Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir Kullanıcı, 17 Masaüstü Kullanıcı
6.251
Cevap
100
Favori
677.508
Tıklama
Giriş
    1 Mesaj
    Arkadaşlar forumda yeniyim yazıldıysa da göremedim. 2014 micramız iki hafta içinde iki kez lastik hava basıncı uyarısı verdi ben de bi lastikte kaçık olabileceğini düşündüm, sorum şu yol bilg üzerinden vs hangi lastik sorunlu göremiyor muyuz? Eğer sorun bu değilse sizce başka ne olabilir? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Arkadaşlar merhaba,

İzmir'de yetkili serviste 45000 km bakımını yaptırdım dün, merak edenler için;

Nissan Micra Street 1.2 Otomatik.
    45000 bakım 470,00 Tl

Bakıma dahil hizmetler;
    Karter tapa pulu: 16,24
    Yağ Filtresi: 25,88
    Hava " 44,85
    Polen " 45,05
    İşçilik: 147

Toplam: 453,03
    İskonto:53,99
    Ara Top: 399,03
    KDV: 71,83

Fatura Toplamı: 470,86 Tl dir.
    Fiyat bana makul geldi. Açıkcası hiç bakıma servise gitmedim. Ben bostancı sanayide yaptırıyorum. Ustamızı çıraklıgından beri tanırız. 2007 1.5 dizel micram var. Polen, hava, yağ, yag filtresi ve el freni ayarı 350 lira ödedim. Fakat kullandığı yağa çok güvenemiyorum açıkçası. Bir dahaki bakıma castrol 10 40 yağ alıp gideceğim 😄

Bildiğim kadarıyla her uyarıdan sonra resetlemek gerekiyor. Lastik içinde sensör olmadığı için basınçlar okunmaz ABS sensörü ile okuyor.

|
    |
    pegi li kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba,
    Bence fiyat makul, opelde kronik olan bir sorun yaşamıştım daha önce direkt almanyaya email attım.

Gelen cevapta; size en yakın hizmet aldığınız yetkili servisimizde ücretsiz yaptırabilirsiniz demişti.
    Fakat ben o güne kadar hiç yetkili serviste baktırmadığımdan yararlanamamış dışardan iyi bir ücretle yaptırmıştım.

O yüzden garantisi bitse dahi devam edeceğim yetkilide yarın başımıza bişey geldimi arkasında duruyorlar öyle olunca.

Saygılar.
    |
    |
    alcilpolple kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Muhakkak forumda yazışması geçmiştir ben biraz okudum fakat göremedim. Bana bir konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bende bir kaç gün önce 2005 model micra ile araınıza katılmılmış bulunmaktayım. Arabanın orjinal teyibinde aux çıkışı bulunmamakta. Aracın orjinalliğini bozmadan kendi teyibinden aux çıkışı alınabilmekte mi cd changer tarzı bişey ile bunu gerçekleştirebilen var mı ? Yoksa bir teyip takmak mı gerekecek illaki? FM transmitter dışında önerisi olan varsa çok sevinirim :)
    Merhabalar herkese. Kısa bir süre önce bende 2006 micra tekna sahibi oldum. Aldığım aracın keyless özelliği var kontakta sıkıntı yok lakin kapılardaki ve bagajdaki keyless butonları yırtılmış çalışmıyor. Bu butonun iç ve dışını nasıl ve nereden temin edebilirim? Forumu araştırdım clio uyan var demişler ama clio için de buton bulamadım. Ararken hangi isimle aramak gerekiyor? Yada bir bağlantı linki paylaşabilen olursa çok sevinirim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Merhaba hocam. Bende de 2006 tekna var yeni aldım. Kendim aux yaptım denedim çalışıyor. Teybin ön ve arka resmini atarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

|
    |
    CanerOzban kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende de sadece bagaj çalışıyor. İlk aldığımda özel serviste sormuştum nissan yetkili servisten satın alıp takıyoruz demişlerdi. Fiyatı 1 kapı için 200 tl civarıydı. Gerek duymadım.

|
    |
    aykut_alpagut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aux girişi için nasıl bir aparat almak gerekiyor? Konu ile ilgili video var mı bildiğiniz?

|
    |

Merhaba hocam. İhtiyacımız olan şey bir adet aux kablosu, 1 adet minik on-off anahtar ve 25-30 cm 0.50 kablo

Bu resimde cihazın en üst sokette orta kısımda: phone audio+/phone mute/ phone audio- uçları ile sadece işimiz. Phone mute ucundan bir kabloyu teybin gövdeye değdirip ekranda phone yazısının çıkmasını sağlıyoruz. Yazıyı görünce işimiz kolay. Aux kablosunun - ucunu da teybin gövdesine verip 2 adet ses uçlarını da phone + ve - uçlara bağlayınca ses alıyoruz. On-off anahtar ise teybi phone moduna almak için kullanıyoruz. Phone mute ucunu direk şase verirsek cihaz hep phone modunda kalır ve radyoya falan geçmez

|
    |
    radiohead71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben özellikleri çalışsın istiyorum hocam ya bir heves işte uygun yollu nasıl yapabilirim acaba içini söken eden var mıdır. Nasıl bir buton var içinde

|
    |
    radiohead71 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler. İlk fırsatta deneyeceğim.

|
    |

Hiç sökmeye kalkışmadım. Daha önceki sayfalarda bir kullanıcı servisten temin etmişti. 200 lira cıvarı galiba. Bulunduğunuz ilde nissan servisi varsa arayıp bilgi alabilirsiniz.

|
    |
    Arkadaslar merhaba. Micra 2007 model 1.5 dci aracım var. 197000 km de. Bugun egzoz emisyon ölçümü yaptırdım tüvtürkte. 3 olması gereken sonuç 7 çıktı. Moralim bozuldu. Ne yapacağımı bilmiyorum :(.

Selamlar bu aralar ikinci bir araç almak istiyorum aklım çok karıştı ama... Yardımlarınızı bekliyorum ilk önce mutlaka otomatik vites olacak...
    ilk baktığım peugeot 206 idi ama model yılları çok eski 2006 yılı aşağı yukarı 38bin civarı idi. Sonra aklım micra ya gitti 2011 model 53binler de buldum ... Sizce bu iki model arasından hangisi tavsiye edersiniz otomatik vites sorunu çıkarmayan ikisinide bilmiyorum çünkü... Ve son olarak aslında iyi karışık bir durum oldu 60 bin civarlarında peugeot 208 de buldum ama fiyat tabi çok yükseldi böyle olunca .... Aşağı yukarı bütçe olarak 55 bini geçmek istemiyorum.

Orijinalden alıntı: oist

Selamlar bu aralar ikinci bir araç almak istiyorum aklım çok karıştı ama... Yardımlarınızı bekliyorum ilk önce mutlaka otomatik vites olacak...
    ilk baktığım peugeot 206 idi ama model yılları çok eski 2006 yılı aşağı yukarı 38bin civarı idi. Sonra aklım micra ya gitti 2011 model 53binler de buldum ... Sizce bu iki model arasından hangisi tavsiye edersiniz otomatik vites sorunu çıkarmayan ikisinide bilmiyorum çünkü... Ve son olarak aslında iyi karışık bir durum oldu 60 bin civarlarında peugeot 208 de buldum ama fiyat tabi çok yükseldi böyle olunca .... Aşağı yukarı bütçe olarak 55 bini geçmek istemiyorum.
    micra yı tavsiye ederim çok uzun süre kullandım otomatik vites 2017-2018 modellerde hiç bir sıkıntı görmedim. hatta 2018 otomatik micra ile istanbul dan ordu ya gezmeye gittim 6 günde 2850 km yaptım araçla bagaj full ve bütün koltuklar fazlasıyla insan taşıdı bana mısın demedi, hiç üzmedi. mercedes,bmw konforu olmayabilir ama kendisi japondur sağlamdır. hele bakımlısını bulursanız zaten bırakamayacağınız bir araç olur
    |
    |
    2014 otomatik vites match modelini buldum temiz durumda 56.000 tl fiyatı var ne yapıyım sizce alıyım mi ?

|
    |

2012 model 50.000'de bir araç 62.000 tl diyorlar.
    sizce mantıklı mı? cam tavan olan modeliymiş bir de anahtarsız çalışma vs.

ama genel olarak baktığımda şanzıman hatası alan çok çok fazla..

inşallah buralarda gören olurda yazar.

Bence fazla, en fazla 50-55 eder bence.
    |
    |
    Ment kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fiyat çok fazla

|
    |
    Ment kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
seo paketleri
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.