Şimdi Ara

NETSPEED Fiber için modem ücreti alacak. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
8.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusobreak

Online işlem merkezinden tüm bankalar için otomatik ödeme talimatı veriliyor. Aldığınız modem ile ilgisi yok olayın eve kadar fiber abonelerini ilgilendiren bir durum söz konusu. Olayı kökten yanlış anlamışsınız.
    Olayı kökten yanlış anlama nedir kardeş tam olarak ? Ben modem alanlardan para kesiliyor demedim.
    Yukarıda bir kaç arkadaş 'modem almayanlarla ilgili sıkıntı yok' yazdığı için cümlenin sonunda iyi ki de almamışım yazmıştım. Sanki komple her şey yanlışmış gibi, insanlara geri zekalı muamelesi yapmaktan vazgeçin. Her şeyin doğrusunu siz bilmiyorsunuz. Farklı bakış açılarıyla görmek de önemli.
    Ben geçen yıl otomatik ödeme talimatı ile ilgili bir kaç kere müşteri hizmetlerine sordum. Geçen aya kadar da ödenilmiyordu.
    Yeni çıkarılmışsa bilemem bunu.NETSPEED Fiber için modem ücreti alacak.

• O parayı her türlü vereceksin.Ben TT fiber bağlatmadan önce sormuştum ben sizin modeminizi istemiyorum kendi modemimi ve gpon cihazımı alacağım diye dediler ki tabi ki alabilrsiniz fakat modem ücretini yine de yansıtmak zorundayız çünkü bunu BTK şart koşuyor demişti.

O yüzden başka iss'ye de geçseniz her türlü bu ücreti ödeyeceksiniz.Ha başka iss almaz fakat BTK bu işin başında olduğu için diğerlerine gelmesi de an meselesi.

Adamlar mafya gibi.Ücreti ödemezsen fiber internet bağlatamazsın diyor.Netspeed zaten taahhütsüz.İstediğini yapmakta özgür.
  • Twitterda bu sözleşme paylaşılmış.
    NETSPEED Fiber için modem ücreti alacak.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    sadece TT değil Superonline fiber alt yapısını kullanırkende alıyorlar... BTK bir işler çeviriyor...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Turkcell ve tt anlasip btkya bu konuda bir baski yapip noyle bir karar mi aldirdilar acaba bilemiyorum. Bu sonucta altyapi operatorlerinin basinin altindan cikan bisey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iyi ki vdsl var bizim orada :)
  • Geçenlerde izlemiştim, bu fibere gelecek modem kirasından da bahsediyorlar. Kaçıranlar izlesin.

Yeni abonelere uygulanabilir ancak sözleşmede ücretsiz yazıyorsa BTK'ye şikayet edilebilir.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    muhtemelen ensar için kaptırdıkları paralar için kaynak arıyorlardır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

muhtemelen ensar için kaptırdıkları paralar için kaynak arıyorlardır...
    valla beklenir hersey :)
  • Millencom gidip basbas bagirirsa telekom altyapisini daha ucuza veriyoz diye, telekom da böyle kazığı çakar. Sus işte bilen biliyo sana geçiyor. Ne bas bas reklam yapip bagiriyon...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desenize yine ADSL'de kalacağız. Yıl olmuş 2020, nelerle uğraşıyoruz arkadaş ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 31 Ocak 2020; 19:22:35 >
  • Bu ekstra zam ile bile şuan benim paket en uygun fiyat gibi. Bir sonraki zamda superonline altyapılı bir fibere geçmeyi düşünüyorum. Netspeed arada bir netflix hızımı düşürüyor.
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Ona da bir şey bulurlar az kaldı.

Eğer ki altyapınızda vdsl varsa oda iş görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xkanax

Millencom gidip basbas bagirirsa telekom altyapisini daha ucuza veriyoz diye, telekom da böyle kazığı çakar. Sus işte bilen biliyo sana geçiyor. Ne bas bas reklam yapip bagiriyon...
    8 mbit internete 75 tl isteyen firma mı ucuz..
    16 mbit internete 80 tl isteyen firma mı ucuz..
  • CheckVizoR kullanıcısına yanıt
    Kardeş kusura bakma ama aynen yazdığım gibi sen kökten yanlış anlamışsın çünkü TT FTTH fiber altyapıdan hizmet alan herkesin modemini İSS veriyor yani sen kendi modemini falan alamazsın alsanda bi işe yaramaz bu nedenle ben iyiki kendi modemimi almışım diyerek zaten FTTH altyapısında olmadığın anlaşılıyor. Alınan modem ücreti sadece FTTH altaypısında yani (Eve Kadar Fiber) abonelerini ilgilendiriyor. İnşallah anlamışsındır.
  • yusobreak Y kullanıcısına yanıt
    Aynen, bu sadece eve kadar fiber ile ilgili bir durum.
  • Avukat bir arkadaş uygun bir dilekçe yazıp tüm kullanıcılar gerekli yerlere verse sessiz kalmasak nu iş olabilir

• O zaman kendi modemimizi kullanmamiza izin versinler hem modemi zorunlu tut hem parali yap insan haklarina aykiri bir durum deil mi bu simdi?

• bu ülkede bir şey de iyiye gitsin ya.

• Olay sadece FTTH (Fiber Türk Telekom) altyapısında olanları ilgilendiriyor, vdsl/adsl kullanan arkadaşların ağlamasına gerek yok onlar yine 75-79₺ arası 35mbps kullanmaya devam edecekler. ama türk telekom fiber altyapısında olanlar telekom'un sağladığı modemi kullanmak zorunda, burda saçma olan şey bu kira bedelinin sürekli alınacak olması, örneğin 48 ay bu kirayı ödesek modemin parası hayli hayli çıkıyor zaten. Telekom bu modemlerin başına bişey gelirse 300₺ bedel istiyor, madem değeri 300₺ kirayı da 33ay alıp bırakması gerekli veya peşin 300₺ verip kirayı hiç almaması lazım.veya bu saygıdeğer türk telekom şunu vaadediyor mu acaba: modemler yenisi çıktıkça değişecek gibi? Örneğin WiFi 6 destekleyen fiber modemler gelince bize bunları verecekler mi ? hayır. o zaman ben neden ömür boyu kira ödüyorum, bu konunun BTK'ya şikayet edilmesi gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxAndreii -- 1 Şubat 2020; 17:3:37 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.