Şimdi Ara

NİSSAN JUKE (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
4
Favori
308.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hyunsoosea

arkadaşlar ben fuarda arabayı gördüm ve 1 hafta sonra 1.6 otomatik platinum benzinli aldım.Sormak istedikleriniz varsa seve seve cvp veririm

hayırlı olsun.kaç liraya aldınız,herhangi bir indirim aldınız mı?yakıtı ne durumda?yani kısaca memnun musunuz?artıları ve eksileri nelerdir?
  • arkadaşlar neden kimse resim eklemiyor ve tecrübelerini aktarmıyor.donanım haberin performansımı düştü yoksa araba pek tutmadımı.sokaga inip milletin arabalarının resimlerinimi çekelim illa
  • pejo hayranı olan arkadaşım. Ben bir opel kullanıcısı ve aynı zamanda bir juke hayranı olarak senin neden bu başlık altında bu kadar çok pejodan bahsettiğini anlamadım ben kendi şahsi görüşümü söyleyeyim pejo denen marka gördüğüm en hızlı yıpranan arabalrı üretiyor ne zaman 4-5 yaşında bir pejo görsem (buna her model dahil) sanki 7-8 yaşına gelmiş gibi gösteriyor. Çabuk dökülüyor bu arabalar ben bunu bilir bunu söylerim ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Böyle bir modeli üretmeye ancak Nissan cesaret edebilirdi zaten. Qasqai'de ilk çıktığında ne gereksiz araç diye yorumlar fazlasıyla yapılmıştı burada. Ama satışlar ve diğer markaların (Tiguan, Yeti, Duster,Urban,...) Nissan'ın peşinden gitmesi Nissan'ın ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkarttı.
    Juke'da aynen böyle olacak mutlaka taklitleri çıkacaktır. Ama hiçbir Avrupa markası böyle sıradışı bir modele cesaret edemez. Ya tutmazsa diye korkarlar. Sırf bu yüzden yıllarca sedan ve hatcback araçlara binmek zorunda kaldık.
    Nissan ve diğer cesur markalar olmasa Crossover, MVP,SUV ve Pick-Up gibi modelleri rüyamızda göremezdik. Farklı segmentlerde araç yaratan firmaları kutlamak lazım

Aynen ve şahsen katılıyorum...
  • Uğur ne yaptın aldın mı aracı? Note ne oldu? Spec neydi senin note 'un, sattıysan ne şartlara verdin? Piyasanın bakışı nasıl Note'a 2. elde?

quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Beni şimdiye kadar böyle heyecanlandıran bir araç daha olmadı.Herkesin gözü bu araçları kullananlarda olacak büyük ihtimal.Umarım en kısa zamanda almak nasip olur.
  • Değişik renklerin fotoğrafları bu linkten görülebilir:

http://www.google.com/images?hl=en&q=nissan+juke+all+colors&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1003&bih=626

quote:

Orijinalden alıntı: drslmn

bu haftasonu samsundaki nissan bayiinde test sürüşü imkanı buldum, juke' u yakından görmek le resimden görmek arasında gerçekten büyük fark var :) yakından hayran kaldım arabaya kırmızısı özellikle çok hoş duruyo, beyazı da güzel ama metalik gri rengi yoktu onu da görmem gerekir diyen düşünüorm.Juke hakkında araştırma yaptıysanız nette genelde tanıtımlarda fotolarda kırmızı olanına ağırlık vermişler, dış hatları iyi yansıtıyo kırmızı renk ayrıca iç kırmızı döşemede de gerçekten uyumlu duruyor.
    test sürüşünde platinium 1.6 modeli denedim 51.500 tl olanı, sorumlu arkadaş anahtarı verdi , anahtarla bi 10 sn. geçirdim kontak yeri bulamadm, meğer power tuşıyla çalışıomuş, otomatik şanzuman gerçekten başarılı vites geçişleri hissedilmio bile, bi iki manevra yaptım hoşuma gitti yol tutuşu da..
    ben ciddi düşünüyorum araştırma aşamasındayım şu anda hala..

• Kasım Ayı SUV Satışları
    Kompakt SUV

1- Nissan Qashqai
    satış adedi: 764
    Yıllık toplam: 5800
    2- Chevrolet Captiva
    satış adedi: 473
    Yıllık toplam: 4103
    3- Nissan Juke
    satış adedi: 387
    Yıllık toplam: 452
    4- Dacia Duster
    satış adedi: 341
    Yıllık toplam: 2020
    5- VW Tiguan
    satış adedi: 257
    Yıllık toplam: 2480

İlk ayında 3. lüğe yerleşti. Bu sınıfta ilk modeli çıkaran, tüm modelleri peynir ekmek gibi satan Toyota (Urban Cruiser)gibi bir marka bile tutunamadı. İnsanımız SUV sınıfında Nissan'a güveniyor. B,C,D segmentinde aracı olmadan, toplam satışlarda bu segmentlerin hepsinden satan çoğu markayı geride bırakması büyük bbaşarı gerçekten.

Kaynak:
    http://www.arabam.com/haber.aspx?haberID=291378&vzn=1&baslik=İşte-sektörün-11-aylık-karnesi!

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi    + -- 4 Ağustos 2014; 14:00:12 >
  • on farlarin yeri altta yuvarlak sis fari gibi gozukenler. ustte timsah gozu gibi bakanlar parklar ve sinyaller. Kisaca 5 -6 metre onden baslamiyor normal fardan farksizlar, tasarim insanlarin normal fari sis fari sanmasina yol aciyor yuvarlak diye.
  • Buradaki negative yorumları okuduktan sonra soğumuştum ama gidip görünce fikrim değişti.
    Dışı inanılmaz güzel. Beyaz, Tekno Lacivert, Metal Gri renkleri çok iyi.
    Karartılmış arka ve yan cam seçeneği ile (Sport Pack'te sunuluyor) çok daha iyi duruyor bu araba.

Ayrıca en aşağı Tekna Pack ile almak lazım kanımca çünkü içinde çok fark ettiriyor. Otomatik klima, metal kapı kolları gibi bir çok detay çok daha iyi.

Sormak istediğim xtronic cvt dedikleri otomatik vites yokuşlarda geri kaydırıyor mu ?
    Bir de bu vites 100 km'de ne kadar yakıyor ?

Otomatik ve aynı zamanda dizel arayan biri olarak eğer Juke'da karar kılacaksam birinden vazgeçmem gerekiyor. Otomatik vitesi çok iyiyse ve nispeten az yakıyorsa dizel motordan vazgeçebilirim.

Yok eğer yokuşta geri kayıyorsa, çok yakıyorsa, geçişler hissediliyorsa o zamanda düz vites/dizel alıp ekonomiye bakarım.

Dizel motorlu kullananlar; aracın yokuşta zorlandığı doğru mu ?

1.81 boyundayım. Ben önde oturuken arka koltukta biri oturabiliyor. Diz mesafesi kötü değil.
    Tava boyu arka köşelerde biraz aşağıda ama problem yaratacak kadar değil. Arka koltuğa 2 kişi rahat rahat oturur.
    Kısaca buradaki eleştiriler beni biraz yanılttı. Aracın dışı da, içi de (Tekna veya Sport Paketi ile) çok güzel.

Yukarıda bold ile yazdığım soruları cevaplarsanız sevinirim ?

• juke un otomatik vitesi harika
  • tasarım harika ama sport pack desen 45000 .bu kadar paraya değer mi acaba.aslında araba alasım yoktu ama tipini görünce hayran kaldım.almak için ciddi düşünüyorum.bu crossover ama vergisi nasıldır acaba çok mudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr12345esk

tasarım harika ama sport pack desen 45000 .bu kadar paraya değer mi acaba.aslında araba alasım yoktu ama tipini görünce hayran kaldım.almak için ciddi düşünüyorum.bu crossover ama vergisi nasıldır acaba çok mudur.

crossover ın vergisi coktur . bosver sen
  • Arazi aracı değil suv acaba vergi farkı var mı ?
  • ben erzurum doğumak nissan plaza satış danışmanıyım, üstte gördüğünüz farlar park ve sinyallerdir, ortadaki yuvarlak olanlar uzun-kısa farlar. sislerde alttadır. ayrıca araç 4 kapılıdır. bazı arkadaşlarımız 2 kapı sanıyorlar haklı olarak ki ilk geldiğinde bende öyle sanmıştım ama araba paşası derler ya, aynen buda böyledir. test aracımız mevcuttur, test etmek isteyenler buyursun vergileri 6 aylık 348 tldir, cvt vitesi soran arkadaşımada 100 km'de şehiriçi 8 lt yakıyor. ortalamasıde 7 lt. dizel motorlarda 110 beygir ayrıca 240 tork mevcuttur. torka dikkat ediniz. yokuşlarda zorlandığını söyleyen arkadaşım var ise buyursun evet arka koltuklarda dar değildir sadece arka kapı dar gözüküyor ve tavan arka tarafa doğru meyilli olduğu için yanılmalar oluyor. alacak olanlara tavsiyem kesinlikle test etmeliler. saygılar.

• Micranin büyütülmüs hali.Bence tam bir bayan arabasi,erkek suruculere yakismaz diye dusunuyorum fakat zevk tabi ve birazda kisilige gore deisir.Sahsen ben bu araci her gordugumde guluyorum nedense; tipi cok komik geliyor, sempatik biraz:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: driftspec

juke evet cok farkli,siradisi ama cirkin. guzel olupta siradisi bir suru arac var.en azindan tasarim harikasi falan demeyin.neyse goreceli bir kavram fazla birsey soylemeyecegim.farkli olmak isteyen varsa tavsiye ederim fiat multipla : acayip farkli olursunuz,yolda herkes size bakar.

NİSSAN JUKE

driftspec juke ile bu arabayı nasıl kıyaslarsın siz bunu alın en iyisi gibi muhalefet kokusu alıyorum

Bence juke müthiş bir tasarım özellikle gri olanını beğendim alan arkadaşlara hayırlı olsun.+ bu ne crossover ne suv tuhaf birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 28 Şubat 2011; 23:10:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goro1982

[
    driftspec juke ile bu arabayı nasıl kıyaslarsın siz bunu alın en iyisi gibi muhalefet kokusu alıyorum

Bence juke müthiş bir tasarım özellikle gri olanını beğendim alan arkadaşlara hayırlı olsun.+ bu ne crossover ne suv tuhaf birşey

bu aracla kıyaslamıyorum muhabbetin oncesini okursanız bunun sebebinide algılarsınız.Arkadas farklı olmayı kafasına koymustu o yuzden farklı olmak adına trajikomik bir ornek vermek istedim.farklı olmakla cirkinlik arasındaki fark.kıyafet gibi moda ama cirkin.ama moda oldugu icin guzel sanılıyor anlatmak istedigim bunun gibi biraz dusunurseniz ne demek istedigimi iyi anlarsınız.Daha fazla uzatmayayım konunun uzerinden cok zaman gecmis ve bazılarına bazı sozler batıyor o yuzden kısa kesmek en iyisi saygılar...

• Öncelikle merak ettiğim şey olrak şunu sorayım, "bu kadar nefret ettiği bir araç için bu kadar yorum yazıp çamur atmak hangi akla hizmettir?" ilgilenmiyorsan yorum bile yapma, sonuçta eksper değilsin.

Eksper değilsin çünkü PEUGEOT gibi berbat bir markaya biniyorsun. Bir kaç defa adam gibi bir arabaya binmiş bir kişinin bu markanın en son tercih edilecek araç olduğunu bilmesi hiçte zor değil. Sanırım 80'li yıllardaki peuget ralli araçlarının ekolü beyninizden hala çıkmamış, markaya o yüzden bu şekilde bağlısınız.. Belkide 205 gti ler yüzünden de olabilir tabi.

Örnek olarak RCZ güzel bir araç olabilirdi ancak Audi TT ve Porsche Cayman olmasaydı tabi. (Yanı Audi TT, arkası Cayman, önü 307 olan tamamen kopya. Eski bir firmanın bu kadar kopya araç üretibilecek kadar aciz olması üzücü.)

Bence ulaşamadığınız ve hayran hayran baktığınız için, yada kız arkadaşınız yolda gördüğü zaman bakmaktan kendini alamadığı için Nissan Juke'a düşman olmuşsunuz. Gidip baktınızmı? Sürdünüzmü? İnceledinizmi? Hayır ise burda boş boş ahkam kesmeyi bırakın, evet ise bu kadar nefret beslediğiniz bir aracın peşine gidipte neden incelediniz?

Yarın öğle saatlerinde yeni aracımı almaya gideceğim, aracı uzun araştırmalar sonucunda aldım. Hayrını görmeyi umuyorum. Allah nazardan kem gözlerden saklasın, yapıcı değilde yıkıcı olup boş boş konuşanlardan uzak tutsun. Yollarda araç kullanan tüm arkadaşlarıma da keyifli güvenli sürüşler nasip etsin.

Hepiniz umarım gönüllerinizden geçen arabaya en kısa zamanda kavuşursunuz.

NOT: (Zevksizliğim için peugeotcu kusura bakmasın) 2008 model en full donanımda 3.20ci + 2006 model Alfa Romeo GT + 2007 model Off-road için Mitsubishi L200 Magnum 33x12.5x15 lastikler ve donanımı ile (belki araba uzmanı peugeotcu arazi için navara tercih edebilirdi :)))... İçlerinden Alfa Romeo GT aracımı sattım ve Nissan Juke dci aldım. (Peugeot (tel maşa) bedava verseler binmem)

Cevap yazıp polemiğe girilmeyecektir. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolkanNJ -- 25 Mart 2011; 0:38:45 >

• Son olarak Nissan Juke Türkiye'ye geldiğinden bu yana, yaklaşık 1200 adet satılmış olup, Nisan ayının 20-25'i gibi ülkeye ulaşacak olan araçlarında kaparoları yatırılmıştır ve araç almak isteyenler Mayıs ayının sonunu beklemek durumundalar. Araya girebilenler olursa şanslı olacaklar bu durumda.

İngiltere'de de şu an sayfasını ziyaret ederseniz göreceksiniz ki, araç siparişi alınmamakta. Ayrıca Amerika'da ise yıllık satış hedefi ilk 3 ayda aşılmıştır. (Böylesine çirkin bir araba için ne kadarda ilginç değilmi) Dünya bir yana peugeotcular bir yana :D Fiat'ın o garip modelini sokakta görmüş olan varmıdır bilmem ama, yakında sokaklarda yeni bir QQ (Juke olarak tabi) fenomenine şahit olacağımız kesin.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.