Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (288. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1- Aracınız otomatik ise kr hesabı benzin fiyatı sabit olmadığı için yanlış olur ama ortalama 7,5 lt yakması normal.

2- Minderi kaldırmak için sırt ile oturağın arasında bez mandal var onu bulun ve çekin araya kaçmıştır.

3- Farın arka kapağını açık bırakın ve mümkünse güneşe bırakın içindeki nem kurusun eğer yine yaparsa çatlak bir yer olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • huselmaege H kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun sorunun çözüldüğüne sevindim , maliyet olarak normal aşağı yukarı o fiyatlarda değişim yapılıyordu. İnşallah bir daha sorun çıkmaz. Motor yağ olarak Petronası tavsiye ediyorum 3000 FR 5-40 ben hiç sıkıntı yaşamadım, şimdiki aracım'da yine kullanmaya devam ediyorum.

• arkadaslar merhaba izmirde bugün lastiğim patladı fakat hiçbir yerde 175*60*15 lastik yok bridgestone kullanıyordum
    2 bucuk senedir lastikler değişmedi ama şehiriçi kullanıyorurm 22000 km de araç
    su an başka bir ilden bir tane bridgestone 175*60*15 mi getirmek mantklı yoksa
    sadece iki tekeri 185*60*15 ile değiştirmek mi mantıklı yada 175*65*15
    ya da 4 ünü de 185*60*15 bridgestone 900 lira imiş onu mu secmeliyim yardım ederseniz sevinirim
  • çikolata35 Ç kullanıcısına yanıt
    Ben de geçenlerde lastik tamiri için gittiğim ustaya sormuştum, "lastikleri değiştirirken nereden nasıl bişey alalım" diye.
    Usta ölçülere baktı, "ben hiç böyle bir lastik ölçüsü görmedim, duymadım. 175*65*15 ya da 185*60*15 alabilirsin" dedi.
    Ben de biraz şaşkınlıkla "185 tabanlı lastik, bu janta olur mu ki?" dedim. "Olur" dedi...
    Siz de birkaç ustaya sorun, kafanız hangisine yatarsa onu alın. Ya yanak ölçüsü, ya da taban ölçüsü değişecek.

İlle de orijinal ölçü olsun derseniz, Nissan yetkili servise gidin, ellerinde yoktur ama sipariş ile tedarik ederler muhtemelen. Ama piyasaya göre 400-500 TL daha pahalıya patlar
  • İki lastiği farklı ölçülerde değiştirsem nolur ki başka bilen yok mu arkadaşlar

• çikolata35 Ç kullanıcısına yanıt
    İki lastik farklı olmaz ABS sensörü arıza olarak algılar ve hatta ABS devreye girince daha kötü sonuçlar olabilir çünkü dönüş çapı farklı olacağı için frenleme gücü değişir iki lastik arasında. Ama 185/60/15 kullanabilirsiniz 1 cm taban genişliği artar sadece o da çok az belki yakıtı etkileyebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

micracılar merhaba benim micranın bir sorunu var (2004 1.2 tekna 43 bin km.) motor devir saatim tekleyerek, çalışıyor. yaklaşık 1 yıldır böyle bu sorunu yaşayan varmı ve tamiri mümkünmü?
    arabamın lastiklerini değiştirdim eski lastiklerimin yeniden pek farkı yok. kullanılmış lastik düşünenlerle irtibata geçelim.

Hocam slm aynı durum bende de mevcut devir saatine bir çözüm bula bilmiş miydiniz. O yıllarda

• mşah kullanıcısına yanıt
    Mehmet kardeş.Benim lastikde değişecek..Piyasada 175/60r/15 81H Dunlop lastik bulamadım..Satış sitelerinde ise 81 veya 82T cinsi olanlar var..Sorduğum kişiler T cinsi lastiğin yük için H tip olanların 210 km.hız için ideal olduğunu söylediler..Eğer T cinsi lastik alırsam ses yapma veya sert olmasından dolayı sıkıntı yaşarmıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Potzmann

Mehmet kardeş.Benim lastikde değişecek..Piyasada 175/60r/15 81H Dunlop lastik bulamadım..Satış sitelerinde ise 81 veya 82T cinsi olanlar var..Sorduğum kişiler T cinsi lastiğin yük için H tip olanların 210 km.hız için ideal olduğunu söylediler..Eğer T cinsi lastik alırsam ses yapma veya sert olmasından dolayı sıkıntı yaşarmıyım.

T serisi H serisine göre daha yumuşak bir hamura sahip. Bir lastikten performans alabilmek için lastiğin sıcak olması gerekiyor ve H serisi T serisine göre daha geç ve yüksek hızda ısınıyor, o yüzden aslında T serisi ş.içi kullanım için daha mantıklı, T nin max sınırı 190 km uzun yolda sürekli yüksek hızda gidilmeyeceği için sıkıntı olmaz zaten H ile arasında 20 km var.
     NİSSAN MICRA CLUB

• 01levent01 0 kullanıcısına yanıt
    bir çözüm bulamadım. titremesi azaldı hafiften duraklayarak çalışıyor bir sorun çıkarmadı öyle çalışmasına alıştım idare ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Hayırlısı olsun sorunun çözüldüğüne sevindim , maliyet olarak normal aşağı yukarı o fiyatlarda değişim yapılıyordu. İnşallah bir daha sorun çıkmaz. Motor yağ olarak Petronası tavsiye ediyorum 3000 FR 5-40 ben hiç sıkıntı yaşamadım, şimdiki aracım'da yine kullanmaya devam ediyorum.

mehmet kardeş benim micranın direksiyonu son 2 aydır ağırlaştı. eski yumuşaklığı ve seriliği yuok. acaba direksiyon hidroliğimi eskidi. yağı değiştireyim dedim baktım direksiyon yağı olan bir hazne göremedim. direksiyon hidroliği hangi marka ve numaradır, nedendir acaba?
  • Merhaba Mustafa. Micra'nın direksiyonu elektrikli olduğu için yağ haznesi yok, sertleşmesine gelince rot başları, rotiller yada amortisör takozundan olabilir normalde direksiyon motoru problemleri vardı ama öyle bir sıkıntı olsa arıza lambasını yakardı. Akü kutup başını bir kere söküp tak kendini sıfırlasın birde alt takım kontrolü direksiyon mili dahil.
  • Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşımda 2006 model micra passion var bluetooth transmitter ile müzik sorununu çözeriz diye düşündüm ama gördüğüm kadarıyla çakmaklık görüntü olarak var işlevde değil.

Bu araca uygun hangi teybi alabiliriz bluetooth vs olsa aux da olsa tadından yenmez, cd bu araçta zaten var ama nedense oda çalışmıyor error veriyor :)

• Arkadaşlar Merhaba,

2017 model Punch alarak aranıza katıldık. Aracın orjinal teybini çıkarıp double din bir teyp takmak istiyoruz. Yalnız şöyle bir durum var.
    Orjinal teyp i ölçüyorum 200*100 cm gibi çıkıyor. Ama tüm double din teypler 183*110 yada 183*102 gibi ölçülerde.

Bizim araçlara uygun double din teyp modelleri hangileridir?

tşkler,
  • titan1905 T kullanıcısına yanıt
    Yokuş çıkışından memnun musunuz peki?

• Arkadaşlar slm.

2016 micra mı sattım.
    4 adet paçalık mevcut, isteyen olur mu?
  • Merhaba.

2005 model Micra için gaz takdırmayı tavsiye eder misiniz ? Kullanıcılardan yorum alabilir miyim ? İnternette 30binde conta yaktığına dair bir iki yorum okudum. Sevgiler.

• ANLOVE kullanıcısına yanıt
    Micra'nın motoru LPG ye pek uyumlu değil zamanla conta yaktığı doğru, şans meselesi belki hemen ortaya çıkar belki uzun süre sorun çıkarmaz. Eğer uzun süre binmeyi düşünüyorsanız takmayın.
  • 1998 micra 1.3 tüpsüz 156 binde 16 ya alınır mı arkadaşlar kronik arzalar varmıdır internettede bu sayfa hariç hiç bilgi bulamadım, burdada genelde hep yüksek modelli araçlar hakkında bilgi var

• quote:

Orijinalden alıntı: modifix06

1998 micra 1.3 tüpsüz 156 binde 16 ya alınır mı arkadaşlar kronik arzalar varmıdır internettede bu sayfa hariç hiç bilgi bulamadım, burdada genelde hep yüksek modelli araçlar hakkında bilgi var

Otomatik mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 286287288289290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.