Şimdi Ara

Noctua NF-A15 PWM & NF-S12A PWM & NF-F12 PWM [Kullanıcı İncelemesi] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
6
Favori
10.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağol hocam fakat aldım fanı kargo bekliyorum...Ne yapalım ki cougar seçtim.Valla önerilerinden birinin çıkmamasına üzüldüm.Neyse bunu kullanacağız artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Sağol hocam fakat aldım fanı kargo bekliyorum...Ne yapalım ki cougar seçtim.Valla önerilerinden birinin çıkmamasına üzüldüm.Neyse bunu kullanacağız artık..

Cougar da pişman etmeyecektir fakat bu fanlar zamanında çok şişirildiğinden dolayı bu fanları alırken büyük beklentilere girmiştim ve daha sonra tam beklediğim sessizliği bulamamıştım. Tabi o zamanlar elimde bu kadar test aleti yoktu ve bu kadar fazla fan denememiştim.Şimdi tekrar denersem görüşlerim değişir büyük ihtimal.
  • Thermalright ty 143 fan ile arasında çok büyük farklar varmı acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Coougar vortex fanı aldım.Haf 912 plus kasada egzoz fanı olarak bağladım.Yalnız fan sesi beni rahatsız etti ve ürünü geri iade yolladım.Alacak arkadaşlar fan sesinide hesaba katsınlar.Çok fazla sesten rahatsız olan biri değilimdir..Ayrıca şuan egzoz fansız kullanıyorum.ısı değerleri 1 derece farketti.(üst ve ön 20 cm megaflow fan,işlemci fanı 212 x)
  • Fazlasıyla ve güzel bir inceleme olmuş emegine sağlık :)http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5502 bu nasıldır almayı planlıyorum 4 tane
  • @vollkan59

Yarattığı hava akımı sesinden rahatsız oldunuz sanırım.Fanda ki sesin iki kaynağı olabilir. İlki rulman tipinden dolayı ikincisi de yaprak tasarımına bağlı olarak oluşturduğu hava akımı sesi. Cougar Vortexler de rulman tipi olarak HDB var ve fazla şikayet geldiğini görmedim.Tabi sessizlik mevzusu göreceli olay.

@hsntrk

Tavsiye ederim.

Bu arada arkadaşlar test yöntemlerinde değişiklikler oldu ve yakında inceleme güncellenece
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • okumaya niyetlendim ama ortalarına gelemedim ben anlayamadım ama epey uğraşılmış bi çalışma olmus eline sağlık başkanım
  • Gerçekten gördüğüm en kapsamlı araştırma.
  • Çok detaylı ve yararlı bir inceleme olmuş.Emeğin için teşekkürler.Tamda corsair sıvı soğutma kiti ve buna takıcak fan araştırdığım zamanlara denk geldi.Zamanlama harika..
  • güzel inceleme olmuş emeğinize sağlık. Fiyat performans olarak bakarsak Akasa sanki biraz daha önde 1-2 derecelik bir fark var . Ama para sorunu olmayanlar Noctua yı tercih edecektir.

Arkadaşlar ayrıca El yapımı bu şekilde bir sistem yapılabilir ben yukardaki değerlerden daha iyi değerler alınacağı kanaatindeyim. Tabi kasanın içine yerleşimini ayarlamak lazım hem 200 cm lik fanın hava akımına sahip olmuş oluruz. Hemde hava direk çıkışta bir yere temas etmeyeceğinden ses fazla çıkmayacaktır. Ayrıca 200cm lik fanın havayı dışardan alması sağlanılırsa daha iyi performans gösterecektir. Kasanın içindeki hava dışardaki havadan en az 10-15 derece daha fazla oluyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T@M@Y -- 20 Ağustos 2014; 17:25:52 >
  • Bende sessiz bir fan arayısına girdim..Forumdan Iron Mask arkadaşımız biraz yardımcı oldu ve DEEPCOOL UF120 tavsiye etti..Ancak cok fazla bilgi bulamadm yada kullancıı incelemesi.VE gercekten sessizlik istediğim icin OneTreeHill e de pm attım.noctua secimi hakkında..Yalnız ben buraya da bazı degerleri yazmak istedim farklı arkadaslardan da yardım almak adına malum fıyatları bırz pahalı almısken hata etmemek adına

bu 1. fanımız:
    deepcool uf120. Aslında fıyat olarak guzel 40 tl onethreehıll bu fan hakkında ne dıyecek merak edıyorum buraya da yazarım
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6587

diğer fanlar noctua

1-NOCTUA NF-S12B redux-1200 PWM 47 tl

1200 RPM
    100.6 m³/h
    18.1 dBA
    4 pin PWM

2-NOCTUA NF-P12 PWM 63 tl

300 - 1300 rpm
    37 – 54 cfm
    12.6 – 19.8 dBA
    4 pin PWM

3-NOCTUA NF-F12 PWM 63 tl

1200 – 1500 RPM
    44 – 55 CFM
    18.6 – 22.4 dBA
    4 pin PWM

4-Noctua NF-S12A PWM 120mm 1200Rpm 17.8dB Hava akımı : 107,5 m³/h Kasa Fanı 66 tl

sımdı yazacagım modeller ise uln ve flx olarak ayrılmıs acaba farkları nelerdir

Noctua NF-S12A FLX 120mm 1200Rpm 17.8dB Kasa Fanı
    Noctua NF-S12A ULN 120mm 800Rpm 8.6dB Kasa Fanı

Noctua NF-S12B ULN 700Rpm 120mm 6.8dB Kasa Fanı
    70 tl hepsi

yanı elde bır cok noctua var hangisini almali?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 10 Eylül 2014; 22:48:44 >
  • Öncelikle DeepCool konusu için 3 site ve editör görüşü yazalım.

http://www.legitreviews.com/deepcool-uf120-120mm-case-fan-review_1433/6

" I was pleasantly surprised to find this fan to be such a solid contender in the low-noise fan category."
    " DeepCool has come across my eyes a second time and astounded me with an excellent case fan that has great features and is just a tad pricey at $20.95."

http://www.overclockersclub.com/reviews/deepcool_uf120/4.htm

"...to provide the end user with an affordable, easy to install, and ultra quiet product that also happens to perform extremely well."
    Pros : Ultra quiet

http://hardzone.es/ventiladores-deepcool-uf120-y-uf140/

Noctua NF-A15 PWM & NF-S12A  PWM & NF-F12 PWM  [Kullanıcı İncelemesi]

Amazon Kullanıcı Yorumları :
    Best Fans you can buy , Smooth and Quiet ! , Wow really excellent fan , Impressive

________________________________________________________________________________________________________________________________

Noctua lara gelirsek

NF-S12B redux şu an satın alınabilecek en sessiz fan, ancak kanat yapısı nedeniyle uyguladığı statik basınç düşük.

NF-P12 PWM şu an satın alınabilecek en iyi kasa fanı.

NF-S12A PWM de genel maksatlı bir fan diyebiliriz, NF-S12B nin yerini aldı
    Daha yeni pwm kontrolcüsü, daha az elektrik tüketimi gibi avantajları var
    İşlemci soğutucular için değil.

NF-F12 PWM şu an satın alınabilecek en iyi radyatör fanı, fakat bu nedenle de ses seviyesi biraz daha yüksek.
    Hava ve su soğutma radyatörleri için üretildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 11 Eylül 2014; 4:46:08 >
  • Noctua nın tavsiyesi :

• @boras06

Sanırım kasa fanı arıyorsun sanırım. Deepcool kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. Türkiye'de kasa fanı olarak bulanabilecek en iyi ses/performansa sahip fanlar bence S1A PWM ve AF120 QE .
  • Bu durum da alınabilitesi fanları su sekıdle sıraladım.Artık bunlardan birini sececegım:

1-Deepcool uf120 40 tl
    2-AF120 Quiet Edition 50 tl .. pwm degıl 3 pinli

noctuarlada ise NF S12A kasa fanı olarak en sessiz ve performansı ıyı , NF P12 ise dengeli performansa sahip fan olarak şekillendi.Fiyatları ise 65 tl.. Seçimimi bu 4 fan içinden yapacagım yardımlarınız ıcın tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Bu durum da alınabilitesi fanları su sekıdle sıraladım.Artık bunlardan birini sececegım:

1-Deepcool uf120 40 tl
    2-AF120 Quiet Edition 50 tl .. pwm degıl 3 pinli

noctuarlada ise NF S12A kasa fanı olarak en sessiz ve performansı ıyı , NF P12 ise dengeli performansa sahip fan olarak şekillendi.Fiyatları ise 65 tl.. Seçimimi bu 4 fan içinden yapacagım yardımlarınız ıcın tesekkurler.

Dediğim gibi deepcool kullanmadığım için ve iyi bir testi olmadığı için yorum yapmak istiyorum. S12A - AF120QE diyecek olursa olursam kutu içeriği,malzeme kalitesi,ses değerleri açısından S12A önde. AF120QE öne geçebileceği taraf fiyat ve görsellik kalıyor. Malum Noctua renkleri herkese uymayabiliyor.
    İnceleme için teşekkürler.Noctua NF-F12 PWM fanı hiçbir yerde bulamıyorum. :( Nereden tedarik edebiliriz?Amazon da 22 dolar kargo alıyor.Fan zaten 19 dolar. :(O kargo ücretini ödemek zoruma gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 2 Şubat 2015; 2:29:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

İnceleme için teşekkürler.Noctua NF-F12 PWM fanı hiçbir yerde bulamıyorum. :( Nereden tedarik edebiliriz?Amazon da 22 dolar kargo alıyor.Fan zaten 19 dolar. :(O kargo ücretini ödemek zoruma gidiyor.

Ürünleri inventus getirdiği için orada yoksa yoktur.İstersen IPPC serisinden al ama fiyatı yüksek normalden. Ya da bir iki tane lazımsa bende verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Ürünleri inventus getirdiği için orada yoksa yoktur.İstersen IPPC serisinden al ama fiyatı yüksek normalden. Ya da bir iki tane lazımsa bende verebilirim.

bana 2 adet lazım üstat..NF-F12 PWM
    fiyatı pm atarsan sevinirim..
    4 adet lazım hocam bana.Siz fiyatı pmden söyleyebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.