Şimdi Ara

NIKON D3100 KLUBU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
1.906
Cevap
22
Favori
127.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADASLAR BEN VE BENIM GIBI NIKON D3100 OLAN ARKADASLARI BURADA BI TOPIC ALTINDA TOPLAMAK ISTEDIM. BUYRUN ÖRNEK RESIMLER.

hicbir oynama yoktur direk makinadan cektim koydum. Yoksa photoshopta isik veya hicbir ayar vermedim.

Yetistiremedim yarin resimler burada :)

• Nikon konusu var zaten, orada nikon markasını kullananlar her türlü paylaşımı yapıyorlar böyle bir konuya gerek yok bence. saygılar
  • Nikon d3100 nikon tarihini yeniden yazdi. D3100 nikon un alt konusundan ayri tutulmalidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bguzelsoyy

Nikon d3100 nikon tarihini yeniden yazdi D3100 nikon un alt konusundan ayri tutulmalidir.

?
  • Nikon d3100 ilk defa bugune kadar full hd cekim yapan urununu uretti.
  •  NIKON D3100 KLUBU

NIKON D3100 KLUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bguzelsoyy -- 4 Kasım 2011; 1:41:20 >
  • Bu mantıkla D90 da ayrılsın ana konudan, ilk defa video çekti SLR aleminde.
  •  NIKON D3100 KLUBU

NIKON D3100 KLUBU

NIKON D3100 KLUBU

NIKON D3100 KLUBU

NIKON D3100 KLUBU

• quote:

Nikon d3100 nikon tarihini yeniden yazdi. D3100 nikon un alt konusundan ayri tutulmalidir.

Gülüyüm mü ağlıyım mı bilemedim..D3100 fanatiği eksikti oda geldi tam oldu..Eline profesyonel makina alan yerli Einstein'lardan biri daha...
  • simdi sirf bos laf olsun diye yazi yazma arkadasim.Eger gercekten nikon urunleri kullaniyorsan nikona karsi sempatin varsa d3100 gercekten nikonun en iyi ve super özelliklere sahip bi kamerasi. (Sinifinda) Neyse bos söze gerek yok.
  • quote:

simdi sirf bos laf olsun diye yazi yazma arkadasim.Eger gercekten nikon urunleri kullaniyorsan nikona karsi sempatin varsa d3100 gercekten nikonun en iyi ve super özelliklere sahip bi kamerasi. (Sinifinda) Neyse bos söze gerek yok.

sayın bguzelsoyy

bende kompakt makinalaradan özellikle mega zoomlu nıkon p500 ve canon sx30 bakıyordum ama ortalama 900-1000 lira civarı.şimdi bu kadar para vermişken slr al gitsin dedim kendime ..her ikisinide yakında inceledim beğendim tanıdığım bir fotoğrafçı arkadaşta da nıkon d3100 gördüm yeni almış gürcistandan 1400 tl ye malolmuş.full hd video çekiyor hatta fotolarıda gördüm çok güzel acaba siz alırken 18-55 lens haricinde bir lens aldınız mı zoom lens olarak.ben makrodan ziyade zoom lensli makinaları seviyorum.normal bir zoom lensi d3100 ile 18-55 de dahil kaça buluruz bir bilginiz var mı.

• Merhaba arkadasim ben isvecte yasiyorum burda cantasi 4 gb memory karti ve 18-55 VR lensi ile birlikte yaklasik 1,5 milyar turk parasi ile. Suan annem burada ve ayin 10. da turkiyeye dönus yapicak eger istersen burdan alip onunla birlikte yollarim.
  • İsveç'te nerdesiniz?
  • Gotland.
  • Türkiyede'de neredeyse aynı fiyata.Üstelik İsveçin garantisi Türkiye'de geçerli olmuyor diye biliyorum.
    http://www.fotografium.com/Nikon-D3100-18-55-VR-Kit-canta-4GB-Kart-UV-Filtre-Hediyeli-Ayni-Gun-Kargo_3156.html
  • Burada biraz daha ucuz fakat tabiki bende bu islerin pesinden kosucaksam illaki 2-3 kurusta benim kazanmam gerek.Ama dedigin gibiyse fiyatlar turkiyede degmez.Ama canon falan derseniz onada bakarim canon d550 falan 1,7 yada 1,8 milyar falan.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • D3100 almayı düşünüyorum, ilk olarak fotoğraf makinem FujiFilm S2950HD'di. SLR gibi görünüşüne fazla aldandım ve almamdan 1 ay sonra SLR tutkum fazlasıyla başladı.
    D3100 kötü yanı olarak AF olmaması şikayetinde herkes. Manzara, doğa, portre gibi fotoğraflar çekmek istiyorum. Bunun bi engeli olur mu? Birde elim fazlasıyla titriyor, titreme özelliğini engellemek sadece VR kitlerde mi var? D3100 kullanıcıları yorumumu cevaplarsa, sevinirim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: STurhan

D3100 almayı düşünüyorum, ilk olarak fotoğraf makinem FujiFilm S2950HD'di. SLR gibi görünüşüne fazla aldandım ve almamdan 1 ay sonra SLR tutkum fazlasıyla başladı.
    D3100 kötü yanı olarak AF olmaması şikayetinde herkes. Manzara, doğa, portre gibi fotoğraflar çekmek istiyorum. Bunun bi engeli olur mu? Birde elim fazlasıyla titriyor, titreme özelliğini engellemek sadece VR kitlerde mi var? D3100 kullanıcıları yorumumu cevaplarsa, sevinirim, teşekkürler.

D5000 kullanıcısıyım hemen hemen d3100 le aynı makineler sayılırlar.

Af şu ana kadar sorun olmadı bakarsanız yeni lenslerin hemen hemen hepsinde af motoru var.Manzara doğa fotoğrafçılığına benim de çok tutkum var ve geniş açı lens alabilirseniz çok daha güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.Bütçem yetmez derseniz 18-55 de o işi görür.

Nikonlarda gövdede titreşim sistemi yok o yüzden lenste titreşim özelliği olanlardan almalısınız.Lens konusunda aslına bakarsanız 18-55 tam sizin ihtiyaçlarınıza göre.Ama yine de yeterli olmayacaktır belirli bir süre sonra.18-55 ile başlayın kavrayınca;
    Manzara için bütçenize göre Sigma 10-20mm veya daha üst model
    Portre için 50mm öneririm.

Bu arada makinenizi almadan önce mutlaka temel fotoğrafçılık bilgileri ile ilgili döküman edinin veya internetten video pdf felan indirin.Teoride işi hallederseniz makineyi elinize aldığınızda zorluk çekmezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: XsI

quote:

Orijinalden alıntı: STurhan

D3100 almayı düşünüyorum, ilk olarak fotoğraf makinem FujiFilm S2950HD'di. SLR gibi görünüşüne fazla aldandım ve almamdan 1 ay sonra SLR tutkum fazlasıyla başladı.

D5000 kullanıcısıyım hemen hemen d3100 le aynı makineler sayılırlar.

Af şu ana kadar sorun olmadı bakarsanız yeni lenslerin hemen hemen hepsinde af motoru var.Manzara doğa fotoğrafçılığına benim de çok tutkum var ve geniş açı lens alabilirseniz çok daha güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.Bütçem yetmez derseniz 18-55 de o işi görür.

Nikonlarda gövdede titreşim sistemi yok o yüzden lenste titreşim özelliği olanlardan almalısınız.Lens konusunda aslına bakarsanız 18-55 tam sizin ihtiyaçlarınıza göre.Ama yine de yeterli olmayacaktır belirli bir süre sonra.18-55 ile başlayın kavrayınca;
    Manzara için bütçenize göre Sigma 10-20mm veya daha üst model
    Portre için 50mm öneririm.

Bu arada makinenizi almadan önce mutlaka temel fotoğrafçılık bilgileri ile ilgili döküman edinin veya internetten video pdf felan indirin.Teoride işi hallederseniz makineyi elinize aldığınızda zorluk çekmezsiniz.

Anlaşıldı, AF motorlu bi lensde alabilirsem işimi çok rahatlıkla görür yani. Birde fotoğrafçı bir kaç arkadaşım var, para ile insanları fotoğraf çekiyorlarda, bilirsiniz belki şu araların " TREND'i " arkası flu fotoğraf. Aslına bakılırsa ergenlik dönemi diyebiliriz. Bende bu ergenlerden para kazanmak istiyorum ve arka plan flu olarak fotoğraf çekebilir miyim peki? D3100 18-55mm Lens ile.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.