Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (1067. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.748
Cevap
51
Favori
1.951.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10651066106710681069
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam bende yeni aldığım Fiesta'ma kavuştum. Sormak istediğim birşey var. Daha önce Toyota Corolla benzinli kullanıyordum dizel araba hiç kullanmadım.
    Benim evin olduğu yer epey yokuş bu yüzden Crollo ile 3. vitesde dönüşe geldiğimde 2 ye atıp rahat bir şekilde yokuşu çıkıyodum ki 3 de bile titreyerek çıkıyordu Toyota.
    Şimdi Fiesta ile aynı yere 3 le gelip 2 ye attığımda araba resmen dağılıyor. Yani çok zorlanıyor sürekli titreyerek çıkmaya çalışıyor bende 1 e atıyorum çoğu zaman.

Bu olay sizce nedendir. Yani arabanın dizel, sıfır ve motorunun 1.4 olmasından mı kaynaklanıyor. Çözemedim bu yığılmayı alışamadım da bi türlü.
  • bakımda verilen yakıt katkısının piyasa fiyatını biliyor musunuz?
  • Arkadaşlar 2011 ford fiestanın polen filtresi nerede ve nasıl bağlanır acaba yardımcı olabilir misiniz nette filan arattım ama eski modellerin filan var 2011 modelinin göremedim şimdiden teşekkürler..
  • Bizi Takip Edebilirsiniz??

İnternet Sitemiz:http://www.fiestam.com
    Hayran Sayfamız:http://www.facebook.com/fordfiestam
    Forum Adresimiz:http://www.fiestam.com/forum
    Grubumuz:http://www.fiestam.com/facebook
    Twitter Adresimiz:http://twitter.com/fiestamcom
    Youtube Adresimiz:http://www.youtube.com/fiestamcom
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReKi

Arkadaşlar 2011 ford fiestanın polen filtresi nerede ve nasıl bağlanır acaba yardımcı olabilir misiniz nette filan arattım ama eski modellerin filan var 2011 modelinin göremedim şimdiden teşekkürler..

Reki selam polen flitresi vites kutusunun altında yan kapaklar sökülerek takılıyor.Grubumuza gelirsen bütün sorularına cvp bulabilirsin.
    Bizi Takip Edebilirsiniz??

İnternet Sitemiz:http://www.fiestam.com
    Hayran Sayfamız:http://www.facebook.com/fordfiestam
    Forum Adresimiz:http://www.fiestam.com/forum
    Grubumuz:http://www.fiestam.com/facebook
    Twitter Adresimiz:http://twitter.com/fiestamcom
    Youtube Adresimiz:http://www.youtube.com/fiestamcom
  • Bugün aracımın 1.yaş gününü kutluyorum 29200 km gelmişim dün gibiydi onunla olan aşkımız oysaki sabırsızlıkla bekliyordum beklediğim her dakika gün gelmeye başlamıştıki şimdi bakıyorum 1 yılım geride kadı göz açıp kapayıncaya kadar

bu arada aracın içinde üşüyen varmı ben bir türlü ısınamıyorum neden olabilir bir fikri olan varmı? dün arkadaşın 2006 fiestasına binince bir kez daha anladım ısınamadığımı o aracın içi fırın gibiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Arkadaşlar selam bende yeni aldığım Fiesta'ma kavuştum. Sormak istediğim birşey var. Daha önce Toyota Corolla benzinli kullanıyordum dizel araba hiç kullanmadım.
    Benim evin olduğu yer epey yokuş bu yüzden Crollo ile 3. vitesde dönüşe geldiğimde 2 ye atıp rahat bir şekilde yokuşu çıkıyodum ki 3 de bile titreyerek çıkıyordu Toyota.
    Şimdi Fiesta ile aynı yere 3 le gelip 2 ye attığımda araba resmen dağılıyor. Yani çok zorlanıyor sürekli titreyerek çıkmaya çalışıyor bende 1 e atıyorum çoğu zaman.

Bu olay sizce nedendir. Yani arabanın dizel, sıfır ve motorunun 1.4 olmasından mı kaynaklanıyor. Çözemedim bu yığılmayı alışamadım da bi türlü.

dizeller genelde titreme yapar düşük devir yüksek viteste ce bizim 1.4 dizelde 68 bg var toyota kadar güçlü değil..düşük viteste çıkmak daha mantıklı olur.
    daha önce dizel kullansaydın titremelere alışkın olurdun...
    benzinli genelde stop etse bile titremeyi hissettirmez ...torktan kaynaklı diye düşünüyorum...

@sarsıcı
    araç ısınana kadar soğuk ısınınca sıkıntı olmuyor...misal stop edip 3 saat sonra bile çalıştırsam motor hala sıcak oluyor benim :)

@maximus2304
    şanslısın bizim araçlarda usb yok :( ben ocak 2011 de aldım ama ... :)

@gerilla100
    dostum ben aracı teslim almadan armster kolçağımı satın alıp aracı aldıktan sonra hemen taktırmıştım...4 vida ile delik açılıyor orta konsola...tam koltuk yanlarında kaldığından delikler yok gibi bişey...tavsiyem armster.

@murrz2643 ve @perestişkar geçen ay 1.4 dizel için (15bin) Tuzla musluoğlu oto da 280 e yaptırdım bakımımı...tüm filtreler dahil...bazıları polen filtresini değişmeden bu fiyatı veriyorlar alakası yok :)

@laz533
    farın kaputu açınca alt iç kısmında 15 çaplı bir kapak var yuvarlak onu açıp far sökülmeden takma cıkarma değişme yapılabilir ama tabiki bunu hiç yapmamış biri için bahsettiğim işlem çok zor olur :=

@392012
    ben ve tanıdığım kimseye yakıt katkısı vermediler...sana güzellik yapmışlar :) ama genelde katkılar 6 lira ile 40 liraya kadar çıkan bir fiyata satılıyorlar.

@EMOZEY
    Benim tavsiyem 1.6 olur ancak 1.4 piyasası daha canlı..1.6 çekişte performansta çok iyi...yakıt ortlaması ile bildiğim kadarı ile aynı seviyelerde...ben ist de 6.0 ortalamasında seyrediyorum...çoğu zman agresifim :)
  • motor ısınsada ben arabanın içinde üşüyorum malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

motor ısınsada ben arabanın içinde üşüyorum malesef

polen filtresi değişti mi bakımda?
    ısıtma ve soğutmaya baya bi etkisi varmış filtrenin...
    gerçi ben 12 ay boluda askerdeydim ve -24 bile içlik giymeden sadece elbiseyle dolaşırdım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Arkadaşlar selam bende yeni aldığım Fiesta'ma kavuştum. Sormak istediğim birşey var. Daha önce Toyota Corolla benzinli kullanıyordum dizel araba hiç kullanmadım.

dizeller genelde titreme yapar düşük devir yüksek viteste ce bizim 1.4 dizelde 68 bg var toyota kadar güçlü değil..düşük viteste çıkmak daha mantıklı olur.
    daha önce dizel kullansaydın titremelere alışkın olurdun...
    benzinli genelde stop etse bile titremeyi hissettirmez ...torktan kaynaklı diye düşünüyorum...

@sarsıcı
    araç ısınana kadar soğuk ısınınca sıkıntı olmuyor...misal stop edip 3 saat sonra bile çalıştırsam motor hala sıcak oluyor benim :)

@maximus2304
    şanslısın bizim araçlarda usb yok :( ben ocak 2011 de aldım ama ... :)

@gerilla100
    dostum ben aracı teslim almadan armster kolçağımı satın alıp aracı aldıktan sonra hemen taktırmıştım...4 vida ile delik açılıyor orta konsola...tam koltuk yanlarında kaldığından delikler yok gibi bişey...tavsiyem armster.

@murrz2643 ve @perestişkar geçen ay 1.4 dizel için (15bin) Tuzla musluoğlu oto da 280 e yaptırdım bakımımı...tüm filtreler dahil...bazıları polen filtresini değişmeden bu fiyatı veriyorlar alakası yok :)

@laz533
    farın kaputu açınca alt iç kısmında 15 çaplı bir kapak var yuvarlak onu açıp far sökülmeden takma cıkarma değişme yapılabilir ama tabiki bunu hiç yapmamış biri için bahsettiğim işlem çok zor olur :=

@392012
    ben ve tanıdığım kimseye yakıt katkısı vermediler...sana güzellik yapmışlar :) ama genelde katkılar 6 lira ile 40 liraya kadar çıkan bir fiyata satılıyorlar.

@EMOZEY
    Benim tavsiyem 1.6 olur ancak 1.4 piyasası daha canlı..1.6 çekişte performansta çok iyi...yakıt ortlaması ile bildiğim kadarı ile aynı seviyelerde...ben ist de 6.0 ortalamasında seyrediyorum...çoğu zman agresifim :)

Alıntıları Göster
    @EMOZEY

Cevabınız için teşekkür ederim üstadım.
    Saygılar.
  • quote:

@392012

@ekksl6

öncelikle cevap için teşekkürler.
    Katkının amacını sorduğumda yetkili kişi, yılda bir benzinli araçlarda enjektör temizlemek amaçlı yakıt katkısı konmasının uygun olacağını söyledi. fiyat olarak ta 35 tl ye yakın. benden önce ve sonra gelen birkaç kişiye daha (dizel araç bakımı için gelmişlerdi) yakıt katkı maddesi eklediğini gördüm. firma yetkilisine anlaştığınız bir firmanın malını her gelenin aracının bakımına ekliyor musunuz diye biraz zorladım. anlaştıkları bir firma olduğunu kabul etti. fakat bunun araç için gerekli olduğu konusunda çok ısrar etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 392012 -- 18 Ocak 2012; 23:09:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 392012

quote:

@392012

@ekksl6

Katkının amacını sorduğumda yetkili kişi, yılda bir benzinli araçlarda enjektör temizlemek amaçlı yakıt katkısı konmasının uygun olacağını söyledi. fiyat olarak ta 35 tl ye yakın. benden önce ve sonra gelen birkaç kişiye daha (dizel araç bakımı için gelmişlerdi) yakıt katkı maddesi eklediğini gördüm. firma yetkilisine anlaştığınız bir firmanın malını her gelenin aracının bakımına ekliyor musunuz diye biraz zorladım. anlaştıkları bir firma olduğunu kabul etti. fakat bunun araç için gerekli olduğu konusunda çok ısrar etti.

enjektör temizlemek için würth ün katkısı var ama yakıt katkısı bambaşka bişey...yakıt katkısı genelde araca yakıtla birlikte performans sağlaması amaçlı katılıyor... arada ince bir çizgi var:)

adı katkı diye geçer ama enjektör temizlemekte kullanılır..dediğin gibi 10000 de bir kullanılması ve kullanılırken en az 30 lt yakıt bulundurulması gereklidir...ayrıca enjektör temizleyiciyi depoya attığında arabayı bi kaç km yüksek devirde kullanmak gerekliymi...
    ben alttaki ürünü 2 seferdir kullanıyorum...

http://www.hepsiburada.com/Liste/wurth-mazot-katkisi-300-ml-made-in-germany-04893567/productDetails.aspx?productId=otev04893567&categoryId=26005&SKU=OTEV04893567

kendi sitesinde yarı fiyatına...ben geçen sene tanesini 16.50 tl ye almıştım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekksl6 -- 18 Ocak 2012; 23:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

Bugün aracımın 1.yaş gününü kutluyorum 29200 km gelmişim dün gibiydi onunla olan aşkımız oysaki sabırsızlıkla bekliyordum beklediğim her dakika gün gelmeye başlamıştıki şimdi bakıyorum 1 yılım geride kadı göz açıp kapayıncaya kadar

bu arada aracın içinde üşüyen varmı ben bir türlü ısınamıyorum neden olabilir bir fikri olan varmı? dün arkadaşın 2006 fiestasına binince bir kez daha anladım ısınamadığımı o aracın içi fırın gibiydi

Sürücü kapı tarafından sürekli soğuk geliyor, kalorifer çalışsa dahi o bölgede -diz hizası - aşırı soğuk oluyor. Biryerde açıklık mı var izolasyon mu yetersiz bilemiyorum, çok inceleme fırsatım olmadı.

Ayrıca araç oldukça uzun bir süre içeriye sıcak hava veremiyor. Focusta hatta senelerce kullandığımız Tofaş Doğan SLX de bile buna göre çok çok daha kısa bir sürede ısınıyorduk.

Size özel birşey değil aracın kronik sorunu deyip geçelim, onun dışında tıkırtıları da saymazsak 2 hafta önce aldığım, sizin aracınızla aynı model aracıma ısındım(duygusal olarak :) ) diyebilirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 392012

quote:

@392012

@ekksl6

enjektör temizlemek için würth ün katkısı var ama yakıt katkısı bambaşka bişey...yakıt katkısı genelde araca yakıtla birlikte performans sağlaması amaçlı katılıyor... arada ince bir çizgi var:)

adı katkı diye geçer ama enjektör temizlemekte kullanılır..dediğin gibi 10000 de bir kullanılması ve kullanılırken en az 30 lt yakıt bulundurulması gereklidir...ayrıca enjektör temizleyiciyi depoya attığında arabayı bi kaç km yüksek devirde kullanmak gerekliymi...
    ben alttaki ürünü 2 seferdir kullanıyorum...

http://www.hepsiburada.com/Liste/wurth-mazot-katkisi-300-ml-made-in-germany-04893567/productDetails.aspx?productId=otev04893567&categoryId=26005&SKU=OTEV04893567

kendi sitesinde yarı fiyatına...ben geçen sene tanesini 16.50 tl ye almıştım :)

Teşekkürler. yağ katkılarının nasıl bir pazarlama kaygısıyla satıldıklarını zamanında po nun en üst seviyedeki elemanının bizim kuruma verdiği konferanstan biliyorum. bu tip ürünler umarım servislerin bakım masraflarını şişirme amaçlı daha fazla eklenmez.
  • Orijinalden alıntı: sarsici

Bugün aracımın 1.yaş gününü kutluyorum 29200 km gelmişim dün gibiydi onunla olan aşkımız oysaki sabırsızlıkla bekliyordum beklediğim her dakika gün gelmeye başlamıştıki şimdi bakıyorum 1 yılım geride kadı göz açıp kapayıncaya kadar

Sürücü kapı tarafından sürekli soğuk geliyor, kalorifer çalışsa dahi o bölgede -diz hizası - aşırı soğuk oluyor. Biryerde açıklık mı var izolasyon mu yetersiz bilemiyorum, çok inceleme fırsatım olmadı.

Ayrıca araç oldukça uzun bir süre içeriye sıcak hava veremiyor. Focusta hatta senelerce kullandığımız Tofaş Doğan SLX de bile buna göre çok çok daha kısa bir sürede ısınıyorduk.

Size özel birşey değil aracın kronik sorunu deyip geçelim, onun dışında tıkırtıları da saymazsak 2 hafta önce aldığım, sizin aracınızla aynı model aracıma ısındım(duygusal olarak :) ) diyebilirim.

Duygusal olarak ısındığınıza sevindim nasıl olsa önümüzde yaz sabırla bekleriz ne yapalım... o zaman ısınırız bizde.. bu arada aracınız hayırlı olsun allah kaza bela vermesin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarsici -- 19 Ocak 2012; 8:58:36 >
  • Bende 2010 model 1.4 benzinli xpaket fiesta kullanıcısıyım aracınız garajdan filan çıkarırken geri vitese takarken bir çaaarrtttt die bir ses duyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mola81

Bende 2010 model 1.4 benzinli xpaket fiesta kullanıcısıyım aracınız garajdan filan çıkarırken geri vitese takarken bir çaaarrtttt die bir ses duyormusunuz?

Bu kronik bir olay fiestalarda.Vitesin tam geçtiğine emin ol.Depriyaja bas çek yaparsan vites tam oturacaktır ve alıştıkça o sesi bir daha duymayacaksın
  • Böyle kronik sıkıntı mı olur etrafta görenler acemi diyor anlatamıyoz adamlara geçiyor park sensörü devreye giriyor ama hareket ettırecem caarrrttt dıo bosa alıp bıdaha takıyorum bu sefer geri geri gelıyor gittim gösterdim bu ne dedım böyle yapıyor anlattım sansıma tam fordun çalısanı aldı taktı geri vitese gelirken şansıma sesi yapınca araç gitmedi usta geldi ustanın dediği aynen şu (1-2-3-4-5 düz dişlidir. R GERİ VİTES SEKRONER DİŞLİDİR sansuman hakeret ederken geçiş yapmaya calısırsanız geçmez ve o sesi verir dedi. direksiyona geçerek gaza basıp geri vitese takmaya calıstı ve o anlattıgım ses cıktı bu ses mi diye sordu evet dedim vitesin geçtigine emın ol ne sert ne yumusak gecir tut ve oturt yerıne dedı ama en ıyısı araç dursun bosa alıp debrıyajdan ayagını cekıp tekrar debrıyaja bas sonra tak yapmaz dedi.o günden bugune yapmadı dediklerini uygulayınca.Geri vites mandallı olsa o ses olmaz koruma amaçlıdır korkmaya gerek yok dedi..
  • 1.6 tdci satan biri var mı acaba tercihen 40.000 i geçmemiş?
  • selam,
    2010 model fiesta titanium xp aracıma kış lastiği alıcam. Geçen gün baya bi macera yaşadık yol tutuşu 0ladı resmen :D
    ankara da yaşıyorum.
    hangi markayı önerirsiniz? birde lastik ebadı nedir?
  • 
Sayfa: önceki 10651066106710681069
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.