Şimdi Ara

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
14
Favori
70.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler Hocam :) Ben de öyle umuyorum.
  • Arkadaslar japonyadan d7100 alacagim ama hangi lensle alacagima karar veremedim. 18-105,18-200 ve 16-85 ile kit olarak satiliyor.

18-105 ile 18-200 arasinda 600 lira fark var. 16-85 linin fiyatida 18-200 ün fiyatina yakin. siz hangi lensi tavsiye edersiniz?

18-200 icin keskin bir lens degil deniliyor forumlarda

önerileriniz icin tesekkurler.
  • core2ibo kullanıcısına yanıt
    İçlerinde en keskini 16-85 sanırım. Ayrıca yeterli bir aralık gibi. Dilerseniz ileride tele lenslere geçersiniz, ya da 55-200 gibi ucuz tele lensler alarak tadımlık işler yapabilirsiniz. Şimdi ben alıyor olsam 16-85 ile alırdım sanırım.
  • İsveçte kış geldi, iç mekanlara hapsolduk. Ancak fotoğraf çekmeye devam. Studyodan 7*9 formatında çekimler

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları

• quote:

Orijinalden alıntı: core2ibo

Arkadaslar japonyadan d7100 alacagim ama hangi lensle alacagima karar veremedim. 18-105,18-200 ve 16-85 ile kit olarak satiliyor.

18-105 ile 18-200 arasinda 600 lira fark var. 16-85 linin fiyatida 18-200 ün fiyatina yakin. siz hangi lensi tavsiye edersiniz?

18-200 icin keskin bir lens degil deniliyor forumlarda

önerileriniz icin tesekkurler.

16-85 tabiki...keskinliğinin yanında harika bir aralık zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubeceren -- 30 Kasım 2013; 23:24:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdilik ben de birkaç paylaşımda bulunayım:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senor -- 1 Aralık 2013; 1:40:01 >

• Arkadaşlar düşünen olursa Nikon uyumlu "Sigma 150mm f/2.8 EX DG APO HSM Macro" lensim satılıktır;

http://forum.donanimhaber.com/m_84505571/tm.htm
  • @senor
    resize etmeden evvel kaç mp ile çekmiştiniz acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • enreka_tr kullanıcısına yanıt
    24 MP'de çekmiştim. Flickr'dan large boyutunun URL'sini koydum, orijinal boyutu mu koymalıydım bilmiyorum?
  • yok ben fotograflar bu performansı hangi ölçekte verdi onu merak ettigim için sordum koyduğunuz şekilde bir sorun yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selam, bir sorum olacak bende nikon d7100 var 100 cekimde 35mm 1.8 af/s - 85mm 1.8 af/d - 18 105mm ve sigma 70 200 mm 2.8 var 3ayakla birlikte hepsi 0 ayarinda istanbul da kaca satilir acaba? 1 haftaya gelecegimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zynlcmc -- 2 Aralık 2013; 18:51:38 >
  • senor S kullanıcısına yanıt
    slm senor isvicre demisin @senor
  • Evet 29 Eylül'de sipariş verdiğim Grip, sonunda bugün 2 Aralık'ta elime ulaştı. Aslında satıcının ilk gönderdiği paket gelmedi, daha sonra ebay'dan resti çekince registered mail ile 10 günde kapıma geldi ikinci paket.

Öncelikle çok büyük beklentim yoktu kalite açısından, nitekim 180 isveç kronu gibi komik bir fiyata düşürdüm gripi. Hem EN-EL15 ile hemde 6 adet AA ile çalışabiliyor. Hemen 6 adet AA yı takıp çekimlere başladım.

Kalite eksikliğini shutter ve aperture ayarladığımız halkaları döndürürken anlıyorsunuz, birde grip üzerinde bulunan shutter release, Nikon'un ki gibi yumuşak seğil, sert ve çıt çıt şeklinde. Ancak sorun teşkil etmiyor.

İşte üzerinde takılmış hali. 6 adet AA ile baya bir ele gelir oldu makina ağırlık arttı =) Öte yandan Monfrotto bella VI'nın içine bile zor sığıyor =)

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    grip gayet kaliteli gözüküyor,hayırlı olsun
  • egemenkirpici kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim =)
  • zynlcmc Z kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Evet Cenevre'deyim
  • bizde almak istsek aynısını bu gripde nasıl nereden ne şekilde alabiliriz çok heveslendim :)
  • 180 İsveç Kronu =
    56,160848 Türk Lirası

tekabul ediyormus yok arkadaş ya biz cidden kazagı en aglasını yiyoruz türkiyede banada alalım hocam bir tane yollayın kargoyla :) parası neyse veririm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: santos66

180 İsveç Kronu =
    56,160848 Türk Lirası

tekabul ediyormus yok arkadaş ya biz cidden kazagı en aglasını yiyoruz türkiyede banada alalım hocam bir tane yollayın kargoyla :) parası neyse veririm :)

Özelden de yazmıştım ama buradan da yazayım,

Ürünü linkten,linkteki satıcıdan aldım 29 Eylül'de ödeme yapmıştım. 29 dolar karşılığı 180 kron.(purchase history'den kontrol edebilirsiniz, daha önce hangi rakamlara satılmış diye hani inanmayan arkadaşlar çıkarsa diye peşinen yazıyorum) Ancak benim aldığım ürünün fiyatını satıcı arttırmış, fotoğraflar aynı ancak belki daha kalitelisi gelmiştir diye düşünüyorum, ya da arz-talep olayından fiyatı yukarı çekmişte olabilir.
    Öte yandan, "Biz kazıklanıyoruz" olayı yok. İsveç'te de elektronik ürünler çok pahalı. Onuda geçtim Orjinal Nikon MB-D15 liste fiyatı amerika da 340 dolar. Yani ürün pahalı aslında =)

Ebay'dan bakının biraz TR ye ücretsiz ya da ucuz postayla çinden herdaim ürün bulabilirsiniz. Ancak tavsiyem kesinlikle kayıtlı posta yoluyla alın, ekstra ücret ödemeniz gerekse bile. Aksi halde benim gibi 2 aydan fazla beklersiniz.

• Az önce dışarısı -7 derece olmasına rağmen yaklaşık 25 dk ay fotoğrafı çekmeye çalıştım, arkadaşımdan 55-300 lensi ödünç aldım bu olay için. İşte sonuç. Siyah - Beyaz'a çevirmedim çünkü ay bu şekilde görünüyordu, hafif sarımsı bir renkteydi böyle kalmasını istedim. Beğenmeniz dileğiyle;

D7100 + Nikon 55-300

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.