Şimdi Ara

NİSSAN JUKE (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
4
Favori
308.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • polis arabasıydı en son gördüğümde
  • ben aldım juke sene basından beri hastaydim zaten ...dusunen varsa dusunmeden alsin derim muhtesem hersey tek kelime ile ben full 1.6 benzinli aldım...soru sormak isteyenler ozel msj atabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

ben aldım juke sene basından beri hastaydim zaten ...dusunen varsa dusunmeden alsin derim muhtesem hersey tek kelime ile ben full 1.6 benzinli aldım...soru sormak isteyenler ozel msj atabilirler.

hayırlı olsun,
    kulübünüz açılmamışmıydı sizin.
  • bende sonunda kavuştum aracıma
    dizel düz,
    keşke otomatiğide olsa idi
    performans fena değil,yakıt tüketimide iyi,400km felan yaptım 220-230 tl civarı yaktı,karışık sayılır.uzun yolda biraz yavaş kalıyor,sollamalardada sıkıntı verecek kadar yavaş.,şöyle söyleyeyim 180 yapamadı,ancak hafif bayırı bulunca geçebildi,halbuki bu motor otm.megane da çok iyi idi.belkide yeni diyedir.malzeme kalitesi kötü değil ancak içerideki kapı kolları çok kullanışsız.,bagaj biraz ufak ve yükseklikten dolayı yükleme yapmak zor,birde eşik yapmışlar o kötü olmuş,görüş sorunu yok gibi,çok rahat alışılıyor.
    bunu yada toyota urban alacaktım,bunu aldım diyede biraz pişman olmadım değil,düz sevmeyenler bence uzak durabilir,tahminlerimden çok öte sessiz,bu bakımdan çok sevdim.Islak zemindeki fren performansı ise oldukça kötü,kuruda sıkıntı yok,aynı durum yol tutuştada geçerli.belki dig-t versiyonları daha iyidir.benim gibi navigasyonada bi ton para vermeyin hem görüntünün zoom ayarı yok,sesli uayrıda hatalı çalışıyor.hemde kullanım açınız ekrana baktığınızda parlama yapıyor,uzun boylular belki daha rahat kullanır,ben rahat edemedim,belkide 220tl verdim diye kızgınım. :) 178cm falanım.birde alacak olanlar 10 kollu jantlardan alırlarsa daha güzel duruyor,onun için ekstra 390 tl verdim ,ama hoşuma gitti.

• Konu içi arama yaptım ama bu araca LPG takılıyor mu bulamadım.
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • 400 km de nasıl 220 230 tl yakıyor dizel araba? Bir yanlışlık olmasın ? Bir de iç dizaynı ön konsolu hakkında aydınlatır mısın bizi?
  • Bence de yanlışlık var...

Ben Mart ayı sonunda beyaz 1.5dCI aracıma kavuştum. Şunu söyleyeyim baştan, çok da istemeden aldım, eşim çok ısrar ettiği için kıramadım diyelim (sonuçta o da kullanacak, severek kullanması gerekir). Ben de biraz biner beğenmezsem 2. el başka bir araç alırım diye düşündüm. Ama boşuna düşünmüşüm. Şu an gerçekten bağlandım araca. Çünkü performans, yakıt, çekicilik konularında gerçekten beni tatmin etti. Şu an 11.000 km'ye dayandı ve yakıt tüketimi de stabil konuma geldi diyebiliriz.

Artı ve eksilerini size söyleyeyim:

Artılar:

*Konfor olarak çok rahat bir araba.Yüksek oluşu bir artı, güven hissi veriyor.
    *İç dizaynı kalitesiz malzeme falan değil gayet tatminkar (mersedes ve bmw gibi araçlarla kıyaslamaktan vazgeçin lütfen, farklı sınıf araçları kıyaslıyorsunuz).
    *Yakıt olarak karma 6.0 lt/100km seviyesine çekildi
    *motor gücü gayet tatminkar (araçta 4 kişi ve eşyalı bir biçimde yokuşları kedi gibi tırmanıyor, asfaltı yırtıyor resmen. Diğer arkadaş aracın pısmasından bahsetmiş bence bir kontrol ettirsin. Çünkü torku ve çekiş gücü yüksek bir araç. Ben yokuşlar dahil o ağırlıkla hiç bir şekilde zorlanmadım)
    *İzolasyon seviyesi beklediğim gibi çıkmasa da diğer dizel kullandığım araçlara (2088 clio, 2008 megane, envai çeşit orta sınıf peugeot vs..) oranla gayet iyi sayılır (dediğim gibi lüks konsepteki araçlarla kıyaslamayın, varsa gücünüz gidip 100.000 TL'lik araçlara bakmanızı tavsiye derim).

Eksiler:

*Öncelikle başa bela bir bagaj yapısı var. Valizleri dik koysanız arka cam eğimli olduğundan kapanmıyor, yan koysanız 2 normal büyüklükte valizi ancak koyabiliyorsunuz. Geri kalan boşluklar da ufak tefek eşyalar konulur ancak. Yani kesinlikle 4 kişilik aile arabası değil, öyleyseniz şimdiden unutun gitsin. Biz yeni evliyiz. Allah nasip ederse bir çocuğumuz olursa eğer, arka koltuklardan birini yatırarak hacim yaratmaya çalışacağız (malumunuz, arabası bezi oyuncağı derken 2-3 koca çanta malzeme ediyo ), diğerine de çocuk koltuğu sabitleyip eş dost akrabaları otobüs veya tren garına uğurlayacağız
    *Direksiyon simidinin dizaynını daha farklı ve güzel beklerdim. Özellikle de, çıkıntılı olarak dizayn edilmiş 2 adet ana tuş, manevralar esnasında elinizin çarpması sonucu radyo-cd değişikliğine sebebiyet veriyor, bazen sinir bozucu bir durum.
    *Donanımsal olarak bazı şeyleri ekleyebilirlerdi, gerçi çok elzem şeyler değil ancak olsaydı iyi olurdu (örneğin park sensörü, yağmur sensörü gibi)
    *Yeni model olmasından dolayı opsiyonel seçenekler yok henüz. Mesela ben bir sunrooflu olmasını isterdim. Ya da bagaj sorunundan dolayı üste port-baggage taktırmak isterdim, ancak nissan bayi ve servislerinde henüz bu tür aksesuarlar yok.

Dilim döndüğünce, işyerimden hızlıca yazdım. Dilimiz sürçtüyse ya da yanlış bir şey dedimse affola. Sorularınıza uygun olduğumda cevap verebilirim.

Saygılar,

• ilk izlenim çirkin bulmuştum. hala da farklarının çirkin olduğunu düşünüyorum. ama yolda gördükçe gözüm alıştı sanırım. otomatik bir versiyonu olsa uygun fiyatlı düşünürdüm kesinlikle. kullanıcıları güle güle kazasız belasız kullansın dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utquake

Bence de yanlışlık var...

Ben Mart ayı sonunda beyaz 1.5dCI aracıma kavuştum. Şunu söyleyeyim baştan, çok da istemeden aldım, eşim çok ısrar ettiği için kıramadım diyelim (sonuçta o da kullanacak, severek kullanması gerekir). Ben de biraz biner beğenmezsem 2. el başka bir araç alırım diye düşündüm. Ama boşuna düşünmüşüm. Şu an gerçekten bağlandım araca. Çünkü performans, yakıt, çekicilik konularında gerçekten beni tatmin etti. Şu an 11.000 km'ye dayandı ve yakıt tüketimi de stabil konuma geldi diyebiliriz.

Artı ve eksilerini size söyleyeyim:

Artılar:

*Konfor olarak çok rahat bir araba.Yüksek oluşu bir artı, güven hissi veriyor.
    *İç dizaynı kalitesiz malzeme falan değil gayet tatminkar (mersedes ve bmw gibi araçlarla kıyaslamaktan vazgeçin lütfen, farklı sınıf araçları kıyaslıyorsunuz).
    *Yakıt olarak karma 6.0 lt/100km seviyesine çekildi
    *motor gücü gayet tatminkar (araçta 4 kişi ve eşyalı bir biçimde yokuşları kedi gibi tırmanıyor, asfaltı yırtıyor resmen. Diğer arkadaş aracın pısmasından bahsetmiş bence bir kontrol ettirsin. Çünkü torku ve çekiş gücü yüksek bir araç. Ben yokuşlar dahil o ağırlıkla hiç bir şekilde zorlanmadım)
    *İzolasyon seviyesi beklediğim gibi çıkmasa da diğer dizel kullandığım araçlara (2088 clio, 2008 megane, envai çeşit orta sınıf peugeot vs..) oranla gayet iyi sayılır (dediğim gibi lüks konsepteki araçlarla kıyaslamayın, varsa gücünüz gidip 100.000 TL'lik araçlara bakmanızı tavsiye derim).

Eksiler:

*Öncelikle başa bela bir bagaj yapısı var. Valizleri dik koysanız arka cam eğimli olduğundan kapanmıyor, yan koysanız 2 normal büyüklükte valizi ancak koyabiliyorsunuz. Geri kalan boşluklar da ufak tefek eşyalar konulur ancak. Yani kesinlikle 4 kişilik aile arabası değil, öyleyseniz şimdiden unutun gitsin. Biz yeni evliyiz. Allah nasip ederse bir çocuğumuz olursa eğer, arka koltuklardan birini yatırarak hacim yaratmaya çalışacağız (malumunuz, arabası bezi oyuncağı derken 2-3 koca çanta malzeme ediyo ), diğerine de çocuk koltuğu sabitleyip eş dost akrabaları otobüs veya tren garına uğurlayacağız
    *Direksiyon simidinin dizaynını daha farklı ve güzel beklerdim. Özellikle de, çıkıntılı olarak dizayn edilmiş 2 adet ana tuş, manevralar esnasında elinizin çarpması sonucu radyo-cd değişikliğine sebebiyet veriyor, bazen sinir bozucu bir durum.
    *Donanımsal olarak bazı şeyleri ekleyebilirlerdi, gerçi çok elzem şeyler değil ancak olsaydı iyi olurdu (örneğin park sensörü, yağmur sensörü gibi)
    *Yeni model olmasından dolayı opsiyonel seçenekler yok henüz. Mesela ben bir sunrooflu olmasını isterdim. Ya da bagaj sorunundan dolayı üste port-baggage taktırmak isterdim, ancak nissan bayi ve servislerinde henüz bu tür aksesuarlar yok.

Dilim döndüğünce, işyerimden hızlıca yazdım. Dilimiz sürçtüyse ya da yanlış bir şey dedimse affola. Sorularınıza uygun olduğumda cevap verebilirim.

Saygılar,

+1

• JUKE 1.5 DCI VISIA 5DR 4X2 M/T 49.250
    JUKE 1.5 DCI TEKNA 5DR 4X2 M/T 53.621
    JUKE 1.5 DCI SPORT PACK 5DR 4X2 M/T 55.260

2012 fiyatları bunlar..

bu fiyatlar üzerinden ne kadar indirim yapıyorlar

bilen arkadaş var mı
  • Merhaba,

Ben aracı alırken önce aralık ayında anlaşmıştım bir bayi ile, o zaman araç 50.500 TL idi ben 49.000 TL anlaşmıştım. Fakat bayi ile sorun yaşadım ve iptal ettim siparişi başka şubeye yöneldim. Bu süreçte araca zam geldi 52.000 TL oldu, 51.000 TL'ye çekebildim ancak. İlk piyasaya çıktığında satmak için indirimi uyguluyorlardı, talep çok olunca işine gelirse al'a döndü olay. Ama tüm şehirlerdeki bayileri ara bence (tabi ki gidip aracı alıp bulunduğun yere getirebileceğin yerlerden bahsediyorum), birisi mutlaka diğerinden fazla indirim yapacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

JUKE 1.5 DCI VISIA 5DR 4X2 M/T 49.250
    JUKE 1.5 DCI TEKNA 5DR 4X2 M/T 53.621
    JUKE 1.5 DCI SPORT PACK 5DR 4X2 M/T 55.260

2012 fiyatları bunlar..

bu fiyatlar üzerinden ne kadar indirim yapıyorlar

bilen arkadaş var mı

An itibariyle visia dizel araca 46 bin istıyorlar.Hepsınınde elınde 1 er 2 ser var.

Fakat visia ile tekna arasında ucurum fark var.Ornegın kapı kolu kalıtesız plastikten yapılmış visianın.Teknada böyle sorunlar yok.

Açıkçası visia biraz şirketler reklam araçları için yapılmış gibi geldi.Direksiyonu bile deri değil basit baskı plastik..Dolayısıyla böyle tarz bir aracı tercihe edecekler kafadan visia modelini eleyebilir.
  • otomatik vitesi olsaydı alacaktım çok şirin güzel bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

otomatik vitesi olsaydı alacaktım çok şirin güzel bir araç

dizelinin full u olsa bende alabilrdim çok sıradışı ve spor
  • Selamlar. Ben de bu aracın tasarımını farklı bulan ve beğenenlerdenim. Bizde AWD modeli yok mu?
  • Geçenlerde test ettim, ilk testte hava yağmurluydu aracın konforundan emin olamadım, güneşli bir günde yine test ettim-platinum 1,5 dizel- ve almaktan vazgeçtim çünkü özellikle şu üç madde beni çok rahatsız etti:
    -Motor sesi ve lastik sesi fazlasıyla içeride, yalıtım için kafa yormamışlar,
    -Motorda turbodan mı nedir bilmem ciddi içeriden duyulan ve rahatsızlık veren bir ses daha var,
    -Arka oturum alanı çok dar..
  • Ben almayınca herkes almaktan vazgeçmiş, kimse bişey yazmamış
  • Ortalam yakıt tüketimi benzinlide düşük yazmışlar ama 100 km İstanbul standartlarında ne kadar yakıyor ?? Bir depo ile ne kadar gidiyor ??
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.