Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Interneti de sıkıntı olan arkadaş var mı? Bugün sabahtan beri uzun süreli kesintiler oluyor. Aradım bulunduğunuz konumda bir arıza mevcut olduğunu görüyorum dedi müşteri temsilcisi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Güzel olmuş bence, Arada böyle paylaşımlar yapmalı zaten kullanıcılar ile olan ilgileri gayet iyi.

• Bende netspeede geçmeyi düşünüyorum fakat bir kaç sorum var

-Uydunet kullanıyorum ve uydunette yuvarlak girişli bi kablo var internet bağlantısını sağlayan netspeede geçince yine bu şekilde mi kullanacağım?

-uydunette hala borc var netspeed e gecmek icin bu borcu kapatmam gerekiyor mu yoksa aboneligi tasiyip kullanmaya baslasam ve borc dursa oluyor mu ?

-Modem öldü. Yeni bi modem almam gerekiyor ve vdsl modem olarak aratınca uydunetteki yuvarlak giriş yok gibi duruyor ve evde ki internet hattı bu kablo üzerine vdsl kullanmak icin ayrica bi işlem yapmam gerekecek mi? Fiyatlar artmadan halletmek istiyorum bi an önce

Umarım doğru yere sormuşumdur sorumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VDSL tarifeye geçiş yapıldı diye sms geldi ama modem VDSL moda geçmiyor. Modem DSL modu otomatikte. Asus n17u. reset atmak yeterli mi ? Tekrar kurulum yaptım ama VDSL e geçmiyor.
  • musterı hızmetlerını bugunlerı gece gunduz arıyorum canlı operator fazla beklemeden cıkıyor..baska iss lerde 15 dak cok bekledıgımı bılırım..burda kısa surede cıkıyor hıc olmassa kac zamandır ping yuksek gece hız dusuyor derken bugun duzeltmısler.
    75 pro paketteyım..
    Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 21 Aralık 2018; 23:26:14 >

• kouken K kullanıcısına yanıt
    kablonet kullanıyorsunuz ve modeme giren kablo rg6 cinsi bir kablo . uydu tv kablosu gibi yani. adsl ve vdsl de telefon kablosu kullanılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu ankarada bende yaşıyorum. Yurtdışına tekli ping atınca değerler normal. Seriye alınca paket kayıpları olmaya başlıyor, ping fırlıyor. Sabit ip talep ettim. Başka bir modem bulursam onunla da deneyeceğim. Sorun çözülmezse telekomun altyapısına yapacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Aynı sorunu ankarada bende yaşıyorum. Yurtdışına tekli ping atınca değerler normal. Seriye alınca paket kayıpları olmaya başlıyor, ping fırlıyor. Sabit ip talep ettim. Başka bir modem bulursam onunla da deneyeceğim. Sorun çözülmezse telekomun altyapısına yapacak birşey yok.
    sabit ipde sorununuz cozulurse bana bildirebilirmisiniz modem kaynaklı olduğunu sanmıyorum bu ya CGN olayından ya da tt altyapısından kaynaklı statik ip ile çözuluyorsa bende geçicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Aynı sorunu ankarada bende yaşıyorum. Yurtdışına tekli ping atınca değerler normal. Seriye alınca paket kayıpları olmaya başlıyor, ping fırlıyor. Sabit ip talep ettim. Başka bir modem bulursam onunla da deneyeceğim. Sorun çözülmezse telekomun altyapısına yapacak birşey yok.
    aynı sorunu ben de yaşıyorum ankara'da. paket kayıpları çok fazla oyunlarda.
  • @Destny Tabiki gelişmelerden haberdar ederim. Daha önce adsl kullanıyordum. 8mbit böyle bir sorunum yoktu.
    Altyapı değişti, vdsl'e geçtim paket kaybı olmaya başladı. Adslde ip havuzunda değildim, vdslde havuza atmışlar, zaten dns de yememeye başladı, Ankarada telekom birşeyler yapıyor ama ne yapıyor bilmiyorum.
  • sorunu çözmek için son 2 aydır farklı kombinasyonlarda testler gerçekleştirdim ama nafile sorun bariz netspeed ile alakalı ben birçok kez dile getirdim sorunu kendilerine ama bizden kaynaklı değil valve sunucuları ile alakalı dediler savdılar başlarından halbuki yurtdışında birçok servera paket gönderdim eş zamanlı çoğu kayıba uğradı
    oyunda ise dakikada 1 %10 loss yiyordum sinir bozucu olmaya başlamıştı neyse ki alıştım artık

netspeed malesef kullanıcılarını dinleyerek çözüm odaklı çalışmıyor şubattan beri aboneyim o zamandan beri dsmat go ve tivibu webe giremeyen çok kişi vardı o kadar yazdık çizdik duyan olmadı

ben bunlara laf anlatmaktansa iss yi değiştirmeyi kararı aldım

• evet arkadaşlar ttnet maceramızın son 1 haftası kaldı :D

biraz önce abonelik sözleşmesi ve bireysel işletmeci değişiklik talep formunu doldurdum

kimlik fotokopisi ve not kağıdını içine ekleyip mng kargoya teslim ettik pazartesi evraklar ulaşır

sesli onay için ararlar hiper pro 75 paketine 12 ay başvuru yaptım 1-48 saat içinde geçişiniz tamamlanır

dedi inşallah 1 ocakta kullanıcı adı şifreyi gönderirler yeni yılda netspeed ile devam ederiz

ayrıca eğer başka firmadan geçiş yapacaksanız bireysel işletmeci talep formunu mutlaka evragınız ekleyin

Eğer ben facebooktan temsilciye sormasaydım eksik evrak gönderdiniz diyecekti tekrar kargo gönderecektik

telefondaki temsilci bu bilgiyi size vermiyor facebooktaki temsilci daha detaylı bilgi veriyor
  • Facebook ekipleri gerçekten çok iyi, Geçiş yapmadan önce Türknete yazmıştım hala cevap gelmedi, Netspeed ise pazar akşamları bile cevap veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Facebook ekipleri gerçekten çok iyi, Geçiş yapmadan önce Türknete yazmıştım hala cevap gelmedi, Netspeed ise pazar akşamları bile cevap veriyor
    7/24 cevap vermesinin sebebi facebook a özel temsilci koymuş olabilirler home office olarak çalıştırabiliyorlar

evden bilgi veriyor olabilir turkcell de buna benzer iş ilan vermişti yoksa firmalar hergün bu kadar hızlı cevap veremezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Aralık 2018; 12:34:42 >
  • Benim için önemli olan sorduğum soruların cevabını almam bu yüzden tebrik ediyorum, Cevap vermemelerinden iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Benim için önemli olan sorduğum soruların cevabını almam bu yüzden tebrik ediyorum, Cevap vermemelerinden iyidir.
    aynen benim içinde hızlı cevap almak önemli herşeyin çözümlü hızlı olması sebebi ile geçiş yapıyorum

inşallah sorunsuz geçiş yaparım kullanırkende sorun olmaz aynı şekilde devam ederse benim için iyi 12 ay kalma olarak kağıdı işaretledim
  • merhabalar son zamanlarda takip edemedim, eski abonelerin akn 2 katına mı çıktı yoksa onlar da mı kaldırıldı ?
    75mbit paket almıştım 200den sonra hız düştü, yılbaşından sonra mı geçerli olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehawk

merhabalar son zamanlarda takip edemedim, eski abonelerin akn 2 katına mı çıktı yoksa onlar da mı kaldırıldı ?
    75mbit paket almıştım 200den sonra hız düştü, yılbaşından sonra mı geçerli olacak ?
    1 ocak 2019 dan itibaren aknsiz 75 mb olarak devam edeceksin 1 yılı doldurursan yeni zamlı tarifelerden birisine seni geçirecek
  • bilgi için teşekkür ederim
  • Bunlar da iyice batırmaya başladı. Modemi yeniden başlattıktan 5 dk sonra internet gidiyor sonra geliyor kafasına göre tekrar gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.