Şimdi Ara

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
20
Favori
42.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okulların vesilesiyle oldukça seviliyor. Eski cumhurbaşkanının kızı da bu okullarda okuduğu için farklı bir potansiyeli var Türklerin. Ayrıca bizim yerli yatırımcılar var burada. Nijerya nın zenginleri çok zengin oldukları için güzel ürünlerde paraya kıyıyorlar. Nijeryalılar mesela Biskrem'i biliyorlar. Ülkerin bir kaç ürününü biliyorlar ve Türk malı olarak biliyorlar. Bunun ne gibi getirisi var derseniz bizim ülkemizde alman çikolatası nasıl bir algı oluşturuyorsa öyle bir durum.
    Diğer yandan bu topraklarda beyazları radikalleri hariç çok seviyorlar. Hayranlar yani beyazlara. Türkler bu konumda daha farklı. Beyaz Müslüman Avrupalı sıfatında. Türkiyeyi biliyorlar bizim Nijeryayı bildiğimiz kadar. Bizim yemeklerimizi seviyorlar. Okulda varlıklı ailelerin çocukları da okuyor gariban ailelerin çocukları da burslu olarak okutuluyor. Kültürlerine oldukça aşinayım şuanda yani. Bir veli ziyaretinde bahçede 3 lüks arabayı gördüğüm oldu villa gibi evleri. Diğer yandan sacdan bir çatı dört duvarlı veli evleri de gördüm. Türklere hakikaten farklı bakıyorlar. arada okullarda her dinden çocuk mensup. Karısı müslüman kendi hristiyan olan bir veli ziyaretine gittiğimde şunları söylediğinde çok etkilenmiştim.

Yıllarca beyazlar bu topraklarda bir şeylerimi aldılar hiç bir şey vermediler. Ama siz farklı beyazlarsınız almıyorsunuz veriyorsunuz. Veli ziyaretine giderken ufak hediye paketleri ile gittiğimiz için demiş olabilir bunu ama genelde de verilen imaj o... Velhasılı kelam seviliyor Türkler. Kimseye indirim yapmayan para para diye yakanı bırakmayan esnaflar bile bazen bizi görünce gülümsüyor olmayacak indirimler yapıyorlar. Diğer beyazlara gerçekten bu kadar ılımlı yaklaşmıyorlar. Samimiyet var yani...

• Bugünde iş başında bu yabancılar.

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo
  • ARKADAŞLAR NİJERYALILAR DOLANDIRICILIĞA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOLAR TOPLUMU BİLGİLENDİRELİM HİÇ BİR ARAKADAŞIMIZIN CANI YANMASIN.

SANALPAZAR ÜZERİNDEN GELEN MESAJ.

Hello...,

I agree and accept to pay you the total amount 5,000.00 TL for the
    total amount of the item + shipment cost to Nigeria via ptt cargo, and
    now i wait for you to get back to me with the account details needed
    for the payment of the 5,000.00 TL to your account at once.....okay

Below is the shipping address for the item to Nigeria via POST OFFICE
    SHIPMENT byWWW.PTT.GOV.TR :

Name : ALABI OLUFEMI
    Address : NO 30, OKEOLA STREET,
    City : OSHOGBO
    State : OSUN
    Zip Code : 234036
    Country : NIGERIA

You should also send the followings information for the payment:

NAME
    ADDRESS
    CITY
    STATE
    COUNTRY
    ZIP CODE
    TELEPHONE
    ACCOUNT HOLDER'S NAME
    ACCOUNT NUMBER
    BANK NAME
    SWIFT CODE/IBAN/BIC.

PLEASE ADD TOGETHER THE TOTAL AMOUNT OF THE ITEM + SHIPMENT COST TO
    NIGERIA VIAWWW.PTT.GOV.TR

Best Regards.

Dr. Elena Roncoroni.

• Bana da geldi Baktım ingilizce konuşuyor asılsız deyip ilgilenmedim.
  • Sanalpazari kullanmıyorum fakat kullanan birisi yöneticilere elena roncoroni adlı kişi tarafından açılan her hesabın kapatılması için mail atabilirsiniz cunku konuyu okudum herkese atılan mailler 2 isimden gelmiş önce paypal ile gönderen alex şimdi de wu ile gönderen elena kısacası yöneticilere ismi verirseniz bu isimle açılan her hesabı kapatma şansları var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar suan bana yaziyorlar acaba dolandiricilarmi?

Nijeryalı dolandırıcılar geri döndü! Sanal Pazar üzerinden hemde. (Herkes okusun bilinçlensin) nijerya kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaufmann -- 3 Mart 2014; 17:50:53 >
  • banada bugun yazdilar kim lan bu elena diye maili facebook da arattirdim :P ordan buraya geldim iyiki aratmisiz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaufmann

arkadaslar suan bana yaziyorlar acaba dolandiricilarmi?

kesinlikle dolandırıcılar hocam

• Bugünlerde çok aktifler, sakın böyle ucuz senaryolara aldanmayın.
    Neredeyse tüm sanalpazar satış ilanlarına talipler
  • 2 mesaj da bana geldi yalnız benim merak ettiğim paypal hesabımıza parayı yatırdıktan sonra parayı geri alabiliyorlarmıki?

• Sahibinden üzerinden ve direk mail adresime 4 günde 2 nijeryalıdan mesaj aldım. AKTİFLER HABERİNİZ OLSUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96C8A0517 -- 25 Temmuz 2014; 3:00:43 >
  • Kaç saatte 2 mesaj geldi farkli uyeliklerden dikkat beyler cok dikkatli olun. Ben de yemistim ilk mesaji 2. Mesaj geldikten sonra arastirip bu konuyu gordum. Eleman istanbulluymus, denizciymis Amerikadaymis, kiz arkadasina telefon gonderecekmisim Nijeryaya, odeme yapmaya hazirmis...

Sagolun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revenge® -- 7 Ağustos 2014; 21:35:58 >
  • ARKADASLAR COK DIKKAT,

SANAL PAZAR DAKI URUNE ISTANBUL KAYITLI BIRI TALIP OLDU YALNIZ KARGOYU NIJERYAYA GONDERMEK ISTEDIGINI SOYLEDI PTT KARGO ILE UCRETI NE ISE KARSILARIM DIYE...
    GOOGLE AMCAYA BI SORDUM, NIJERYA KARGO DIYE , BU SAYFAYI BULDUM BAYA FAYDALI OLDU... ONCEKI SAYFALARDAKI BI FORUM UYESI GUZEL AGIR BIR MESAJ GONDEMIS. AYNISINI BENDE GONDEREKTIM AMA MAILLERINI ACTIM BELKI HACKER LIK YAPAR DIYE VAZ GECTIM OKKALI BIR MAIL ATMAYA...

TABI SANAL PAZAR A MAILLE BILDIRDIM. BU NIJER TAKLIDI YAPAN ELEMANI...

BASLIGI ACAN FORUM UYESI ARKADAS BASLIGINI REVIZE EDIP ANA BASLIGIN ICINE nijerja kargo YU EKLERSE BASKALARIDA GOOGLE DAN ARAMA YAPINCA NIJERYA KARGO DIYE BU SAYFAYA ULASIR VE DOLANDIRILMAKTAN KURTULUR...

ELEMANIN BANA ATTIGI MAIL ASAGIDADIR.....

I am from Istanbul , but I am at work now in USA as a Sailor, so am ready to buy this Item and you will send it to my Lover who is in Nigeria through Post office.so I am ready to send the Payment through Bank Transfer / PayPal or Western Union Money Transfer, so send me yourIBAN ( Account Number ):Your full name :Bank name :Total Price :Or Your full name and PayPal email for PayPal Payment..and remove the item from the listing page because am ready to pay too mail me back.

• quote:

Orijinalden alıntı: trytobelove

Arkadaşlar Sanal Pazara koyduğum telefon ilanıma yabancı bir kimse ilgilendi.

Almak istediğini, PTT kargoyla gönderebilirsiniz dedi. Bende bunun üzerine orada gördüğüm Türkiye adresine güvenerek adamın mail adresine dönüş yaptım.

Bir süre telefonun durumunu konuştuktan sonra ödemeyi için PayPal hesabımı verdim. Ama bana iş için yurt dışında olduğunu, kargo masrafları ile beraber parayı hesabıma yatıracağını söyledi. Birkaç kez gümrük sorun olacaktır diye üstünde dursam da onu ben hallederim gümrükte arkadaşım var diyerekten beni ikna etti. Ne kadar şüphe etsem de parayı hesabımda gördükten sonra fizana bile yollarım diye düşündüm.

Adres geldikten sonra Nijerya kısmını gördüm. Zaten İngilizceside berbattı.

Ardından bugün sabaha karşı bir mail geldi PayPal dan, yanlız bakıyorum PayPal ödemeleri için mail atmaz ki. Ayrıca kargo takip numarasını verdikten sonra paramın hesabına geçiceği yazıyor, böyle bir sistem yok hem düzenli bir PayPal kullanıcısı olarak tam kıllandım. Mail adresini kopyaladım biraz araştırma sonucu herifin dolandırıcı olduğunu anladım.

Gelen mail ;

Konuyu açış amacıma gelince hepimiz internet üzerinden bir takım alışverişler yapıyoruz. Gerçi aslında bu nijeryalıların olayları çok eskiden beri varmış. Daha önce sahibinden.com gibi sitelerede dadanan bu tip kişiler forumumuzun ikinci el bölümüne entegre olan CepBekçisi sayesinde son zamanlarda en çok tercih ettiğimiz Sanal Pazarada dadanmış bulunuyorlar.

Bu tip kişilere kesinlikle umut bağlamayın ve sakın tenezzür etmeyin cevap dahi yazmayın resmen boşa zaman kaybı. Herkesi bu tip durumlar için bilgilendirin gerekirse konuyu paylaşın. Çünkü bu birilerinin çok fena canını yakabilir.

Son olarak attığım mailde de bildiğim bütün ingilizce, türkçe karışık argo kelimeleri saydım, sövdüm

BASLIGI ACAN FORUM UYESI ARKADAS ( trytobelove ) BASLIGINI REVIZE EDIP ANA BASLIGIN ICINE nijerja kargo YU EKLERSEN BASKALARIDA GOOGLE DAN ARAMA YAPINCA NIJERYA KARGO DIYE BU SAYFAYA ULASIR VE DOLANDIRILMAKTAN KURTULUR...

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Orijinalden alıntı: Kelebek Avcısı

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

nijeryalının ingilizcesi niye bozuk olsun adamların ana dili ingilizce.

Oldu o zaman görüşürüz.

neye görüsüyoruz, niye görüsüyoruz?
    demekki ana dilini konusamayan nijeryalı gibi ana dilini konusamayan Türkler de var.

Kardeş aksanları var.
    Amerikalı
    İngiliz
    Hindistanlı
    Bunların hepsinin ana dili ingilizce, hepsi aynı mı konuşuyor ingilizceyi?
    Fundamentalsta cem yılmaz pakistanlı memur ile dalga geçiyordu "whats your purpose of visit" diyerek hatırlamadın mı?
    E o dalga geçtiği adamın ana dili de ingilizce, pakistanda rusça mı konuşuyolar.

• okudum
    sasirdim
    herkes gorsun
    bump

• Benzer olay bugün başıma geldi,
    sanalpazardaki ilanıma gelen mail üzerine dolandırıcı olduğunu tahmin ederek konuştum, ödemeyi paypaldan istedim,paypaldan fake bi mail geldi, paypal hesabımda hiçbir haraket olmadı
    service@paypalnotice.com adresi üzerinden mail gönderiyolar, zaten biraz bu işleri anlayan biri fake olduğunu hemen farkeder.
    Bu dolandırıcılık halen devam ediyor dikkatli olun ve sitelere şikayet edin gördüklerinizi...
  • aynı mesaj bana geldi bugün.. adama çakma bir iban verdim.. parayı yatırdım bankamdan size onay maili gelecek bekleyiniz demiş...

hildajanessa@gmail.com

OK, The Payment will be sent as soon as possible and the transfer confirmation will be sent to you directly from my bank for you know that I have sent the payment, so when you receive the transfer confirmation in your email, just make the shipment through Post Office to this shipping address below:

Name : Segun Odun
    Address: 117, Borokini Street, Molete,
    City : Ibadan.
    State : Oyo.
    Country: Nigeria.
    ZipCode: 23402.

Thanks.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falconbir

quote:

Orijinalden alıntı: trytobelove

Arkadaşlar Sanal Pazara koyduğum telefon ilanıma yabancı bir kimse ilgilendi.

Almak istediğini, PTT kargoyla gönderebilirsiniz dedi. Bende bunun üzerine orada gördüğüm Türkiye adresine güvenerek adamın mail adresine dönüş yaptım.

Bir süre telefonun durumunu konuştuktan sonra ödemeyi için PayPal hesabımı verdim. Ama bana iş için yurt dışında olduğunu, kargo masrafları ile beraber parayı hesabıma yatıracağını söyledi. Birkaç kez gümrük sorun olacaktır diye üstünde dursam da onu ben hallederim gümrükte arkadaşım var diyerekten beni ikna etti. Ne kadar şüphe etsem de parayı hesabımda gördükten sonra fizana bile yollarım diye düşündüm.

Adres geldikten sonra Nijerya kısmını gördüm. Zaten İngilizceside berbattı.

Ardından bugün sabaha karşı bir mail geldi PayPal dan, yanlız bakıyorum PayPal ödemeleri için mail atmaz ki. Ayrıca kargo takip numarasını verdikten sonra paramın hesabına geçiceği yazıyor, böyle bir sistem yok hem düzenli bir PayPal kullanıcısı olarak tam kıllandım. Mail adresini kopyaladım biraz araştırma sonucu herifin dolandırıcı olduğunu anladım.

Gelen mail ;

Konuyu açış amacıma gelince hepimiz internet üzerinden bir takım alışverişler yapıyoruz. Gerçi aslında bu nijeryalıların olayları çok eskiden beri varmış. Daha önce sahibinden.com gibi sitelerede dadanan bu tip kişiler forumumuzun ikinci el bölümüne entegre olan CepBekçisi sayesinde son zamanlarda en çok tercih ettiğimiz Sanal Pazarada dadanmış bulunuyorlar.

Bu tip kişilere kesinlikle umut bağlamayın ve sakın tenezzür etmeyin cevap dahi yazmayın resmen boşa zaman kaybı. Herkesi bu tip durumlar için bilgilendirin gerekirse konuyu paylaşın. Çünkü bu birilerinin çok fena canını yakabilir.

Son olarak attığım mailde de bildiğim bütün ingilizce, türkçe karışık argo kelimeleri saydım, sövdüm

BASLIGI ACAN FORUM UYESI ARKADAS ( trytobelove ) BASLIGINI REVIZE EDIP ANA BASLIGIN ICINE nijerja kargo YU EKLERSEN BASKALARIDA GOOGLE DAN ARAMA YAPINCA NIJERYA KARGO DIYE BU SAYFAYA ULASIR VE DOLANDIRILMAKTAN KURTULUR... 

Haklisin dostum

• SanalPazar
    22/12/2014 22:52:20 nijeryalı :)
    Sayın turgut,

wpzwuu isimli kullanıcı üyelik, teknik departmanımız tarafından silinmiştir.

Farklı üyelerden bu tür mesajların iletilmesi durumunda, bilgi vermenizi siz değerli üyemizden rica ederiz.

Saygılarımızla,
    SanalPazar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.