Şimdi Ara

Noctua NF-A15 PWM & NF-S12A PWM & NF-F12 PWM [Kullanıcı İncelemesi] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
6
Favori
10.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhabalar. Yeni sistemim için acil fan almam lazımda incelemelere baktığımda tam anlayamadım. Aslında benim Noctua kadar yüksek bütçeye çıkmama gerek var mı onu bile bilmiyorum. Sistemim aşağıda, beni NOCTUA tarafına çeken 6 yıl garantisi ve 300 RPM kadar düşen modelleri. Bana da tam o lazım, yani sistem boştayken otomatik 300 rpm'ye düşürecek, ekstra sessizlik sağlanacak. Deep Cool modelinde bu olay var mı bilmiyorum. Birde NOCTUA'nın şuan ki fiyatına baktım 70 TL abartı gibi geldi gerçekten değer mi bilmiyorum. Sonuç olarak 14 CM yan kapak, 12 cm egzoz fan, 2x 12 cm de üst kısım için hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz? (Noctua'nın işlemci soğutucusu var çok memnun kaldım. Öneriniz Noctua olursa alırım tabi ki.) Şimdiden teşekkürler.

ANAKART : MSI GAMING 970
    İŞLEMCİ : AMD FX 8350 4.00 GHZ
    Ekran KARTI : SAPPHIRE R9 290 TRIX 4 GB
    hdD : Kingston SSDNow HyperX 3K 120GB
    HDD : WD 1 TB & WD 500 GB
    Ram: GSKILL 8gb (2x4gb) RIPJAWSX DDR3 2133 MHZ
    PSU: HIGH POWER ASTRO LITE 750W 80Plus Gold
    KASA: DARK SCORPION GAMING KASA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 26 Haziran 2015; 1:26:59 >

• Değer mi diye soran arkadaşlara yanıt olsun. Bende bir fana o kadar verilir mi çıldırdınız mı diyenlerdendim.

Günün birinde elimde harcanması gereken hediye çekleri vardı ve alacak pek birşey yoktu. Radyatöre 2 noctua fan alayım bari dedim ve Noctua NF-F12PWM aldım 2 adet. O gün benim için milat oldu, şimdi kasanın içerisindeki fan namına herşey Noctua. 4 radyatör fanı, 2 kasa fanı çalışan kasadan o kadar az ses geliyor ki bilgisayarın çalıştığını güç bela anlıyorum. Hele monitör kapalıysa kapalı herhalde diyerek işe gidiyorum, döndüğümde fark ediyorum ki aslında bilgisayar açık ve torrente yükleniyor.

İtiraf ediyorum Noctua fanboy'u oldum, pişman değilim. Kasaya Noctua dışı fan sokmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarix -- 31 Ocak 2016; 14:35:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarix S kullanıcısına yanıt

aynen sessizlik istiyorsanız Noctua diyorum başka bir şey demiyorum diğer firmaların yaptığı fanlar noctuanın yanında bir hiç, adamlar fan konusunda cidden level atlamışlar inventus stoklarına yeni noctua fanlar gelmiş bir tane Noctua nf-s12a aldım toplamda 3. fanım olacak kasada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 4 Şubat 2016; 12:57:19 >

• takip

arkadaşlar cooler master işlemci sıvı soğutma radyatörü için noctua nf-f12 pwm mi tavsiye edersiniz anladığım kadarıyla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

takip

arkadaşlar cooler master işlemci sıvı soğutma radyatörü için noctua nf-f12 pwm mi tavsiye edersiniz anladığım kadarıyla?

Ben xigmatec soğutucuma bağlamak için noctua f12 industrial 2000rpm fan aldım. Takmadan önce soğutucunun kendi fanıyla prime95 testi yaptım sonuç 66 derece max. Sonra hemen noctua nf f12 fanı taktım prime 95 test sonucu max 55 derece oldu ki fan 2000rpm e gelmedi max 1400 rpm döndü. Sonuç müthiş bence iyiki almışım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Noctua S12A yerine Redux S12B alsam birşey kaçırmış olur muyum?

4 adet alacağım arada 105 TL fark var vermeye değer mi?
    Kasa fanı olarak kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 26 Şubat 2017; 19:38:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Merhaba,

Noctua S12A yerine Redux S12B alsam birşey kaçırmış olur muyum?

4 adet alacağım arada 105 TL fark var vermeye değer mi?
    Kasa fanı olarak kullanacağım.

İkisi arasındaki en bariz fark malzeme kalitesi ve kutu içeriği. Performans olarak aynı neredeyse.
  • Noctua'yı görünce serinliyorum arkadaş. Ben böyle kaliteli böyle sessiz böyle performanslı fan görmedim.
  • Merhabalar, ben bu aralar kasa veya işlemciye (hangisine taksam diye karar veremedim daha) takmak üzere bir fan arayışı içerisindeyim. Sessizliğe önem veriyorum baya, imzamdaki sisteme o/c yapmak için genel olarak hava sirkülasyonu ve sıcaklık kontrolü için takviye yapmak istiyorum. Sizce Noctua'nın hangi modelini almalıyım? S12A diye düşünüyordum ama kafam çok karıştı hepsi birbirine benziyor hava akımı en iyi olan sanırım A14-A15 modelleri, şahsen 80-100 liradan fazla da vermek istemiyorum hatta daha da ucuza sessiz ama çok da kötü olmayan bir şey varsa düşünebilirim.

Sizce şimdi Noctua olarak A14, A15, F12, P12, S12A ne gibi farklılıklar var, hangisi alınmalı? Bir de şunu çok öneriyorlar: " Thermaltake Riing 12cm Yüksek Statik Basınçlı Kırmızı Halka Ledli Kasa&Radyatör Fanı "

Sizce bu gürültülü müdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 12 Nisan 2017; 18:8:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

Merhabalar, ben bu aralar kasa veya işlemciye (hangisine taksam diye karar veremedim daha) takmak üzere bir fan arayışı içerisindeyim. Sessizliğe önem veriyorum baya, imzamdaki sisteme o/c yapmak için genel olarak hava sirkülasyonu ve sıcaklık kontrolü için takviye yapmak istiyorum. Sizce Noctua'nın hangi modelini almalıyım? S12A diye düşünüyordum ama kafam çok karıştı hepsi birbirine benziyor hava akımı en iyi olan sanırım A14-A15 modelleri, şahsen 80-100 liradan fazla da vermek istemiyorum hatta daha da ucuza sessiz ama çok da kötü olmayan bir şey varsa düşünebilirim.

Sizce şimdi Noctua olarak A14, A15, F12, P12, S12A ne gibi farklılıklar var, hangisi alınmalı? Bir de şunu çok öneriyorlar: " Thermaltake Riing 12cm Yüksek Statik Basınçlı Kırmızı Halka Ledli Kasa&Radyatör Fanı "

Toplamda kaç adet fan alacaksınız ve bütçeniz ne kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: Frozzy45

Merhabalar, ben bu aralar kasa veya işlemciye (hangisine taksam diye karar veremedim daha) takmak üzere bir fan arayışı içerisindeyim. Sessizliğe önem veriyorum baya, imzamdaki sisteme o/c yapmak için genel olarak hava sirkülasyonu ve sıcaklık kontrolü için takviye yapmak istiyorum. Sizce Noctua'nın hangi modelini almalıyım? S12A diye düşünüyordum ama kafam çok karıştı hepsi birbirine benziyor hava akımı en iyi olan sanırım A14-A15 modelleri, şahsen 80-100 liradan fazla da vermek istemiyorum hatta daha da ucuza sessiz ama çok da kötü olmayan bir şey varsa düşünebilirim.

Toplamda kaç adet fan alacaksınız ve bütçeniz ne kadar.

Hocam belli bir bütçe yok aslında yani 1 ay beklesem 200 2 ay beklesem gerekirse 300 lira bile verebilirim de o kadar vermek gelmiyor içimden kendi kendime maksimum 100 lira sınırı koydum haydi en fazla 150 diyelim. Ama 100 ve altında almak istiyorum aslında.

Edit: Söylemeyi unuttum 1 tane alacağım şimdilik. Zaten Hyper212 Evo falan kullanıyorum ama yazın özellikle sıcaklıkları birazcık daha düşürmek istiyorum. Belki kasanın önündeki fanı iptal edip oraya da takabilirim öndeki stok Corsair fanı biraz sesli bir şey. (Spec-2 kasa var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 12 Nisan 2017; 20:17:44 >

• Arkadaslar

Kasa icine Noctua S12 A Pwm tamam

Radyator icin 140 mm lik hangi Noctua Urununu almaliyim?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.