Şimdi Ara

Netlimiter 2 Pro+En iyi FİREWALL (Mutlaka Deneyin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet sonunda beta test lerinden sonra Netlimiter 2 Pro ayın 19 unda release edildi.Programın beta 5 sürümünüde kullanıyordum.Gerçekten harika olmuş.Eklenen bir çok yeni özellikler var.Bunlardan en güzeli dahili firewall!Öyle güzel çalışıyorki sistemi hiç yormuyor, normal netlimiter kullanıyor gibi kullanıp aynı zamanda süper bir firewall a sahip oluyorsunuz.Program gene eskisi gibi internet ve network trafiğini yönetip Limite edebiliyor.Hangi uygulama olursa olsun (isterse task managerde gözükmesin) Firewall devreye girip şu program şu ip ile şu porttan haberleşmek istiyor diye kullanıcıyı uyarıyor.Gene information menüsünde siz bu uygulamanın ne olduğunu öğrenmek için whois çekiyorsunuz.ve size o ip nin nereden oldugunu kim oldugunu bir şirketse hangi şirket oldugunu gösteriyor aynı pencerede. (Explorer açıp o ip yi sitelerden araştırmanıza gerek bırakmıyor).Zaten netlimiter kullanıp birde firewall a sahip olmak çok güzel birşey.Bununla birlikte birde network için remote administration aracı var.Daha bunu kullanamadım vaktim olmadı.Acaba ne gibi özellikleri var bilmiyorum.En çok merak ettiğimde acaba ağdaki bir pc yi limite ediyormu edemiyormu bunu merak ediyorum.

Ben netlimiterin dagili firewall olmasınla yetinmeyip bunu test ettim.
    1- Zaten yükleyince şaşırdım bir mp3 ün bile bir ipye baglanmak istediğini gördüm

2-pcaudit sitesinden indirdiğim firewall test Trojanını pci mde çalıştırdım.Bilindiği üzere bu testi sadece zone alarm geçiyormuş(ben bilmiyordum forumda birisinden öğrendim).Bu trojan testinde size diyiyorki gidin bir web sitesi açın oraya fake bir kullanıcı adı ve parola girin(örneğin hotmail de) daha sonra program çalışıp bir süre sonra sizi test sonuçları ile baş başa bırakıyor.netlimiter kapalıyken benim masa üstümün görüntüsünü çalışan programlarımı ve hotmailde yazdığım o şifre ile kullanıcı adını bana gösterdi(kendi sitesinde gösteriyor bu sonuçları).netlimiteri açtım (hizmetlerdende sonlandırmıştım yoksa zaten kapatsanız daha bir ip bir yere bağlanmak istediğinde program kendiliğinden çalışıp bağlanmadan sizden onay istiyor ve zone alarmadaki gibi siz bu onayları sonradan değiştirmek için saçınızı başınızı yolmuyorsunuz.çok basit bir menüde verilmiş bütün onaylar yada iptal edilmiş olanlar.Ordan istediğinizi edit liye biliyorsunuz) evet netlimiter i açtıgımda sadece zonealarm ın geçtiği söylenen testi netlimiter geçiyor.Ben hotmailin sitesini açtıktan sorna explorar kapattım ve trojan o anda çalışıyor.Explorar kapalı olmasına rağmen şöyle bir uyarı geldi

ip ye whois çektiğimde aldığım sonuç :United States - Michigan - Bloomfield Hills - Internet Security Alliance Llc
    Reverse DNS: www.isa-llc.com vs vs vs..

test trojanı yapan kurumun adresi.tabi bunu reddettim.Explorer kapalıyken bana explorer 80 inci porttan haber göndermek istiyor derse tabiki herkez gibi izin vermem. ve testin sonucu

Sonuç:Zaten herkez netlimiteri biliyordu kullanmayan yok.Kullanıcı ara yüzü çok güzelleştirilmiş.Çok başarılı bir firewall eklenmiş+remote administration eklenmiş+kullanım bilgileri var(aylık günlük yıllık hangi program ne kadar download etti ne kadar upload etti).Ve bir özellik daha var Siz diyelim emule vesair bir programı açtınız upload limite ettiniz.bilgisayar bir dahaki başlamasında netlimiter kapalı olsa dahi o koyduğunuz limit hala geçerli oluyor.Programı açıp gene limit koymanıza gerek yok.(çünkü programı kuruduğunuzda nlsvc.exe adlı application "hizmetlere" ekleniyor.ve bu sadece sistemden 2,876 K lık(ortalama) bir Ram kullanıyor.gerçekten süper, çalışıp çalışmadığı belli bile olmuyor)

Herkeze iyi çalışmalar saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forshire -- 30 Aralık 2005 20:27:58 >

• güzel anlatmışsın, emeğin için teşekkür ediyoruzzz
  • Baya uğraşıp zahmet etmişsin, teşekkürler
  • Kardeş bendeki Zone alarm security suite 5.5.062 testi geçemedi..İnternetten bilgisayarımı izledim dediğin gibi...
    Onu kaldırdım... Senin dediğin Netlimiter! kurdum O da testi geçemedi. Soruyor.. .....exe bağlanmak istiyor diye hayır diyorum... Yine isternetten bilgisayarın içindekileri görüyorumm.
    Bu nasıl oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: öcüüü

güzel anlatmışsın, emeğin için teşekkür ediyoruzzz

quote:

Orjinalden alıntı: playground

Baya uğraşıp zahmet etmişsin, teşekkürler

sağolun arkadaşlar.

quote:

Orjinalden alıntı: tasarimci

Kardeş bendeki Zone alarm security suite 5.5.062 testi geçemedi..İnternetten bilgisayarımı izledim dediğin gibi...
    Onu kaldırdım... Senin dediğin Netlimiter! kurdum O da testi geçemedi. Soruyor.. .....exe bağlanmak istiyor diye hayır diyorum... Yine isternetten bilgisayarın içindekileri görüyorumm.
    Bu nasıl oluyor?

İnanki ne desem yalan olacak.Kafamdan birşey sallamak istemiyorum.Yanlız şunu biliyorum Zonealarm bu testi
    geçiyor.Bu kesin. Hadi net limiter diyelimki yeni ve hatalar içeriyor ve bende çalıştı ama sende çalışmadı diyelim.(Eğerki sen zone alarm için sölediklerini söylemeseydin kesin böle düşünürdüm zaten).Ama sende hiç biri çalışmıyor nedense?Ben anlamadım.Uyarı msg si 3 kere tekrar eder netlimiterda,onların hepsine hayır dediğine eminmisin?Birde options 'ta ignore UDP seçeneği var onu işaretle(korkma bunu işaretleyince bu portu kullanan paylaşım programların etkilenmiyecektir.Ben denedim eminim,bir düşünelim belki buluruz nedenini.
    saygılar iyi çalışmalar.

• saolasın çok makbule geçti
  • teşekkürler,
    bir deneyelim bakalım..
  • yaklaşık 1buçuk ay zone alarm kullandım, pc yi gerçekten çok yavaşlattı , net limiter ı dl/ul kısıtlaması için kullanacaktm sakın bulaşma çok kötü dediler. kararsız kaldım şimdi pc de sp2 firewall koruması ve Nod32 den başka bişey yok!

*| Söylendiği gibi NetLimiter da sistemi ağırlaştırıyor mu?
    *| Sakın bulaşma diyebileceğiniz durumlar oluyor mu? (arkadaşların dediklerine göre konuşuyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

yaklaşık 1buçuk ay zone alarm kullandım, pc yi gerçekten çok yavaşlattı , net limiter ı dl/ul kısıtlaması için kullanacaktm sakın bulaşma çok kötü dediler. kararsız kaldım şimdi pc de sp2 firewall koruması ve Nod32 den başka bişey yok!

*| Sakın bulaşma diyebileceğiniz durumlar oluyor mu? (arkadaşların dediklerine göre konuşuyorum)

netlimiter v1.30 kulanıyorum ve hic kasmasını gormedim.. p2p programları kullaniyorsan zaten upload icin bir onlem almak gerekiyor tabii Mbit düzeyinde internet hızın yoksa.. bizim gibi garibansan (256) illaki gerekli bir program..

• Arkadaslar bu netlimiter ayarlarıyla ilgili msn`de gorusebilirmiyiz,lutfennEklerseniz sevinirim..kemalsasmaz@hotmail.com
  • zone alarm kullandım uzun süredir. ünvanını hakediyor. yavaşlama söz konusu olmadı bende. 256 sd ram le....

şuan net imiter ile giriyorum.. bakalım henüz yamuğu yok..
  • quote:

Orjinalden alıntı: _KoLCu_

zone alarm kullandım uzun süredir. ünvanını hakediyor. yavaşlama söz konusu olmadı bende. 256 sd ram le....

şuan net imiter ile giriyorum.. bakalım henüz yamuğu yok..
  • quote:

yaklaşık 1buçuk ay zone alarm kullandım, pc yi gerçekten çok yavaşlattı , net limiter ı dl/ul kısıtlaması için kullanacaktm sakın bulaşma çok kötü dediler. kararsız kaldım şimdi pc de sp2 firewall koruması ve Nod32 den başka bişey yok!

*|Netlimiterin eski versiyonlarıda,benim burda anlattığım son versiyonuda sistemi asla yavaşlatmaz.Yavaşlatsa zaten ben bunu illaki belirtirdim.Evimde de cafemde bunu kullanıyorum(evimdeki sistem:celeron 1,7 256mb SD ram'li bir laptop.)Son sürümünde firewall olmasına rağmen hiç yavaşlama söz konusu değil
    *|Sakın bulaşma diyeceğim birşey yok.Sonuçta bir program, beyenmedin uninstall edersin.

• quote:

Orjinalden alıntı: lustral

quote:

*|Netlimiterin eski versiyonlarıda,benim burda anlattığım son versiyonuda sistemi asla yavaşlatmaz.Yavaşlatsa zaten ben bunu illaki belirtirdim.Evimde de cafemde bunu kullanıyorum(evimdeki sistem:celeron 1,7 256mb SD ram'li bir laptop.)Son sürümünde firewall olmasına rağmen hiç yavaşlama söz konusu değil
    *|Sakın bulaşma diyeceğim birşey yok.Sonuçta bir program, beyenmedin uninstall edersin.

zone alarm benim makinamı da yavaşlattı bayağı.(sistemim p4 3.0 hyper threading işlemci,yeterli boş disk alanı ve 1 gb ddr ram) özellikle açılışı.sygate denedim gayet memnunum.pc yi yormuyor ancak user friendly demek te zorhalen bazı servisleri izin ver dediğim halde engelliyor namussuz...looknstop diye bir firewall var.işi bilen arkadaşlar en iyisi falan diyorlar ama kurmadım bilmiyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: tasarimci

Kardeş bendeki Zone alarm security suite 5.5.062 testi geçemedi..İnternetten bilgisayarımı izledim dediğin gibi...
    Bu nasıl oluyor?

ZoneAlarm Pro 6.5.722.000:

Not: Program Control > Custom > Enable component control'u ticklemen gerekli; yoksa testi geçemiyor.

•  Netlimiter 2 Pro+En iyi FİREWALL (Mutlaka Deneyin)

bu çıkınca ne yapıyoz orda neyi seçiyoz ve eğer kırmızı ise ne yapıyoruz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzil

bu çıkınca ne yapıyoz orda neyi seçiyoz ve eğer kırmızı ise ne yapıyoruz...

netlimiter i bende gerektiginde firewall olarak kullandigim tek yazilim amaaaaaa
    ne yaptigini iyi bilmek gerekiyor, cunku sorulan soru basitte olsa acemiyi korkutabilir.
    ayrica
    surekli kullanmiyorum cunku windowsun kendisinin ve windows taki tum kurulu programlarin hangi porttan ne yaptigini iyi anlamak gerekiyor.

elimde temiz bir liste yok, ve netlimiter dada verilen izinler icin export secenegi sanirim guvenlik sebebi ile yok.

uzil, zonealarm kullanmani oneririm, zonealarm sistemdeki izin taleplerini daha aciklayici soruyor ve izin verme konusundada hazir paketleri var, Hem bu paketler yeni cikan programlarlada surekli yenileniyor. (mesela zonealarm da messenger a izin verdiginde zonealarm messenger icin gerekli portlari acip ayarliyor) Ayrica antivirusler gibi bilgisayarindan zararli yazilim taleplerinide algilayip uyari veriyor ve disardan yapilan saldiri tiplerinide gosteriyor.

sorunun cevabi icin:
    C:\Windows\explorer.exe
    nin internete girme talebi olmamasi gerekir, tabi windows gezginindeki adres cubuguna adres yazmadi isen.
    boyle bir talep supheli, neden oldugunu bilmek gerekir, ben izin vermezdim.

dielimki izin verdin, ondan sonra outgoing connection iznini verdigin icin incoming ede izin vereyimmi die soracaktir buyuk ihtimalle.......
    kisaca netlimiter i herkes kullanamaz cunku tek tek izin vermeyi ve neye izin verdigini bilmek gerekir,
    zonealarmin kullanimi daha rahat ve ayni neticeyi ziyadesi ile alirsin.

kisaca zonealarm kullan.

• teşekkürler sanırım alışmak biraz zaman olcak zırt pırt herşeye atlıyosenin dediğin gibi; tek tek izin vermeyi ve neye izin verdigini bilmek gerekir

baktım olmuyor kaparım
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzil

teşekkürler sanırım alışmak biraz zaman olcak zırt pırt herşeye atlıyosenin dediğin gibi; tek tek izin vermeyi ve neye izin verdigini bilmek gerekir

baktım olmuyor kaparım

ben net limiteri v1 versiyonundan beri neti limitlemek izin kullaniyorum,
    halen de kullanmaktayim,
    emuleye şu kadar, rapid download a su kadar, getright a su kadar vsvsvsvs
    duruma gore rakamlari surekli degistirdigimden hepsinin tek yerde yapilmasi cok guzel tabi.

tabi program net limitleme icin kullandigi yontem sayesinde aslen firewall un yaptigi isin monitor kisminida yapiyordu, v2 ile birlikte bu ozelligin olmus olmasi tabiki benim icin bonus oldu.

benim super paronayak kuzenim (tabiki hakli olarak) icin 2 sene once,
    banka islemlerini yaparken sadece ie icin gerekli olan ayarlamayi yaptim.
    sanirim 9 yada 10 izin vermek gerekiyor.
    o izinleri verdikten sonra netlimiter da ask user opsiyonunu iptal ettim.

artik bankaya baglanirken, netlimiter i (yada netlimiter icindeki firewall u) aciyor, banka islemlerini yapiyor sonra kapatiyor.
    isyerinde ise surekli acik kullaniyor, tabi verdigi izinlerin gunahi kendine ait. (isyerinde banka islemleri yapmiyor)

yalniz unutmamak gerekir. netlimiter firewall icin sadece dedigini yapar, yani sadece firewall dur.
    yaninda antivirus kullanilmazsa guvenlikde acik olur, mesela internet gezginine verilen izni, ornegin: internet gezginine plugin yada baska sekilde entegre olan bir program rahatlikla kullanip mesela msn sifrenizi karsi tarafa gonderebilir. netlimiter da izin verir.

bu sebebten diger antivirus-firewall yazilimlari "internet security" adi altinda, hem antivirus hem firewall ozellikleri barindirir.
    zonealarm da aslen firewall u delen virusleri saptayan bir antivirus motoru bulundurur icinde.
    norton ise firewall ve antivirusu ayni pakette birlestirmisti.

net limiter calisirken kesinlikle bilgisayari yormaz, agirlastirmaz, bu sebebten yaninda rahatlikla av kullanilabilir.

kisaca, eger derdin guvenlikse ve netlimiter kullanacaksan, yaninda muhakkak iyi bir av kullan.

av tavsiye etmiyorum, cunku av kullanmiyorum. firewall da kullanmiyorum. sık sık ghost ile sistem imajini aliyorum, banada yetiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.