Şimdi Ara

Nissan bir arac alınır mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba araçların genel kalitesini tahmin edebiliyorum
    Japon arabaları çok sorun çıkarmaz derler bu Nissan için de geçerli mi

Nissan qashqai düşünüyorum 60.000 tlye kadar 2010 2012 arası 1.6 tekna. 125000 kmye kadar.
    Bu aracın örneğin bakım masrafı ve arızalanmasi durumunda tamiri diğer markalara oranla daha pahalı mi
    2. Eli nasıl bir de yardımlarınızı bekliyorum

• Bir arkadaşın 2015 qashqaisi 25 bin km de motor reaktifiye gördü. Fabrikasyon hatalı üretim çıktı.
  • O çok fena olmuş hocam ya. Peki bu başka qashqai erde de olabilecek kronik bir sorun mu yoksa o arkadaşımızın şanssızlığı mi acaba hocam
  • 1.2 Turbo motorlarda problem var. Yağ kaçağı oluyor fakat araç uyarmıyor bu problemi 100.000 km veya 3 yıl yani garanti dolduktan sonra alırsanız canınız yanar. Benim arkadaşın da 2015 Qashqai'sinin motor rektefiye oldu bu sebepten. Şimdi aynı arızadan benim araç serviste bekliyor.

• sstropic S kullanıcısına yanıt
    Sizinki de mi 1.2 hocam 1.5lere oranla performansının daha iyi olduğunu okudum ama üzüldüm çok geçmiş olsun. Ben 2010 ya da 2011 model benzin-LPG li bir qashqai düşünüyorum ancak birkaç gündür araştırıyorum her okuduğum mesaj birbiri ile çelişiyor cozemedim

1.si anladığım kadarı ile aracın performansını begenmemisler genelde

2. Konfor olarak begeniliyor

3. Tasarım olarak begeniliyor

4. Ki en önemlisi çok yakiyor demisler
  • Ben aldım 2012 model benzin-lpg.
    Araçtan çok memnundum hiçbir sorun yaşamadım ama araç gitmiyor hocam.
    Kaynak suları, ören yerleri, şehir merkezleri gezeyim birazda nostalji yaparak E-5' den, eski yollardan gideyim dersen hafif rampa bir yolda önüne çıkan bir kamyonu sollayamazsın. Araç bayılır. Sen basarsın yakıtı içer.
    Ben bu nedenle satmıştım. Performans haricinde bir sorun yaşamadım.
  • Eğer CVT almayacaksan manuel gayet iş görür
  • Evet benim araç ta 1.2 Benzinli manuel.

Şehir içi ortalama 8.5-9.5 arası. Ocağıma incir ağacı dikti desem yeridir.

Şehirdışı 120-130km hızda 5.5-6.0 arası bir değerde.

Konfor olarak ve iç hacim olarak ben de beğeniyorum ki bu sebepten almıştım fakat fabrikasyon hatalı olması ve arızanın tipi beni soğuttu araçtan.

Umarım düzgün yaparlar da uzun süre uğraşmam bir daha. Malum artık güncel fiyatlarda araba alıp satmak ta artık eskiye nazaran zor.

iyi günler.
  • Nissan qashqai 2008 1.6 tekna kullanıcısıyım aracı 57 binde km de aldım yaklaşık 60 bin km lpg taktırdım aracım bana nokta masraf çıkarmadı şuan 87.750 km oldu fabrikanın taktığı akü yeni değiştirdim 20 30 km önce onun dışında sadece 10 bin yağ bakımı okadar ben tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.