Şimdi Ara

NETSPEED Fiber için modem ücreti alacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
7.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 ay
  • Cevaplayan Üyeler 53
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 8 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • FoxAndreii (14 mesaj) agulec (9 mesaj) erdem3113 (8 mesaj) LEAME (7 mesaj) trakyAli-1986 (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (79 mesaj) Mobil (39 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (5 mesaj)
  • @
15 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> NetSpeed >> NETSPEED Fiber için modem ücreti alacak.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba,
    2 hafta önce netspeed fiber aboneliğim başladı, sözleşmemizde modem ücreti diye bir ücret yoktu, az önce bir sms aldım ve BTK'yı bahane ederek 1 Şubat 2020 itibarı ile aylık 9Tl ücret alacaklarını bildirmişler, ne yapmalıyım? İtiraz hakkım var mı?

• Avrupanın bizi kıskandığı yeni bir vatandaş öpme metodu geliştirdiler. Her ay 9 lira kuzu kuzu ödeyeceğiz. Vatandaşını bu kadar seven bir memleket daha yoktur.
    9 lira ortalama faturanın %10 - 15 arası bir değer. Bu milletin bu zam aralığında sesinin çıkmadığını test ettiler defalarca. Şükretmek lazım %30 doğal gaz zammında da pek zorlanmamistik:)
    Sesiz kalan her toplum herseye mustahak
    bu konuda biliyorlarki insanlar isi gucu birakip bu konuda bir sey yapmiyor dayiyor zammi dayiyor modem parasini boyle sesiz kalarak birgun domaltip baska bir sey dayacaklar bi o kalmisti zaten

Bence herkes bu konuyu cimere sikayet etmeli
    arkadaşlar tüketici hakem heyetine bu alınan 9₺ için sözleşme örnekleri ile birlikte başvuruda bulunmuştuk, bugün 9₺ iade edildi. Biz başka bir ISP'ye çoktan geçiş sağladık ama hala netspeed kullananlar mutlaka şikayette bulunsunlar ve ileriki dönem için bu bedeli ödemesinler !
    Merhaba,

Biraz önce Netspeed ve Millenicom ile görüştüm. İki firma da 9 TL ücreti tahsil edeceğini söylüyor. Modemi kullanıp kullanmamak, iade edip etmemek önemli değil diyorlar. Kendi modeminizi de kullansanız ücreti ödemeniz gerekiyor dediler. Farklı bir bilgiye ulaşan bilgilendirebilir.

Ayrıca;

Bunun belli bir süresi yok, abonelik devam ettiği her ay ödeyeceğimizi söylüyorlar.
    hocam maalesef tabi ki yalan söylüyorlar sen ben belki anlıyoruz bu işlerden ama internet kullanan kullanıcıların %85'i anlamaz bunu türk telekom bizim verdiğimiz modem dışında başka modem çalışmaz dediği zaman bizim milletimiz de kabulleniyor ne yazık ki resmen dalga geçiyorlar yani... o köşede boş boş duran modem için her ay 9 lira ödeyeceksin bir de
    maalesef türk telekom kaybettiği müşterilerin acısını böyle çıkarıyor konunun netspeedle veya bu tarz başka firmalarla alakası yok modemi veren türk telekom alt yapıyı sağlayan türk telekom bu ücreti de isteyenler onlar netspeed'in bu noktada bir suçu yok yani hatta birçok firma uzun zamandır modem kiralama ücreti adı altında ayda 9 lira alıyorken netspeed bu zamana kadar almıyordu bile...

bu ücretlendirme karşılık netspeed "avantajlı" halini korumak için tarifelerde uygun düzenlemeler yapabilir umarım
  • Yüzbaşı
    527 Mesaj
    Aynı mesaj bana da geldi az önce, ne yapmak gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1167 Mesaj
    Sözleşme örnekleri olan konuya atsın böyle bir madde yoksa alamazlar ama bunlar taahhütsüz veriyor nasıl olacak bilmiyorum
    |
    |
  • Yüzbaşı
    940 Mesaj

Diğerine geçince bu ücretten kurtulacağını sanıyorsan yanılıyorsun

|
    |
    dat0me kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    307 Mesaj

Uzun süredir aboneyim ve modem ücreti yok diye abone oldum.Ben kendi cihazımı kullanırım alsınlar modemlerini bi taraflarına monte etsinler, böyle saçmalık olur mu?

Bir de iyi günler yazmışlar tşk geçer gibi.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    634 Mesaj
    Avrupanın bizi kıskandığı yeni bir vatandaş öpme metodu geliştirdiler. Her ay 9 lira kuzu kuzu ödeyeceğiz. Vatandaşını bu kadar seven bir memleket daha yoktur.

• Yüzbaşı
    595 Mesaj
    Merhaba,

Biraz önce Netspeed ve Millenicom ile görüştüm. İki firma da 9 TL ücreti tahsil edeceğini söylüyor. Modemi kullanıp kullanmamak, iade edip etmemek önemli değil diyorlar. Kendi modeminizi de kullansanız ücreti ödemeniz gerekiyor dediler. Farklı bir bilgiye ulaşan bilgilendirebilir.

Ayrıca;

Bunun belli bir süresi yok, abonelik devam ettiği her ay ödeyeceğimizi söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldblue_ -- 29 Ocak 2020; 15:42:35 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    634 Mesaj
    9 lira ortalama faturanın %10 - 15 arası bir değer. Bu milletin bu zam aralığında sesinin çıkmadığını test ettiler defalarca. Şükretmek lazım %30 doğal gaz zammında da pek zorlanmamistik:)

|
    |
  • Yarbay
    3367 Mesaj
    millenicomdan alper bey bunu gecen mesut çevikle olan videoda belirtmişti. siz kendi modeminizi kullansanız onları verdiği modem kenarda dursa dahi bu ücretin tahsil edileceğini belirtti. ve artık burum işleme alınıyor belli ki. burada suc alternatif isslerde değil adamlara abıne basına bu ücreti kesiyor telekom o yuzden onlarda mecburen abıneye kitliyorlar bu ücreti. btk kararı alırken abonenin kendi modemi varsa modem ücreti alınamaz gibi bir karar vermesi gerekirdi. suan bariz sekilde modemi iteliyorlar aboneye.
  • Yüzbaşı
    765 Mesaj
    maalesef türk telekom kaybettiği müşterilerin acısını böyle çıkarıyor konunun netspeedle veya bu tarz başka firmalarla alakası yok modemi veren türk telekom alt yapıyı sağlayan türk telekom bu ücreti de isteyenler onlar netspeed'in bu noktada bir suçu yok yani hatta birçok firma uzun zamandır modem kiralama ücreti adı altında ayda 9 lira alıyorken netspeed bu zamana kadar almıyordu bile...

bu ücretlendirme karşılık netspeed "avantajlı" halini korumak için tarifelerde uygun düzenlemeler yapabilir umarım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    307 Mesaj

sorumlusu kim olursa olsun, HAKKIM HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN diyorum.
    |
    |
    Backspace7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    102 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AL3lMA

Diğerine geçince bu ücretten kurtulacağını sanıyorsan yanılıyorsun
    Elbet kurtuluruz . Resmen 9 tl gizli zamm

• Yüzbaşı
    765 Mesaj
    arkadaşlar şu an tüm alter isslerden fiber internet kullanan ve modem alan kullanıcılar bu 9 liralık ücreti ödüyor - ödeyecek maalesef başka bir alternatif bulunmuyor bunun baş sorumlusu btk ve türk telekomdur bana göre
    |
    |
  • Teğmen
    176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113

sorumlusu kim olursa olsun, HAKKIM HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN diyorum.
    Müşteri hizmetlerini aradım modemi iade edip kendi modemimi kullanacağım dedim, Fiber alt yapılarında mümkün değilmiş, sadece bize verilen modem çalışıyormuş. Adamlar iyi yere tezgah kurmuş, ttkom'un iş güzarlığı.
    adsl yada vdsl olsaydı alt yapımda onlara gececektim, maalesef onlara da geçemiyorum.
    ortada bir mağduriyet var. btk'da buna çanak tutuyor, bu akşam cimer'e şikayette bulunacağım btk'yı.
  • Yüzbaşı
    307 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: agulec

Müşteri hizmetlerini aradım modemi iade edip kendi modemimi kullanacağım dedim, Fiber alt yapılarında mümkün değilmiş, sadece bize verilen modem çalışıyormuş. Adamlar iyi yere tezgah kurmuş, ttkom'un iş güzarlığı.
    adsl yada vdsl olsaydı alt yapımda onlara gececektim, maalesef onlara da geçemiyorum.
    ortada bir mağduriyet var. btk'da buna çanak tutuyor, bu akşam cimer'e şikayette bulunacağım btk'yı.

Alıntıları Göster
    Ben şu anda kendi satın aldğım Asus DSL AC-750 modelini taktım ve kullanıyorum verdikleri modem duruyor köşede.Birde yalan söylüyorlar utanmadan, şimdi sövüp ban yemek istemiyorum...

• Yüzbaşı
    765 Mesaj

hocam maalesef tabi ki yalan söylüyorlar sen ben belki anlıyoruz bu işlerden ama internet kullanan kullanıcıların %85'i anlamaz bunu türk telekom bizim verdiğimiz modem dışında başka modem çalışmaz dediği zaman bizim milletimiz de kabulleniyor ne yazık ki resmen dalga geçiyorlar yani... o köşede boş boş duran modem için her ay 9 lira ödeyeceksin bir de
    |
    |
    erdem3113 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113

Ben şu anda kendi satın aldğım Asus DSL AC-750 modelini taktım ve kullanıyorum verdikleri modem duruyor köşede.Birde yalan söylüyorlar utanmadan, şimdi sövüp ban yemek istemiyorum...

Alıntıları Göster
    hepimiz cimer'den yüklenelim btk ve ttkom'a.
    kendi modemimizi kullanabiliyorsak, bedavaya 9tl vermeyekim ömür boyu.
    eğer birlik olursak geri adım atmak zorunda kalırlar.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    527 Mesaj
    Nasıl yani kendi modemimizi kullansak dahi 9 tl ödeyecek miyiz? Abonelik iptali dışında seçenek kalmıyor o zaman

• Yarbay
    5465 Mesaj
    12 ay fiyat garantisi veriyordu bu arkadaşlar. Bu durumda bu garanti geçersiz oluyor. Eğer alınacaksa da 12 ay boyunca fatura içerisinde fatura tutarı değişmeksizin alınmalı.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.