Şimdi Ara

Nokia 5800 Ses problemi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
50.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kafama taktınız şu kulaklık konusunu dandik bi kulaklıkla ve kendi kulaklığıyla denedim ikiside gayet güçlü ses veriyordu. 6 şubatta aldım telefonu black benimki bi sorun yaşamadım şimdiye kadar. ama yaşayanlar bence servise versin orda hoparlörü değiştiriyorlarmış duyduğuma göre.
  • Arkadaşlar bu ürünü satın alırken sorunlu olup olmadığını direkt anlayabileceğimiz bir yöntem var mıdır? Ya da bu seri sorunlu şu seri sorunsuz ya da rengi vs. gibi birşeyden direkt anlaşılıyor mu? Ya da üretim tarihi vs. gibi birşeyden? Alıp orada dinlediğimizde sorunlu serinin sesi ile sorunsuz serinin sesini daha önce dinlemediğimiz için bir yargıya varamayabiliriz.
  • Arkadaşlarım birçok yerde yazdım, ben orjinal kulaklığıyla dinledim müzikleri. Çok kötü bi performansı yok. Sesi belki kulakları patlatacak seviyede değil, evet. Ancak zaten çok yüksek seste dinlemek ciddi anlamda baş ağrısı yapar. Yüksek ses çılgını arkadaşları tatmin etmeyebilir belki. Ancak bence gayet iyi ses yüksekliği. Ve bas seslerde hoş çıkıyor bence. Bir de bunu sennheiser kulaklıkla dinlediğinizi düşünürseniz daha tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Sesi sorun etmeyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: activexx

benim konuyu açarken maysadım ... konuşma sesi diiildi ...
    ben konuşma sesinden memnunum
    ama müzik dinlerken kullaklık taktığımda kulaklıktan gelen ses düşük
    nokia servislerini aradığımda dedikleri bakanlık bunu böle istemis yuksek ses sağlığa zararlı diye...

http://dailymobile.se/2009/01/10/video-how-to-fix-the-nokia-5800-xpressmusic-earpiece-sound-problem/

burdaki video ne işe yarar onuda bilmiyorum

bahaneleri güzelmiş

• dostum bilmem o sorunu çözdün mü ama kulaklıktan konuşurken ses gelmemesinin nedeni tamamen güncelleme ile ilgili V40.0.005 ti galba güncelle bendede vardı düzeldi
  • yüksek ses istiyorsanız creative öneririm ses bariz yükseliyor modelini şuanda hatırlamıyorum ama EP 480 sanırım o çok iyi basları özellikle çok iyi
  • müzik dinlerken ekolayzerdan bas güçlendirmeyi açın aslında nokia kulaklıklarından çok kanallı müziklerde derinlerdeki sesleri almak mümkün oluyo ama yüksek ses ve sağlam baslar için creative EP 480 i tek geçerim
  • katılıyorum ses kalitesi çok iyi zaten çıkşları altın nokiaların . hoparlörde surround konusundada N95 imde o olay oluyo hoparlör aynı çizgide değil biri sağda biri solda olunca telefonda karşında olunca surround u yaşıyosun 5800 de aynı çizgide olduğu için hoparlörler etkili olmuyo :) N95 çok baba telefon aslında N serisnin bütün modellerini kullandım ilk defa başka model kullanıyorum creative EP480 de yeteri kadar iyi ses veriyo. kamera kaydında ses çok kötü yalnız bi yükseliyo bi alçalıyo N95 süper kaydediodu en yüksek konser kayıtlarını bile bu kaldırmıyo:)
  • Bende dün 5800 aldım ancak kulaklıktan ses gelmiyor ?
  • iş yerindeki yönetmenimde var bu telefondan, ses hoparlörlerden de kulaklıktan da gayet iyi geliyor. zevkle film izlenebilir düzeyde hatta.

klasik olacak ama bu elektronik işi biraz da şans işi...
  • Son parti üretimlerde yok artık bu sorunlar endişe duymayın bu konulara bakıpta telefonun sağını solunu açtırmayın...
  • son parti üretim cihazdan bende kullanıyom ahize seside çok iyi hoparlörlerde gayet mükemmel bassları tizleri güzel veriyo kulaklıpa gelince kulak içi kulaklıkla dinlemenizi öneririm ben şahsen bunu amfiye bağladım düğün kabinlerinden gayet yüksek ses aldım...
  • arkadaşlar 5800 için v40 versiyon çıkmış bn şu anda telefonu güncelleştiriyorum.güncellemek isteyen arkadaşlar bu linki tıklayın n yapılması gerektiği açıklanmış.http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonlari/125554-5800-v40-cikti-yuklemek-icin-ayrintilar-burada.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seho35 -- 12 Mart 2010; 16:06:20 >
  • Seste ben hiç sorun yaşamadım şu ana kadar evde laptop var laptop dan daha çok ve daha düzgün ses çıkarıyor 5800 kulaklığını gerçekten az ses çıkarıyor onu da ben güzel bi kulaklıkla çözeriz sanmıştım ama neden çözülmüyor anlamadım :S
  • Neredeyse bir ay olacak daha kulaklığı denemedim bile. Yastıklarını takıp bıraktım.
  • Belkide rakamlarla birilerine yardımcı olabiliriz. Bunlar benim deneyimlerim:

Nokia 5800 XpressMusic + yanında gelen kulaklık = 4/10 (yeni kutulardaki beyaz kulaklığı kasdetmiyorum)
    Nokia 5800 XpressMusic + Sennheiser CX500 = 7/10
    Apple iPod nano 4G + Sennheiser CX500 = 9/10

iPod karşılaştırmasını geçmiş mesajlarda ses kalitesinin aynı olduğunu okuduğum için yazdım. Aradaki farkı müzikle içiçe olan biri rahatlıkla anlar.
    5800'ın son kademede verdiği ses hiçte az değil, standartlar ölçüsünde normal.
    Ayrıca tamam iPod ses kalitesi daha iyi dedim ama normal bir kullanıcı için 5800 ses konusunda oldukça tatmin edici, ayrıca yanınızda medya çalar taşıma ihtiyacı duyacağınızı düşünmüyorum. Sonuç bu fiyata bu kadar çok özellik sunan 5800 düşünmeden alınabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Neredeyse bir ay olacak daha kulaklığı denemedim bile. Yastıklarını takıp bıraktım.

Denedim. Son seste bana yeterli. Azaltınca yetersiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerzami

Telefonu alalı 12 gün oldu.Şuan için memnun olmadığım en önemli sorun ses kalitesi.
    Eski telefonum w810i ses olarak çok daha net ve yüksek sesler verirken muzik telefonu adı altında piyasa sürülen bu telefondan yeterli performans alamadım.
    Kendi kulaklıyla ve sony ericsoon kulaklıkla denedim.
    Bekleyelim yakında patchler flan çıkar belki.Ama patchlere gerek kalmadan ericsoon w810 dan daha iyi olmasını beklerdim.

..kesinlikle ..patchsiz bile w810i kulaklıklarda toz yutturur 5800a..yalnız 5800 larda patch olayına geçmek biraz değilde baya zaman alacak gibi..bir sonraki versiyonu bekleyeceğiz sanırım.....sesi bi yükselse rahatlayacam..:)

• Ben Kulaklıktan son sen rahatsız bile oluyor , sorun sende
  • arkadaşlar sorun çözüldümü çözülmedimi. nokia 5800 ın kulaklıktan gelen sesi yeterli değil. sony nin sağlam bi kulaklığını aldım. oldukça iyi ses veriyor. ancak eski nokilara aynı kulaklığı taktığımda daha fazla ses alıyorum. 5800 diyerlerine göre az ses veriyor. bunun bi çaresi olmalı. eyer bulan olduysa söylerse sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.