Şimdi Ara

Nokia C5-00 İncelemesi | Symbian S60 3rd FP2 | 26 Gün Bekleme Süresi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
1
Favori
76.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok güzel bi telefon bendehttp://www.buroteknik.com/nokia-c5-00-cep-telefonu--fiyati_52808.html burdan almıştım.Almak isteyenlere tavsiye edilir
  • Aldığım günden beri henüz bir sorunla karşılaşmadım arkadaşlar. Bilgi olsun çünkü bazı arkadaşlar epeyce sorun yaşamışlar. Fakat kronik sorunlu bir ürün değil. Ekran kalitesi kötü, bunun dışında bir sıkıntısı yok. Kablosuz interneti olmayan, ucuz bir Nokia E52 alternatifi.
  • merhaba arkadaşlar telefonu almak istiyorum ama kararsız kaldım telefon yavaş değil demiş arkadaşlar ama gidip denemeden insanın içi rahat etmiyor bide ufak bişey sorucam mesajlarda smiley lar var mı?
  • 1 aydır kullanıyorum. Fiyatına göre iyi bir telefon gibi gözüktüğünden aldım. WiFi hariç her özelliği var. Navigasyon başarılı ve işime yarıyor ancak ovi maps te eksiklikler var dolayısıyla normal bir navigasyon cihazının verimliliğini alamayabilirsiniz. Ekranı tam açıda iyi ancak açı değiştikçe kötüleşiyor. Açık havada ekranı okumak zor. Ses şiddeti önceki telefonum k750'ye göre düşük. Titreşim gücü de öyle. O nedenle gürültülü ortamlarda tam ses+titreşimle bile bazı çağrılarımı alarmlarımı kaçırdığım oluyor. Hele kılıfa koysam sesi hiç duyulmaz herhalde. Ben pantolon yan cebinde kılıfsız taşıyorum. Fotoğraf kalitesi normal. Otomatik flaşı var. Video çekim kalitesi bence iyi. Telefon bence yeterince hızlı çalışıyor. Bazen(ender olarak) sıkıştığında kendini resetliyor(kapanıp açılıyor). Pil süresi bilirsiniz kullanıma bağlı. Normal kullanımda 3 gün kadar gidiyor. Eğer biraz kurcalarsanız 1 günü anca bulursunuz herhalde. Ama çabuk şarj oluyor. Bu arada bilginiz olsun SAR değeri emsal telefonlara göre baya yüksek. Alırken önemsememiştim ama şimdi hoşuma gitmiyor doğrusu. Şimdilik bu kadar.

• arkadaşlar bu telefon benim de çok hoşuma gidiyor fakat nokia sitesinde GPS yerine A-GPS yazıyor. Bu durumda tümleşik GPS 'si yok demek oluyor. gerçi önceki mesajlarda arkadaşlar tümleşik GPS den bahsetmişler ama? nokia sitesine yanlış mı yazmış?
  • a-gps ne anlama geliyor bilmiyorum ama cihazda tümleşik gps var

quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

arkadaşlar bu telefon benim de çok hoşuma gidiyor fakat nokia sitesinde GPS yerine A-GPS yazıyor. Bu durumda tümleşik GPS 'si yok demek oluyor. gerçi önceki mesajlarda arkadaşlar tümleşik GPS den bahsetmişler ama? nokia sitesine yanlış mı yazmış?
  • Acaba A-GPS olunca tümleşik GPS'e ek olarak "assisted - GPS" eklenmiş mi oluyor? Ben de bu konuda pek iyi değilim ama...
  • quote:

arkadaşlar bu telefon benim de çok hoşuma gidiyor fakat nokia sitesinde GPS yerine A-GPS yazıyor. Bu durumda tümleşik GPS 'si yok demek oluyor. gerçi önceki mesajlarda arkadaşlar tümleşik GPS den bahsetmişler ama? nokia sitesine yanlış mı yazmış?

nerden çıkardın öyle olduğunu a-gps GPRS verisi kullanan gpsdir. cihazda tümleşik gps varsa sorun yok. Assisted GPS internet bağlantısı kullanır tümleşik gps direk uyduyla ücretsiz bağlantı kurar. 2 side varsa, 2 sinide kullanabilirsin yada a-gps i devre dışı bırakabilirsin.
  • :)

Ben de onu diyorum zaten; nokia nın sitesinde yalnızca a-gps yazıyor. yoksa bu cihazda tümleşik gps var mı diye soruyorum :)
  • HİROTARO

böyle alıntımı olur hiçmi tuhafına gitmedi yaparken birde yarbay olacaksın.
  • quote:

:)

Ben de onu diyorum zaten; nokia nın sitesinde yalnızca a-gps yazıyor. yoksa bu cihazda tümleşik gps var mı diye soruyorum :)

c6 kullanmıyorum. oyüzden bi bilgim yok nokiaya mail at
  • Nokia C5 00' da tümleşik GPS özelliği var. Ayrıca aGPS özelliği de var.

''Tümleşik GPS'' sadece uydu verilerini kullanır. Eğer telefonda sadece ''tümleşik GPS'' aktif ise yerinizin tespit edilmesi vs. biraz uzun zaman alabilir. AGPS' i de aktif ederseniz telefonunuz GSM operatöründen veri alış verişi yaparak yerinizin tespiti ve uydu bağlantısı daha hızlı bir biçimde gerçekleşir. AGPS, GSM operatöründen veri aldığı için doğal olarak ücrete tabidir. Sadece tümleşik GPS' i kullanırsanız hiç bir ücret ödemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 3 Şubat 2011; 15:24:30 >
  • Tümleşik GPS'i varsa problem yok, çok güzel. Telefonu tarz olarak oldukça beğendim fakat tek sorun otofokus ve SAR gibi gözüküyor şuan, daha önce hep otofokuslu telefonlar kullandım, yinede araştırıyorum, belki sıkıntı olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgc -- 3 Şubat 2011; 15:28:44 >
  • Kamera kalitesini önemsiyorsanız C5 00 sizi tamin etmez.
  • Fotoğraf makinası kadar beklentim yok. fakat şu an kullandığım 6303 den memnunum. onun kadar çeksin yeter.
  • C5 te GPS var. AGPS ise GPS ye yardımcı(assisted=yardımlı) ekstra bir özelliktir. Telefonunuzdaki GPS'in uydulara bağlanma süresi uzundur(3-6 dk gibi). AGPS açık olduğunda 1 dk olmadan konumunuzu bulabiliyor. AGPS bunu internet bağlantısı sayesinde sağladığından çok az da olsa ücretlendirme olur. Bu arada GPS bina içinde bağlanmıyor araçta veya açık havada bağlanıyor.

Özetle C5 telefonumdan navigasyon hizmeti alabiliyorum. Sesli ve görsel olarak beni yönlendirerek ulaşmak istediğim yere arabayla veya yürüyerek beni ulaştırabiliyor. Çektiğim fotoğraflara konum bilgisi ekleyebiliyor. GPS var belki ama Ovi MAps için aynı olumlu şeyi söyleyemeyeceğim. Haritada birçok eksiklik var ve bu konuda nokia ya başvurduğumda halen harita çizimlerinin devam ettiği yanıtını aldım. Ben de madem haritalarınızın çizimi bitmedi ne diye millete ücretsiz navigasyon diye reklam yapıyorsunuz dedim cevap alamadım tabii. Normalde Maps uygulaması etraftaki önemli yerleri(alışveriş, cami, atm, eczane, ...vs.) gösterebiliyor ancak burada da eksiklikler çok. Önünde dikildiğim ATM mapste gözükmüyor çoğu zaman. Uzun yılların Sony Ericcsson kullanıcısı olarak Nokia ile pek iyi bir başlangıç yaptığımı söyleyemeyeceğim. Yine de verdiğim 310 TL nin hakkını verdiğini düşünüyorum C5'in. Eğer birgün telefona daha fazla para vermeye karar verirsem tercihim nokia olmaz herlhalde. Ya SE ya da HTC filan düşünürüm herhalde.

Bir arkadaş Autofocus olmamasından yakınmış ve Nokia ile ilgili yorumlarına katılıyorum. Ancak C5 için değerlendirecek olursak Autofocusun eksikliğini pek hissetmedim. Farklı bir netleme kullanıyor diye düşündüm. Bende bir de SE w990 var ondaki autofocus eksikliğini her zaman hissediyorum mesela. Kamera çekim kalitesine bakarsak ha 3 mp olmuş ha 8 mp bence nokia bu işten anlamıyor bu konuda SE nun çok iyi olduğunu düşünüyorum.

• Arkadaşlar,
    C5'i yeni aldım. Genelde telefondan memnunum ancak iki sorum olacak.
    1. 3G görüntülü görüşme yapmak istedim ancak C5'in karşı tarafa ilettiği görüntü çok karanlık ve çözünürlüğü düşük. Eşimin Samsung Corby Pro'su ile yan yana denediğimde aynı ortamda onun 3G görüntü kalitesi gayet iyi. arka kamerayı ana kamera olarak seçtiğimde de durum değişmiyor. Kamera ayarlarını kurcaladım ama pek bir değişiklik elde edemedim. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    2. Ovi maps'i kullandım ancak güncelleme yapmam gerekli mi bilmiyorum?. Güncelleme yapmam gerekir ise nasıl bir yol izleyeceğim?
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celen1

Arkadaşlar,
    C5'i yeni aldım. Genelde telefondan memnunum ancak iki sorum olacak.
    1. 3G görüntülü görüşme yapmak istedim ancak C5'in karşı tarafa ilettiği görüntü çok karanlık ve çözünürlüğü düşük. Eşimin Samsung Corby Pro'su ile yan yana denediğimde aynı ortamda onun 3G görüntü kalitesi gayet iyi. arka kamerayı ana kamera olarak seçtiğimde de durum değişmiyor. Kamera ayarlarını kurcaladım ama pek bir değişiklik elde edemedim. Acaba bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    2. Ovi maps'i kullandım ancak güncelleme yapmam gerekli mi bilmiyorum?. Güncelleme yapmam gerekir ise nasıl bir yol izleyeceğim?
    Saygılar.

hep nokia telefonlar ile görüntülü görüştüğüm için birşey diyemiycem aynı sizin dediğiniz gibi çok bulanıklar.5mplik n79un ana kamerasını kullan desemde sonuç aynı.Ben hani veri transferi çok olur o yüzden kalitesiz gönderiyor diyordum içimden.Fakat eşinizinki kaliteliyse birşey diyemiyceğim.

bu arada telefon garantiden geldi 110 gün falan garantide kaldı.Saolasın nokia bir o kadar bekletiyor 30 iş günü deyip.Hakkınızı savunmanız için dilekçe falan fistan yazmanız çok uğraştırıyor sizi.Yeni gelen telefonda takılma etme sorunu yok gayet güzel.Herhalde ilk çıkanlarda vardı bu sorun oda bana denk geldi.
    Sadece ekranı çok kötü direkt bakmak lazım yoksa gözükmüyor pek.
    kameradan pek birşey beklemeyin.Benim n79da 5mp carl zeiss kamera var.Hiç 5mp gibi değil.Fakat bazı 5mp telefonlar hd video çekiyor orasıda ayrı bir konu.
    Şimdilik bu kadar benim 2-3 ay kullanım süresince

• arkadaşlar bu C5'in sinyal çekme kalitesi nasıl? bende samsung S5550 shark var, çekim kalitesi berbat.. bir de hattım avea olunca hepten berbat oluyo
    kapalı mekan içinde zor çekiyor s5550...
  • Cihaz için yeni yazılım güncellemesi çıkmıştır. (062.001)

* hoparlör ses seviyesi farkedilecek kadar yükseltirmiş
    * SIM rehber görüntüleyememe sorunu giderilmiş
    * mesajlarda smiley desteği sağlanmış

şu ana kadar gözüme çarpan yenilikler bunlar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.