Şimdi Ara

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
20
Favori
42.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynı akıllı bana da mail attı. amerikada denizciymiş, nijeryadaki kız arkadaşına hediye alacakmış iban numaramı istiyor

iban numarası mevzusunu araştırdım, para yatırmaktan başka hiçbir şey yapamaz. şeytan diyor boş kutu kargola ptt tahsilatlı karşıdan ödeme şeklinde
  • foz54 kullanıcısına yanıt
    iyi fikir aslında.. merakından dolaı teslim alıp ödeyecek parayı mecburen :)
  • Banada mesaj attilar vallahada attilar billaha da 2 4 aydir pesimde her ilanima mesaj atiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben anlamistim dolandirici oldugunu bi pislik oldugunu

• quote:

Orijinalden alıntı: creeindian

Arkadaşlar ben de şimdi bir dolandırıcılık teklifi aldım :)
    Daha önceden de başıma gelmişti, birkaç yıl önce bir Nijeryalı beni dolandırmaya çalışmıştı ama başarılı olamadı. Şimdi sanalpazar' dan açtığım bir telefon ilanı için Eskişehir' de adres veren bir herif mesaj attı, ingilizce konuşuyordu. Birkaç sefer yazıştı, eposta adresini verdi oradan yazıştık.
    Paypal hesabımı istedi, merak ettim ve verdim, göndermeyeceğini çok iyi biliyordum tabii.
    Sonra yine de her ihtimale karşı bir google araştırması yaptım ve bu başlığı gördüm, sonra dayanamadım ve adama cevap döşedim, biraz ağır bir cevap oldu ama rahatladım iyi oldu. Eğer cevabım moderasyona takılmazsa neler yazdığımı bilmek istersiniz belki:

Thank you,
    but secondly i need your mothers picture to send you the phone. I can' t send phones to Nigerians son of bitchs without their mothers naked picture.
    this is my important requirement, please don't abstaint to send picture, as you know i can't fuck your mother with a picture. But if you send your mother i don't need money even, it is enough for me.

It was nice try you little son of beach ;)

Siz siz olun bir miktar komisyondan kaçınıp site dışından satış yaparken çok dikkatli olun.

Adama "Plaj" demişsiniz hocam.

• Güncel tutalım.
  • oha suriyeliler daha bitmeden nijeryalılar mı sardı şimdide
  • bir dergide okumuştum bu olayların sonu cinayetle bitebiliyor yazıyordu pek bulaşmamak lazım nijeryalı abilere
  • Sanalpazar'a tablet koydum satılsın diye biraz önce ingilizce mail geldi mail adresi Fiyat nedir? son oluru nedir diye. mail adresi hildajanessa@gmail.com dikkat edin sakın inanmayın ayrıca sanalpazar üzerinden türkçe yazıyorlar mail adresini verince ingilizceye geçiyorlar. Yani orjinal nijeryalı olduklarını sanmıyorum Türk bunlar.

Bende inanmış gibi mailleşiyorum şimdilik oyalıyorum boşu boşuna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

Sanalpazar'a tablet koydum satılsın diye biraz önce ingilizce mail geldi mail adresi Fiyat nedir? son oluru nedir diye. mail adresi hildajanessa@gmail.com dikkat edin sakın inanmayın ayrıca sanalpazar üzerinden türkçe yazıyorlar mail adresini verince ingilizceye geçiyorlar. Yani orjinal nijeryalı olduklarını sanmıyorum Türk bunlar.

Bende inanmış gibi mailleşiyorum şimdilik oyalıyorum boşu boşuna.

DOLANDIRILMAYIN....

wibpah kullanıcı adı ve hildajanessa@gmail.com mail adresinden gelen mesaj ve teklifler tamamen dolandırıcılık amaçlıdır. bozuk bir Türkçe ve tutarsız ifadeler...
    dikkat edin dolandırılmayın , ayrıca bu tür dolandırıcılar genelde yeni üyelerin ilanlarını seçmektedir...

• geçen türk dolandırdı beni ufak bi mevla ama paypaldan ben geçtim bu sefer parayı adam ürünü yollamadı para kesilmesin diye aile olarak yollamıştım geride alamadım sıkıntı değil ama nasıl harcayacaklar anlayamıyorum
  • dün benle de irtibat kurdular sanalpazar üzerinden. makinenin fiyatını sordu. cevabını gönderdim. sonra bana iban adresimi istedi. verdim. o hesaba para aktaracağını söyledi. garanti bankası ABD üzerinden para transferi yapmış gibi gözüküyor mail adresime gelen yazı da, ama banka hesabıma gelen para yok.
    para gelmeden ben kargoyu gönderecek kadar salak mıyım. makineyi göndermedim. sonra bunun dolandırıcı olduğundan şüphehendim, internette bir bakalım dedim. gogle nijeryalı dolandırıcı yazdım. ilk bu forum başlığı çıktı. şimdi eminim dolandırıcı olduğuna.
  • benim ilanlarıma devamlı şöyle bir mesaj geliyor.

xzrgaf
    02/02/2015 02:02:49 38977753 : Sony uyumlu flaş ve lensler..
    Fiyat nedir? dogrudan bana e-posta calixtodiniz1818@gmail.com

hiç iplemiyorum açıkcası. dolandırıcı olduğu bariz belli çünkü :D
  • haritaci41 kullanıcısına yanıt
    tamam işte o e posta adresine ait kişi bana o mesajı gönderdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grafiker73

aynı mesaj bana geldi bugün.. adama çakma bir iban verdim.. parayı yatırdım bankamdan size onay maili gelecek bekleyiniz demiş...

hildajanessa@gmail.com

OK, The Payment will be sent as soon as possible and the transfer confirmation will be sent to you directly from my bank for you know that I have sent the payment, so when you receive the transfer confirmation in your email, just make the shipment through Post Office to this shipping address below:

Name : Segun Odun
    Address: 117, Borokini Street, Molete,
    City : Ibadan.
    State : Oyo.
    Country: Nigeria.
    ZipCode: 23402.

Thanks.

Aynı adam aynı teslimat ismiyle bana da dadandı garanti bank üzerinden mail felan yollayınca bende inandım yolladım ürünü. daha sonra bu kadar küçük miktarı banka göndermiyor bana 1000 tl daha yolla sana direk 2000 tl transfer edeyim felan dedi. böyle deyince bende ampül yandı :D
    Halbuki garanti bankasına gösterdim maili salaklar swift hesaplar 15 günde felan düşer deyince dedim he tmm doğru o zaman ama onların bile dünyadan haberi yok. maili takip ettim california merkezli bi host firmasından hep böyle citibank americabank garanti bank diye mail hesapları açılmış. adamla watsappdan ekli bana hala konuşuyoruz. korkutmadım adamı dolandırıcısın diye. ne zaman yollayacan parayı diye rahatsız edip duruyorum. utanmaz hesabıda silmiyo hala aktif...
    ne yapabiliriz aslında bu adam için. ben hala iletişimdeyim bu herifle...

• quote:

Orijinalden alıntı: haritaci41

benim ilanlarıma devamlı şöyle bir mesaj geliyor.

xzrgaf
    02/02/2015 02:02:49 38977753 : Sony uyumlu flaş ve lensler..
    Fiyat nedir? dogrudan bana e-posta calixtodiniz1818@gmail.com

hiç iplemiyorum açıkcası. dolandırıcı olduğu bariz belli çünkü :D

Heh işte bu adam. calixto. beni telefonla bile aradı yavşak.
  • Nijeryanın ana dili ingilizce zaten adam da " zaten adamın ingilizcesi berbattı " diyor al işte

• Beyler bu adamlarin nikini sanalpazara yazin iptal ediyorlar gerci uyelik acmak zor degil ama en azindan ugrasmis olur

• I am from Istanbul , but I am at work now in USA as a Sailor, so am ready to buy this Item and you will send it to my Lover who is in Nigeria through Post office.

so I am ready to send the Payment through Bank Transfer or Western Union Money Transfer, so send me your

IBAN ( Account Number ):
    Your full name :
    Bank name :
    Total Price :

and remove the item from the listing page because am ready to pay too mail me back.

Ben İstanbul'dan duyuyorum, ama ben bir Sailor olarak ABD'de şimdi iş yerinde değilim, bu yüzden bu Ürün satın hazırım ve Postane aracılığıyla Nijerya'da benim Lover göndereceğiz.

ben bu yüzden bana göndermek, Banka Havalesi veya Western Union Para Transferi ile Ödeme göndermeye hazırım sizin

IBAN (Hesap Numarası):
    Tam adınız:
    Banka adı:

Toplam Fiyat:

Çok ödemek beni geri postalamak için hazırım çünkü listeleme sayfasından öğeyi kaldırmak.

• Bu gün başıma gelen bir dolandırıcılık teşebbüsünü sizinle paylaşmak istedim. Ama geri zekâlı başarılı olamadı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.