Şimdi Ara

Next 515 vs Next 555

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Navigasyon cihazları hakkında neredeyse hiç bilgim yok. Forumda dolaştım uzun süre, Next çok övülmüş ve alanlar memnun anladığım kadarıyla. Bu iki modeli listeye aldım. 515'in fiyatının da etkisi var doğal olarak. Sorum, 515 ile 555 arasında TBS dışında 50-70TL fazla verecek kadar fark var mı yoksa 515 basit bir kullanım için yeterli mi? 555'in, 515'e TBS dışında artısı var mı?

• kasa farklılığı var da öyle değer bi fark değil. hatta bence 515 in kasası daha iyi, 555 parmak izini tutuyor.
  • Valla bende 515 almayı düşünüyorum ama şu sıralar fiyatı 200 lira civarında seyrediyor. 150 lira filan olursa almayı düşünüyorum. Herkes hakkında olumlu konuşuyor.
  • Ben az önce 515 aldım kargo dahil 192 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Ben az önce 515 aldım kargo dahil 192 tl

Hayırlı olsun cihazınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Historian_

Valla bende 515 almayı düşünüyorum ama şu sıralar fiyatı 200 lira civarında seyrediyor. 150 lira filan olursa almayı düşünüyorum. Herkes hakkında olumlu konuşuyor.

Kendi destek forumlarına yazmışlar,fuarda belli modeller satılıyormuş. 535'i mesela 515 fiyatına alabilirsiniz sanki. %15 sadece fuar için bir indirim yapmışlar diye okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Valla bende 515 almayı düşünüyorum ama şu sıralar fiyatı 200 lira civarında seyrediyor. 150 lira filan olursa almayı düşünüyorum. Herkes hakkında olumlu konuşuyor.

Kendi destek forumlarına yazmışlar,fuarda belli modeller satılıyormuş. 535'i mesela 515 fiyatına alabilirsiniz sanki. %15 sadece fuar için bir indirim yapmışlar diye okudum.

Bugün son günü galiba , bilseydim dün giderdim kötü oldu bu
  • Arada sadece 50 TL fark varsa kesinlikle 555 alınır. Dış kasa kalitesi ve TBS aparatının olması birer avantaj.

Next YE-G 555 modeli 250 TL iken bence de YE-G 515 modelinin hakkı 150-160 TL'dir. 515 kasası bir arkadaşın da belirttiği gibi parmak izi göstermez, ancak dış kasanın malzeme kalitesi 555'e göre daha düşüktür, geri kalan tüm özellikleri (ekran kalitesine kadar) hemen hemen aynıdır.

Eğer ben de kargo dahil 160-170 TL'ye Next 515 bulsam onu alacaktım. Ancak fiyatı 200 TL olunca 50 TL daha verip Next 555 almayı tercih ettim. 555 modelinin dezavantajı ise "piano-black" tarzdaki kasanın parmak izlerini ve kirleri çok göstermesidir.
  • quote:

Ben de geçtiğimiz aylarda kargo dahil 182 TL'ye Next ye-g 515 almıştım, paket gelince bir de baktım ki kullanılmış ve formatlanmış yazılımsız ürün yollamışlar: "Nalet olsun yapacağınız işe" deyip geri gönderdim.
    Bakıyorum şu anda aynı firma aynı ürünü halâ kargo dahil 182-183 TL'den satıyor, ama alınmaz. Çünkü o "Web'e özel" fiyat ve o firma web satışlarını maalesef "açılmış paketleri elden çıkartma aracı" haline getirmiş.

Dediğim gibi, YE-G 555 250 TL iken bence bu ürünün olması gerek fiyat en fazla 160 TL. Ama rakip markalara bakınca 180-190 TL'ye bundan iyisi yok. Hatta rakiplerin 250 TL'ye sattıkları ürünler bile NEXT 515'ten iyi değil. Kendi aralarında da 555 250 TL iken 515 için 190-200 TL iyi bir fiyat değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

Ben de geçtiğimiz aylarda kargo dahil 182 TL'ye Next ye-g 515 almıştım, paket gelince bir de baktım ki kullanılmış ve formatlanmış yazılımsız ürün yollamışlar: "Nalet olsun yapacağınız işe" deyip geri gönderdim.
    Bakıyorum şu anda aynı firma aynı ürünü halâ kargo dahil 182-183 TL'den satıyor, ama alınmaz. Çünkü o "Web'e özel" fiyat ve o firma web satışlarını maalesef "açılmış paketleri elden çıkartma aracı" haline getirmiş.

Dediğim gibi, YE-G 555 250 TL iken bence bu ürünün olması gerek fiyat en fazla 160 TL. Ama rakip markalara bakınca 180-190 TL'ye bundan iyisi yok. Hatta rakiplerin 250 TL'ye sattıkları ürünler bile NEXT 515'ten iyi değil. Kendi aralarında da 555 250 TL iken 515 için 190-200 TL iyi bir fiyat değil.

Nereden aldıgınızı yazabilirmisiniz herkes ögrensin bende dediginiz yerden almış olabilirim ama aldıgım yerde 192 tl
  • quote:

Nereden aldıgınızı yazabilirmisiniz herkes ögrensin bende dediginiz yerden almış olabilirim ama aldıgım yerde 192 tl

O kadar çok yazdım ki artık o firma hakkında daha fazla yazmak istemiyorum. Zira, bazı arkadaşlara baygınlık geldi farkındayım. Özelden gönderdim.
  • Arkadaşlar şimdi 515 ile 555 modelleri arasında kasa farkı ve tbs dışında bir fark yok deniliyor. Peki benim bu noktada bir sorum olacak.

515 cihazına sonradan alınıp takılan tbs aparatı ile aynı mı 555 cihazındaki tbs ? Yoksa dahilimi ? Aydınlatırsanız sevinirim
  • TBS aparatını next marka 5xx serisi cihazlarda kullanılabiliyor.Bu cihazlarda dahili TBS yok harici TBS satın alıp yada kutudan çıkan (555 ve 565 modellerinde) TBS yi kullanıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

TBS aparatını next marka 5xx serisi cihazlarda kullanılabiliyor.Bu cihazlarda dahili TBS yok harici TBS satın alıp yada kutudan çıkan (555 ve 565 modellerinde) TBS yi kullanıyorsunuz

Cevap için sağolun hocam. Keşke 555 te daha farklı bir şekilde tbs olsaymış. Gözümde 515 ile farkı kalmadı şimdi.
  • quote:

quote:

TBS aparatını next marka 5xx serisi cihazlarda kullanılabiliyor.Bu cihazlarda dahili TBS yok harici TBS satın alıp yada kutudan çıkan (555 ve 565 modellerinde) TBS yi kullanıyorsunuz

Cevap için sağolun hocam. Keşke 555 te daha farklı bir şekilde tbs olsaymış. Gözümde 515 ile farkı kalmadı şimdi.

Farklı derken; TBS anteni dahili olan model mi demek istiyorsunuz?

Eğer öyleyse, Piri Reis I veya II Modele bakmanızı tavsiye edeceğim. Internet tabanlı, Android işletim sistemli cihazlar.

Bu forumda konuları bulunmakta, aratın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

quote:

Farklı derken; TBS anteni dahili olan model mi demek istiyorsunuz?

Eğer öyleyse, Piri Reis I veya II Modele bakmanızı tavsiye edeceğim. Internet tabanlı, Android işletim sistemli cihazlar.

Bu forumda konuları bulunmakta, aratın

Hocam öneriniz için sağolun öyle olan modellerde vardır elbet fakat ben 515 ve 555 modellerinden birini almaya karar kıldığım için sormak istemiştim. Teşekkürler tekrar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

quote:

O kadar çok yazdım ki artık o firma hakkında daha fazla yazmak istemiyorum. Zira, bazı arkadaşlara baygınlık geldi farkındayım. Özelden gönderdim.

Aynen dedigin gibi oldu cihaz araç şarj cihazı kırık geldi ben böyle firmanın
  • Dün bimeksden aldım 515 modelinden, kargo dahl 184 liraya geldi; önceden Navitech qx-b512 primo modelini kullanıyordum, arabamdan çalındıktan sonra bunu aldım, next daha iyi kesinlikle, daha hızlı ve sorunsuz, parçaları ve çakmak şarj aleti daha kaliteli.
    Trafik bilgisini göstermesi şimdilik gereksiz ileride trafik bilgi servisleri gelişirse daha güzel şeyler çıkacaktır, trafik ışıklarının bile sizlerin daha fazla benzin tüketmenizi sağlayacak şekilde ayarlandığı bu ülkede tabi bunları beklemek bana çok lüks geliyor.
    Alınası ve kullanılası bir ürün, herkese tavsiye ederim.
    Ha bu arada, arabanızda kesinlikle bırakmayın hatta cam vantuz aparatını camdan sökün ve izi kalmışsa silin. Hırsızlara fırsat vermeyin.
  • Sonunda 515 alabildik. Gayet güzel, her açıdan. Fakat bir sorum var, Next Navi Club'a üye olmak istediğimde cihazın UUID numarasını kabul etmiyor sistem. Ne yaptıysam başaramadım. Var mı bir çözümü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dIsAstEr

Sonunda 515 alabildik. Gayet güzel, her açıdan. Fakat bir sorum var, Next Navi Club'a üye olmak istediğimde cihazın UUID numarasını kabul etmiyor sistem. Ne yaptıysam başaramadım. Var mı bir çözümü?

Seri no yazarken numaralar arasına çizgi koymayınız bu nedenle kabul etmiyor olabilir..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.