Şimdi Ara

>>NOKIA E50<< [Paylaşım, Sorular, Sorunlar] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.021
Cevap
2
Favori
263.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bende bir kac tema, se explorer ve moto gp var isteyen varsa pm den msn ini yolasın ok?
  • arkadaşlar e50 de bestcallrecorder ses kayıt prosu denedim ok.fakat ilacı bulamadım kısıtlı versiyon çalışıyor. birde resimleri tam ekran duvar kağıdı yapabilecek bir pro lazım bilen varsa.....bekliyorum
  • kardeşlerim ben de bugün aldım bi E 50....gerçekten çok güzel ve fonksiyonel bi cihaz...tam olarak öğrenmeye çalışıyorum şu sıralar....bakalım artık değişik prolar felan bulursam burdan paylaşırız artık.....saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaddix

kardeşlerim ben de bugün aldım bi E 50....gerçekten çok güzel ve fonksiyonel bi cihaz...tam olarak öğrenmeye çalışıyorum şu sıralar....bakalım artık değişik prolar felan bulursam burdan paylaşırız artık.....saygılar...

hayırlı olsun ....
  • saol kardeş
  • Evet ilk şarjı öyle telefoncuların dediği gibi yapmadım sadece dolunca çıkardım. 2 gün gitti. 2 şarjı 10 saat 14 saat civarı tutacağım. Bakalım 10 15 inci şarjdan sonra tam kendine gelmesi lazım pilin ne kadar sürecek. 10 14 saat olayı bana biraz şehir efsanesi gibi gelse de denemeden de duramıyorum :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_WD40

Evet ilk şarjı öyle telefoncuların dediği gibi yapmadım sadece dolunca çıkardım. 2 gün gitti. 2 şarjı 10 saat 14 saat civarı tutacağım. Bakalım 10 15 inci şarjdan sonra tam kendine gelmesi lazım pilin ne kadar sürecek. 10 14 saat olayı bana biraz şehir efsanesi gibi gelse de denemeden de duramıyorum :)

kesinlikle efsane değil ama hiç bir çep telefonu üreticicsi bu uygulamayı doğrulayıcı açıklama yapmıyor sebebi ise batarya satmaktır .
  • Ben elektornişkçiyim ve RC hobisiyle ilgileniyorum. Buradaki mantıkta bana ters gelen birşeyler var. Telefonda şarjı yazılım yönetiyor hakeza batarya da + ve - nin dışındaki 3. uç yani sensor yazılımın bataryanın durumunu algılaması için koyulan bir uç. RC de çok profesyonel şarj cihazlarımız var ayarlıyorsunuz pilin aldığı maksimum voltaja kadar hızlı şarj yapıp maksimum şarjı aldıktan sonra trickle denen modda damla şarj yapıyor düşük akımla. Haliyle pil tam şarj a ulaştıktan sonra trickle ile maksimum aldığı şarjı koruması sağlanıyor. Telefonlardaki yazılım ise maksimum şarja ulaştığını algıladığı anda şarjı kesiyor. Bu durumda 2 veya 3 saatte maksimum şarja ulaşan telefonun fazladan 7 saat daha şarjda kalmasının pile ve performansına ne gibi bir etkisi olduğunu halen doğru bir şekilde izah edebilene rastlamadığımdan bana şehir efsanesi gibi geliyor hali ile.
  • herkese selam, cihazi yeni temin ettim,program arastiriyorum, buldukca paylasmayi umuyorum.

1) telefonunun yaninda uyduruk bir tek kanal kulaklik verdiler, sizin paketten de boylemi cikti?
    2) ote yandan e50 ile Fm radio dinleyebilecegimiz bir aksesuar varmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: laider

herkese selam, cihazi yeni temin ettim,program arastiriyorum, buldukca paylasmayi umuyorum.

Hepimiz çok seviniriz.

quote:

1) telefonunun yaninda uyduruk bir tek kanal kulaklik verdiler, sizin paketten de boylemi cikti?

Evet. Tek kulaklıklı, mikrofonlu ve konuşmayı başlatıp birtirmek için bir butona sahip orijinal nokia kulaklığı kutu içerisinden çıkan standart kulaklık.

quote:

Radyolu kulaklık diye bişey görmüştüm kodu da Nokia Audio Adapter AD-46 idi. aşağıdaki linke bir bak. Kulaklık+radyo problemini birlikte çözebilir.

http://europe.nokia.com/accessorieslink?s=E50
    buradan headsets-->audio adapters--> Nokia Audio Adapter AD-46

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 9 Kasım 2006; 16:54:03 >

• arkadaslar bu telefonu 2 haftadır kullanıorum. o kadar incelememden sonra sonunda cok ufakta olsa telefonda bi sorun bulabildim .... telefon yeni actıımda konustuktan sonra kac kontur kaldını bıldıren mesaj geliyor(normalde olması gerken). fakat 15 defakonusma yaptıktan sonra bu bilgi ekranı gelmez oluıyor. telefonu yenıden kapatıp acınca bu sorun her nasıl oluyosa ortadan kalkıo.( bi sonraki 10- 15 konusmaya kadar)
    bilginize.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_WD40

Ben elektornişkçiyim ve RC hobisiyle ilgileniyorum. Buradaki mantıkta bana ters gelen birşeyler var. Telefonda şarjı yazılım yönetiyor hakeza batarya da + ve - nin dışındaki 3. uç yani sensor yazılımın bataryanın durumunu algılaması için koyulan bir uç. RC de çok profesyonel şarj cihazlarımız var ayarlıyorsunuz pilin aldığı maksimum voltaja kadar hızlı şarj yapıp maksimum şarjı aldıktan sonra trickle denen modda damla şarj yapıyor düşük akımla. Haliyle pil tam şarj a ulaştıktan sonra trickle ile maksimum aldığı şarjı koruması sağlanıyor. Telefonlardaki yazılım ise maksimum şarja ulaştığını algıladığı anda şarjı kesiyor. Bu durumda 2 veya 3 saatte maksimum şarja ulaşan telefonun fazladan 7 saat daha şarjda kalmasının pile ve performansına ne gibi bir etkisi olduğunu halen doğru bir şekilde izah edebilene rastlamadığımdan bana şehir efsanesi gibi geliyor hali ile.

hocam pil konusunda sizin kadar bilgim yok ama bu üreticilerin pazarlamak için yapmayacağı yolda yok belki efsanedir ama o efsaneye sonuna kadar inanıyorum...

• quote:

herkese selam, cihazi yeni temin ettim,program arastiriyorum, buldukca paylasmayi umuyorum.

evet tek kulaklık benim kafamı çok karıştırmıştı iş telefonu ya nokia efendi iş adamı müzik dinlemez diye adam gibi bir kulaklık koymamış ama merak etme nokianın orijinal stereo kulaklıkarı çalışıyor ve ses mükemmel nokiashop larda 20 ytl civarında radyolu kulaklık için ise şu an bir şey bilmiyorum gelişme olursa paylaşırım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: seymur

arkadaslar bu telefonu 2 haftadır kullanıorum. o kadar incelememden sonra sonunda cok ufakta olsa telefonda bi sorun bulabildim .... telefon yeni actıımda konustuktan sonra kac kontur kaldını bıldıren mesaj geliyor(normalde olması gerken). fakat 15 defakonusma yaptıktan sonra bu bilgi ekranı gelmez oluıyor. telefonu yenıden kapatıp acınca bu sorun her nasıl oluyosa ortadan kalkıo.( bi sonraki 10- 15 konusmaya kadar)
    bilginize.

iyi bir açık yakalamışsın nokia.com.tr ye mail at ilgilenirler.....umarım
  • quote:

Radyolu kulaklık diye bişey görmüştüm kodu da Nokia Audio Adapter AD-46 idi. aşağıdaki linke bir bak. Kulaklık+radyo problemini birlikte çözebilir.

*sanirim adresteki aksesuar sadece kulaklik baglantisi sagliyor, radyo islevi olan telefonlarda radyo dinleyebilirsiniz diyor (benim anladigim): "The Nokia Audio Adapter AD-46 allows listening to a compatible phone's FM radio and music player with stereo headphones, which have the standard 3.5 mm ..."

*scummvm emulatorunu calistirabileniniz oldumu? p910i'de cok iyi calisan program e50'de bi tuhaf basliyor, sonra hata veriyor.
    www.scummvm.org/

*http://fuse.stc.cx/autolock/AutoLock_v1.1_for_S60_3rd_ed.SISX adresinden tus kilidi programini indirebilirsiniz.

• beyler bu telefonun kasası deişiomu eger deişiyorsa nereden bulabiliriz
    ????
  • quote:

quote:

*sanirim adresteki aksesuar sadece kulaklik baglantisi sagliyor, radyo islevi olan telefonlarda radyo dinleyebilirsiniz diyor (benim anladigim): "The Nokia Audio Adapter AD-46 allows listening to a compatible phone's FM radio and music player with stereo headphones, which have the standard 3.5 mm ..."

http://www.nokia.com.tr/id28066.html
    Hayır gerçekten entegre radyosu var. Yani dediğim gibi kulaklık + radyo ihtiyacına kesin çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan666 -- 10 Kasım 2006; 13:50:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: seymur

beyler bu telefonun kasası deişiomu eger deişiyorsa nereden bulabiliriz
    ????

Ne sormak istediğini tam anlayamadım ama...

Değiş tokuş kapak falan gibi bir özelliği yok. Çelik kasa ile bir problem yaşarsan, servise götürüp orada kasayı değiştirtebilirsin. zaten renk seçimi de yok. Bildiğin boyasız demir
  • evet arkadaşlar bu siteye girin cep telefonu konusunda tam bir cennet üyelik GREKTİRMİYOR.....http://www.howardforums.com
  • peki eminmisin kasasının deişebileceincen cunku cepte cok cizilio ya
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.