Şimdi Ara

Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
34
Favori
98.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son zamanlarda wifi hızı çok düşmeye başladı ofisteki diğer odada wifi hızı 1mb a kadar düşüyor bunun çözümü nedir acaba.

• Tugayy kullanıcısına yanıt
    Benim de düşmüştü. Aradım bir iki ayar yaptırdılar . Düzelir gibi oldu . Sonra yine düşünce wifi yi kapatıp harici erişim noktasını eternetten bağladım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tugayy kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili modem ayarlarınızın kontrolü için Destek Hattımızı aramanızı rica ederiz.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Saygılarımızla.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt

Merhaba, birebir aynı durumu yaşıyorum. 100mbit internetim var. Kablolu olarak PC'de bu hızı alabiliyorum; fakat cep telefonunda hız 5mbit'e düşüyor :) Router almak problemi çözdü demişsiniz, router öneriniz olur mu bu konuda? Artık band genişliği 20/40 seçeneği de yok. Sadece 20 var. Router almadan problemin çözülme imkanı yok sanırım.

• paladinho kullanıcısına yanıt

Kablonet çakallığı yeni kampanyalarda infinity modemi zorunlu tutuyor daha bugün aradım bana denilen güncelleme ile bu modemde wifi üzerinden 100 mbps alınmayacak sadece kablo ile alınacak yani sırf modem kiralama ücreti almak için yaptıkları bi çakallık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paladinho kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Detaylı bilgilendirme ve kullanmış olduğunuz modem ile ilgili ayarlarınızın kontrolü için Destek Hattımız ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.

• Bir iki istisna disinda 2.4 ghz de 100mbit alin(a)maz. Normal bir durum.

Zaten bu devirde yuksek hiz isteyip 2.4 ghz kullanmak olmaz zaten.

• arkadaşlar merhaba. daha önceki evimde kablonet kullanıyordum o zaman bu modemi satın almıştım evimi taşıdım yeni taşındığım evde kablonet yoktu 1 ay önce geldi.

daha önce 25 mb kullanıyordum kablo net. arada turbo paket satın alıyordum 100 mb hiç sorun olmıyordu

bu gün tekrar aradım 100 mb destek veriyor bağlayın dedim yarın arkadaşlar gelecekler bağlamaya ama bana modemimin eski olduğunu sorun olabileceğini söylediler

ben hiç bir sorun yaşamdığımı turbo paket 100 mb aldığımda bile canavar gibi çalıştığını hiç kopma olmadan sorunsuz kullandığımı söyledim

yarın yanlarında yeni modem kiralık 10 tl getirecekler istemeyeceğimi söyleyip kendi modemimi kullanacağım

100 mb bağlantı ile bir sorun yaşarmıyım sizler kullanıyormusunuz. yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar.

• alierr A kullanıcısına yanıt

hocam ben daha önce wi-fi ile kullandım bu modemi 100mb çok rahat alıyordum testlerde de hatta anlık download hıızm 10-11mb aralarında geziyordu ama 5ghz demi kullanıyordum nasıldı onu hatırlamıyorum

• Şimdi arkadaşlar selamlar . Öncelikle bu berbat ikili firma hakkında uyarmak istiyorum yeni gelecek abone olmayı düşünen arkadaşları. İlk uyarı uzak durun. Kimden her iki firmadan da . Şuan elimizdeki bu modem netmaster iddiası 300 wifi desteklemede problem yok diyor. Türksat ı arıyorsun bu modemler 300 desteklemiyor diyor. Yazılı kanıtım var netmaster tarafından cevap destekliyor şeklinde . Ama net master bütün önceki güncellemeleri kurulum dosyalarını sistemden kaldırıyor . Neden ? Cevap veriyor netmaster bundan sonra Türksat yapacak güncellemeleri . Kısaca olan su iki firma bir oldu. Bu cihazları kasıtlı olarak wifi gücünden kıstı güncellemeler ile. Şimdi kimse fabrika ayarına gidemesin diye dosyalarda kaldırıldı. Türksat in tek derdi modem kiralamak elinde artık 401 serisi var . Bu yüzden 383 vb benzeri modemleri kısıtlı hale getirdi . Zorunlu ayda 10 TL ödeyelim diye . Şimdi sayın @netmaster soruyorum . Bir de burda cevaplayın . Bu cihaz 100 mbps wifi destekliyor mu desteklemiyor mu? Kutunun üstüne iş olsun diye mi 300 mbps wifi yazdınız? Hanginiz yalancı Türksat mı siz mi ? Arkadaşlar şuan bu sorunu yaşamayan modem varsa 383 güncelleme almamış demektir . Lütfen modem dosyasını kopyalayın ve bizlere yardımcı olun . Evet daha neler anlatılır neler 25 sayfa sorun yazılmış zaten emin olun bu daha bir şey değil . Yazın Google bu firmaların sorunları diye neler çıkacak .

• alierr A kullanıcısına yanıt

Hiç alakası yok hocam 2.4 100 mbps ye kadar hızı destekler. Bakın farklı modemlere var mı sorun yokkk. Sorun bu iki firmada

• Buyrun bu da netmaster firmasının Türksat bilerek yapıyor mesajı

•  Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu

•  Netmaster CBW-383ZN Teknik Destek Konusu

• Bu kadar kanıt yeter sanırım. İlla kablonet kullanacağım diyen arkadaşlar bunları tekrar tekrar okuyun . Yok kardeş ben mecbur burdan devam edeceğim diyen arkadaşlara tavsiyem modem almayın gidin maç adresi boşta eski netmaster alın 383 gibi adam gibi bir router alın işi halledin bu firmalara cihaz kiralayarak cihaz alarak para kazandırmayın . Başka bir sorun da şu. Şimdi yeni paketler çıktı 200/20 mbps gibi ona bile geçemiyorum . O paket 170 lira benim dandik 100 Luk 200 lira neden mi binaya kadar fiber geliyor imiş ama binaya dağıtmak maliyetli imiş yanlız yeni alt yapı kurulan binalara verilecektir cevapları . Bunlar var ya tam komediler

• GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt

Üst kısımda yazmış olduklarım umarım yol gösterir

• Teoride mumkun ama pratikte oyle olmuyor. Komsu modemlerin olmadigi dag basinda falan yasiyorsaniz olur. Netmaster cihazlara router takip kurtulmak sart.

• Bu modemin wifi gücünü nasıl yükseltirim mutfakta çekmiyor

• dikiştutmazsabri kullanıcısına yanıt

Netmasterların wifi çekimi kötü hocam genelde çözüm olarak wifi si iyi router alıp modeme bağlamak yoluna gidiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 30 Kasım 2022; 17:30:3 >
  • en son firmware sürümü nedir? dosyası mevcut olan paylaşabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.