Şimdi Ara

NİSSAN PRİMERA (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.228
Cevap
45
Favori
410.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamun aleyküm cümleten 2004 model nissan primera 2.0 tekna otomobil aldım bugün otomatik vites deri koltuk ilk izlenimlerim araç sahipleri temiz binmişler diyebilirim yanlızca fren disklerine bakılması gerekiyor acilen onun haricinde araçta rolanti bi geziyor ama bir önceki aracım 1995 model opel omegaydı aynı kronik sorun onda da vardı usta bir türlü bulamamıştı sanırım siboplarla ilgili araç sessiz çalışıyor koltukları rahat sürüşü rahat izlenimlerimi paylaşmaya devam edecem. denizlideyim bu arada selamlar herkese
  • paylaşımlarımı paylaşmaya devam edeyim aracın süspansiyon sistemi biraz sert geldi bana daha önceki aracıma nazaran kesinlikle öyle lpg için şehir içi hesaplamasını daha yapmadım onu da paylaşacağım bugün 4 balatayı da değiştirdim 145 tl tuttu çok değil yol bilgisayarını kontrol etmeye tam alışamadım biraz daha zaman geçmesi lazım sanırım
  • merhabalar araç ile ilgili olarak paylaşılara devam edeyim dedim sanıyorum bu forumu benden başka kullanan kalmamış belki bi müslümana faydam olur ilerde ben denizlide ikamet ediyorum şehir içi trafiği rezalet geçenlerde aracı bir depo benzinde kullanayım dedim belki tüpten karım olur falan gibi salak bi düşünce peydah oldu neyse 310 Tl ye depoyu fulledim benzin 6.23 veya 6.21 tl idi aman allahım 310 km yol yapabildim (puhahaha) araç 2.0 otomatik olunca benzini içiyor resmen 0,82 kuruş yaktı be neyse devam edelim aracın sırası ile eksantrik konum sensörü ve eksantrik açı sensörleri bozuldu vay bee orjinalleri serviste bile yok 500 tl istiyor yurt dışı kargoya yan sanayi aldık taktırdık devamında araç rolantide teklemeye başladı götürdüm tüpçüye zavolli marka aracın mikseri bozulmuş orjinali 900 yerlisi 500 dedi ohhhh o arada alt sensörü değişirken nissanın kendine ait bi motor koruma takoz sistemi var usta demesin mi ki abicim bunlarda yırtılmış değişmesi lazım obarakkk tamam dedi küçük olanı sanayide 70 lira büyük olan ise türkiyede yok gene denizliyi aradım ankara güven oto şaşmaz falan derken serviste gene yok tabi orjinali 440 tl ikisi 880 tl ohh dedim içim rahatladı yani anlayacağınız japon arabaları adamı çekik çekik yapıyor bakalım bundan sonra ne olur

• sanzuman ve motor takozlarını hala bulamadım yardımcı olabilecek bi arkadaş yok mu acaba
  • eveeeet yine yeniden foruma yazmaya devam araç lpg de giderken titreme problemleri meydana gelmişti lpg ustasına gittim regülatör arızalı değişmesi gerek ve enjektörlerden biri arızalı (Zavolli marka) 900 lira regülatör 500 enjektör dedim ki ben nasıl bir hata yaptım da bu arabayı aldım neyse yan sanayi regülaötr ve tamir edilmiş enjektör aldım şimdi de sürekli ateşleme arızası veriyor demin de esp devre dışı kaldı bu arabayı yapanı bi bulursam en kısa sürede elimden çıkaracam
  • P12 den anlayan usta bulmak zor. Güzel konforlu araba ama satmaya gelince iş değişiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhabalar günlük :))))))

geçenlerde bahsettiğim mesajım için yetkili servise başvurdum sağolsunlar 1000 liraya krank açı sensörü ve egzantrik konum sensörünü orjinalleri ile değiştirdiler( ikisinide yan sanayi taktırmıştım da) şimdi kontağı ilk çevirdiğim anda ateşleme süresi kısaldı arızalar silindi bu problemler gitti yalnız serviste aracın yaklaşık 1 litre yağ eksilttiğini belirttiler 9000 km yol yapmıştım bakalım 1000 km daha takip edecem duruma göre bakacaz özelde bi usta direksiyon kutusunu revize etmiş ama araba sanki bedford direksiyonu gibi olmuş ona da baktırmak lazım hoşçakal günlük :))

DİP NOT SERVİS KEŞKE ARABAYI BİZE GETİRİP BAKTIRSAYDIN DEDİ :(((( İLK ALIRKEN
  • O sensörler 4sene önce bende de bozulmuştu. Otomotiv sektöründe olduğumdan ikisini 250tl ye aldım ve sorunsuz kullandım. Direksiyon kutusu yağ kaçağı kronik. Revizyon şart.

• Merhaba,

Aracınız kaç km de

Bizde 2006 model 1.6lt 100bin e geldi şimdiye kadar sadece ön cam krikosunda problem çıktı başka hiç bir sorun çıkmadı.

Sizin sensörlerin bozulması tuhaf geldi
  • Benimki 140.000km civarı bozulmuştu. Sürücü kapısı krikosu da bozulmuştu 😊 ayrıca benimkinde inanılmaz bir yağ eksiltme vardı. 2lt yağ eksikti aldığımda ve ikaz yanmıyordu (2,7lt alıyor toplamda). Her 600-700kmde bir sağlam 1-1,5yağ eklediğimi bilirim. Ne hikmetse aracı sattığım kişi bu sorunu yaşadığını söylemedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 20 Mart 2019; 18:20:48 >
  • 310.000 km 1.6 comfort kullandım. Geçen seneye kadar. Şimdide 2.0 primera tekna ile devam ediyorum. Yenisi eskini aratıyor malesef..
  • merhaba dostum aslında japon arabası olarak güzel ve estetik bir araç iç dizaynı da iyi lakin bir önceki aracım opel omegaydı hali ile segmenti de d idi bu araç ona göre küçük kalıyor süspansiyon olarak da sert bende manuel kullanım klavuzunun dijitali var mail atarsan sana göndertebilirim. aracın direksiyon kutusu sanırım gerçekten kronik ustaya götürdüm kuvvetle muhmetel pompa da elden geçmesi gerekiyor dedi. Sensörlerin bozulması garip dimi servis orjinal direksiyon kutusuna 8000 lira istedi :))))) trigere setine de 6000 tl mübarek sanki amg 55 biniyorum haberim yok bendeki 2.0 tekna en full olanı bakalım yaptırıp binecez yerel sanayide usta bulmak çok zor
  • Merhaba.
    18.000 - 22.000 TL aralığında otomatik vites primera almayı düşünüyorum.
    Tavsiyeleriniz...
  • yani bu saatten sonra şahsi fikrim bu markadan uzak durmanız olacaktır. orjinal parçalar yetkili servisten başka bir yerde bulunmuyor sanırım piyasada bulamıyorum
  • Selamlar

Nissan Primera 2.0 Hypertronik şanzıman hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi? Motor ve sanzıman sağlam mı ve Lpg ye uyumlu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg konusunda sıkıntı yok fakat arıza durumları için primeradan anlayan usta bulamayacaksanız bulaşmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Selamlar

Nissan Primera 2.0 Hypertronik şanzıman hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi? Motor ve sanzıman sağlam mı ve Lpg ye uyumlu mu?
    benim aracım da aynısı 2004 tekna modeli lpg uyumu var motor sağlam ama üst kapağı plastik bu aracın bendeki 230 binde ama sürekli başka bi arıza veriyo iyice baktırmak lazım almadan önce 5 kere düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: kavranhan

benim aracım da aynısı 2004 tekna modeli lpg uyumu var motor sağlam ama üst kapağı plastik bu aracın bendeki 230 binde ama sürekli başka bi arıza veriyo iyice baktırmak lazım almadan önce 5 kere düşün

Alıntıları Göster
    O zaman almayayım teşekkürler

• Arkadaşlar bende 2004 2.0cvt şanzıman nissan primera tekna var sorun şu 130veya140 km yol yaptıktan sonra bazan 1de veya 2,3,4de takılıyor kutup başını çıkarıp taktıktan sonra düzeliyor 1km gittikten sonra tekrar takılıyor ama araç soğuduktan sonra yani 5,6saat sonra devam ediyor bu SORUN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA LÜTFEN YAZSIN

• kaisersan kullanıcısına yanıt
    Teyp kasası n11 de var 85 TL.ama iş onunla bitmiyor 4 lu flaşör lazım 100 lira orta halli teyp alsan 200 TL ye 400 TL ye çıkabilirsin

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.