Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1406. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllar önce vardı bir çok arac değiştirdim ama nissan başka salı günü nasipse 2000 model 2.0 elegance primera alacağım ama almera gibi bir forumunu bulamadım varsa yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Sağ stop camım kırıldı. Sadece camı temin edebileceğim bir yer var mı?
  • Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. 2006 Almera sol stop lazım. Numaram 05320660061
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZT7

Merhaba,

Sağ stop camım kırıldı. Sadece camı temin edebileceğim bir yer var mı?
    Stop 2002
    0507 751 2002 – 0312 278 04 10
  • üstadlar merhaba ,
    5 yıldır buradan çok sorunumu çözdüm sayenizde
    yine büyük bir sorun var ,

araba lpg de sorunsuz gidiyo, benzinde ise devir saati dalgalanıyor hatta sıfıra kadar düşüp stop ediyor. 1 2 vites atıp giderken ayağını gazdan çekince araba ileri geri dalgalanıyor. 4 bobin 4 buji değiştirdim sorun ateşlemede değil. benzini komple bitirdim shell den benzin aldın würth enjektor temizleyici koydum hala sorun aynı. sizce nedir ?
    benzin pompasımı- benzin fitlresimi - boğaz kelebeğimi - enejktor mü - siboplarmı ?
    konudan anlayan cevap veren olursa çok sevinirim
  • metin_oktay1986 M kullanıcısına yanıt
    Hava akismetre sensöründe sıkıntı olabilir.

• Arkadaşlar hepinize merhabalar Nissan Almera 2000 model bir araç buldum aracın linkini uygun mu bilmiyorum forum kurallarına atmıyorum 45.750 yazılmış fiyatı otomatik 237 binde 1.8 luxury diye geçiyor öyle yazmışlar
    ARACIN SAĞ YAN VE SOL YANI TARAFIMIZDA BOYATILMIŞTIR

SOL ÖN ÇAMURLUK VE SOL ÖN KAPI DEĞİŞİKTİR

KAPUT TAVAN VE BAGAJ KAPAĞI BOYASIZDIR

DARBESİZ VE KOZMETİĞİ ÇOK DÜZGÜNDÜR

HASAR KAYDI SADECE 881 TL DİR diye bir açıklama mevcut ne dersiniz alınır mı çok mu can yakar bulursam başka bitane alıyım mı tavsiye eder misiniz alıp hemen satarım falan gibi bir derdim yok binmek için almayı düşünüyorum biraz da acemiyim bütçeme en uygun bu gibi geldi varsa başka fikri olan yardımcı olursanız çok sevinirim
  • İlk sahibinden, 2006 model, 80binde, gri, 1.5 Tekna Sedan paket arka tampon motor sürttüğü için servis boyalı bir aracın fiyatı ne olur ki? Tekerler 6 aylık, akü de 1 yıllık.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin_oktay1986

üstadlar merhaba ,
    5 yıldır buradan çok sorunumu çözdüm sayenizde
    yine büyük bir sorun var ,

araba lpg de sorunsuz gidiyo, benzinde ise devir saati dalgalanıyor hatta sıfıra kadar düşüp stop ediyor. 1 2 vites atıp giderken ayağını gazdan çekince araba ileri geri dalgalanıyor. 4 bobin 4 buji değiştirdim sorun ateşlemede değil. benzini komple bitirdim shell den benzin aldın würth enjektor temizleyici koydum hala sorun aynı. sizce nedir ?
    benzin pompasımı- benzin fitlresimi - boğaz kelebeğimi - enejktor mü - siboplarmı ?
    konudan anlayan cevap veren olursa çok sevinirim
    Kardeşim benzin hattında öncelikle en kolay ve masrafı en az olandan başlaman iyi olur
    deponun içinde benzin pompasının minik bi oringi var. önce onu kontrol et. gevremiş bozulmuş ise değiştir. 25 kuruşa halledersin
    sonrasında borular enjektör falan kontrol ederek ileriye doğru bakılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben Kemal Geliyorum

Durumum nedeniyle Japon arabası araştırmaya başladım. İşim bittiğinde kolayca satabilmeliyim. Kulaktan dolma bilgileri saymazsak cahilim. Usta tanımadığım başka şehirde tamire kadar yol gidecek, tamir edilebilecek basitlikte motora sahip, uzun yolda az yakan kriterleri önemli. Ayrıca kaporta gibi aksam parçalarını rahat bulmak isterim ve çıkma parça arayacak vaktim de bütçem de yok. Amerikan arabaları gibi 50 yıl yedek parça garantisi varsa ömürlük de binilir.

İkinci eli sebebiyle Corolla cazip, Lancer fiyatı daha uygun. Almera yakıtı hesaplı. Hangi arabayı neden seçmeliyim?
    Kardeşim, Almera fakir arabasıdır.
    Bilinçli kullanılmış, yağı kısa aralıklarla değiştirilmiş, yağlı hava filtresi kullanılmış, orijinal ve doğru maf,crank,egsantrik sensörü takılmış bi Almera alırsan. Kesinlikle arızasız ve kafan rahat yıllarca binersin. birde taban,bagaj ve kapıların içine ses yalıtımı yaparsan ballı kaymak olur.

Not: Almera sert süspansiyon ve yerden yüksektir. kafaya takarsan alma derim. yol tutuşu mükemmeldir ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: serseri006

İyi günler ben arabayi aldığımdan beri çözemedim bi ses var , ıslık gibi belli devir bandında geliyor internette bi video buldum ona benzer bi ses var bu sorunla karşılaşıp çözebilen var mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=Q_jwEoTZ__Y&feature=youtu.be
    Tam 1.54 de başlıyor ses.
    Kardeşim. videodan sesi tam anlayamadım ama şöyle bir bilgi işine yararsa kullan.
    manifoltun altında arkaya doğru uzanan egsoz borusunun üzerinde koruma sacı var.
    o sac gevşek olunca belli titreşimlerde ses yapıyor.
    izocamdan yapılmış (ısıya dayanıklı) boru yalıtım malzemesi gibi bi malzeme var. şekli, kavisi tam egsoza göre.
    egsoz ile sacın arasına sıkı sıkı yerleştir. gözüne takılan başka ses yapacak yerler varsa kontrol et.
    egsoz kaynaklı ses cızırtı kalmaz.
    sonra korkma bas gelsin 4bin 5bin devirlere. dinle sesin güzelliğini. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

Tesadüfen ne var ne yok diye bakayım dedim.Eskisi kadar paylaşım olmasada burada çok değerli bilgiler mevcut.Sadece anahtar kodlama için ekip gibi geceli gündüzlü çalıştıgımızı bilirim.Ne arkadaşlar emek verdi.Hepsine çok teşekkür ederim.Arısoysoft arkadaşımız vardı onu göremedim.En son bizim bayragı almış devam ediyordu.Yaş ilerledi artık.Çoluk çocuk büyüyünce başka işlere bakar oldum.Ara sıra beyin tamirine gidiyorum.

1-volverin33 (Webmaster)
    2-renegade1xxx(moderatör)
    3-bitirgic (moderatör)
    4-vipmail123(Almera Einstein'i)
    5-Alphaville85 (Makine müh.)
    6-murazi
    7-ozas_91(Josef Sudek)
    8-Çağrı Kendigül- 07
    9-ymantalya
    10-prince_of_alanya
    11-pesimistadana01
    12-toni74
    13-w_ashburn
    14-celtic_frost
    15-ŞAHİN414
    16-israfiliz
    17-ozkanduzgun
    18-valiante
    19-dostsmyrna
    20- esenkaya20
    21-muallim70
    22-zyozkan
    23-zeusn
    24-yoğutluçivi
    25-fatpo
    26-bakalov
    27-ismayil007
    28-bdogan2002
    29-toni74
    30- sanli
    31-Murat ÖZBEK
    32- sarigul32a
    33-m_alpay
    34- coolwolf82
    35- tryagain35
    36-ayhankiraz
    37-perakende
    38-metin
    39-samsun
    40-07_infazci
    41-eskote
    42- elanor42
    43-kadirceki
    44-mertatem
    45-mita55
    46-manager79
    47- forbidden_man
    48- snr_silencer
    49-teknokrat_1
    50- metinnitem1
    51-belen51
    52-expert_mcse
    53-bilopinto
    54-merihanac
    55-yasin5119
    56-alpzoom

Alıntıları Göster
    kardeşim Allah razı olsun.
    internet sitendeki bilgilerin, buradaki paylaşımların, diğer arkadaşların paylaşımları gerçekten büyük bir birikim ve emek.
    Tüm bunlar için teşekkür ediyoruz.

sizlerden çok şey öğrendik

Allah ömrünüze bereket versin

• Herkese selamlar arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.
    2001 1.5 luxury hb 291.000 2 parça lokal boyalı. Aracın ufak tefek kozmetik bakıma ihtiyacı var 1.000 bulmaz 6 ay kadar öncede conta yaktı tamir gördü. Bu araç alınırmı yoksa bütçeyi 45 yüksektip focus 1 fiesta benzinli v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janus954 -- 22 Ağustos 2020; 17:5:52 >
  • Herkese iyi günler, arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var.
    2001 model almera luxury model arabama Double teyp takmak istiyorum nette gördüğüm kadarıyla konsolun ust tarafında olan cebe yerleştiriliyor orası için çerçeve çok aramama rağmen hiç bir yerde bulamıyorum acaba özel yapımmı oluyor ya da nerden bulabilirim ? yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaslar merhabalar. Bende nissan almera 2001 model otomatik aracim var.
    Arkadaslar buna elm v2.1 obd2 kiti taktim olmadi ecu ile haberlesemiyor diyo.
    Her defasindan hata sildirmeye yada bakmaya 200 tl aliyorlar vallaha bıktım :) bu nissan Almera protokolunu bilen yada obd kitini baglayabilen var mi ?
    Saygılarımla.

• Selamun Aleyküm arkadaşlar. Acil yardıma ihtiyacım var. Almera 2001 model aracım var araç viteste seyir halindeyken şanzımandan bir sürtme sesi geliyor. Ve ses her geçen gün artıyor bunun sebebi nedir? Eskişehirli arkadaşlar varsa güvenilir bi nissan ustası varmıdır tavsiye edebileceğiniz...

• Selamun Aleyküm arkadaşlar. Acil yardıma ihtiyacım var. Almera 2001 model aracım var araç viteste seyir halindeyken şanzımandan bir sürtme sesi geliyor. Ve ses her geçen gün artıyor bunun sebebi nedir? Eskişehirli arkadaşlar varsa güvenilir bi nissan ustası varmıdır tavsiye edebileceğiniz...

• Nissan almera 1.5 tekna 2006 model araca sahibim. Aux girişi yok aracın orjinalinde. Ne yapmalıyım? Double teyp mi yoksa aux digital changer mı kullanmalıyım. hangileri uyumlu? Birisi aydınlatabilir mi beni?

• Deprem bölgesinde olan arkadaşlara büyük geçmiş olsun. İnşallah kayıpsız atlatırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2006 1.5 tekna modelini kullanan varmı. Araç genel olarak nasıldır

• 
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.