Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet akşam tanımlandı sabit ip ve paket kayıpları halen mevcut. sanırım tek yol iss değiştirmek ama altyapı olarak fiber bulunmuyor binada. ne yapıcam bilmiyorum
  • Statik ip de çözüm olmadı, teknik incelemeye aldılar hattı bakalım 2 güne belli olur. Şubat ayından beri netspeed abonesiyim, son 2 aydır vdsl kullanıyorum ve 2 aydır paket kaybı yaşıyorum. Paket kaybı dışında herşey güzel ama buraya kadar gibi eğer sorun çözülmez ise.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Hocam polatlıda mısınız? Aynı sunuculardan geçiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Statik ip de çözüm olmadı, teknik incelemeye aldılar hattı bakalım 2 güne belli olur. Şubat ayından beri netspeed abonesiyim, son 2 aydır vdsl kullanıyorum ve 2 aydır paket kaybı yaşıyorum. Paket kaybı dışında herşey güzel ama buraya kadar gibi eğer sorun çözülmez ise.
    Tracing route to google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]
    over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.1
    2 7 ms 8 ms 7 ms 10.83.60.156
    3 9 ms 10 ms 8 ms 212.156.249.221.static.turktelekom.com.tr [212.156.249.221]
    4 8 ms 8 ms 8 ms 34-altunizade-t3-2---34-inkilap-xrs-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [195.175.173.158]
    5 * 8 ms 7 ms 06-ebgp-ulus1-k---06-ulus-xrs-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [81.212.197.39]
    6 9 ms 8 ms 8 ms 212.156.117.136.static.turktelekom.com.tr [212.156.117.136]
    7 23 ms 24 ms 24 ms 307-sof-col-2---06-ulus-xrs-t2-2.statik.turktelekom.com.tr [212.156.104.42]
    8 47 ms 47 ms 47 ms 74.125.52.6
    9 48 ms 47 ms 47 ms 108.170.250.177
    10 50 ms 50 ms 50 ms 209.85.143.167
    11 47 ms 47 ms 47 ms google-public-dns-a.google.com [8.8.8.8]

Bu * olan paket kaybımı oluyor ? şuanlık iyi pingim ama ara ara dalgalanma devam ediyor... bende aynı sunuculardan hizmet alıyorum sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: haymanali2006

Hocam polatlıda mısınız? Aynı sunuculardan geçiyoruz
    Yok hocam batikentteyim. Bu ulus pop noktasi buyuk sknti en buyuk problem orda gorunuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destny kullanıcısına yanıt
    ben de aynı sunucuları kullanıyorum ve dalgalanmalar aynı şekilde devam
  • Yarin 35 mbs geçiyorum bakalım beni nasıl bir deneyim bekliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim birisi bana yardım etsin ALLAH AŞKINA KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM. Digiplay Kabloweb tvbu gibi online canlı yayın yapan programları siteleri kullanamıyorum. 20 gündür düzeltilecek diye beni oyalıyorlar. En sonunda statik ip aldım düzelir diye hala düzelmedi. Bir anlayan var ise ALLAH AŞKINA YARDIM ETSİN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Tasarım değişmiş ve kota yenilenmiş görünüyor :)
  • Değerli arkadaşlar dün itibariyle ttnetten netspeed'e geçtim yaptım. Daha önce Adsl kullanıyordum. Netspeed'de ise vdsl hizmeti almak istedim. Geçişlerim tamamlandıktan sonra kullanıcı şifre vs geldi. Modeme giriş yaptım ancak daha sonra vdsl kullanamayacağım söylendi. Gerekçe port yok.

Ancak ilerleyen saatlerde netspeed facebook resmi hesabında alt yapı kontrolü yaptırdım port var denildi. Yine aynı şekilde superonline, milenicom ve TurkNet'de port olduğu söylendi.

Port olduğu halde neden vdsl geçişim yapılmaz ki ? Bu durumu yaşayan oldu mu acaba ?
  • emre845 E kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş ama eski trafik bilgileri silinmiş, sadece son ay görünüyor.
  • kendall kullanıcısına yanıt
    Netspeed'in kullandığı IP'ler, sadece Türkiye'ye hizmet veren platformlarda yurt dışı IP olarak algılandığı için bu platformlara erişilemiyor maalesef. Mart ayında Netspeed'e geçtim, o zamandan beri aynı.(öncesinde de böyleydi sanırım) Şahsen bu tarz platformlara üyeliğim olmadığı için benim için sorun değil ama aktif olarak bu platformları kullanıyorsanız başka ISP'lere geçmenizi öneririm.
  • Yeni tasarım evet hoş olmuş ancak online oyunlardaki ping konusu hala devam ediyor. Çok can sıkıcı, kaç ay oldu...
    Yenilenmiş ama hala AKN gözüküyor. Bende de aynı şekilde AKN gözüküyor, 25 Aralık oldu artık.
    AKN kalkmayacak mı biz eski 65 TL ödeyen abonelere yoksa benim kaçırdığım birşey mi var ?
  • Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ne yapmam lazım yardım edebilir misiniz?

2 ayrı VDSL modem denedim ama bir türlü internete bağlanamadım. ( tp link td w9970 v3 ve zyxel vmg3312-b10b )

Benim hattım ADSL. Netspeed 8 mbit sınırsız paketim. Şu an ki kullandığım modem ile internet sıkıntısız çalışıyor. Modem Airties rt 211 ve hat modülasyonu ADSL2+ durumunda.

2 tane denediğim VDSL modem de internet kurulumunu doğru yaptım ama ne dsl ışığı nede internet ışıkları yanıyor. Yani sadece şu an kullandığım modemle internete girebiliyorum. Diğer modemler ile olmuyor.

Netspeed'i aradım modem dsl ışığı sabitlenmiyor hattınızda sıkıntı var diyor. (o zaman elımdeki modemle nasıl internete giriyorum?)

Aklıma gelen sorunlar:
    VDSL modemlerde adsl internet kullanılamaz mı?
    özellikle marka model verdiğim modemlerde manuel olarak ADSL2+ hat modülasyonu seçilebilir mi (ben öyle bir ayar göremedim.)

Yakın zamanda VDSL porta geçmek istiyorum o yüzden modem değişikliği yapmam lazım. Altyapım destekliyor VDSL i.

• quote:

Orijinalden alıntı: NimbleSoul

16 Mbps destekliyor ancak Download SNR değeri düşük gibi, anlık kopmalar olabilir. Ayrıca modem, Adsl olduğu için VDSL ve Fiber hızı görünmüyor. Bu linkte(https://www.extranet.com.tr/altyapi/) adresini girip hız sorgulaması yapabilirsin. %100 doğru göstermeyebilir bu yüzden hem ttneti arayıp hem de Netspeed'e Facebook ve ya telefonla ulaşıp sorgulama yaptırmanı öneririm.
    Merhaba,
    Verdiğiniz linkten alacağım maksimum hız adsl 13 mbit iken alt katımda oturan akrabamda hız vdsl 29 mbit gözüküyor. Eve gelen kablolara kadar her şey aynıyken benim hızım neden düşük olabilir? Bilginiz var mı?
  • Şuan bende akn yok akn kalkmış.
    SS atar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 52CM

SS atar mısınız ?
    normalde 75 mbps fakat bu saatlerde yavaşlıyor :(

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
  • 
Sayfa: önceki 314315316317318
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.