Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (581. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.992
Cevap
178
Favori
1.017.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar km nin yanında A harfi ne anlama geliyor acaba.Sanki yeni çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sultanabdulhamid -- 7 Nisan 2016; 18:18:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mert9797 kullanıcısına yanıt
    Duster ile qashqai yi nasıl aynı kefeye koyuyorlar ki?

• sultanabdulhamid S kullanıcısına yanıt
    A ve B olmak uzere 2 farkli km sayaci var onu gosteriyor.

• Güncel satış rakamları, QQ sınıfı (C7), lütfen Duster'ın bu listede ne işi var, Tiguan niye yok gibi sorular sormayınız, zira Duster bu sınıfta, tiguan, kuga ve xtrail de D7 sınıfından, bilgilendirmek istedim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Arkadaslar 4d havuzlu paspaslar geldi. Kesinlikle tavsiye ediyorum tam oturdu yerlerine. Tavsiye eden ve yardımcı olan arkadaşlardan teşekkür ederim. İyi forumlar

• ccolt kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeş, beğendiğine sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouthhPark

Güncel satış rakamları, QQ sınıfı (C7), lütfen Duster'ın bu listede ne işi var, Tiguan niye yok gibi sorular sormayınız, zira Duster bu sınıfta, tiguan, kuga ve xtrail de D7 sınıfından, bilgilendirmek istedim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Ben emin değilim ama tiguan da c sınıfı değilmi..touareg d sınıfı olmasi gerekmiyor mu?

• Dün 50bin bakımı yaptırdım 1-2 kez stop start sistem hatası yazısı çıktığından bahsettim aküye bir alet takıp ölçüm yaptılar aküyü garantiden değiştireceklerini söylediler. yeni akünün markası farklı olacakmış
  • Platinum Premium Pack, Black Edition ile arasındaki 13 bin TL fiyat farkına değer mi sizce? BE modelinde normal halojen far mı var?
  • sultanabdulhamid S kullanıcısına yanıt
    mesela A km. sayacını depoyu doldurduğunda sıfırlayabilirsin.B km sayacını ise bir gün içinde yaptığın km.görmek için sıfırlayabilirsin.Bu seçenekleri direksiyonun sol alt tarafında bulunan trip reset butonundan yapıyorsun.bir kere bastığında seçenekler değişiyor. Seçili sayacı sıfırlamak için ise 3 sn.basılı tutuyorsun.
  • Arkadaşlar xtrail 1.6 dci platinum paket aracımın sisleri xenon görünümlü beyaz ampül takıcam.Ampülü internetten sipariş edicem.Fakat bu h-? olayını öğrenmem lazım.Bilen varsa yazabilir mi ?

• kisa far icin h11 uzunlar icin h7 olmasj lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende dün 30000 bakımını yaptırdım aküyü de kontrol edin dedim ölçtüler arızalı olduğunu söylediler ve yenisi ile değiştirdiler. Üstünde bir şey yazmıyor ama çevresinde nissan yazıyor eski akünün üstünde renault yazıyordu. Bence bütün akülerde sıkıntı var. Hepsinin değişmesi gerekiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: sultanabdulhamid

Arkadaşlar km nin yanında A harfi ne anlama geliyor acaba.Sanki yeni çıktı.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

Platinum Premium Pack, Black Edition ile arasındaki 13 bin TL fiyat farkına değer mi sizce? BE modelinde normal halojen far mı var?

Aradaki farklar ve benim yorumlarım.

Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem İki gün önce sayesinde kaza yapmaktan kurtuldum.
    Şerit Takip Uyarı Sistemi Gereksiz, sadece ötüyor, hele şehir içinde çok sık ötüyor.
    Kör Nokta Uyarı Sistemi Aynalar yeterince büyük, olursa güzel ama olmazsa olmaz bir opsiyon değil.
    Hareketli Nesne Algılama Sistemi Bir faydasını görmedim.
    Yorgunluk Algılama Sistemi Gereksiz
    Trafik İşareti Tanımlama Sistemi Sadece hız sınırlamasını tanıyor, öndeki aracı geçme yasağını tanıdığını görmedim hiç. Bazen işe yarıyor ama gerekli bulmuyorum.
    Otomatik Uzun Far Asistanı Zifiri karanlıkta işe yarar, ama köy bile olsa yerleşim birimlerinde çok da işe yaramıyor, en ufak bir ışığı bile algıladığı için hemen kısa farlara geçiyor. Şehir dışında iş görebilir.

Çevre Görüş Sistemi (AVM) Güzel bir özellik ama keşke Passat'taki gibi olsaydı.
    Akıllı Park Sistemi Çok kullanışsız özellikle dikey parkı beceremiyor.

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası Kesinlikle olmalı.
    Makyaj Aynası - Sürücü ve Yolcu Tarafı Aydınlatmalı - Yorum yapmaya gerek bile yok aslında, alt modellerde aydınlatma olmaması ayıp.
    Deri Döşeme Elzem değil ancak kumaşa göre daha havalı duruyor ve temizlemesi kolay. Ancak özellikle yazın sıkıntı yaratıyor, bugün sırtımı çok terletti.
    Isıtmalı Ön Koltuklar Deri koltuk olunca mecburen olmalı, hatta arka koltuklarda ve direksiyonda bile olmalı.

Sürücü Koltuğu - Elektrikli 4 Yöne Ayarlanabilen Hafızalı olmadığı için çok da elzem değil, sadece yolda seyir halinde ayar yapması kolay oluyor.
    Sürücü Koltuğu - Manuel Bel Destekli Benim belimi ağrıtıyor, şart mı bilemedim.
    Yolcu Koltuğu - Manuel Yükseklik Ayarlı Yorumsuz
    Yolcu Koltuğu - Manuel Bel Destekli

Bi-LED Far Sistemi C sınıfı içindeki belki de en başarılı led farlar. Kesinlikle tercih sebebi.
    Otomatik Katlanan Yan Aynalar Benim araçta otomatik değil (ilk çıkan PPP'lerden) ancak çok da sıkıntı değil, artık alışkanlık yaptı, inip binerken refleks olarak açıp kapatıyorum.

Benim yorumum işin içinde LED far olmasa kesinlikle gerekli değil PPP ancak LED far çok farkettiriyor.

• Merhaba 2016 navigasyon çıktımı bilgisi olan var mı?
  • namre3kutuk kullanıcısına yanıt
    Akıllı Park sistemi dik,çapraz ve yatay şekilde çalışıyor değil mi.. bu sistem işe yarıyor mu bilenlerde cevaplarsa sevinirim yani bir kullanışligi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

Akıllı Park sistemi dik,çapraz ve yatay şekilde çalışıyor değil mi.. bu sistem işe yarıyor mu bilenlerde cevaplarsa sevinirim yani bir kullanışligi var mı?

Çaprazdan emin değilim ama dik ve yatay park ediyor. Dediğim gibi dik parkederken bir işe yaramıyor, hatta testlerden birinde vardı, otopark.com olabilir. Yatayı da çok verimli değil, kısacası park etme konusunda sıkıntınız yoksa hiç gereği olmayan bir sistem, en azından QQ için. Tucson ve Superb II'lerde çok dar yerlere girebiliyor araç ama QQ maalesef bu konuda başarısız.
  • quote:

https://youtu.be/85VukDw9QUw?t=24m52s
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

quote:

Çaprazdan emin değilim ama dik ve yatay park ediyor. Dediğim gibi dik parkederken bir işe yaramıyor, hatta testlerden birinde vardı, otopark.com olabilir. Yatayı da çok verimli değil, kısacası park etme konusunda sıkıntınız yoksa hiç gereği olmayan bir sistem, en azından QQ için. Tucson ve Superb II'lerde çok dar yerlere girebiliyor araç ama QQ maalesef bu konuda başarısız.

Bu konuda sizinle aynı fikirde değilim.
    Gerek paralele gerek dik, aracın girebileceği boşluğa gayet güzel giriyor.
    Dik parkta ekranda nereye parketmesi gerektiğini, ekranda çıkan kırmızı dikdörtgen yönlendirerek park et demeniz yeterli.
    Seçtiğim(Dikey park, manevra alanında fiziksel bir engel yok ise) yada kendi bulduğu alana (paralel parkta) parkedemedigi bir durum ile karşılaşmadım. Özellikle dar yerlerde uğraşmayalım otomatik park etmesini bekliyorum. Dikey parkta çevresel kameraların çözünürlüğü çok yüksek olmadığı için ekranda seçerken görüntü net olmayabilir, özellikle avm gibi karanlık yerlerde, fakat seçim yaptıktan sonrasında ben bir sıkıntı yaşadım.
    Kullanımı karmaşık gelebilir alışınca faydalı.
    Çok mu elzem yada bu özellik için ekstra para verilir mi derseniz verilecek paraya bakar. Çevre görüş sistemi olup akıllı park olmayan bir paket olsaydı, tercih edebilirdim daha ucuz ise. Ama. Öyle bir palet yok.
    Şahsen çevre görüş şistemi çok isime yarıyor.

• 
Sayfa: önceki 579580581582583
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.