Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (749. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.992
Cevap
178
Favori
1.017.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baha_81

dostum bunlar en son kasa içinde uyumlu mu?

Alıntıları Göster
    Yani makyajsız kasa benim ama bildiğim kadarıyla makyajlının da silecek tipi aynıdır diye düşünüyorum bi bakın sitesinde anlatımı var sileceği kıyaslayın aynısıdir diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: free_whitewolf

2 hafta önce 1.5dci j11 kasa 40 bin bakımını yetkili serviste 990tl ye yaptılar mazot filtreside değişti değişmese 600 civarı imiş.bilgi amaçlı yazıyorum
    Model kaç garanti sonrası noypa diyolla bakım malzemeleri için acaba muadil mi yoksa nissan orjinal yağ ve filtre mi kullanıldı orjinalse çok iyi fiat dizel araç için

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    2015 model 1.5dci j11 kasa.noypa diyolar dediğiniz gibi orjinal olacağını sanmıyorum belki mazot filtresi orjinaldir onda risk almazlar sonuçta yetkili servis birşey olursa sorumluluk onlarda. arabayı satıp 2008 almassam gelecek sene malzemeleri alıp kendim yaptırcam özel nissan servisi bulcam bir tane
  • selamlar herkese lastiği yırttım yolda değiştirme zamanıda gelmiş yaz mevsimi için şuan nokian lastik almayı düşünüyorum 200 tl yakıt hediye ile çok cazip içimizde kullanan ve memnun olan var mı ?
    https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-21560-r17-100v-xl-wetproof-suv-yaz-lastigi-2020-uretimi-P405672755
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosunaokuma21karakter

selamlar herkese lastiği yırttım yolda değiştirme zamanıda gelmiş yaz mevsimi için şuan nokian lastik almayı düşünüyorum 200 tl yakıt hediye ile çok cazip içimizde kullanan ve memnun olan var mı ?
    https://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-21560-r17-100v-xl-wetproof-suv-yaz-lastigi-2020-uretimi-P405672755
    Nokian kış lastik konusund iyidir ben conti ya da goodyear öneririm ya da bütçen varsa primacy 4 al derim nokian değil tabi karar sizin

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    ya açıkcası şu listeye göre almak istiyorum ama
    https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

malesef türkiyede satılan hiç bir lastik bu listeye bile dahil edilmemiş o kadar kötüler listede 1. olan

continental premiumcontact 6 dahil türkiyede yok bizde eco contact 6 diye allah bilir kaç alt sınıf lastikler satılıyor en azından nokian aynı ürünle türkiyede dünya listesiyle 8. sırada ve tek sorunu kısa ömrü gibi görünüyor onuda zaten biz km bazlı değil 3 sene kullandıkça lastik değişiyoruz pek sorun olmayacaktır yılın 3-4 ayıda kış lastiği kullandığımızı düşünürsek.
    ayrıca dediğiniz lastiğin yine üst modelleri listede varken malesef dediğiniz lastik 3.sınıf dünya ülkelerine satılan kötü model lastiklerden biri ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 11 Nisan 2020; 0:3:41 >

• Arkadaşlar
    Çok uzun zamandır konuyu takip edemiyorum.
    Son dönemde aracına multimedya taktıran varmı?
    memnun musunuz?
  • benim de 2014, teyp berbat. android taktırdım 6 senedir mp3 video navigasyon memnunum.
  • merhaba nissan takasta aracıma iyi fiyat verir mi? sadık müşteri indirimi filan var mı hala? bilgisi olan var mı? 2015 model qashqai mi yenilemek istiyorum. bayilerle iletişime geçmeden sizede bir sorayım dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: free_whitewolf

merhaba nissan takasta aracıma iyi fiyat verir mi? sadık müşteri indirimi filan var mı hala? bilgisi olan var mı? 2015 model qashqai mi yenilemek istiyorum. bayilerle iletişime geçmeden sizede bir sorayım dedim
    Ölü fiatina alır kendin sat derim su an millet 2.elde araba bulamiyo hemen gider daha yüksekten satarsın sakin nissana verme zarar eden soylim

• free_whitewolf kullanıcısına yanıt
    Defiant82 dogru söylemiş bayi alırsa fiyatı öldürür, arkadaşım tanıdıgı bi galericiye aracını vermek istedi 175 bin lira ortalama piyasası olan araca galeri 152 bin verdi o da tanıdık yani sen düşün.
    Piyasasından 5 bin lira aşagı verirsen zaten satarsın bu piyasa koşullarında, şimdiden hayırlısı olsun.

• Selamün Aleyküm herkese nissan qq 2020 sky pack almayı düşünüyorum bayi aksesuar olarak led paket (bütün ışıkları iç dış aydınlatma ) =2500 tl seramik kaplama, cam film, motor koruma , ön kaput koruma, koltuk koruma dezenfektasyon = 3000 tl
    ön arka koruma ,yan basamaklar =3000 tl elmas kesim 17 inch jant = 3500 tl istedi
    sizce bu aksesuarlar için verilen fiyatlar uygun mu?
    bir diğer sorum ön arka koruma, yan basamaklar kullanışlı oluyor mu? Arabanın altını yere dahada mı yaklaştırıyor? teşekkürler

• Merhaba;

2015 model Nissan 1.2 Qashqai Skypack aracım var. Apple uyumlu Geri görüş kamera ve navigasyon taktırmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir marka ve model var mıdır? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar 2014 QQ 1,5 dizel manuel sahibiyim
    Resimdeki sarı lamba sürekli şekilde, kırmızı lamba yanıp sönecek şekilde uyarı veriyor.
    Aracı kapatıp bir süre bekledikten sonra ikisi de sönüyor.
    Problem ne olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeTeN -- 18 Ekim 2020; 20:37:38 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar.Aracim 1.2 2016 model benzinli aracın garantisi bitti.Artik noypa ürün kullaniyo servisler bu hafta sonu 2 ayrı servisten Fiat aldım kafama takilan soru.1.noypa güvenilir mi .2.olarak servisin biri Castrol 5.40 diğeri Shell ve mobil 5.40 kullanıyormuş hangisi daha iyi sizce tşk ederim.

• Evet 1.2 31 bindeki aracımın bakımını 5.40 Castrol fulltec yağla serviste biraz önce tamamladım.Umarim noypadan memnun kalirim 

• arkadaşlar touch screen ve navigasyon güncellemesi var mı servislerde ? Bilen birisi yanıtlayabilir mi ?

• https://www.motul.com/tr/tr/products/8100-eco-nergy-5w30

Arkadaşlar şu yağdan buldum specific parça satanlarda zor bulunuyor internete de guvenemedim.

8100 Eco nergy 0700 Renault motor için uyumlu.sae 5w30 tam sentetik bu yağ.

specific 0720 için uyumlu. Bu da tam sentetik 5w30.

Biliyorum asıl alınması gereken specific ama bulamadık işte. Sorun yaşar mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: santacruz

Selamlar,

1.2 dig-t için farklı olabilir, şimdi kullanım kılavuzuna baktım orada da garip bir durum var. Kılavuzda HRA2DDT (1.2 dig-t) motor için 5W40 ACEA A3/B4 standardında tavsiye ediyor.

Garanti el kitabı ve servis programında ise : 5W30 ILSAC GF-3 veya GF-4 standardı
    5W30 ACEA A1/B1 veya A3/B3 veya A3/B4 veya A5/B5 veya C2 veya C3 standardı diye belirtmiş.

Bence siz Nissan Türkiye'ye veya servise sorun onların belirttiği standart ve viskozitede bir yağ götürün.

Öncelikle şunu belirteyim aracı aldığınız bayiide bakım yaptırmak zorunda değilsiniz.

Servise gitmeden önce de şöyle yapın. Önce yakınlarınızdaki tüm Nissan servislerini arayın, hepsinden fiyat alın , hangi marka yağ kullandıklarını sorun ve mutlaka proforma fatura veya yapacakları tüm işlemlerin ve kalemlerin yazılı olduğu fiyat listesini mail olarak göndermelerini isteyin. Bunlar hakkınız. Yağ konusunda da, eğer dışarıdan götürecekseniz, proforma faturalar geldikten sonra inceleyin sizin için en uygun teklifi veren servisi arayın, diyin ki bu yağın fiyatı çok yüksek ya makul bir indirim yapın ya da ben getirebiliyor muyum :) Bazı servisler evet getirebilirsiniz der, bazıları hayır kabul etmiyoruz garanti dışı kalır der ( aslında kabul etmeleri lazım) ama sorun değil sonuçta serbest piyasa ve parayı verecek sizsiniz, kimden hizmet alacağınızı seçebilirsiniz :) Bu arada bu yağ mevzusunu proformaları inceledikten sonra ikinci defa aradığınızda sorun, neden ? Çünkü ilk aramada direk yağ getireceğim derseniz büyük ihtimalle işçilik üzerinden indirim alamazsınız :) Şu anda işçilik ücreti saatlik KDV hariç 100 TL, ve bunu 90-85 gibi fiyatlara düşüyorlar.Ayrıca yok klima temizliği, yok cam suyu gibi gereksiz kalemler varsa onları da çıkartabilirsiniz. Birde zorunlu olup olmadığını bilmediğim ama faturada UDBK ( uzun dönem bakım koruma) diye geçen bir kalem var, bildiğiniz kapılara kilitlere gres yağı sıkıyorlar :))) buna da fahiş bir 50 tl alıyorlar zorunlu değilse bunu da çıkartın eve gidince kendiniz sürersiniz gresinizi :))

Son olarak sanırım bazı servislerde aracınıza bakım yapılırken kameradan seyretme seçeneği var , servis alanına almasalar bile belki kameradan görebilirsiniz.

Hocam selam yağ konusunda yardımcı olabilir misiniz bfikir verebilir misiniz?

https://www.motul.com/tr/tr/products/8100-eco-nergy-5w30

Bu yağı koydum araca

Rn0700 motor için diyor Avea A5,B5 sınıfı

bizim 2015 1.5dciler için motul specific olan c4 sınıfı öneriliyormus ve üzerinde rn0720 yazıyor motul specific modelinin.benim koyduğum sorun yaratır mı?

• pudinkk kullanıcısına yanıt

Valla size tek söyleyebileceğim RN0700 atmosferik benzinli motorlar için daha düşük bir Renault standardı (sanırım 2018'de euro 6D motorlarla birlikte RN0700, RN0710, RN0720 birleşerek RN17 olarak güncellendi), RN0720 ise Partikül filtreli yeni nesil dizel motorlar(2018e kadar) için en yüksek Renault standardı. Yani şu anda RN720(EURO 6D 2018 öncesi dizeller için) ve RN17 olarak iki Renault yağ standardı var. Sorun yaşama ihtimaliniz var mı derseniz,en kötü ihtimalle DPF tıkanabilir. Ama konunun uzmanı değilim, gel gelelim servis çalışanlarının da -işini iyi yapanları tenzih ederim- durumu ortada, onlara sorarsanız birşey olmaz abiden, kesin değiştirmeniz lazıma kadar değişen farklı cevaplar alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.