Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
14.958
Cevap
204
Favori
912.257
Tıklama
Giriş
    316 Mesaj

Sayın halpinan
    Rica etsem hangi servisten bu bilgiyi aldınız benimle paylaşırmısınız? Ben istanbul altunizde deki gülan otoya bıraktım aracı bu olaydan bi haberler
    Eğer hangi servis olduğunu söylerseniz onlara danışacaklar da ....
    Benden bu bilgiyi talep ederler...
    Foruma yazmanız yeterli

Airwolf26
    |
    |
    Bahsedilenler: SouthhPark , halpinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1.6 DCI xtronic'te 2000 rpm civari motorda vibrasyon hisseden var mi acaba? Bir suredir fark ediyordum aslinda ama son bir haftadir dikkat ettim, hizdan bagimsiz olarak 1900 devir civari baslayip 2000de en yuksek seviyeye ulasan , 2200 civarindan itibarende yok olan bir vibrasyon var motorda, pedalda cok net hissediliyor. Bugun servise soracagim bakalim ne diyecekler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Adana Nissan Okar servisinden bilgi verildi.
    |
    |
    airwolf26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sayın halpinan mesajınız için Çok teşekkür ederim ben dün arabayı bu şikayetindem dolayı İstanbul gülan oto da servise bırakmıştım sizleri vermiş olduğu bilgiler sayesinde iki adet güncellemenin geldiğini ve bu güncelleme sonrasında Start stop özelliğinin daha erken devreye girdiğini ve zannedersem bizim problemimizin de giderildiğini tahmin ediyorlar
    Sizinle de bu bilgiyi paylaşmak isterim

Bilgilerin işe yaramasına sevindim. Sizin aracınıza yazılımlar yüklendi mi? Yazılımlar hangi kontrol ünitelerinin? Bilginiz varsa paylaşırsanız memnun olurum. Bende ona göre servisi arayıp işlemi yaptırıcam. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yeni aldıgım qq dag arka kapida cizik ve hafif göçük oldu.. autoking tum kapiyi boyayacagiz dedi..sedef boya lokal boya olmazseklinde acikladi
    Başka özel servis de boyansa bile renk tutmaz dedi..tabi ben cildirdim ufacik cizik icin tum kapi boyanmasi beni hali ûzdù..hemde bayagi sinirimi etraftan cikardim...cizik tam orta cizginin gectigi yerin hemen ustunde..dedim ki göçûgû cektirin..cizik kalsin olmaz boya atar diyorlar..boya da birinci katman gidik alttaki asta görünüyor

Ne yapabilirim....tavsiye...boyle bir olayi yasamis veya tanik olmus biri...yardimmm eder mi

Orijinalden alıntı: cherqes

quote:

Orijinalden alıntı: fx500

basınç sensoru soğuk lastık uyarısı verıyor sonra bazen dusuk basınç uyarısı verıyor

Hocam lastiklerinizde normal hava mı var, yoksa nitro gaz vs mi var? Bu durumda soğuk lastik uyarısını özellikle kış aylarında alabilirsiniz.
    Lastik havalarınızı kontrol ettiniz mi?

lastik havalarım tam onler 33 arka 30 ..

basınç uyarısı ve soguk lastk uyarısı verıyor...

Valla yarın öğlen alacağım aracı , servis in söylediğine göre aracın beyni ile alakalı 2 update inmiş , bu update ler aracın imal tarihine ve donanımına göre otomatik yükleniyormuş ama 3 ay önce bende çekiciyle gittiğinde hiç update yoktu şimdi 2 adet ve anladığım kadarıyla birisi start stop optimizasyonu adındaymış @halpinan

|
    |
    halpinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bilgiler için teşekkürler. Servisle görüşeceğim.

|
    |

Göçüğü görmeden bir şey diyemeyiz ancak arkadaşımın Clio HB aracının bagaj kapağına vurmuşlardı. İçeri göçmüştü. Sadece bir sac kıvrılma yerinde boya çatlağı vardı. Göçükçüde düzelttirdik. Boya çatlağı çok belli olmuyor. Göçüğün düzelmesi görünümü daha çok etkiledi. Önce işinde uzman birine göçüğü düzelttirin. Sonra boya veya diğer işleri düşünün.

|
    |
    fx500 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1,2 manuel son yakıt verileri;

Alınan benzin 204,55tl / 624,6km = 0,327 krş / 4,34 lt fiyatı = 7,47 lt gerçek tüketim araç yol bilgisayarı 6,9 litre sapma0,57 ortalam hız 30 km
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: cherqes

quote:

basınç sensoru soğuk lastık uyarısı verıyor sonra bazen dusuk basınç uyarısı verıyor

Hocam lastiklerinizde normal hava mı var, yoksa nitro gaz vs mi var? Bu durumda soğuk lastik uyarısını özellikle kış aylarında alabilirsiniz.
    Lastik havalarınızı kontrol ettiniz mi?

lastik havalarım tam onler 33 arka 30 ..

basınç uyarısı ve soguk lastk uyarısı verıyor...

Sizin ayarlı olan hava ne gösteriyor. Uç farklar varsa eğer servisin basınç sensörlerini kontrol etmesinde fayda var.
    |
    |

• Yüzbaşı
    435 Mesaj

Geçmiş olsun hocam, bununla kalsın tüm kazalarınız, beterinden korusun.

Benim kapı açma kulbunun tam altında bir göçük ve ufak bir boya çatlaması olmuştu. Avuç içi kadardı toplam büyüklüğü.
    Autoking halletmişti, şuan belli bile olmuyor. Araç benimde sedefli beyaz.
    |
    |
    Ekteki ekran görüntüsünde aracım 1.2 X-Tronic son 3 depo dolum tüketim verileri görülmektedir. 6.38lt olan tüketim verisi şehir içi 120km küsür + şehir dışı 200 küsür km kullanım ortalamasıdır. Diğer son iki tüketim verisi ise tamamen şehir içi tüketimdir. En son tüketim rakamı içinde son sıcaklar nedeniyle iş dönüşü çalıştırılan klimanın tüketimi de vardır. Araç devamlı ECO Mod ve Start Stop ile kullanılmaktadır. Ekleme: Ölçümler hep aynı benzinci de depo tabanca atıncaya kadar doldurularak hesaplanmıştır. Yakıt olarak Shell Nitro+ benzin kullanılmaktadır.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halpinan -- 15 Nisan 2016; 9:31:37 >

• Yarbay
    3836 Mesaj

Gayet güzel değerler, 28-35 kuruş arası tüketim bu cüsseye göre çok iyi.. benimde şu an 3. depo ortalama 7.8 lt
    |
    |
    195 Mesaj

Değerler gayet iyi. Bende 2014 1.5 dci BE var. İlk 20.000 km. ortalaması 6.3 lt. dizel idi. Kış başında 20.000 bakımında servis sıfırlamış genel ortalamayı. Şimdi 30.000 km. oldu. Genel ortalama yani yakıt ekonomisi 1= 7.2 lt. Ama hiç uzun yola çıkılmadı son 10.000 km. boyunca ve sürekli İstanbul trafiğinde kullanıldı. Ortalama hız 1 = 24 km.
    |
    |
    Aracı alalı 2 yıl oldu, nerdeyse hiç eco mod'da kullanmadım.

Sorununuzun sebebi ve çözümü kullanım kılavuzunda yazıyor, gözünüzden kaçmış sanırım. Lastikleriniz sogukken direksiyon düğmelerinden ayarlar>lastik basınçları>kalibrasyon>başlat yapmanız yeterli olur.

Ayrıca zaman zaman yeni lastik basinc sensoru alanlardan, lastik rotasyonu yapanlardan ya da kışlık yazlık lastik değişimi sırasında, TPMS sensorlerinin pozisyon kaydının nasıl yapacağını soranlar veya servise sorduğunda getirin biz yapalım cevabini alıp servise ücret odemek zorunda kalan arkadaşlar oluyor. Bu işlemi de kendiniz yapabilirsiniz. O da şöyle oluyor;

1-20dk'dan uzun bir süre kontak açık veya motor çalışır durumda park etmis olarak bekleyin.

2- 20 dakika sonunda, aracinizi 25-100 km/h arası bir kaç dakika surun, lastik basınç sensoru ID ve pozisyon bilgisi otomatik olarak kaydedilir.

Böylece servise kendiniz yapabileceğiniz bir şey için para odememis olursunuz.

|
    |

• Yüzbaşı
    532 Mesaj
    quote:

Yeni aldıgım qq dag arka kapida cizik ve hafif göçük oldu.. autoking tum kapiyi boyayacagiz dedi..sedef boya lokal boya olmazseklinde acikladi
    Başka özel servis de boyansa bile renk tutmaz dedi..tabi ben cildirdim ufacik cizik icin tum kapi boyanmasi beni hali ûzdù..hemde bayagi sinirimi etraftan cikardim...cizik tam orta cizginin gectigi yerin hemen ustunde..dedim ki göçûgû cektirin..cizik kalsin olmaz boya atar diyorlar..boya da birinci katman gidik alttaki asta görünüyor

Ne yapabilirim....tavsiye...boyle bir olayi yasamis veya tanik olmus biri...yardimmm eder mi

ilginize tesekkur ederım.. oto king bunlar sedeflıbeyaz renk tutmaz dıyor gocugu duzeltsem bıle boya atar dıyor..

bana ankarada bu sorunu halledecek bır yer tavsıye edermısınz..
    ( yetkılı servıse sormadım daha..)

orayı her gordugumde arabadan soguyorum o denlı.. aksama resım koyarım .. bı yorumlar mısınz..

• Yarbay
    6520 Mesaj

Auto King mini düzeltme konusunda oldukça uzman ve özel ekipmanlara sahip bir kuruluş.
    Çok yüksek ihtimal, autoking olmaz diyorsa, malesef pek şansiniz yok gibi.
    Şahsi tavsiyem saç akşam da çok büyük bir alan ve sizi çok rahatsız etmiyor ise, göçügu duzelttirin ama boyatmayin..

|
    |
son dakika
SEO
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.