Şimdi Ara

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
20
Favori
42.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AbaraiRenji

quote:

Orijinalden alıntı: creeindian

Arkadaşlar ben de şimdi bir dolandırıcılık teklifi aldım :)
    Daha önceden de başıma gelmişti, birkaç yıl önce bir Nijeryalı beni dolandırmaya çalışmıştı ama başarılı olamadı. Şimdi sanalpazar' dan açtığım bir telefon ilanı için Eskişehir' de adres veren bir herif mesaj attı, ingilizce konuşuyordu. Birkaç sefer yazıştı, eposta adresini verdi oradan yazıştık.
    Paypal hesabımı istedi, merak ettim ve verdim, göndermeyeceğini çok iyi biliyordum tabii.
    Sonra yine de her ihtimale karşı bir google araştırması yaptım ve bu başlığı gördüm, sonra dayanamadım ve adama cevap döşedim, biraz ağır bir cevap oldu ama rahatladım iyi oldu. Eğer cevabım moderasyona takılmazsa neler yazdığımı bilmek istersiniz belki:

Thank you,
    but secondly i need your mothers picture to send you the phone. I can' t send phones to Nigerians son of bitchs without their mothers naked picture.
    this is my important requirement, please don't abstaint to send picture, as you know i can't fuck your mother with a picture. But if you send your mother i don't need money even, it is enough for me.

It was nice try you little son of beach ;)

Siz siz olun bir miktar komisyondan kaçınıp site dışından satış yaparken çok dikkatli olun.

Adama "Plaj" demişsiniz hocam.

hayır, plajın çocuğu demişim, lütfen dikkat!

• creeindian C kullanıcısına yanıt
    dikkat edin, sanal pazara yine dadanmış nijeryalılar..

2015-06-17 11:47 GMT+03:00 Sharon Kush <sharonkush1950@gmail.com>:
    >
    >> Hello Gokhan,
    >>
    >> the bank of america still waits for you to get back to them with the
    >> scan copy receipt of shipment needed for the verification process , so
    >> that the bank of america will be able to activate the total amount of
    >> 500.00 USD to your account at once.
    >>
    >> Below is the shipping address for the item :
    >>
    >> Name : ALABI OLUFEMI
    >> Address : No 30, OKEOLA STREET,
    >> City : OSHOGBO
    >> State : OSUN
    >> Country : NIGERIA
    >> Zip Code : 234036
    >> Tel. : 2348154094834
    >>
    >> so, you are really expected to go ahead with the shipment now and make
    >> sure that you email the scan copy receipt of shipment to the bank of
    >> america for the verification process , so that the bank of america
    >> will be able to activate the total amount of 500.00 USD dollars to
    >> your account at once....okay.
    >>
    >> Regards,
    >>
    >> Dr. Sharon Kush.

• evet arkadaşlar banada bugün geldi mesaj laptop vardı sahibinden.com da parasını sordu sonra tamam dedi birde yayından kaldır dedi. 50 $ da kargo bedeli yollayacam dedi bende tamam dedim. mesaj +44 le başlayan ingiltere koduydu. ibanı gönderdim
    sonra bana aşağıdaki gibi bir mesaj geldi hesapta bankadan. zaten bilgilerde nijerya yı gördüm hemen araştırmaya başladım şüphelendiğimde haklı çıkmışım. mail attım banka hesabına para yatmadan göndermem diye. herkes uyanık olsun.

Payment Notification
    Transaction code: 9GW755953N953900L

Dear O. Kamis,

We are confirming that the total of ( $550.00) has been successfully deducted from GULER EMMANUEL Bank Account for the purchase of your item: ( Laptop ) The money is now ready to be transferred into your TURKIYE GARANTI BANKASI A.S. Bank Account: 01 1340 0009 0983 28 as soon as we receive the scanned copy of the shipment receipt. This step is necessary in order to prevent fraud.
    YOU MUST SHIP the item immediately and reply us with a scanned copy of the shipment receipt for us to credit the money into your account today. Failure to do so will result in Legal Action!

PLEASE NOTE: In order to prevent fraud this transaction is fully monitored by the European Crime Police Force, EUROPOL.
    Buyers Account Details
    Account Name: GULER EMMANUEL
    Bank Name : Credit Europe Bank
    Bank Code : CE00931NL
    Account Number : 0059254262
    Bank Location : Netherlands, NL
    Email address: sosprincesos@gmail.com

• I want to let you know that i got a mail now from my bank manager now that all your money has been deducted from my bank account and that its has also been paid to you as we agreed .....over this item so according to my bank i was told that they have also contacted you with the payment confirmation receipt so kindly check your mails box very well including the spam or junk box so as to read from my bank and after that is done you will package the item very well and proceed to the nearest PTT post office to make the shipment at the Central PTT post office, and get back to me fast below is the shipping address for my Niece schooling Abroad...

Name: Emmanuel Dayo James
    Address: No 10 Osunte street offa
    City: offa
    State: Kwara State
    Country: Nigeria
    Zip Code : 23402

Thanks so much for your sincere and i want you to get back to me after the shipment is done from Central PPT post office.
    Regard

aynı olayda dün başıma geldi DİKATT EDİNNNNN

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne satıyorsunuz? Faturaları nasıl kesiyorsunuz? Kar marjları nasıl?

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı olayı dün yaşadım lütfen linkteki konumu inceleyin aynı adresi bana da verdi adam.

http://forum.donanimhaber.com/m_109639467/f_//tm.htm#109642125

Bugün whatsapp tan illede önce para diyince paramı bankadan geri çekiyorum byee yazdı, yer miyim lan ben.
  • JMaharaja kullanıcısına yanıt
    aman hocam adamlar milleti salak yerine koyuyor resmen. Neyse bu konu burda olduğu sürece herkes bilinçlenir.
  • Merhaba, Konuyu açana teşekkür ediyoruz.
    Dr. Sharon Kush. isimli kişi sharonkush1950@gmail.com mail adresine sahip ve bize de sanalpazar.com üzerinden ingilizce dilinde mesajlar göndermiştir. Daha sonra mail ile iletişime geçmiş ve ürünü Nijerya dan almak için Bank Of Amerika bankası ile ürünün USD karşılığı fiyatı olan bir miktar USD gönderdiğini söylerek ürünün PTT kargo ile gönderilmesini istemişti.
    Biz iletişim kurduk fakat şüphelendiğimiz için herhangi bir alışveriş yapmadık. Bu tür ödeme yapan kişilere dikkat ediniz. Ödeme sahte olabilir.
    Sizleri de bilgilendirmek amaçlı yazdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalavm -- 12 Eylül 2015; 18:11:41 >
  • Bugün bana whatsapp üzerinden bir mesaj geldi
    "salam ahlaykhum I just sahibinden and ı am interested. please do you still have ant tablet for sale ? please get back to me because ı need the item urgently"

numarası görünüyordu +234 ile başlıyor baktım nijerya:) dolandırıcıları okumuştum konuşmaya devam ettim bozuntuya vermeden neler diyeceğini merak ettim:)

Nerede yaşadığını sordum istanbul dedi. ne kadar olduğunu sordu 550 tl dedim dolar kurundan sordu aşağı yukarı 180 dolar dedim hesabınıza 180 dolar + 70 dolar kargo ücreti yollayayım ptt ile nijeryaya yollayın dedi. "istanbulda yaşıyorum" demiştin dedim. "şuan nijerya dayım ben askerim" dedi haftaya istanbul a geleceğim Fatih de oturuyorum dedi:)))
    resmi görev için barış gücü olarak istanbul a gelecekmiş:))) amerikada eğitilmiş. anlattıda anlattı :)) gece gece epey güldüm :)) bu arada whatsapp resmi de ortadoğulu birinin resmiydi siyahi veya beyaz değildi arap veya türk de olabilir:))

• game dev tycoon geldi aklıma nijeryalı dolandırıcılar deyince.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler telefon kutusuna hiyar koyun ve ya icine sicin ve paketleykn guzelce gonderin takip noyu emaille atin parayi cekin adama da kargosu gitsin nasil

• nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    Kahkaha attım

• quote:

Orijinalden alıntı: azece

Bugün bana whatsapp üzerinden bir mesaj geldi
    "salam ahlaykhum I just sahibinden and ı am interested. please do you still have ant tablet for sale ? please get back to me because ı need the item urgently"

numarası görünüyordu +234 ile başlıyor baktım nijerya:) dolandırıcıları okumuştum konuşmaya devam ettim bozuntuya vermeden neler diyeceğini merak ettim:)

Nerede yaşadığını sordum istanbul dedi. ne kadar olduğunu sordu 550 tl dedim dolar kurundan sordu aşağı yukarı 180 dolar dedim hesabınıza 180 dolar + 70 dolar kargo ücreti yollayayım ptt ile nijeryaya yollayın dedi. "istanbulda yaşıyorum" demiştin dedim. "şuan nijerya dayım ben askerim" dedi haftaya istanbul a geleceğim Fatih de oturuyorum dedi:)))
    resmi görev için barış gücü olarak istanbul a gelecekmiş:))) amerikada eğitilmiş. anlattıda anlattı :)) gece gece epey güldüm :)) bu arada whatsapp resmi de ortadoğulu birinin resmiydi siyahi veya beyaz değildi arap veya türk de olabilir:))

benim anlamadığım bu adamlar nasıl dolandırıyoki parayı göndericem yolla diyolar sonra bankadan bakabiliyosun zaten para yatmışmı diye yatmamışsa kim gönderir elin nijeryasına gerçi para yatmışsada bu sefer bizim türkler göndermez ya bu internet alışveriş işi hiç de güvenli değil aslında

• Sizde ayıp etmişiniz bi kere "fakkin nigga" deseniz yeterdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı olayı ben de yaşadım.

Sanalpazar.com sitesine verdiğim ilana cevap verdi ve eposta adresi yolladı. Şerefsiz hesaba parayı geçmek için onay bekliyormuş ptt kargoya verip takip numarasını göndermem gerekiyormuş.

• Merhaba Arkadaşlar Daha bir kaç gün önce '' Micheal James '' adlı bir kişiden Whatsapp üzerinden mesaj geldi. sahibinden.com'a koyduğum ilanlar ile ilgili kendisi ürünleri alacağını söyledi bir kaç gün konuştuk. ürünler için 1550 doları göndereceğini söyledi. (ipad air 2, 2.el ipad mini, samsung s5) herneyse ibanlar falan verildi .o bana adresinin verdi alıcı nın ismi Emmanuel Dayo James . herneyse adam bana banka aracılığıyla kargo faturasını gönderdiğim takdirde paramın hesabımda olacağını söyledi. bankacı bir arkadaşımla görüştüm ve dedi ki bu tür anlaşmalar büyük meblalar için şirketler arası yapılan anlaşmadır. örn. : 10,000 dolar. ben zaten işkillenmiştim durumdan. biraz araştırma sonucu pekte müdavımı olmadığım bu forumda judge1986 isimli kullanıcının gönderisiyle deyim yerindeyse dolandırılmaktan kurtuldum. Ayrıca Teşekkürler ona. Her neyse bir oyun oynamaya karar verdim. benim photoshopum iyidir biraz çakma bir kargo faturası oluşturdum. bu adama ve sözde banka mailine gönderdim. banka onaylandı maili gönderdi adam teşekkür ederim vs vs yazdı. akşam bana mesaj attı kargo takip numarası yok faturada takip edemiyorum diye. bende ben bilmiyorum ilk defa uluslararası alışveriş yapıyorum dedim salladım bu adam inanmak zorunda kaldı. her neyse gün geçti ben dedim para gelmedi yoksa beni kandırıyor musun? falan dedim o da yok Allah'tan korkar insan ben müslümanım dedi bana para göndereceğini söylediği CREDIT EUROPE BANK ile bir şekilde iletişim kurdum ve bu adam gerçekten oranın müşterisi ama kullandığı mail adresleri falan fake bu bankanın hiçbirşeyden haberi yok. ve şanslıydım ki banka %100 türk sermayeli hollanda bankası çıktı. CEO'su Murat Bey sağolsun çok yardımcı oldu. hatta türkçe konuştuk adamla. gerekli işlemleri başlatmış sağolsun. Hollanda Poliside devreye girmiş ama Murat Bey'in söylediğine göre Nijerya'da böyle şeylerin yasal bi düzenlemesi yokmuş yani ceza almazmış ama adam Hollanda ve Avrupa ülkelerinden ve Türkiye'ye girmesi yasaklancakmış. Bankada bulunan bir çok parasına el koyulmuş durumda ve hesabı kapatılmış. Adam bana Whatsapp'tan tekrar yazdı. mesajında demiş ki; evet
    dolandırıcıydım fakat siz Türkler daha da dolandırıcısınız bu işe hiç girişmeseydin tarzında bişeyler yazmış sonuna da polisi karıştırmasaydın durum daha iyi olurdu senin için yazmış. Judge1986 sayesinde bir dolandırıcı daha cezasını çekti bir daha bu işe girişir mi bilmem ama adamın bayaaa bir parasına Hollanda Polisi el koymuş.

faturadaki adam hakkındaki bilgiler hariç hepsini salladım kafadan adresi bile yine de inandı.

oluşturduğum çakma fatura ekte.

hatta ve hatta gönderici imzası dikkat ederseniz RTE'nin imzası
     Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attoguz -- 15 Eylül 2015; 1:11:49 >

• Helal olsun böyle bilinçlenirsek ilanlarımıza mesaj atmaya korkar olurlar. Teşekkürler...
  • merhaba arkadaşlar ben nexus 5 telefonumu satıyordum. telefonu almak isteyen eleman yabancıydı hocam. taa nijerya'dan. ilk başta bende şaşırdım bu işe. baktım parayı get gibi bir sistem ile benim banka hesabıma yatırdığına dair bir mail geldi. bana dedi kargo takip numarasını bankaya bildirdiğin zaman para hesabında oluyor. bana da hsbc adına mail geldi gelen mailde elemanın dediği gibi şeyler yazıyor. bende tamam dedim. gittim ptt kargo şubesine, görevli elektronik aletlerin yurtdışına satışı yasak dedi. yoksa gittiydi telefon. bende görevliye hiç üstelemedim belki üstelesem alıp gönderecekti.

sözde bankadan gelen mail aşağıda.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1320201/7e86ee84-40e1-4bc1-9bf9-3f5eac77ea39.PNG

• Yıl olmuş 2015 hala dolandırılanlar var

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.