Şimdi Ara

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
14
Favori
70.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'den arkadaşlarım Stockholm'ü gezmek için geldiler. Bende onlarla bir gün geçirdim Stockholm'de. Hal böyle olunca, heryeri bir başka güzel olan Stockholm'ü fotoğraflamadan duramazdım. İşte dünden geriye kalan bir kaç fotoğraf.

Beğenmeniz dileğiyle.

Nikon D7100 + 18-105 mm combosu ile çekilmiştir tüm pozlar.

Nikon D7100 kullanıcıları ve yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 20 Ekim 2013; 20:33:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN

Çektiğim fotoğraflara bakıyorum da 18 ile zaten çekmiyorum genelde..Mutlaka bir iki tık zoom giriyorum.
    Bu arada yukarıda zaten 24-105 f4 demedim, aynen sizin verdiğiniz linkteki 24-120 f4'ü düşünüyorum

Algida secicilik yapmis beynim bana demekki 24-105 sormussunuz gibi okumusum :)

24-120 nin sorunu koselere gittikce yumusak sonuclar vermesi. Tabiki DigitalRev den izleyebilirsiniz geri kalanini ancak Dx body ilr kullanacaksaniz koselere gitmeyeceginizden sizi tatmin eden keskinligi alacaginizdan eminim.

24-120 N serisi yani Nano kaplama olmasına rağmen malesef parasını tam haketmeyen bir lens illaki full frame lensi kullanacağım diyorsanız yeni 24-85 lensi öneririm fiyat performans olarak iyi sayılır..

24-85 kısa kalacağı için 24-120 ye bakıyorum açıkçası...Evet pahalı kalıyor biraz bu lens orası doğru :/

• Bir tanıdığım Nikon 18-55mm lens almak istiyor satmak isteyen olursa bana özel mesaj atsın lütfen :)
  • Fotoğraf sever dostlar cumartesi Galata köprüsünde buluşuyoruz ;)

https://www.facebook.com/events/217994458370619/?ref=22
  • Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım. Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

• Merhabalar arkadaşlar ben D7100 almak istiyorum ama nereden alacağım hakkında hiçbir fikrim yok? Vatanda 3800 lira. İnternette 3100 lira. Acaba tavsiye edebileceğiniz mekanlar var mıdır satın alabilmek için en uygun fiyata? Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper

Merhabalar arkadaşlar ben D7100 almak istiyorum ama nereden alacağım hakkında hiçbir fikrim yok? Vatanda 3800 lira. İnternette 3100 lira. Acaba tavsiye edebileceğiniz mekanlar var mıdır satın alabilmek için en uygun fiyata? Şimdiden teşekkürler.

Hocam bilemiyorum Ancak garantili 3100 iyi fiyat bence. Su abda bulubdugum yerde de hemen hemen ayni fiyata geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar arkadaşlar ben D7100 almak istiyorum ama nereden alacağım hakkında hiçbir fikrim yok? Vatanda 3800 lira. İnternette 3100 lira. Acaba tavsiye edebileceğiniz mekanlar var mıdır satın alabilmek için en uygun fiyata? Şimdiden teşekkürler.

http://www.refleksfoto.com/index.php?do=catalog/results&q=d7100

Burada hem ithalatçı hemde disti garantili var, disti garantili şu an 3.527 tl görünüyor (18-105 kit)

• quote:

Orijinalden alıntı: CaRaBeeN

quote:

http://www.refleksfoto.com/index.php?do=catalog/results&q=d7100

Burada hem ithalatçı hemde disti garantili var, disti garantili şu an 3.527 tl görünüyor (18-105 kit)

Çok teşekkürler inceleyeceğim.

• Yahu neredesiniz arkadaşlar, ey D7100 kullanıcıları... Buraları unutur oldunuz, bir iki muhabbet bir kaç fotoğraf, haydi bekliyoruz =)

Bu gece inanılmaz sisli olduğundan, belkide böyle bir sisi daha önce yaşamadığımdan dışarısı 2 derece olmasına rağmen yaklaşık 30 dk lık bir yürüyüş yaptım. Elimden geldiğince sisi çekmeye çalıştım. Ancak şunu fark ettim, aşağıda göreceğiniz fotoğraflardaki sis, gözümüzün gördüğünden daha az. Yani gözümüzle sisi daha yoğun görüyoruz. Demem o ki fotoğraflara bu o kadar dramatik yansımadı, yansıtamadım belki de.

Beğenmeniz dileğiyle.

• Güzerl kareler tebrik ederim...
  • ubeceren kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam ama sizdende bekliyoruz yeni lens ile guzel kareler gelmedi daha! :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman gelsin iki kare ;) sadece yaprak yeni lensten, diğeri 16-85...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubeceren -- 6 Kasım 2013; 21:11:34 >

• Bugün D7100 ile birlikte studyo da vakit geçirme ve birkaç fotoğraf çekme fırsatım oldu. İşte bir kaç tadımlık fotoğraf;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 20 Kasım 2013; 2:51:56 >

• Paylaşımı geçen bütün arkadaşlara teşekkürü borç bilirim. Seyir zevki oldukça yüksek bir forum, keyifle takip etmekteyim.
  • Arkadaşlar lütfen biri banabunun nedenini söyleyebilirmi bu bnm nikon d7000 ilemle çektigim resmim resmdekide bnm makina neden tam ekran çekmiyorde çerçeve gibi çekiyor yani sunu demek istiyorum neden ekranı kaplamıyor ufak çekim yapıyor nasıl nereden düzeltebilirim bunu yardım edermisiniz lütfen
  • santos66 kullanıcısına yanıt
    Dik kadraj deneyebilirsiniz yada örneği croplayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: santos66

Arkadaşlar lütfen biri banabunun nedenini söyleyebilirmi bu bnm nikon d7000 ilemle çektigim resmim resmdekide bnm makina neden tam ekran çekmiyorde çerçeve gibi çekiyor yani sunu demek istiyorum neden ekranı kaplamıyor ufak çekim yapıyor nasıl nereden düzeltebilirim bunu yardım edermisiniz lütfen

Hangi ekranı kaplamıyor ? Burada bahsettiğiniz ekran makinanın üzerindeki LCD ekran mı yoksa bilgisayarınızda kullandığınız (laptop mu masa üstü mü bilemiyoruz) ekran mı ? Foto makinanız 3:2 oranda çeker, monitörünüz 16:9 gösteriyor olabilir. O sebeple de monitörde tam ekran yapınca boşluklar olur, tam kapatamaz foto ekranı. Ya crop ile monitörünüzün gösterdiği oranda 16:9 ise o oranda crop yapacaksınız... ya da... :) Bu başlığa tam boy [simage][/simage] kodu olmadan fotoğraf yükleyenlere gıcık olmadım diyemeyeceğim. Şu mesajınızı okur iken tek tek her fotoğrafın yüklenmesinde ekran bir aşağı bir aşağı kaydı ve belki 15 kez falan yaptı bunu ! Gözlerim hala düşeyliyor. Alıcımın anten ayarı ile oynadılar sanki !.. Bir [simage] butonuna basmak bu kadar mı zor ?

• Ben de sonunda D7100 alarak aranıza katıldım. İlk DSLR'ım fakat uzun bir araştırma döneminden sonra aldığım için birçok cihazı inceleme fırsatım olmuştu ama D7100 gerçekten çok hoşuma gidiyordu, ve bu makineyi seçtiğim için gerçekten çok memnunum. Şu an çok yoğun olduğum için makineyi çok kullanamıyorum, ancak 1-2 ay sonra çok sık kullanabileceğim ve bu süreyi iple çekiyorum Forumdan bir çok şey öğrendim, umarım ben de biraz zaman geçtikten sonra güzel paylaşımlarda bulunabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senor

Ben de sonunda D7100 alarak aranıza katıldım. İlk DSLR'ım fakat uzun bir araştırma döneminden sonra aldığım için birçok cihazı inceleme fırsatım olmuştu ama D7100 gerçekten çok hoşuma gidiyordu, ve bu makineyi seçtiğim için gerçekten çok memnunum. Şu an çok yoğun olduğum için makineyi çok kullanamıyorum, ancak 1-2 ay sonra çok sık kullanabileceğim ve bu süreyi iple çekiyorum Forumdan bir çok şey öğrendim, umarım ben de biraz zaman geçtikten sonra güzel paylaşımlarda bulunabilirim.

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın =) Fotoğraflarınızı, paylaşım/soru ve önerilerinizi bekliyoruz buradan.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.