Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
8.272
Cevap
141
Favori
323.009
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> NetSpeed >> Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
Giriş
    1462 Mesaj

Aynı sorunu ankarada bende yaşıyorum. Yurtdışına tekli ping atınca değerler normal. Seriye alınca paket kayıpları olmaya başlıyor, ping fırlıyor. Sabit ip talep ettim. Başka bir modem bulursam onunla da deneyeceğim. Sorun çözülmezse telekomun altyapısına yapacak birşey yok.
    |
    |
    Bahsedilenler: Destny

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Aynı sorunu ankarada bende yaşıyorum. Yurtdışına tekli ping atınca değerler normal. Seriye alınca paket kayıpları olmaya başlıyor, ping fırlıyor. Sabit ip talep ettim. Başka bir modem bulursam onunla da deneyeceğim. Sorun çözülmezse telekomun altyapısına yapacak birşey yok.
    sabit ipde sorununuz cozulurse bana bildirebilirmisiniz modem kaynaklı olduğunu sanmıyorum bu ya CGN olayından ya da tt altyapısından kaynaklı statik ip ile çözuluyorsa bende geçicem

Orijinalden alıntı: haymanali2006

aynı sorunu ben de yaşıyorum ankara'da. paket kayıpları çok fazla oyunlarda.
    |
    |

@Destny Tabiki gelişmelerden haberdar ederim. Daha önce adsl kullanıyordum. 8mbit böyle bir sorunum yoktu.
    Altyapı değişti, vdsl'e geçtim paket kaybı olmaya başladı. Adslde ip havuzunda değildim, vdslde havuza atmışlar, zaten dns de yememeye başladı, Ankarada telekom birşeyler yapıyor ama ne yapıyor bilmiyorum.
    |
    |
    Bahsedilenler: otoroz , Destny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    sorunu çözmek için son 2 aydır farklı kombinasyonlarda testler gerçekleştirdim ama nafile sorun bariz netspeed ile alakalı ben birçok kez dile getirdim sorunu kendilerine ama bizden kaynaklı değil valve sunucuları ile alakalı dediler savdılar başlarından halbuki yurtdışında birçok servera paket gönderdim eş zamanlı çoğu kayıba uğradı
    oyunda ise dakikada 1 %10 loss yiyordum sinir bozucu olmaya başlamıştı neyse ki alıştım artık

netspeed malesef kullanıcılarını dinleyerek çözüm odaklı çalışmıyor şubattan beri aboneyim o zamandan beri dsmat go ve tivibu webe giremeyen çok kişi vardı o kadar yazdık çizdik duyan olmadı

ben bunlara laf anlatmaktansa iss yi değiştirmeyi kararı aldım

|| İşlemci: Amd FX-8350 X8 @4.5GHz Turbo Core | Anakart: Asus M5A97 R2.0 2133MHz OC ||
    || Ekran Kartı: Asus R9 285 STRIX OC Edition 256 Bit | SSD: Sandisk Ultra II 120GB R- 550Mb/s W- 500Mb/s ||
    || HDD: Western Digital Black 1TB 7200RPM | Ram: Corsair 16GB (4x4GB) Vengeance DDR3 @1866MHz OC CL9 ||
    || Güç Kaynağı: Xigmatek Vector S Series 750W 80 Plus Silver | Sıvı Soğutma: Thermaltake Water 3.0 Performer C ||
    || Kasa: XIGMATEK Talon W Black Edition | Monitör: BenQ XL2720Z 27" 144Hz 1ms ||
    || Mouse: Razer Deathadder CHROMA | Klavye: Razer Blackwidow CHROMA ||
    || Kulaklık: HyperX Cloud II | Mousepad: Razer Goliathus Speed Edition Medium ||

• Yarbay
    4807 Mesaj
    evet arkadaşlar ttnet maceramızın son 1 haftası kaldı :D

biraz önce abonelik sözleşmesi ve bireysel işletmeci değişiklik talep formunu doldurdum

kimlik fotokopisi ve not kağıdını içine ekleyip mng kargoya teslim ettik pazartesi evraklar ulaşır

sesli onay için ararlar hiper pro 75 paketine 12 ay başvuru yaptım 1-48 saat içinde geçişiniz tamamlanır

dedi inşallah 1 ocakta kullanıcı adı şifreyi gönderirler yeni yılda netspeed ile devam ederiz

ayrıca eğer başka firmadan geçiş yapacaksanız bireysel işletmeci talep formunu mutlaka evragınız ekleyin

Eğer ben facebooktan temsilciye sormasaydım eksik evrak gönderdiniz diyecekti tekrar kargo gönderecektik

telefondaki temsilci bu bilgiyi size vermiyor facebooktaki temsilci daha detaylı bilgi veriyor

Facebook ekipleri gerçekten çok iyi, Geçiş yapmadan önce Türknete yazmıştım hala cevap gelmedi, Netspeed ise pazar akşamları bile cevap veriyor
    |
    |
    -IMAX- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Facebook ekipleri gerçekten çok iyi, Geçiş yapmadan önce Türknete yazmıştım hala cevap gelmedi, Netspeed ise pazar akşamları bile cevap veriyor
    7/24 cevap vermesinin sebebi facebook a özel temsilci koymuş olabilirler home office olarak çalıştırabiliyorlar

evden bilgi veriyor olabilir turkcell de buna benzer iş ilan vermişti yoksa firmalar hergün bu kadar hızlı cevap veremezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -IMAX- -- 22 Aralık 2018; 12:34:42 >

Benim için önemli olan sorduğum soruların cevabını almam bu yüzden tebrik ediyorum, Cevap vermemelerinden iyidir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Benim için önemli olan sorduğum soruların cevabını almam bu yüzden tebrik ediyorum, Cevap vermemelerinden iyidir.
    aynen benim içinde hızlı cevap almak önemli herşeyin çözümlü hızlı olması sebebi ile geçiş yapıyorum

inşallah sorunsuz geçiş yaparım kullanırkende sorun olmaz aynı şekilde devam ederse benim için iyi 12 ay kalma olarak kağıdı işaretledim
    |
    |
    75mbit paket almıştım 200den sonra hız düştü, yılbaşından sonra mı geçerli olacak ?
    Intel i5 6600k 4.2Ghz // Asus z170-A // Evga Gtx 1070 FTW ACX 3.0 // Evga 650W GQ 80 // Crucial BX100 250GB SSD // Corsair h100i v2 // NZXT S340 (White) // Ballistix Sport LT 8x2 DDR4 2400mhz (White) // Steelseries Rival 600 // Logitech G710 // Hyperx Cloud 2 // Logitech z533
    Asus PG278Q G-sync
    It
  • Yarbay
    4807 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

merhabalar son zamanlarda takip edemedim, eski abonelerin akn 2 katına mı çıktı yoksa onlar da mı kaldırıldı ?
    75mbit paket almıştım 200den sonra hız düştü, yılbaşından sonra mı geçerli olacak ?
    1 ocak 2019 dan itibaren aknsiz 75 mb olarak devam edeceksin 1 yılı doldurursan yeni zamlı tarifelerden birisine seni geçirecek

bilgi için teşekkür ederim
    |
    |
    Intel i5 6600k 4.2Ghz // Asus z170-A // Evga Gtx 1070 FTW ACX 3.0 // Evga 650W GQ 80 // Crucial BX100 250GB SSD // Corsair h100i v2 // NZXT S340 (White) // Ballistix Sport LT 8x2 DDR4 2400mhz (White) // Steelseries Rival 600 // Logitech G710 // Hyperx Cloud 2 // Logitech z533
    Asus PG278Q G-sync
    It
  • Binbaşı
    1362 Mesaj
    Bunlar da iyice batırmaya başladı. Modemi yeniden başlattıktan 5 dk sonra internet gidiyor sonra geliyor kafasına göre tekrar gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: AFRY

Bunlar da iyice batırmaya başladı. Modemi yeniden başlattıktan 5 dk sonra internet gidiyor sonra geliyor kafasına göre tekrar gidiyor.
    hat degerlerınız nasıl..snr dusukse kopma yapar.
    kablonuz eskı ıse kopma yapar.

Orijinalden alıntı: thehawk

merhabalar son zamanlarda takip edemedim, eski abonelerin akn 2 katına mı çıktı yoksa onlar da mı kaldırıldı ?
    100 mbps 200 akn abonesıydım..lımıt asımı kota dusuktu bır hafta ıncesı....
    2019 subat bıtıyordu..yenı paketlerde 100 mbps secenek olmadıgı ıcın mecburen 75 pro sınırsız paket gecıs yaptım.kota kaldırıldı..
    siz ne zaman 75 mbps aldınız..normal aboneler 1 ocakta gecıs yapıyor sınırsız bıldıgım.

evrak istemiyorsunuz. sitesinden formları indirip, kağıda bastırıp, doldurup mng kargo ile gönderiyorsunuz. konunun ilk sayfalarına bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambo34_orijinali -- 23 Aralık 2018; 0:31:27 >
    |
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    +Evrak göndermeden önce telefonla arayıp kargo anlaşma kodunu öğrenin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Keşke sorun bende olsa...
    |
    |
    frantic2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.