Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1405. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

Donanimhaber sayfasına artık uğramıyorum. Zira donanimhaber adminleri haksız ve uygun olmayan hareketler yaptı. Bende bu sayfada kendi adıma olan çözümleri silip, kendi forum sayfama ve NİSSAN ALMERA TÜRKİYE adında ki facebook grubunda paylaşıma devam ediyorum. (Garaj grubu ile bağlantımız yoktur)

Facebook Almera grubumuzun temel amacı Şeffaflık, Dürüst parça satışı (Sahte veya Fason ürün satanlar İfşa ediliyor.) Ama bu ifşa edilenler hemen Garaj grubuna kaçıyor. Çünkü o grupta denetim yok. Bizim Nissan Almera Türkiye grubunda sıkı denetim var.

Grubumuza gelin görün. Aktifliği

Kısacası tepkimizi gösteriyoruz Forum.donanimhaber yönetim ve adminlerine.
    6 aralık 2019 itibari ile NİSSAN ALMERA TÜRKİYE sayfasından yapılan uygunsuz davranışlar sebebiyle YÖNETİCİ ADMİNLİK ve Üyelikten KENDİ İSTEĞİM ile AYRILMIŞ bulunmaktayım.

Ben insanlara başından beri Gerçek bilgilendirmeyi amaç edinmiş biriyim.

Yiğit Ulu**k isimli şahıs çıkıp dükkan sahibi olan arkadaşının sattığı sahte AISIN baskı balatalarını satmakta güçlük çekiyor diye Sahte ürünü olamaz. YERLİ ÜRETİM olur diye haklı davranışımış gibi konuşarak Sahteciliği sanki makul bir işmiş gibi lanse etmeye çalıştı.

(NOT: Facebook sayfamızda ne zaman AISIN kelimesi geçse... ne zaman atılan resime bakarak o ürün sahte desem. Hemen muhalefet oluyordu. Ben tabi en başta buna bir türlü anlam verememiştim.

Ama meğerse amacı başkaymış. İl**m oto adındaki dükkanda satılan baskı balatalar benim bilgilendirmem sonucu ürün satamıyormuş.)

Birileri para kazanacak diye Almera kullanıcıların kazıklanmasına onlara orjinal diye aldatılmasına göz yumamam.

Eklediğim resimde AISIN baskı balataya sahte ürün demem zoruna gitmiş. Sahte demeyecekmişim. Yerli ürün yani o üretilen ülkenin ürünü diyecekmişim.

Ürün pahalı olduğu için ucuz olsun diye toplama ürün yapanlara sahte demeyecekmişim.

Ben çözüm ürettim. 2017 de AISIN baskı balata fabrikadan 520 çıkışı vardı ve fatura resminş attım. 30tl kargo. 40tl gümrük. 50tl kar (çok büyük değil. Maksat web sitenin masrafı çıksın. Kullanıcılara Nissan parça pahalı mantığını çürütmek) 650TL diye ben fabrikasından ithalat yaparken. Bazı akıllılar 350tl satıyorlardı. Hayır fabrika çıkış fiyatı belli aşağı nasıl satılır. Türkiye ülkesine özel iskonto varda ben mi bilmiyordum. İnsanlara orjinal diyerek kandırılma işi yapıldı. Bana soranlar oldu. Abi 350 satılan ürübler var. Sende neden pahalı diye soruyorlardı. Fason, Sahte ürün diye anlatıyorum ama satıcı öyle malını yağlıyor ballıyor ki insanları kandırıyor. Sonra 30.000km olmadan baskı balata bitiyor, debriyaj sertleşiyor, vites zor geçiyor şikayetleri baş gösteriyor.

Ama kimin umrunda malını satan sattı. Geri götürsen abi yok kullanıcı hatası var. Günde 100 tane satıyoz sorun gelmşyor dşye kilişe lafı söylüyor. (Tabi geri kalan 99 kişiyede aynı laf ) yada garantisi ben değilim abi. Bende tedarikçiden alıyom deyip işin içinden sıyırıyorlar.

Ben çözümü zama ında ürettim ama senin gibiler orjinal parçaya çamur atarak kendi menfaatlerine kullandılar

Başka örnek Sabri Terk**li... Adam koskoca BOSCH markaya yan sanayi üretici dedi . Sırf kendi yan sanayi ürününü satabilmek için. Daha örneği çok. FARUK ÇEL**K isimli şahıs baskı balata üstüne boya ile Nissan yazmış. Hop orjinal

Çinliler replika yapıyor ya. Hani kopya.

Ona da kopya yada replika demeyin yahu.. baksana yiğit arkadaş ne demiş. Orjinal yahu yapmayın.

Neyse bırakın arkadaşlar.

Ben burada adminler işine geldiği gibi davrandı. Facebook sayfamız arkadaşlarına kıyıpda atılmadı/engellenmedi gerçek bilgiyi ve doğruluktan taviz verdiler. Sonra bana abi yanlış anlama vs denildi. Herşey ortada. Kanıtım ortada. Yiğit haksızsın. Böyle şeye tavşz veremeyiz. Arkadaşlık başka Dürüstlük olayı başka denilmesini beklerdim.

En iyisi seneler önce kurduğum ama aktif olmadığım web sitem ve forum sayfama bilgilerimi paylaşmak.

Sahte ürün, Yanlış bilgi verenleri engelle gitsin. İfşa et olsun bitsin.

Ama ben Doğruluktan, Gerçek bilgi, Hakiki Ustalıktan asla vazgeçmeyeceğim.

Artık www.arisoysoft.com forum sayfamda bilgilerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Veee veee sahte ürğn satanları 2020 de bitireceğim.

Hele resmi yazı gelsin fabrikadan. Sahte ürün satan mağaza ve dükkanları tek tek ifşa edeceğim.

Eklediğim resimde tavırı ortada. Yorum size kalmış.

Siz siz olun Doğruluk, Dürüstlükten asla şaşmayın. Ucunda ölüm dahi olsa

Hadi hepinize iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 6 Aralık 2019; 23:12:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Firari_3427

Selam aleyküm üstat 2 yıldır 2006 hatchback Nissan almera kullanıcısıyım aracımın bir kaç sıkıntısı var şu an beni en çok rahatsız eden ve çözemediğim aracımın bagajı sağ stop lambasının köşesinden su alıyor çıkma stopla değişti küçük bir kazadan dolayı su alma işi yine çözülmedi bir de arka cam rezistans soketim koptu yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim
    Bu sayfadan ve Facebook grubu Yönetici Adminlik görevinden ayrıldım.

www.arisoysoft.com forum sayfamdan yorumlara cevap veriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

Bu sayfadan ve Facebook grubu Yönetici Adminlik görevinden ayrıldım.

www.arisoysoft.com forum sayfamdan yorumlara cevap veriyorum

Alıntıları Göster
    Hemen üye oldum ahmet hocam.

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kendi sayfanızda görüşmek üzere.

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Hocam, almera sahibi değilim fakat 1 ay önce katıldığım facebook grubunu sizin paylaşımlarınız için takip ediyordum ve sizden dolayı almera'ya güven duymuştum. Siz ayrılınca ben de grubun bildirimlerini kapattım.
    Emekleriniz için teşekkürler.
    Naçizane tavsiyem, geçmişe bakmadan yine bu forum konusunu da öksüz bırakmazsanız kıymet bilen bir kitleye hitap etmiş olursunuz.
    Saygılarımla.
  • Merhaba arkadaşlar.Bende 3 senedir Almera 2001 luxry HB kullanıcısıyım.Aracımdan çok memnunum şükür.Çok zevkli bir araç.Arabalara ve tamirat işlerine biraz meraklı olduğum için bazı ufak tefek sıkıntılarını kendim hallettim hallederkende videoya çektim.Belki birilerine yardımcı olurum diye.Videolarımı izleyip beğenip abone olursanız memnun olurum.herkese iyi sürüşler.

Nissan Almera yağ değişimi
    https://www.youtube.com/watch?v=ifDzNGybgu0

Nissan Almera polen filitresi değişimi
    https://www.youtube.com/watch?v=wG6a1DbhG2w

Nissan Almera orta konsol ve teyp sökmek
    https://www.youtube.com/watch?v=MdA-5a5Mv6o

Nissan Almera Airbag ışığı söndürme
    https://www.youtube.com/watch?v=ttqWRWBoUVw&t=44s

Nissan Almera anahtar butonlarını değiştirme
    https://www.youtube.com/watch?v=LydMPn5kC_s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shareware_cun -- 13 Ocak 2020; 11:31:44 >

• shareware_cun kullanıcısına yanıt
    tebrik ediyorum hocam. devamını bekliyoruz inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defansagelsenizelan

tebrik ediyorum hocam. devamını bekliyoruz inşallah.
    Teşekkürler bir kaç video daha gelicek inşallah.disk ve balata değiştirme videoları çektim editleme yapılacak sadece.
    ayrıca araç haraket edince kapıları kitleyen bi sistem ile cam düğmesi ışıklandırma projelerimde planlarım içerisinde.Fırsat bulabilrsem onlarıda en kısa sürede halletmeye çalışıcam
  • Arkadaşlar merhaba. Nissan almera aracımız var. Alalı bir kaç ay oldu. Bu sıralar marş bastığımızda araba çalışmıyor. sık sık bu sorunla karşılaşmaya başladık. bujiler akü vs yeni değişti. ustalara götürüyoruz bi sorun bulamıyolar. Ama sorun hala devam ediyor. Böyle bi sorunla karşılaşan oldu mu. Sorun nerede olabilir bir tavsiyesi olan var mı.
  • Merhaba arkadaşlar kendin yap video serisine devam ediyoruz.Hem param cebimde kalsın hemde hobi olsun diye arka fren balatalarını kendim değiştirmek istedim.Sizde videoyu izleyerek fren balatalarınızı kendiniz değiştirebilirsiniz.

Videoyu beğenim kanalıma abone olmayı unutmayın :)
    https://www.youtube.com/watch?v=BuSN2BwEdfA&t=509s

@kahraman1285 ben işkence ile yaptım baya zor oluyor.Ama internette şöyle bir aparat var 150 tl civarı almak lazım her seferinde ustaya 50-100 TL vermektense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shareware_cun -- 27 Ocak 2020; 14:46:18 >

• Selam yeni 1.5 tekna aldım 2005 98lik

Bu araçta supab ayarı yapılıyor mu yoksa lifterli mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba eksantrik ve krank mili sensörü değiştirdikten sonra p420 hatası vermeye başladı neden olabilir

• Merhaba arkadaşlar. 2005 Model 1.5 almera tekna modeli kullanıyorum. KM saati bu şekilde sıkıntılı.Ara ara doğru olarak gösteriyordu fakat 6-7 aydır bu şekilde belli olmuyor kaç km'de olduğu. Bunu yapabilirlermi ve masrafı ne olur ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • jaqa1903 kullanıcısına yanıt
    Bunlarda benden.

@jaqa1903

• İyi günler ben arabayi aldığımdan beri çözemedim bi ses var , ıslık gibi belli devir bandında geliyor internette bi video buldum ona benzer bi ses var bu sorunla karşılaşıp çözebilen var mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=Q_jwEoTZ__Y&feature=youtu.be
    Tam 1.54 de başlıyor ses.

• almera 1.5hb luxury 2000 model 255.000 km 90 hp
    Selamın aleyküm arkadaşlar uzun süredir foruma uğramamıştım bi selam vereyim hem 10 yıllık almera kullanıcısı olarak dilim döndüğünce iyisiyle kötüsüyle aracı anlatmak istedim. bu arada forum kurucu ve yöneticilerine katkılarından dolayı teşekkür etmek isterim birçok sorunu benim gibi forumu okuyan arkadaşlar çözüme ulaştırmıştır.
    1) yaşadığım sorunlara gelecek olursak aracı ilk aldığımda sabah çalışma sorunu vardı özel servise götürdüm krank mili sensörü değişti kendim hava akış metresini sıfır alıp değiştirdim en son baş usta geldi ve conta yanık dediler aracı 10 yıldır motora işlem yaptırmadan kullanıyorum:) sorun lpg sisteminden çıktı benzinden gaza geçiş süresini kısaltınca yani 25 dereceye çektiğimde sorun başlıyo ideal 35 derece.
    2) araç lacivert olduğu için ısıyı çok alıyor özellikle yazın biraz sıkıntı yıkayınca müthiş rengi var ama çamuru toprağı çok belli ediyor.
    gözlük kabı gevrediğinden kolayca kırıldı. iç plastik malzemesi biraz zayıf izolasyonda aynı şekilde.
    3) süspansiyon sert yoldaki en küçük ayrıntıyı hissettiriyor:)
    4) bagaj ve iç hacmi çocuklu aileler için biraz küçük.
    5) ankara istanbul arası bolu tüneline yakın bazen 3. vitese düşüyorum araç sağlam ama ağır yaklaşık 1250 kg. 90 hp biraz yetersiz.
    artılarına gelecek olursak
    1) araç sağlam arkadaşlar hem dış iskeleti hemde alt takım ve motoru bakımından. 255.000 km 20 yaşında hala motora bi işlem yapılmadı 10.000 km yağ bakımında yaklaşık 1 litre yağ eksiltmekte ama yaklaşık 200.000 km dir lpg takılı. ustalarla görüştüğümde lpg li araçta normal dediler sadece sübap lastiklerinin değişimi gelmiş. buna biraz da ben sebep oldum bir defasında tam sentetik yağ kullandım usta istemedi ama ben inat ettim.
    2) iskelet olarak euro ncap ten 4 yıldız almış o tarihte çoğu araç 3 yıldız almıştır kapı içlerinde koruma barları var bildiğiniz tesisat borusu var.
    3) alt takım sadece arka amortisörler değişti o da benim kuruntum değişimden sonra fark olmadı ön amortisörleri hala orjinal. ön düzende ufak tefek rot, rot başı vs değişimler olmuştur.
    4) araç ekonomik lpg şehir içi 9-10 şehirler arası 7- 7.5 litre bu arada aracı performanslı kullanırım acil işim çıkmıştı yaklaşık bin km 3.500 devir altına düşmeden kullandım.
    5) ummadığım bir problem hiç yaşamadım motor-elektronik sürekli araç ile yurt dışına gidiyorum bugüne kadar beni yolda hiç bırakmadı.
    6) virajı sağlam oturaklı araç özellikle tavanın yapısı itibarı ile hızlandıkça rüzgar aracı yere yakınlaştırıyor ve yol tutuşunu arttırıyor.
    7) özellik bence yeterli 4 hava yastığı abs direksiyondan kumanda müzik sistemi için elektrikli cam ve aynalar.
    arkadaşlar aklıma geleni dilim döndüğünce size aktarmak istedim profesyönel oto inceleme değil benimki sadece araç sürücüsüyüm ve bu yazdıklarımı herhangi bir tartışma veya birisinden fazla bilgi sahibi olduğumu kanıtlamak değil niyetim. bunca zamandır faydalandığım foruma biraz da benim katkım olsun istedim. dilimiz sürçtü ise affola Allaha emanet olun.

• Merhaba banada yardımcı olabilirmisiniz bende 2001 model nissan almera 1.5 var 305000 bin km arabayı çalıştırıp yolda giderken araba ısındığında istop ediyor ve araba soğuyunca ya kadar çalışmıyor sorun nedir?

• Durumum nedeniyle Japon arabası araştırmaya başladım. İşim bittiğinde kolayca satabilmeliyim. Kulaktan dolma bilgileri saymazsak cahilim. Usta tanımadığım başka şehirde tamire kadar yol gidecek, tamir edilebilecek basitlikte motora sahip, uzun yolda az yakan kriterleri önemli. Ayrıca kaporta gibi aksam parçalarını rahat bulmak isterim ve çıkma parça arayacak vaktim de bütçem de yok. Amerikan arabaları gibi 50 yıl yedek parça garantisi varsa ömürlük de binilir.

İkinci eli sebebiyle Corolla cazip, Lancer fiyatı daha uygun. Almera yakıtı hesaplı. Hangi arabayı neden seçmeliyim?

• Arkadaşlar merhaba.

Almera 1.5 Tekna HB 2007 kullanıcısıyım. Aracımda bir sorun var fakat neden olduğunu anlayamadım. Yokuş aşağı inerken ya da süratli giderken yavaşlamak için motor freni ile frene basarken aracın arka tarafından "pat pat" diye sesler geliyor. Çok yüksek bir şekilde gelmiyor bu ses, biraz kulak kabartmak gerekiyor bu sesi duymak için. Müzik falan açıksa, bahsettiğim ses duyulmuyor.
    Bir de sadece frene bastığım zaman çıkıyor bu ses. Yani aracı viteste saldığım zaman frene basmadığım sürece ses seda yok. Frene bastığım zaman geliyor bu ses. Fakat her frene bastığımda da gelmiyor. Yani istisnasız bir şey değil. Şöyle özetleyecek olursam;

+Vites boşta frene bastığımda ---> ses kesinlikle gelmiyor.
    +Vitese takılı, motor freni ile yavaşlarken, ayaklarımı pedalların hepsinden çektiğimde ---> ses kesinlikle gelmiyor.
    +Vitese takılı, motor freni ile yavaşlıyorken frene bastığımda ---> bu bahsettiğim "pat pat" sesi BAZEN geliyor. Her zaman değil.

Bu konu hakkında bir fikri olan, yardımcı olabilecek olan var mıdır?

• bakalov kullanıcısına yanıt
    S,a almerayı iyice kafaya taktım almayı düşünüyorum bir aksent parasına alabiliyorken size şunu soracağım sedan almayı planlıyorum motor çekişi sıkıntı verecek derecede düşüyormu yokuşlarda tavsiye edermisiniz teşekkurler

• 
Sayfa: önceki 14031404140514061407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.