Şimdi Ara

Netspeed'i Nasıl Bilirsiniz? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
1
Favori
10.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sözleşmem 23 Şubat Cuma akşamı bitecek. NetSpeed' e ADSL taşıma değilde direk VDSL port olarak başvuru yapmak istiyorum. Şimdi TurkNetten ADSL i NetSpeed e taşı sonra VDSL pakete yükselt uzun iş. Birde 1 Martta kampanya bitip yeni fiyatlara geçecekler sanırım. Ben sözleşmeyi 26 Şubatta imzalasam fiyat artışından etkilenirmiyim ? Yani internet Mart 2 de aktifleşse yeni fiyattammı faturalandırma yapılır ?
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Bence sözleşme tarihi esas alınması gerekir ama belli olmaz.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Hocam mh ile konuştum dün. Bu tarife bitimiyle ilgili hiç konuşmadık fakat ben taahhütümün 28 nisanda bittiğini söylediğimde mh bana 25 nisanda evrakları kargolarsınız dedi. Böyle dediğine göre uzatılabilir gibi geliyor. Şimdi geçsem taahhüt var sıkıntı olur. Şansıma güvenmek zorundayım.
    Btk bununla ilgili dünyanın cezasini kesti Türk Telekom a

Hala yalan söylemeye devam ediyorlar. Bir daha ara. Ses kaydı al. Sizi Btk ya şikayet edeceğim de. Bu yaptığınız yasal değil. Btk nin bununla ilgili mevzuatını bilmiyor musunuz diye tehdid et. Btk nin ttnet in haksız yere aldığı cayma bedelleri ile ilgili tüketicilere para iadesi kararı.

https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurul-Karari-

Sikayet.btk.gov.tr ye şikayet et.

Btk nin cayma bedeli hakkındaki mevzuatı

https://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Haber/TAAHHUTLERE-ILISKIN-DUZENLEMELER-YAPILDI-GUNCELLEME

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NetSpeed ile görüştüm bana direk VDSL vermeleri için Telekomun eski ADSL aboneliğimi komple kapatıp ondan sonra başvurmam gerektiğini söylediler. İptal işlemi ıslak imzayı verdikten 2 ile 7 gün içerisinde gerçekleşiyormuş. Beklerseniz 1 Mart' ı geçirdiğiniz için hem netsiz hemde yeni fiyat tarifesi süprizi olabilir dediler. Bu yüzden NetSpeed' deki yetkili TurkTelekom ADSL aboneliğimi NetSpeed ADSL 16 Mbit 75 AKK 40 TL' ye taşıyalım taşıma işlemi en geç 48 saat içinde olur dedi. Buda 26 veya 27 Şubat'ı bulur, hattınız açılınca ararsınız direk VDSL hizmetine geçersiniz dendi. Zaten VDSL hizmetine geçiş kısa sürüyormuş. Ben abonelik kaydı oluşturdum, kargo ile göndereceğim.

Telekomla Sözleşmem 23 Şubat' ta bitecek. Ceza yememek için 24 Şubat tarihini yazmam yeterli sanırım. Bu arada telekom yanlış bilgi veriyor. Tahahhüt bozumunda bana 1 gün bile kalsa sözleşme bitimine bozarsanız geçmişe dönük 23 ayın indirimlerini ceza olarak ödersiniz demişlerdi. Ama NetSpeed yetkilisi bunun yanlış bilgi olduğunu kalan tahahhüt süresinin ceza olarak ödeneceğini söyledi.

Bakalım hayırlısıyla işlemleri tamamlayıp sıkıntısız bir geçiş yaşarız inşallah.
  • Pazartesi günü evraklar ulaştı diye aradılar ama hala bağlanmadı internet. Vodafone'dan taşıma yapıyorum. Kaç gün sürüyor ki?

• Arkadaşlar, iyi güzel hız veriyorlar da GERÇEK Mİ?
    Yani Speed Test'de 1000 de görürsün ama normal sitelerden 10 bile göremezsin.
    Türk Telekom bu tip bir çakallık yapıyor mesela bazı sistemlerinde.

* Bir sunucudan, Linux FTP den vs saniyede 10MB dosya çekeniniz var mı?
    * NetSpeed de ZORUNLU CGN gibi ayıplı, sanal IP mi veriyor yoksa olması gerektiği gibi Dinamik IP / Gerçek IP mi dağıtıyor? Bu da önemli bir husus.

Ayrıca 4Mbit upload nedir yahu? 1/16 oranını tutmadığı için zaten TCP yavaşlama yapacaktır. Çoğu uygulamada 70 Mbit lerde takılır veri transfer oranlarınız. en azından yetmez ya bi 5 Mbit UL olsa iyiymiş...
    Yok öyle bir dünya. YALAN söylemişler. "En fazla" ayın kullanmadığınız bölümündeki ücreti alabilirler. YASA İLE SABİTTİR. Aksi bir fatura gelirse ödemezsiniz olur biter. :)

Sormak istediğim bir şey var.
    Kampanya gerçekten 1 Marta kadar mı NetSpeed de?
    Yoksa her ay bir sonraki ayın 1 ine kadar uzatılıyor mu?
    Öylesine aklıma geldi gece gece, şeytanlarım iş başında demekki...
  • Vala bana soylenen marttin 1 inden sonra fiyat artışı olacağı yönünde.

Netspeed 16 mbps 49 Tl (6 aylık taahhüt) almaya karar verdim, bugün arayıp işlemleri başlatacağım..İnşallah Dimyat'a pirince evdeki bulgurdan olmayız
  • Netspeed den memnun olan varmı acaba ? nasıldır memnunmusunuz ?
  • selamlar şu anda turktelekom hapısanedınde adsl kullanıyorum kısmet olursa hazıran 21 de bıtıyor sozlesmem vdsl desteklı modem alıp vdsl e transfer olucam netspeed e gecıcem yanı adsl den vdsl e gecerken ayrıca dedıgınız bır kutudan eve kablo veysayır bır ıs yapmam gerek mı yoksa sadece vdsl modem alıp basvuru mu yapmam lazım tşk ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • antirikot kullanıcısına yanıt
    hocam ayrıca kutudan eve bir kablo çekmenizi falan istemiyorlar zaten hattınız destekliyorsa vdsl hızını hiç gerek olmaz öyle şeylere ve sadece modem alıp başvurunuz onaylandıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girmek kalır size :)
  • netspeed fibere geçince verdikleri modemin modeli nedir? birde modemden memnun musunuz
  • vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Memnun olmayan varmı Mükemmel bence
  • ulan paketler ve fiyatları çok iyi ama insan ikilemde kalıyor. güvenilir gelmiyor hiç. arkasındaki şirket, kuruluş vb nedir ne değildir... necidir bilmek lazım.
  • Fatura kesim tarihini ay sonu demiştim. 2 haftalık kullanım faturam geldi 20 küsür TL. Kotayıda sıfırlamışlar. Sanırım bunlarda fatura kesme ve kota sıfırlama 15' inden 15 'ine .....
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EUA_

Arkadaşlar, iyi güzel hız veriyorlar da GERÇEK Mİ?
    Yani Speed Test'de 1000 de görürsün ama normal sitelerden 10 bile göremezsin.
    Türk Telekom bu tip bir çakallık yapıyor mesela bazı sistemlerinde.

* Bir sunucudan, Linux FTP den vs saniyede 10MB dosya çekeniniz var mı?
    * NetSpeed de ZORUNLU CGN gibi ayıplı, sanal IP mi veriyor yoksa olması gerektiği gibi Dinamik IP / Gerçek IP mi dağıtıyor? Bu da önemli bir husus.

Ayrıca 4Mbit upload nedir yahu? 1/16 oranını tutmadığı için zaten TCP yavaşlama yapacaktır. Çoğu uygulamada 70 Mbit lerde takılır veri transfer oranlarınız. en azından yetmez ya bi 5 Mbit UL olsa iyiymiş...

"Ayrıca 4Mbit upload nedir yahu? 1/16 oranını tutmadığı için zaten TCP yavaşlama yapacaktır. Çoğu uygulamada 70 Mbit lerde takılır veri transfer oranlarınız. en azından yetmez ya bi 5 Mbit UL olsa iyiymiş..."

Hocam şu son söylediğinize bakılırsa siz Türkiyede yaşamıyorsunuz sanırım? Sanki Türkiyedeki bütün internet sağlayıcıları 4 Mbit ve üstü upload veriyormuş gibi "5 Mbit upload olsa iyiymiş" yazmışsınız. Superonline, Vodafone Fiberler dışında tüm firmalarda 2 Mbit upload hızı var maksimum. Vodafone da bile 4 mbit upload var. Herkes daha fazla upload almak ister tabi ama uygun fiyata yüksek upload veren başka firma yok şuan için.
  • arkadaşlar şubat başından beri 50 mbit aknsiz netspeed kullanıyorum sorunsuz şekilde ancak son 2-3 gündür şöyle bir sorun var; modem arayüzünde hız 50 mbit görünürken speedtest yapıyorum ve hızım 9-10 mbit arası çıkıyor, müşteri hizmetlerini arayıp hat resetleme vs işlemleri yaptırdıktan sonra düzeliyor, hatta dün akiam yine aynı şey oldu, speedtest sonucuna göre 11 mbit hız çıktı, aradım uğraştık tekrar 50 mbit download gördük, yarım saat sonra yine hız testinde hız düştü, yine müşteri hizmetlerini aradım yükseltti.bu sorun neyle alakalı olabilir?kullandığım modemden mi kaynaklanır yoksa hattan mı?müşteri hizmetleri hat değerleriniz çok sağlıklı, orda bi sorun olsa bu hızları da alamazsını dedi, farklı bi modemle mi denemeliyim?modemden kaynaklanabilir mi sorun?
    ayrıca bu sorunu şubat ayı başında ilk abone olduğumda yaşamıştım ama o zaman genel sorun olduğunu ve düzeltileceğini söylemişlerdi, forumda bir iki arkadaş daha aynı şeyi yaşamıştı ve aynı günde düzelmişti üçümüzün sorunu da.
    Merhaba, dedikleri gibi VDSL hizmetine geçiş kısa sürdü mü? ADSL ve VDSL portları birbirinden ayrı portlar diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.