Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (285. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.494
Cevap
103
Favori
880.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam otomatikler 60 bin km de bir değişiyor ama CVT ler belki marka ve model olarak değişiklik gösterebilir. Ben şuan DSG 7 li araç kullanıyorum normalde servis yağ değişimine gerek yok diyor ve yapmıyor ben zorla değiştirdim, Youtubede değiştirenlerin videolarına baktım eski yağ ile yeni yağ arasında çok fark var, sonuçta dişliler yağ içinde çalışıyor ister istemez yıpranma talaş artığı olur, yinede tercih sizin ben olsam eğer uzun süre binmeyi düşünüyorsam değiştirirdim, senede 100 tl şanzımana ayırmış gibi düşün.
  • Arkadaşlar merhaba.

Hanımın araba sürmeyi öğrenmesi için otomatik vites, uygun fiyatlı bir araç bakıyorum.

1997 model, 3 kapılı, otomatik bir Micra buldum. 210.000 km de. Alsam sorun yaşar mı? Kronik arızası var mı? 210.000 km yüksek mi?

Bir de bu araçların otomatik vitesleri yokuşta geri kaçırma yapıyormuş. Bu ger kaçırma nasıl? Çok mu fazla?

Teşekkürler.
  • cümleten selamlar 2006 dci micra mazot filtresi sanırım hiç değişmemiş bunun için ınternetten orjınal filtresini aldım fakat filtrenin olduğu yere ulaşmak zor olacak gibi,daha önceden filtre değiştiren arkadaşlar bunun kısa bir yolu var mı yoksa silecekler ve altındaki plastiği sökmek yeterlimi yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba arkadaslar 2009 nissan micra passion otomatik aldim.Arac 26 bin km de arac sahibi triger degistirmemis.trigeri kac km degistirmeliyim.bakim anlaminda ne yapmami onerirsiniz.birde arac yol bilgisayarinda depoda bulunan benzinle kac km gidecegini gosteriyor mu
  • Adem Murat A kullanıcısına yanıt
    Micralarda triger kayış yok zincir var onun değişimi ses yaparsa yada arıza lambası yanarsa yapılır. Yol bil. sadece anlık ve ortalama tüketimi gösterir menzil göstermez. Bakım için iyi bira Yağ alın.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adem Murat

Merhaba arkadaslar 2009 nissan micra passion otomatik aldim.Arac 26 bin km de arac sahibi triger degistirmemis.trigeri kac km degistirmeliyim.bakim anlaminda ne yapmami onerirsiniz.birde arac yol bilgisayarinda depoda bulunan benzinle kac km gidecegini gosteriyor mu

Direksiyonda bilgi tuşuna basınca yapılan km, ort. yakıt, kalan menzil hepsini gösterir,26.000km triger değişmez zaten 2009 model için 26000km iyiymiş araç yol yapmamış hayırlı olsun kaça mal ettiniz.
  • Tesekkur ederim.biraz pahali aldim aslinda 40 bin tl ama muayenesi haziranda yapilmis.yillik bakimi 2 ay once yapilmis.kislik lastiklari yeni yazliklarida aldim.boya degisen yok km dusuk.bana masrafi olmayacak diye dusunuyorum insallah oyle olur.sadece calistirdigimda anahtar resmi yaninda eksi 11 bin km yaziyor sonra kayboluyor onu anlamadim.birde lastiklere kac hava basmaliyim.

NİSSAN MICRA CLUB.
    -11 bakıma kalan km olabilir. ön lastiklerin basıncı 34 PS, 2,3 Bar, arka 31 PS, 2,1 Bar.
  • Ilk basta bende o sekilde dusunmustum fakat km nin azalmasi gerekirken hep artigini fark ettim.
    -11000 yazıyorsa ve artıyorsa bakım zamanı geçmiş demektir, şayet bakımı yeni yapıldıysa servis sıfırlamayı unutmuş olabilir,yetkili serviste bakım yapıldıysa serviste bakım yapılan km görünür.Garantisi dolduğundan yetkili serviste yapılmamış olabailir, bir ustaya gösterip yağı kontrol ettirin.Ben de mart ayında 2008 modelini almıştım ve araç 44.000 km de idi tüm bakımlarına yetkili serviste yaptırmıştı.
  • arkadaşlar herkese iyi geceler... 1 ay kadar önce 2017 micra match 0 km aldık. araçta far ve yagmur sensörü mevcut ancak anlamadığım far ayarını otomatik moda getırdiğim zaman gündüz bile olsa farlar acılıyor. daha öncede başka modellerde far sensörlü araç kullandım ancak onların çalışma şekli böyle değildi. acaba far sensörü mü bozuk yoksa micralar böyle mi... yanıtlarınız için teşekkürler
  • PERLINGANIT kullanıcısına yanıt
    Eğer auto moduna aldığınıza eminseniz yanmaması gerekiyor ama hafif hava kararsa bile bazen yanabilir.
  • turgut532 T kullanıcısına yanıt
    En mantiklisi galiba bir ustaya gostermek.sizin aracinizda hayirli olsun Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin Turgut bey
  • 2006 model 1,2 tekna micra aracım var ve tayp ısındıgı zaman radyodan cd ye gecıyor acaba teybi söküp double teyp taksammı aranıza teyb degişimi yapan önerebileceği ürün varmı
  • iblis_35 kullanıcısına yanıt
    Micra'nın teyp sorunu kronik, aracı satmasaydım bende değiştirmeyi düşünüyordum ekranı içinden çıkan duble teyplerden kasa olarak eski teyp yerine tam uyuyor, niyetiniz varsa bu tarz bir cihaz kullanın.
  • sağ ön koltuktaki gizli bölme her micrada varmı bende 2006 tekna var ondada varmı acaba
  • benim 2007 k12'mde vardı ama k13'mde yok
  • Arkadaşlar selam, K12 kasaların 1.5dCi motorluları tutmuyor mu acaba, ben de Micra’ya bakıyoru ama 1.5dCi fazla yok hepsi benzinli. Sebebi var mı acaba?
  • CnnRose kullanıcısına yanıt
    Fazla tutulmaması değil otomatik vites opsiyonu olmadığı için fazla satmadı, micra % 80 otomatik vites satılmıştır.
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.