Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (286. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki ikinci el bakarken dizel benzin arasında çok fazla yakıt farkı olur mu? Yılda 10.000km yapılsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Peki ikinci el bakarken dizel benzin arasında çok fazla yakıt farkı olur mu? Yılda 10.000km yapılsa.

Ben 9 yıl kullandım manüel vites ve yılda en fazla 10 bin geçtim şimdiki aracım yine benzinli benim için dizel gereksiz. Bakımı kullanım zevki benzinliye öre biraz daha sıkıntılı ama reno'nun 1,5 motoru kendini ispatlamış ve ekonomik benzinle arasında en az 2 lt tüketim farkı olur. Tercih sizin ama ben olsam benzinli alırdım dizel motor arabayı çok yoruyor ve çabuk yıpratıyor.
  • Merhaba arkadaşlar .2005 model micra aldım .2010 yılında ki makyajlı kasalarda kullanılan aynalar 2005 e uyar mı ? Sahibinden com da bir arabada her iki ayna da var :) oluyorsa büyük aynaya geçmek istiyorum .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2011-model-80000-km-micra-tam-otomatik-483914405/detay/
  • zafan Z kullanıcısına yanıt
    son gelen k12 kasali micralarda buyuk aynalar kullanildi.Sanirim ilandaki araca belkide pahali oldugu belkide bulunamadigi icin eski tip kucuklerden takmislar.
    sorunuza gelirsek sizin aracinizada buyuk aynalardan takilabilir.
  • Fuji kullanıcısına yanıt
    2010 makyajlı kasadaki aynalar uyar mı diyorsunuz ?
  • zafan Z kullanıcısına yanıt
    Bunun en iyi ornegi gonderdiginiz ilan Kisa bir sure dedigim gibi buyuk aynalarla satildi k12 micralar.Yapmak istediginiz islem min 600-700 Tl yi bulur sifir parcalarla yaparsaniz.Bulundugunuz ildeki yetkili servisi arayarak teyit alabilirsiniz.
  • Iyi geceler . Anneme araba bakiyoruz bu yuzden micra ya yoneldik. Ilanlara bakiyorum 2012 ile 2014 modellerinin fiyatlari ayni gidiyor. Bunun sebebi nedir acaba . Birde alirken nelere dikkat etmeliyiz. Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.
  • selamlar , ben 2004 model teknam için parça bulmakta güçlük çekiyorum , sizlere danışayım
    1-sol aynamda eskimeden kaynaklı siyahlamalar var , sadece cam kısmı değişir mi?nereden temin edilir?
    2-antenimin tel kısmı koptu ve düştü , dibi duruyor , onu nereden temin edebilirim?
    3-teyp cd okumuyor , sadece radyo olarak uzun yolda sıkıntılı , ne tip teypler tam olarak aynı yere oturuyor?
    4-şanzıman yağ değişimi sanırım doğru şekli otomatik makineyle yapılan,bunu nerede nasıl yaptırabilirim?
    5-lastik değişimi düşünüyorum , bizim ebatlar için önereceğiniz marka model var mı?
    yetkili servis çok pahalı , o yüzden alternatifler düşünmekteyim
    istanbulda beylikdüzünde oturuyorum
  • philosopherx kullanıcısına yanıt
    Çok kritik noktalardan şikayetçisiniz.
    1- Bizim aynalar reno clio ile aynı, aynayı yerinden çıkarın reno parçacısına gidin sadece fiş kısmında fark varsa kesip uyarlayın.
    2- Anten için yapılacak bir şey yok o da kronik bir sıkıntı.
    3- Standart teypler uyuyor isterseniz duble bile takılır.
    4- Şanzıman yağını 60 bin km de bir ve yetkili serviste yaptırın daha iyi.
    5- Lastik ebadı olarak ben 185/60/15 kullandım, marka olarak AB etiketi hangisi ses,ıslak zemin ve tüketim iyiyse onu tercih edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 29 Ekim 2017; 11:52:51 >
  • Eski Micra'ma ait gaz sabitleyici icadım.
    Buda çalışma videosu: https://www.youtube.com/watch?v=SRxbjOdPpf0

NİSSAN MICRA CLUB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 1 Kasım 2017; 0:33:12 >

• SAnayide ve Nissan servisinde çalışan ustalar arasında Micra'daki CVT 'lerin sorun açmaya yatkın ve çözümden uzak şanzımanlar olduğu söyleniyor. Bu doğrultuda sorun yaşayanlar var mı acaba? Gerçekten söylenildiği gibi mi durum?
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece micra değil qq ve xtraillerin 2014 sonrası kasalarında da sıkıntı çok.Servis bakımlarına gittiğimde ço şanzımanın indiğini gözlerimle gördüm adamlar sıkıntılı diyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Hocam sadece micra değil qq ve xtraillerin 2014 sonrası kasalarında da sıkıntı çok.Servis bakımlarına gittiğimde ço şanzımanın indiğini gözlerimle gördüm adamlar sıkıntılı diyo.

hadi ya, sıfır Micra Match modeline bakıyorum da bu olay beni korkuttu açıkçası. Galiba vazgeçeceğiz :)
  • Merhaba arkadaslar 2011 model micra tekna otomatik aldık. Far kolunu 1 defa ceviriyorum gösterge ışıkları yanıyor 2. çevirmede far yanması lazım ancak herhangi bir değişiklik olmuyor ve göstergede de herhangi bir simge çıkmıyor. Sis farı daha çok aydınlatıyor. Acaba yanlış yerden mi açtım.

• Arkadaşlar merhaba. Bu gün 2005 micra 1.2 visia otomatik sahibi oldum. Direksiyonda bulunan anahtarlar çalışmıyor. Neden olabilir ?
  • arsw A kullanıcısına yanıt
    Sigorta atmış olabilir yada bozuktur

• Merhaba arkadaslar araci çalıştırıldığımda 0/D OF isiginin yandigini gordum.araci stop ettim once calismadi daha sonra calisti.suan isik sondu arac calisiyor.Bu isik ne anlama geliyor bilen var mi acaba.tesekkur ederim.

•  NİSSAN MICRA CLUB

• Adem Murat A kullanıcısına yanıt
    Vites kolu değişim butonun altındaki ufak düğmeye basın sönecektir. O/D durumu yokuş inerken yada çıkarken sık vites değişimini önlemek amaçlı kullanılır. Normal durumda yanmaması gerekiyor yoksa yakıt tüketiminiz çok yüksek olur.
  • Tesekkur ederim

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.