Şimdi Ara

Newegg.com [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
545
Cevap
51
Favori
69.871
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

selam son bir şey aklıma takıldı onu da sorup rahat bırakırım sizi tc kimlik no istemiyorlar adres bilgilerinde sebebi ne acaba?
    Hiçbir fikrim yok hocam. Türkiye'de isteyen sitelere bile 111111 yazıyorum ben :D
  • tamam sorun yoksa fark etmez amazon gümrük işleri hızlı olsun diye istiyorda o yüzden sorayım dedim teşekkürler
  • Kredi kartım önümde rami alacağım. Başka birşeye bakıyordum. Döndüm almak için ekrana, derken stok bitti dedi. Çıldırmamak elde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 25 Mart 2019; 17:28:50 >
  • geçmiş olsun
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Newegg e göre saat 9'da siparişi verdim. Yeni açtılar dükkanı herhalde stok güncellediler. Auto-Notify özelliğini kullandım hemen mail geldi bastım aldım. Bakalım Cuma Cumartesi elimde olur mu? :D

Hala doğru ürünü mü aldım bakıyorum dönüp dönüp detaylara :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 25 Mart 2019; 19:43:15 >
  • Saat 7'de verdiğim siparişim saat 10 itibari ile paketlenip kargoya hazır beklemeye geldi.
  • Takip numarası eklendi.
  • saat farkına dikkat etmek lazım burada gece orada gündüz Auto-Notify nedir hiç dikkat etmedim hayırlı olsun bu arada bende bir kaç güne ram alacağım da kartın kesim tarihini bekliyorum siparişi verince yazarım buraya işe yarasın
  • Newegg den topladığım 3.sistem oldu bu 3.gününsonunda tüm ürünler elimdeydi hizli ve normal kargo arasında 10tl vardı hızlı yi tercih ettim .
    Aynı gün içinde Türkiye'den aldığım kasa 4.günü sonunda zar zor teslim edildi adamların çalışma disiplinine hayran olmamak elde değil

Tek problem TL fiyat yazmasına rağmen TL bir kredi kartı ile alışveriş yapınca dolar çekilmesi ve bankaya bir miktar komisyon ödüyor olmak.

Birde ben bir soru sormak istiyorum iade işlemi yapan oldu mu süreç nasıl işliyor ?

Newegg.com [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefaMseven -- 25 Mart 2019; 23:4:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sefaMseven kullanıcısına yanıt
    cuma cumartesi 3 tl fark vardı. pazar 5 tl oldu fark. bugün 7 tl idi.

gümrük vergisi ürün sayfasında ile son ödeme arasında farklı gçzüktü bende 10-15tl kadar.
  • Toplam 7270 iken 7390 ödedim daha önce amazonda aynısı oluyordu dolar hesabı olmadığı için normal maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    stok biten ve tekrar stok olabilecek ürünün sayfasında çıkıyor. Out of order derse bi daha gelmez anlamına geliyormuş.

Saat farkını düşünerek öğleden sonra sipariş vermek istedim. Tam 9 da siparişş vermiş oldum. Bu arada canlkı telefon hizmetleri 5:30 ta aktif oluyormuş. İnanılmaz.

Bakalım Tam mesai günleri içinde kaç günde gelşecek. Tahminim cuma cumartesi elimde olur.
  • Scheduled delivery: Tuesday 4/02/2019 by 8:00 pm

2 Nisan diyor en geç. Kötü değil. İnanıyorum Fedex aslanım haftasonuna elimde olur. :D
  • anladım teşekkürler gelir en fazla 12 gün sürüyor amazondan gelen. şuan burada saat 1: 24 ABD 15: 24 civarı

Newegg.com [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 26 Mart 2019; 1:37:11 >

• Newegg.com [ANA KONU]

Newegg NEWARK, NJ
  • Daha önce başıma geleni cevap olarak yazmıştım.

Bugün kredi kartı ekstremi inceledim.
    Yine aynı terane oldu.

1345TL'ye aldığım ürün provizyonda beklerken bu tutarı gösteriyordu.
    Ekstreme yansıyan 1418TL.

QNB Finans'mı bir halt yiyor. Yine aynı şekilde ~70TL fazla ödeme var.

Ekstrelerinizi dikkatli kontrol edebilir misiniz daha önce alışveriş yapan arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 27 Mart 2019; 10:30:57 >
  • Benden ne kadar alışveriş yaptıysam o kadar çekilmiş hocam(1508). Encard kullanıyorum.
  • Bu bankalar yok mu bu bankalar

Daha önceki işlemimdeki gibi bir 70-75TL fazlalık var.
    Çakallığı hissettiğim nokta biri 1345TL'lik alışveriş diğeri 2670TL'lik bir alışverişti.

Arada takastı tukastı, bildirilen kurdan bozuyoruz palavraları değil aslında komisyon kesiyor resmen.

Bu seferki banka görüşmemde provizyonda dediğiniz tutarda imiş. Aynı gün gece ekstreye yansıtırken çevirmiş dedi. Ee dedim o tarihte dolar düştü. Çevirip tutarın düşme durumlarını da görebiliyoruz filan dediler.

Düşmesin. Ne hesaplandıysa yada hesaplandıysam o yansısın.

Bugün itibari ile ekstre görüntümü ekran görüntüsü aldım. (Daha önceki işlemimde almamıştım.) Bakalım 2-3 gün sonra bu tutar yine değişecek mi?

Daha öncekinde provizyondan ekstreye 2670 yansıdı, 3 gün sonra 2750TL oldu birde. O zaman başka şeyler söylediler. Provizyon tutarınızı göremiyoruz falan filan gibi. Ee bu sefer gördüler.

• Amazondan aldığım ürünlerde İş Bankasın'da da aynı şekilde oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Encard (enpara) da QNB ' nin uygulamaya bak şimdi. İyice tepem attı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.