Şimdi Ara

Newegg.com [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
51
Favori
69.869
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu newegg'den alışveriş yapmayı düşünüp fakat "acaba güvenilir bir site mi, süreç nasıl işliyor, gümrük vergisiyle uğraştırıyor mu vb." tereddütleri olanlara bilgi niteliğinde olması açısından açtım.

Yaptığım alışverişin görselleri:

Newegg.com [ANA KONU]

Newegg.com [ANA KONU]

Ürünlerim kargoya verildi:

Newegg.com [ANA KONU]

Abd'den sonraki lokasyon Fransa oldu oradan muhtemelen Almanya'ya geçecek sonra Türkiye diye tahmin ediyorum:

Newegg.com [ANA KONU]

Ürünlerim bugün itibariyle elime ulaştı. Normalde 30'unda teslim edilmesi gerekirken iki gün erken yani 28'inde teslim edildi.

Kargomun uğradığı lokasyonlar(neden Konya'ya gidip tekrar İstanbul'a gelmiş anlam veremedim):

Newegg.com [ANA KONU]

Ürünlerim(paketlemesine özellikle hayran kaldım, kutunun heryerini naylon balonla kaplamışlar):

Newegg.com [ANA KONU]

Newegg.com [ANA KONU]

Newegg.com [ANA KONU]

Newegg.com [ANA KONU]

Newegg.com [ANA KONU]

Parçalarla birlikte kasanın son hali

Newegg.com [ANA KONU]

Newegg.com [ANA KONU]

İade ve değişim için takip etmeniz gereken adımlar
    https://kb.newegg.com/knowledge-base/how-to-return-a-newegg-global-item/

Soru-cevap:

- TL ile ödeme yapabilir miyim ? Evet.

- TL ile ödeme yapsam hesabımdan dolar kuruna göre mi para çekilir ? Hayır, TL çekilir.

- Ne yazıyorsa o mu çekilir kartımdan ? Evet, Total kısmında ne yazıyorsa o çekilir. Ben yine de güvenemiyorum diyen Sanal Kart ile alışveriş yapabilir.

- Bitcoin ile ödeme yapabilir miyim ? Evet, BitPay aracılığıyla coin ile ödeme yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emperor Karl Franz -- 23 Mart 2021; 3:44:48 >

• vergi işi nasıl olacak?
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    Vergiyi kendisi Est. Duty&Tax bölümünde hesaplayıp alıyor zaten. Sizin adınıza gümrük işlemlerini hallediyor siz sanki hepsiburada ya da gittigidiyordan alışveriş yapıyor gibi ürünü sepete atıp parasını ödüyorsunuz ve evinize geliyor.
  • fiyat gayet uyguna gelmiş.hayırlı olsun.
  • Arkadaslar bu site neden bu kadar ucuz? Amazonla karsilastirdigimda arada bariz bir fark gordum fiyatlarda. Ornek vereyim mesela;

https://m.newegg.com/products/N82E16834850650

https://www.amazon.com/Lenovo-Legion-Y7000-Gaming-Laptop/dp/B07K9JH8CL

Bir soru isareti daha var aklimda. Bildigim kadariyla amazonda gumruk vergisini odediginde urun kapina kadar sorunsuz geliyor, gumrukte takilmiyor. Takilirsa da cebinden bir kurus odemeden amazon hallediyor sorunu. Bu siteye de guvenebilir miyiz bu gumruk konusunda?

• quote:

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

Arkadaslar bu site neden bu kadar ucuz? Amazonla karsilastirdigimda arada bariz bir fark gordum fiyatlarda. Ornek vereyim mesela;

https://m.newegg.com/products/N82E16834850650

https://www.amazon.com/Lenovo-Legion-Y7000-Gaming-Laptop/dp/B07K9JH8CL

Bir soru isareti daha var aklimda. Bildigim kadariyla amazonda gumruk vergisini odediginde urun kapina kadar sorunsuz geliyor, gumrukte takilmiyor. Takilirsa da cebinden bir kurus odemeden amazon hallediyor sorunu. Bu siteye de guvenebilir miyiz bu gumruk konusunda?
    Hocam görselde de attığım gibi vergisini vesayresini ödeme ekranında veriyorsun başka yapman gereken bir işlem bulunmuyor. Her yeni bir gelişmede newegg bana mail gönderiyor. Son derece ilgili bir site, güven konusunda beni kazandılar açıkçası. Ürünlerim şuan Fransa'da geldiklerinde görselleri atarak konuyu güncellerim.

• Gelişmelerden haberdar ederseniz çok iyi olur gerçekten. Teşekkür ederim.
  • Hocam ürünler geldi, konuyu güncelledim.
  • Hayırlı olsun hocam sevindim sizin adınıza. Gümrüğe takılmadığı için gümrük vergisi ücretini geri talep edecek misiniz şimdi newegg'den? Ayrıca ürünlerin İstanbuldan önce Konya'ya ulaşmasını anlayamadım hiç. O nasıl oldu ki acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

Hayırlı olsun hocam sevindim sizin adınıza. Gümrüğe takılmadığı için gümrük vergisi ücretini geri talep edecek misiniz şimdi newegg'den? Ayrıca ürünlerin İstanbuldan önce Konya'ya ulaşmasını anlayamadım hiç. O nasıl oldu ki acaba?
    Hocam ürünler gümrük vergisini newegg'e verdiğim için gümrüğe takılmadı. Vergi ve diğer işlemleri newegg kendi hallediyor ve eve kadar teslim ediyor FedEx ile.

Ekleme: Konya olayını bilmiyorum valla sormadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emperor Karl Franz -- 29 Kasım 2018; 6:55:39 >
  • Hayırlı olsun bende bir ara düşündüm bu siteden alışveriş yapmayı ancak şuana dek yapmadım. Ürünlerde ileride bir sorun/problem çıktığında newegg firmasından destek almanız mümkün mü yani onarım, para iadesi gibi, bu tür soruları sordunuz mu alışverişten önce ?
  • Ben de alışveriş yaptım. M.2 512gb SSD, TR'de 1200₺, gümrük dahil 427₺'ye aldım. Hayal gibi bir fiyat. Yolda geliyor.

Newegg eski bir firmadır. Firma tarafından gönderimi sağlanan ürünlerde sıkıntı yaşamazsınız, gönderim sistemleri Amazon'un ki ile aynı kapıya teslim hesaplama yapıyor. Gönderimler FedEx ile yapılıyor.
  • newegg'i ben de telefon ararken izliyordum. güvenilir firma olduğunu biliyorum. fakat arkadaşın sorduğu gibi ürünlerde sorun çıkması durumunda garanti süreci nasıl işliyor?
  • Hocam Evga'nın zaten global garantisi mevcut, diğer ürünlerde de sitede "Return" kısmı var oradan garantiye gönderebiliyorsun veya hiçbir sebep sunmadan 1 ay içinde ürün/ürünleri iade edebiliyorsun. Kargo olayı muhtemelen yine FedEx ile olur, bir kod verilir newegg tarafından oradan şubeye kodu verirsiniz gönderilir diye tahmin ediyorum. Ben Return kısmına tıkladım, ürünü seçtikten sonra yanında neden iade etmek istediğime dair seçenekler çıktı ama bir sonraki ekrana geçmedim tabii iade sürecini başlatmamak adına :)
  • inceledim de fiyatlar on numara. bu bu ay vestiyeri halledip öbümüzdeki ay bilgisayarı güncelleyeceğim. rami burdan alayım bari. nasıl olsa arıza ihtimali daha düşük :)
    yalnız bu site amazona dönebilir. yakında bizimkiler abanır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu

inceledim de fiyatlar on numara. bu bu ay vestiyeri halledip öbümüzdeki ay bilgisayarı güncelleyeceğim. rami burdan alayım bari. nasıl olsa arıza ihtimali daha düşük :)
    yalnız bu site amazona dönebilir. yakında bizimkiler abanır :)
    İki üç gün önce Türkiye'ye özel 100 lira indirim kuponu verdiler hocam, onlarda farkında müşteri potansiyelinin :))
  • Hocam bu siteden alışveriş konusunda bilgilendirici Bir açsaniz çok iyi olur.

Eğer zaten yapılmış ise ben forum içinde bulamadım.
  • Hocam arayüzü öyle karışık değil, çok basit zaten. Normal bir Türk alışveriş sitesine nasıl üye olup, adres ekliyorsan aynı hesap. Sadece menü ingilizce o kadar.

Tek önemli kısım adresi yazarken Türkçe karakter kullanmamak, buna dikkat ettikten sonra gerisi basit şeyler. Üyelik açıp siteyi inceleyebilirsin alışveriş yapmadan önce.
  • Site güvenilir. Amerika için Amazon'dan sonra geliyor denilebilir. Zaten daha önceden de Türkiye'ye açıktı, bir dönem kapatmışlardı, şimdi tekrardan açmışlar.

Güle güle kullanın bu arada ürünlerinizi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.