Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (580. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.992
Cevap
178
Favori
1.017.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Neticede park Frenidir. Manuel devreden çıkarılması daha sağlıklı olur.
    Bende aracı teslim alırken, isterseniz DÜŞÜK gaz vererek otomatik devreden çıkartabilirsiniz dese de, bunu bir kere denedim, devreden çıkana kadar(1sn) kadar yük uyguluyor ve sonra aniden park frenini bırakıyor.
    Bana sağlıklı bir uygulama gelmediği için, araç kontak kapatınca otomatik devreye alıyor, ben hareket etmeden önce Manuel devreden çıkartıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El frenini yokuş kalkış sistemine güvenmediğiniz noktalar dışında manuel indirmekte fayda var. Ancak birkaç kez kullanmakla sistem ağır hasar görmez.

• Ben 2 yıldır kullanıyorum qashqaiyi hiç manuel el freni indirmedim daha. Aracımda da en ufak problem oluşmadı. Bence gayet iyi çalışıyor sistem.

• caver kullanıcısına yanıt
    Qashqaiyi al derim. 2 yıldır zevkle kullanıyorum. Bazı eksileri var aracın ama hangisinin yok ki. Gözü kapalı Al hem de, ama dizelini al.

• Kitapçıkta elle bırakın diye bir uyarı yok zaten, devreden çıktığına emin olun diyor. Ben de genelde kendiliğinden devreden çıkmasını bekliyorum fazla gaza basmadan.
  • geçen sene alınan ve ilk bakımı (10.000 km/1.yıl) için bayii 890 TL istedi.
    İndirim istedim malzemede %5, işçilikte %10 yaparım dedi.
    Araç: 1,6 dizel otomatik skypack Wi-key.

1.5 dizel motorlar dha ucuzmuş.onlar Renault'un DCİ motoru , 1.6lar ise Nissanın kendi ürettiği motoru dedi.
    filtreler, yağlar, sarf parçaları vs. değişikmiş.

Fiyat abartılı geldi bana....
  • Arkadaslar Merhaba. 2015 1.6 dizel otomatik Platinum premium pack araca sahibim.

Multimedya ekranında bluetooth ile telefonundan müzik açabilir miyiz? Birde dvd film ve klip izlenebiliyor mu aracta acaba?

Tesekkurler

• realgs kullanıcısına yanıt
    Hocam nissanın 1.5 dci ve 1.6 dci motorunun ikiside renault yapımı ve renaultta kullanılan araçlarda bakım aralıkları 15.000 km dir. Ve bakım ücretleride nissana göre daha makul.

• Turbo benzinli bakimlar 15000 km de bir..

2. depo yu yuklenerek kullaniyorum, acimadan...yari depoya geldi 8.5 ortalama..

• quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

Arkadaslar Merhaba. 2015 1.6 dizel otomatik Platinum premium pack araca sahibim.

Multimedya ekranında bluetooth ile telefonundan müzik açabilir miyiz? Birde dvd film ve klip izlenebiliyor mu aracta acaba?

Tesekkurler

BT ile müzik dinleyebilirsiniz , fakat film ya da DVD oynatma imkânınız yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

Arkadaslar Merhaba. 2015 1.6 dizel otomatik Platinum premium pack araca sahibim.

Tesekkurler

BT ile müzik dinleyebilirsiniz , fakat film ya da DVD oynatma imkânınız yok.

Telefonum samsung galaxy s5. Arabayla eşlenmiş vaziyette gelen aramalara arabadan cevap veriyorum. Fakat telefondaki müziği bir türlü arabada dinleyemedim. Nereden ayarlamamiz gerekiyor? Ayarını bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccolt -- 5 Nisan 2016; 6:32:57 >
  • ccolt kullanıcısına yanıt
    Telefondaki sesi (konusma dışındaki müzik, navigasyon sesi vs) cihaz araca bağlandıktan sonra AUX modena geçmeniz yeterli olacaktır.
    Burada, direksiyondan veya ekrandan şarkı değiştirme de yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Telefondaki sesi (konusma dışındaki müzik, navigasyon sesi vs) cihaz araca bağlandıktan sonra AUX modena geçmeniz yeterli olacaktır.
    Burada, direksiyondan veya ekrandan şarkı değiştirme de yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim az önce denedim oldu dediğiniz gibi yaptım.

İyi günler sağlıcakla kalın

• ccolt kullanıcısına yanıt
    rica ederim.

keyifli sürüşler...
  • Cam açıkken dügmeye bastiniz motor sustu..eeee cam açık kaldi.. Nasıl kapatacagiz cami..tekrar motor calistirmak haricinde fikri olan..uzak komuta anahtara uzun bastim kapanmadi.tekrar motoru calistirip cami kapadim benn...

On arka krom cıta ve yan basamak ne kadar
    .

• Frene basmadan düğmeye basarsanız kontak açılır. Tekrar bastıgınızda kapanır.

• fx500 F kullanıcısına yanıt
    Yan basamaklar 650 tl

• http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/1500/bulten.pdf

mart 2016 satışlarında dacia duster liderliği qashqai ye gaptırmış...

nissan qashqai 1.796 adet
    dacia duster 1.538 adet

diğer modeller sıralamaya girmekte bayağı zorlanmışlar...

honda crv 1.012 adet
    kia sportage 753 adet
    hyundai tucson 637 adet ( kia yı bile geçemedi )
    renault kadjar 460 adet

nal toplayanlar...

volkswagen tiguan 136 adet
    ford kuga 76 adet
    peugeot 3008 19 adet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert9797 -- 7 Nisan 2016; 15:27:16 >
  • mert9797 kullanıcısına yanıt
    Tiguan muhtemelen yeni kasa geleceği için bu kadar düştü ama yeni kasa fiyatlarına bakarsak qq öle rekabet etme şansını görmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.