Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
8.254
Cevap
143
Favori
322.428
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> NetSpeed >> Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
Giriş
    1453 Mesaj
    hızı guncelledırler yarım saat sonra yıne hız 20 mbps dustu...birileri dusuruyor hızı ?*

ne anladık bu 75 pro mbps -_-

oncelerı dusmezdıhız gecelerı yenı basladı ,,alıskanlık yapmaz ınsallah..
    |
    |

bu port nedir?Neden kısıtlı birşey?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    rambo34_orijinali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ip mizin cgn olduğunu nasıl anlarız?

|
    |
    lnescapabLe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

port da aynı kablo gibi altyapı işi. (özelleştirme adı altında) paraları araplara yedirip, memleketteki internet altyapısına çivi çakmadılar. ülkenin büyük kısmı en fazla 16 mbit adslye mahkum. mahkum eden de ttelekom.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yani kablo demeti içindeki uç mu demek oluyor?Atıyorum bir daireye 20 çift kablo geliyor saha dolabına gidiyor ? böyle birşey mi?

ip adresinin cng olduğu nasıl anlaşılıyor birde bilginiz var mı?

ülkenin çoğu yerinde 8 nadiren 16 mbit erişim var.Bu yüzden en çok kullanılan tarife bunlar olunca rn büyük zammı bu tariferlere gömdü şerefsizler.

|
    |

http://www.canyouseeme.org adresindeki ip ile, modem ara yüzündeki ip adresinizi karşılaştırın. Farklı ip adresleri görüyorsanız, cgn ip ile internete bağlanıyorsunuz demektir.
    |
    |
    Bende cgn ip ile bağlanıyorum netspeede geçtiğimden beri malesef bazen ani ping oluyor yoğun kullanımda. 16 mbit sınırsız 40 tlye alıyorum 1 yıl sabit fiyat garantisiyle engelli tarifesi babamdan dolayı
    |
    |

binanıza gelen kablodaki boş hat ayrı bir şey. bu port dedikleri saha dolapları ile santral arasındaki bir nane. veya santraldaki kapasite ile alakalı. ne olursa olsun, kabloda tekel olan t.telekom'un haşince araplara pazarlanması, arapların etini sütünü yeyip içtiği telekom'u kuşa çevirip ortaya bırakması, mevcut altyapının gıdım yenileştirilmemesi bizim suçumuz değil. suçlu belli de yüksek sesle söyleyince sıkıntı oluyor işte.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: spacetimereality

http://www.canyouseeme.org adresindeki ip ile, modem ara yüzündeki ip adresinizi karşılaştırın. Farklı ip adresleri görüyorsanız, cgn ip ile internete bağlanıyorsunuz demektir.
    acaba cgn ip almak akşam saatlerinde oyunlarda ping,lag olması sorununa sebep olurmu ? sistem tam nasıl bilmiyorum ama cgn ip alıyorum aboneliğim başından beri fakat pingden memnunum aslında 60 80 civarlarında fakat bazen aniden 120 130 a çıkıp dusuyor statik ip bunu önleyebilir mi ki ?

anladım hocam teşekkürler.Evet ülkede sıkıntı büyük .

|
    |

Cgn ip almanın, pingin anlık çıkıp düşmesine şahit olmadım hiç. Ttnet ve netspeed kullanıyorum ikisi de cgn ip, ping her ikisinde de sabit dalgalanma yok. Wifi ile bağlanıyorsanız ani ping yükselmesi normaldir. Ağa bağlı diğer kullanıcılar youtube'da video dahi açsa, anlık ping fırlamalarına sebebiyet verebiliyor. Wifi kapatın ve kablolu bağlantı ile deneme yapın. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.
    |
    |
    Destny kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MH aradim maile yolladim dedi gelen giden birsey yok.

Vodafone Fiber 50 Mbit 24 ay tahahutlu hersey dahil modem vs aylik ortalama 69 TL gectim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 21 Aralık 2018; 19:55:39 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    961 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: spacetimereality

Cgn ip almanın, pingin anlık çıkıp düşmesine şahit olmadım hiç. Ttnet ve netspeed kullanıyorum ikisi de cgn ip, ping her ikisinde de sabit dalgalanma yok. Wifi ile bağlanıyorsanız ani ping yükselmesi normaldir. Ağa bağlı diğer kullanıcılar youtube'da video dahi açsa, anlık ping fırlamalarına sebebiyet verebiliyor. Wifi kapatın ve kablolu bağlantı ile deneme yapın. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.
    yok hocam lan üzerinden bağlı masaüstüne. Cep telefonumun bağlantısını kesiyorum oyuna girdiğimde sadece bilgisayardan kullanılıyor
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    18806 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Güzel olmuş bence, Arada böyle paylaşımlar yapmalı zaten kullanıcılar ile olan ilgileri gayet iyi.
    |
    |

-Uydunet kullanıyorum ve uydunette yuvarlak girişli bi kablo var internet bağlantısını sağlayan netspeede geçince yine bu şekilde mi kullanacağım?

-uydunette hala borc var netspeed e gecmek icin bu borcu kapatmam gerekiyor mu yoksa aboneligi tasiyip kullanmaya baslasam ve borc dursa oluyor mu ?

-Modem öldü. Yeni bi modem almam gerekiyor ve vdsl modem olarak aratınca uydunetteki yuvarlak giriş yok gibi duruyor ve evde ki internet hattı bu kablo üzerine vdsl kullanmak icin ayrica bi işlem yapmam gerekecek mi? Fiyatlar artmadan halletmek istiyorum bi an önce

Umarım doğru yere sormuşumdur sorumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    musterı hızmetlerını bugunlerı gece gunduz arıyorum canlı operator fazla beklemeden cıkıyor..baska iss lerde 15 dak cok bekledıgımı bılırım..burda kısa surede cıkıyor hıc olmassa kac zamandır ping yuksek gece hız dusuyor derken bugun duzeltmısler.
    75 pro paketteyım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 21 Aralık 2018; 23:26:14 >
    |
    |

kablonet kullanıyorsunuz ve modeme giren kablo rg6 cinsi bir kablo . uydu tv kablosu gibi yani. adsl ve vdsl de telefon kablosu kullanılır.

|
    |
    kouken kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
son dakika
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.