Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (308. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gfreeman

İyi günler herkese. 2015 model micra aracımız var. 20000 km’ye ulaştı. 10000 bakımı yaptıracağız servisinde. Ne kadar tutar tahminen serviste?
    selamlar,

ikinci bakım için fiyat aldım bende kendi aracım için.
    2017 model 15.000 km'ye ulaştı.
    fiyatlar 1.050 - 1.150 arasında değişiyordu sorduğum 4 farklı serviste.
  • 2013 yeni kasa micra 1.2 cvt aracımın arka sağ stop lambası kırıldı aslında çalışıyor ama sadece kırmızı kısım kırıldı o da değişmiyor galiba
    Komple mi almam gerekiyor servise sordum 1300 TL dedi piyasa da ledsizler var uyar mı bilmiyorum
    Yardım ederseniz sevinirim
  • yelda_81 kullanıcısına yanıt
    Çıkma bulursan daha iyi.Bu sitede var belki işini görür. https://www.otocikma.com/aracparca-nissan_micra_2011_2013_sag_stop_cikma_sokme_yedek_parca-478848.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Çıkma bulursan daha iyi.Bu sitede var belki işini görür. https://www.otocikma.com/aracparca-nissan_micra_2011_2013_sag_stop_cikma_sokme_yedek_parca-478848.html
    Bu tip değil aracımın farı ledli yeni kasa
    Siteye baktım var inceliycem teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba, kısa süre önce eşime 2005 model micra tekna aldım. Eksikliklerini yavaş yavaş kapatmaya ve aracın genel özelliklerini öğrenemeye çalışıyorum. Yalnız bugün şunu anladim ki :) kapi kollarinin uzerinde bulunan siyah butonlar, anahtar cebimizde iken kapıları açmaya yarıyormus. Yalniz aldığım aracin sofor kapisinindaki bu siyan buton eksik. Onu ne sekilde tamamlayabilirim? Haricen kapi kolu almam mi gerekir, yoksa herhangi bir elektrikcide yaptirilabilecek birsey mi? Tecrubesi olan arkadaslarimdan yorum bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usenas26 kullanıcısına yanıt
    Önceki sayfalarda aynı sorunu yaşayan birisi vardı ve sanırım servisten parçayı temin etmişti.
  • yelda_81 kullanıcısına yanıt
    2017 Kasım ayında serviste sağ arka stop farı değişti. Sadece dış plastik kırılmış olmasına karşın led far olduğundan komple değişti. Servise gitmeden önce Ankara ostim de çıkma aradım. Ama bulamadım. Mecburen kaskodan değişim yapıldı. Sonuç 691 tl hasar kaydı. Bir yıl sonrada far bedeli aynen kasko bedeline eklendi.

• 15 inch ozracing jant önerisi verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azrail_gfb

quote:

güvenlik modunu devreye almışsınız isterseniz onu iptal edebilirsiniz

nasıl yapılıyo peki bunun gibi daha farklı şeyler var galiba benm bilmediğim bilfiklerninizi benmle paylaşırmısınız :)

Alıntıları Göster
    bende merak ediyorum nasıl tekrardan eski haline dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gult3kin

bende merak ediyorum nasıl tekrardan eski haline dönüyor.

Alıntıları Göster
    Kumanda butonlarına aynı anda ikisine bir kaç saniye basılı tut sonra ya kapı butonuna basman gerekiyor yada kumanda düğmesine tam hatırlamıyorum.
  • Merhaba arkadaslar,
    Bende sizlerdenim.
    Araci ailem kullaniyor,
    2013 Nissan Micra 1.2 Cvt
    Arac daha 2800 km de

• Arkadaşlar Merhaba.
    2012 model 1.2 otomatik micra almış birisi için önerileriniz nelerdir ?
    a) kronik sorunları var mıdır?
    b) bakım aralıkları nelerdir ?
    c) şanzıman için ne öneririrsiniz (arıza,bakım, vs)
  • Alierent kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Km gerçekse süper.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Kumanda butonlarına aynı anda ikisine bir kaç saniye basılı tut sonra ya kapı butonuna basman gerekiyor yada kumanda düğmesine tam hatırlamıyorum.

Alıntıları Göster
    teşekkürler bilgilendirme için kumanda tuşlarının ikisine basınca normale dönüyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert GFL

Hayırlı olsun. Km gerçekse süper.
    Gercek km hocam ilk sahibiyiz.
    Satmaya da niyetimiz yok suan piyasadan dolayi..
    Arac muzelik olacak vallahi

• Alierent kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı çok fazla yatırmayın, aracın parçaları da zarar görür. 6 yılda 2800 km çok çok az vallahi. Arada bir işiniz olmasa bile yol yaptırın araca, parçalar yağlansın, çalışsın.
  • Merhaba
    2004 micra sahibi olarak aranızda yeniyim. Marmariste yaşıyorum ve bu şehrin en büyük sıkıntısı usta denecek adam olmaması. Bir süre önce motor ışığı yandı. Motorun altında ve üstünde 2 sensör var dediler. Arıza onlardan. Biri değişti 600 lira, diğeri temizlendi bilmem ne kadar. İçimiz rahat, bindik arabaya. 2 gün sonra pat, yine yandı. E temizlemek yetmedi değişecek dediler sensörü. Ama sıkıntı da yapmazmış. 1700 lira. Bir hafta sonra ışık yine el salladı, sonra konağa kadar gelen elektrik dinamoya gitmedi. Elektrikçi ye gittik. Ön sigorta paneli değişecek dediler. Önce bi tamir deneyelim diyip 700 lira hesap çıkardılar. Aldık arabayı, kısa farlar yanmıyor. Tekrar götürdük, tamir olmuyor değişecek dediler. 2500 lira. Aldığıma alacağıma pişman, marmarise küfür kıyamet. Ne yapayım şimdi. Parça arıyoruz. Bu sefer düzelir umarım.

• Burak Sökmen B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun, tamir konusunda çok yanlış kişilere denk gelmişsiniz. OBD cihazına bağlayınca kesin Lambda sensörü hatası mı verdi yoksa olabilir diye mi değişti. keşke önce MAF sensörü temizlenseydi sonra boğaz kelebeği ve Micra'larda zincir uzaması meydana gelebiliyor ve bu durum eksantrik sensörü hatası veriyor yani motor arıza lambasını yakıyor bu da ilk marşta şarlama sesi yapar bir kaç sn lik, kullanılan yağı da etkili bu durum için. Elektrik konusunda bir fikrim yok ama sig. panosu değişecek kadar nasıl bir arıza olur aklım ermiyor bence röle sıkıntısı var ama artık tamamen kurcalanmış durumda İnşallah sorun çözülür.
  • Manual kullanan arkadaşlar özellikle 1.ve 2. vitese geçirirken zorlanıyor musunuz ? Benim ustam vites geçişini sağlayan halatın değişmesi gerektiğini söyledi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ultramarine caeruleum kullanıcısına yanıt
    Halatın değişmesine gerek yok yağlamak yeterli olur ama onunla uğraşacak usta yok, şanzıman yağını da değiştirin o da biraz fayda sağlar.
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.