Şimdi Ara

NevGross Yeni Şube Açmış, Fiyatlar Süper! (Ankara) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
15
Favori
56.906
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grosslar ile Migros'un bir defa klasmanı farklıdır. Yani bu işletmecilik açısından bir fark.

Ankara'da 40-50 tane Migros vardır ama en yaygın gross 2-3 tanedir. Çoğu tek mağaza. Evinize yakın değilse, grosstan alamazsınız.

Migros'ta ise en yakın şubeden, tüm kampanyaları kullanabilirsiniz.

Ayrıca her şeyi bir yerden alacağım diye bir şey yok. Hangi ürün nerede ucuzsa onu tercih edebilirsiniz. Mesela biz eti Migros'tan almıyoruz genelde, çünkü %10 kadar pahalı diğer marketlerden ama bu ay TBG gelmiş, 41 TL ete 16 money veriyor. Bu durumda daha ucuz oluyor. Bu durumda Migros'tan alırız.

Mesela zeytinyağında ne grosslar, ne Gimsa gibi yerler ne Bim, ne A101; kampanya denk getirip Migros'tan daha ucuza alamazsınız.

2 ayda bir falan 60 TL üstüne 1 lt Komili sızmayı 9 TL'ye veriyor. Şubat'ta 4 al 3 ödede Tariş sızmanın litresi 17 TL'ye geliyordu. Mart ayında TBG'de yağ vardı bende, 2 litrelik Kristal sızmayı 30 TL'ye aldım. Bu fiyatları kolay kolay başka yerde yakalayamazsınız.

Ürününe göre karar vermek lazım yani. Kimse babamızın oğlu değil, Migros daha kalitelisini daha uygun fiyata verirse oradan alırız başkası verirse oradan alırız.

Bir de şu var, organik ürünler Migros'ta oluyor. Kampanyalarla birleştirerek de alıyoruz. Pınar organik süt 4.55 TL pahalı, bizim mahalledeki markette 4.50 TL ama mahalledeki markette kampanya yok. Migros'ta ise 9 TL süte 3 money diyor bazen, o zaman tanesi 3 TL'ye geliyor. Bunları kullanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolkien

Her ürün ucuz değil ama ucuz olanlar var. Mesela hacı şakir 4lü el sabunu migrosta 3-3bucuktan aşağı görmedim. normal marketlerde de pek çoğu yerde benzer fiyatta. groslarda ise fiyatı 1.75. Aynı mal, aynı gramaj, aynı kalite, aynı ürün. Buraya gidip 20 tane aldığınızda 3-1.75=1.25 liradan hesaplasanız 25 lira karınız olur. uzun bir süre de el sabunu almazsınız. Sadece bir örnek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahi gross

SIRT PASTIRMA 59.90/KIRSEHIR DANA KIYMA 31.90/KIRSEHIR KUZU GERDAN 26.90/YUDUM 5L 24.95/KABUKLU CEVIZ 1K 16.95/DOGADAN GIZLI BAHCE 13.99/NESQUIK 500GR 4.99/DAMLA SU 0.5L 24LU 3.95/PRIL 5K 9.99/SELPAK 32LI 21.95/CILEK 2.89/DOMATES 1.90/KIVIRCIK 0.79/Sms iptal PAS yazp 4609'agonderin.Mersis:0085031643000011

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pastirmaci gross

SECME PASTIRMA 49.99/ANASUT KASAR 1KG 9.99/YORSAN TEREYAG 18.99/T.YUMURTA B.LARGE 5.99/AKFA SALCA 1KG 3.49/NUTELLA 750GR 11.99/BIRYAG 5KG 23.95/SIMAY AYCICEK 5KG 16.99/SOLO 32LI T.KAGIDI 15.99/ACE 4KG 4.75/FINISH HEPSI BURADA 70LI 12.99/ Sms iptal PAS yazip 4609'a gonderin. Mersis:0085031643000011

• Migros varken gross lar neymiş ,alkol yok vs vs

• citygrossta alkol ve tekelde satılıyor üstelik her şişede en az 5 tl migrostan ucuz
  • Bu iyi oldu kardeş,migros toptandan kasayla alıyordum,kıyaslayım yarın

• nevgross eski haline gore cok pahalandi ayda 2 kere giderdik onceden artik gitmeye degmiyor hersey cok pahalanmis
  • Evet örnek olarak synsodyn dis macunu 9.90tl dan 12.90tl ye cikmis..artar da bukadar degil.aklima gelmeyen birsuru sey var daha pahalanan.

• A380 kullanıcısına yanıt
    Ankarada ucuz market alışverişi nereden yapılır birisi düzenli yazsa çok iyi olur.

Ben bu gross işini bilmiyorum. Eğer gerçekten uygunsa fiyatlar benzin parasına kıyılır gidilir açıkçası. 20TL uygun olur 10TL benzin harcarız sıkıntı değil.

Bu ankaradaki gross isimlerini bilenler enlesin lütfen, herkes yararlansın...

Genel Not : Migros saçmalığından vazgeçin lütfen, en kazık markettir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanERYVZ

Ankarada ucuz market alışverişi nereden yapılır birisi düzenli yazsa çok iyi olur.

Ben bu gross işini bilmiyorum. Eğer gerçekten uygunsa fiyatlar benzin parasına kıyılır gidilir açıkçası. 20TL uygun olur 10TL benzin harcarız sıkıntı değil.

Hocam en meshuru Nev Gross. Sonra yanina Rize gross, Padtirmaci Gross, Ahi Gross falan acildi. Bir de Cep ve City var.

• Ahigross dan sakın birşey almayın arkadaşlar. Sakıncalı ürün listesindekileri satıyor. Belen damlayan ayçiçek yağı aldım, iğrenç ötesi bir kokusu var. Zaten simay yağ listedeymiş.İade etmek istedim, faturası yok diye almadılar.
    Kayyum atanmış durumdaymış şu an. İnşallah daha beter olurlar..
  • quote:

Ankaradaki hangi grosa giderseniz gidin migrostan ucuzdur. Hepsi ayni bolgede birbirine cok yakinlar. Nevgrosun 2 subesi var gidin gezin bakin fiyatinu bildiginiz urun varsa hesapli gelirse alin. Citygrosda alkol ve tekelde satiliyor. Haftasonu cok kalabalik oluyor. Nevgros eskiye gore pahalandigi soylensede hala uygun fiyatli satiyor.

• cityde kasayla efes malt şişe ne kadar bilen varmı boşa gitmeyeyim,migros toptanda 4.3tl bakkalda 6 tl farka bakın,migros pahalıymış :)),hele moneyle bonusla yıllardır bedava aldıgım ürünler bile oldu bilen bilir beni...
  • dguoguz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, hepsi yan yanaysa gidip topluca bir gezilir boş zamanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dguoguz

quote:

Hocam en meshuru Nev Gross. Sonra yanina Rize gross, Padtirmaci Gross, Ahi Gross falan acildi. Bir de Cep ve City var.

Manav gross açılıyor bir de Rize gross karşısına

• Arkadaşlar bu kadar kafa karışıklığına gerek yok. Ağır alışverişinizi groslardan yaparsanız çok kar edersiniz. Zaten günlük 1 lt süt ekmek yada benzeri günlük şeyleri ya yakındaki marketten yada bim a101 den alırsınız. Hiç bir zaman normal marketlerle helede indirim olmayan ürünlerdeki kazık üçlüsü migros, carrfeour, metro gibi marketlerle grosları karıştırmayın. Çok daha uyguna groslardan alışveriş yapabilirsiniz. Çeşit açısındanda city gros daha iyi. Nevgros bir kitle oluşturdu ama eski tadı yok ve trafik rezalet. Cep gros daha küçük bir market.Yakında gimat gros açılacak o biraz daha rekabet getirebilir.
  • Nevgross yeni şube haftasonları kalabalık olduğu için cuma akşamları gidiyorum ben. Otopark çıkışındaki yol çok kötü yalnız, orayı kullanmamaya çalışıyorum.
  • Migrosun parali elemanlari konuya gelmis migros soyle ucuz boyle ucuz diye propaganda yapiyorlar.

• Öğle saatlerinde eski nevgrosstaydık. Evet fiyatlar yükselişte ve giderekte müşteri kaybediyor sanki. Kasalar boştu. Marketlerde 50 Kr olan kekler falan kutusu ile 40 Kr'a geliyor. Bazı ürünler çok ama pek gerekli ürün mü bilemem. Mesela 1 kg içim yoğurt 3.50 1.5 kg 5 TL. Torku yoğurt 2 kg 6.25, yörükoğlu 6 TL.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.