaya çalışalım.....up up up
  • quote:

Orjinalden alıntı: seymur

quote:

Bende küçük ekranda açılma olayını soracaktım neden bazı oyunlar küçük ekranda açılıyor..

neden kucuk ekranda acıldıgını bende tam olarak bilmiorum ama beni okadar da rahatsız etmiyor. cozunurluk olarak oldukca yeterli buldum. telefonun pilinin uzun gitmesi icin pil bosken ve tel kapalı iken 5-6 saat kadar sarjda kalsın daha sonra fişten cıkar ve 10 dk kadar beklesin sonra tekrar sarja takıp bi 5-6 saat kadar yine sarj et. bunu uyguladıktan sonra telin cok daha yuksek pi performans verecektir. ozellikle her sarj etmeden once pilin bitmiş olsun.

sağol dediklerini daha önce yapmıştım fakat yine de az gidiyor acaba benim batarya da mı problem var ben hariç herkes memnun telefondan..

Günde 30 dakika konuşma 40-50 mesaj 2 saatte msn için internet e bağlanıyorum normal mı sizce..

• Hepimize hayırlı olsun bende bugün peşin 580 Liraya aldım 512 MB kingston Micro SD kart ile beraber çok kurcalayamadım. Sadece video foto ve tema olaylarına baktim bence yeterli aman aman bir kalite aranmıyorsa video ve fotolarda ben gayet memnunum şu an için. Bakalım biraz da program araştırıp sizlerle payalaşalım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_WD40

Hepimize hayırlı olsun bende bugün peşin 580 Liraya aldım 512 MB kingston Micro SD kart ile beraber çok kurcalayamadım. Sadece video foto ve tema olaylarına baktim bence yeterli aman aman bir kalite aranmıyorsa video ve fotolarda ben gayet memnunum şu an için. Bakalım biraz da program araştırıp sizlerle payalaşalım :)

hayırlı olsun iyi fiat bu gün bimekste şok fiat vardı E 50 için ordan mı aldınız...
  • Hayır Beylikdüzü migros tan ceplerimi sürekli aldığım bir dükkan var oradan aldım her zamanki gibi. Nakitte de bir miktar indirim aldım hali ile.

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: seymur

quote:

sağol dediklerini daha önce yapmıştım fakat yine de az gidiyor acaba benim batarya da mı problem var ben hariç herkes memnun telefondan..

Günde 30 dakika konuşma 40-50 mesaj 2 saatte msn için internet e bağlanıyorum normal mı sizce..

aslında nokia nın sayfasında yazdıgına gore konusma suresi 6saat 40 dk ile 8 saat arası. veya hic kullanmadan bekleme suresi 9 ile 11 gun arası. biraz senın kullanımına baglı olan bişi bence. bende şarj yaklaşık 4 gün ile 5 gün arası gidiyor belki bu beni telefonu sana nazaran daha az kullanmamdan dolayıdır.??

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.