Şimdi Ara

2015`İN EN İYİ VİRÜS PROGRAMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
4
Favori
245.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu forum sitesinde sorularıma pek yanıt alamasam da yine de birkaç soru sormak istiyorum.

1) An itibarıyla bilgisayarı kasmayan ve hızlı en iyi virüs programı hangisidir ? Ben biraz araştırdım, genelde bitdefender antivirüs plus diyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz ?
    Bitdefender antivirüs ile bitdefender internet security programları arasındaki fark nedir ? internet security de antivirüs plusın işini görmüyor mu?

Ben antivirüs olanını kurdum, sanki bilgisayar yavaş açılmaya başladı ve internet sayfalarım daha yavaş açılıyor gibi. Daha önceleri microsoft security-essentials kullanıyordum. Bilgisayarı hiç kasmıyordu. Lakin bir virüs kaptıktan sonra bu programdan soğudum. Enson bitdefender bilgisayarımda backdoor.generic diye bir tehdit buldu. araştırdım tehlikeli bir virüs, keyloger gibi, uzaktan erişim programı gibi.

2) Önceleri internet download manager programını sorunsuz kullanıyordum. Fakat artık youtube videolarını indiremiyorum. Buna izin yok vs diyor. Ve çoğu zaman video indireceğim zaman videonun boyutunu kb ile ifade ediyor yani doğru olanı değil. Sizler hangi sürümü kullanıyorsunuz; youtubeden video indirebiliyor musunuz? Ya da idm benzeri kolay basit bir program daha var mı? Ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imreqicide -- 3 Şubat 2015; 10:26:22 >

• imreqicide İ kullanıcısına yanıt
    Bitdefender sağlam yazılım olmasına rağmen bende de kasma sorunları olmuştu bilgisayarım üst-orta segment sayılır yinede ısınamadım birtürlü arayüzünde kullanıcı dostu olduğunu söyleyemem şu an norton kullanıyorum memnunum. Youtube belirli kalitedeki videolarda idm izin vermiyor diye biliyorum aynı videou düşük kaliteye alıp indirmeyi dene
    1) Bu konuda ESET NOD32 kasmas hafiftir ama koruma düzeyi ( zararlı teşhisi ) diğerleri kadar iyi değildir. Panda Cloud deneyebilirsin. Vipre Security, Avira diğer seçenekler. Bitdefender PLUS sadece özellik olarak koruma açısından diğerleri ile aynı tarama motorunu kullanır ama İnternet Security içerisinde çift yönlü Güvenlik duvarı modülü vardır haliyle sistemde daha çok kendini hissettirir. Veri trafiğini tarar. Daha çok sistem üzerinde hakimiyet kurar. Web koruma tarama özelliği bu yavaşlamaya neden olabilir. Microsoft SE asla belli başlı antivirus programları ile mukayese bile edilemez bence yetersiz bir program, kıyas bile kabul etmem. Veritabanı Bitdefender'ın çok iyi, kendini çok fazla geliştirdi. Virus silme işleminde de başarılı.

2) Bitfedender AV PLUS kullanıyorsan Auto Pilot (Otomatik Pilot Modu) devre dışı yap. İnternet Security kullanıyorsan Auto Pilot devre dışı bırak ve uygulama kontol bölümünde bütün izinleri verdiğine emin ol İDM için. Buradan İDM için ayarlarını düzenleyebilirsin resimli anlatım mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @iSS -- 3 Şubat 2015; 14:16:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: @iSS

1) Bu konuda ESET NOD32 kasmas hafiftir ama koruma düzeyi ( zararlı teşhisi ) diğerleri kadar iyi değildir. Panda Cloud deneyebilirsin. Vipre Security, Avira diğer seçenekler. Bitdefender PLUS sadece özellik olarak koruma açısından diğerleri ile aynı tarama motorunu kullanır ama İnternet Security içerisinde çift yönlü Güvenlik duvarı modülü vardır haliyle sistemde daha çok kendini hissettirir. Veri trafiğini tarar. Daha çok sistem üzerinde hakimiyet kurar. Web koruma tarama özelliği bu yavaşlamaya neden olabilir. Microsoft SE asla belli başlı antivirus programları ile mukayese bile edilemez bence yetersiz bir program, kıyas bile kabul etmem. Veritabanı Bitdefender'ın çok iyi, kendini çok fazla geliştirdi. Virus silme işleminde de başarılı.

2) Bitfedender AV PLUS kullanıyorsan Auto Pilot (Otomatik Pilot Modu) devre dışı yap. İnternet Security kullanıyorsan Auto Pilot devre dışı bırak ve uygulama kontol bölümünde bütün izinleri verdiğine emin ol İDM için. Buradan İDM için ayarlarını düzenleyebilirsin resimli anlatım mevcut

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İlk panda cloud u araştırdım. panda cloud , panda free antivirüs adını almış. bir deneyeyim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imreqicide -- 4 Şubat 2015; 10:16:24 >

• quote:

bitdefenderi kaldırdım, ardında 60 second virus scanner diye birşey bıraktı. sözde 60 saniyede virüs taraması yapıyor, dokunmadım ona. pandayı kurdum, pc yi kasmıyor lakin yavaş bir tarama sitemi var, kendi kendine taramaya başladı.

bitdefender kaspersky ın bulamadığı backdoor.generic (keylooger, uzaktan erişim gibi bir programı) diye bir virüsü bulmuştu. umarım panda da böyle hassastır.

Windows 7 be 8.1 de tam koruma sağlayan ve de performance kısmından sistemi kasma durumuna göre kurabilirsin.

2014 ARALIK TESTİ

WİNDOWS 7

WİNDOWS 8.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 5 Şubat 2015; 0:55:17 >

• bugun bilgisayarıma avira antivirüs programını yükledim şimdilik bilgisayarımın performansı güzel avast ve esed nod32 yükledigimde bilgisayarım feci şekilde kasma sorunları oluyordu. avira bilgisayarımın performansını o kadar etkilemiyor. memnunun şuanda ileride ne olur bilemem :)
  • Bir çok virüs programını (eset, kaspersky, norton, avira, bitdefender, mc afee, windows defender, avast...) özellikle hem windows üzerinde hem de android üzerinde denedim. Şunu söyleyebilirim ki iki platformda da en iyi virüs programları eset ve kaspersky, eskiden eset demek yavaşlık kasma demekti bende öyle düşünüyodum ama son sürümleri gerçekten muhteşem ve şuanda da onu kullanıyorum. Aslında eski eset in yerini de norton ve mc afee almış durumda son sürümleri bile sistem ne kadar güçlü olursa olsun zorluyo eset den önce de kaspersky kullanıyodum ama 2015 sürümüne bi türlü key bulamadım bitdefender da bi çok kullanıcı tarafından övülüyo ama ben beğenmedim çünkü size sorma diye bir şey yok programda usb de virüs var diye tüm dosyaları sormadan sildi sayesinde ders dosyalarım gitti sonuç olarak uygun key bulabilirseniz KASPERSKY ya da trial resetle uğraşanilirsiniz ama benim gibi ESET de kullanabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuan 90 gunluk deneme surumu olan kaspersky 2015 i kullanıyorum aşağıdan sizde 90 günlük anahtar alıp kullanabilirsiniz..

link: promo.kaspersky.com/forzakis
  • yenfiz kullanıcısına yanıt
    Bende şuanda sınırsız eset smart security kullanıyorum bi arkadaşa daha vermiştim size de veriyim google yazın full program ilk siteye girin aramaya yazın eset smart security çıkanlardan full katılımsız sınırsız yazan olucak ama resmi orjinal eset olan onu kurun kullanın 2 kişi tafarından test edlildi ben dahil

• Arkadaşlar elimde lisansı daha kullanıma başlamamış Kasperky Pure 3 var. Ortak olmayı düşüneniz var mı 26.5tl düşüyor kişi başı 1 senelik?
  • quote:

Orijinalden alıntı: imreqicide

quote:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İlk panda cloud u araştırdım. panda cloud , panda free antivirüs adını almış. bir deneyeyim bakalım.

En iyisini yapmışsın. Panda cloud bulaşmış zararlıları bulma konusundaki başarısının yanında kaspersky, bitdefender falan hikaye kalır.

• bugun masaüstü bilgisayarıma connectify programını indirip kurmak isterken arama motorunu başlangıç sayfasını ele geçiren bir yazılım sorunuyla karşılaştm. Ayarlardan düzeltmeye çalıştımsa da olmadı. panda bunları c bölüm tafamasında bulup silerken adwcleaner ile taramaya başladım o da buldu ve sildi. panda ilk taramaya başlayınca virüs truva atı vs bir sürü uyarı verip silme işlemlerini yaptı.

eset yükle diye baskı yapıp kafamı karıştıranlar var. lakin pandayı bir süre daha denemk istiyorum.

panda için doğru karar diyenler ?
  • ben en iyi olarak bilinen tüm antileri kullandım bunların bır çoğunu aylarca denedim ve net olarak söyleyebilrim ki üç yılım boyle bi deneme ile geçti avast esed bit g data panda kasperky mscafee norton buıld bunlar başlacıa denediklerim oldu ve her birini gördüğüm zaaflarından sonra değiştirdim en son denediğim de ise duraksadım ve açık bulamadım gerçekten iyi idi hızlı ve çok iyi bi koruma sağlıyordu ve şu an halen onu kullanıyorum bu anti virüs webroot tu bu anti virüs tam olarak mukemmel bi anti yazılım kullanan herkes farkı çok açıkça görecektir
  • Eset smart security kullan kafana virüsleri takma herşeyi kendi yapiyo indirmeleri tariyo her şeyi içinde senin yapacagin key copy past yapmak okadar teldede kullaniyom

• önce kesinlikle uzak durulması gereken antivirusler : norton,mcafee,eset,avast,panda ...
    bunların kendileri zaten virüs gibidir daha virüse ihtiyacınız yok...
    ücretlilerin en iyisi : kaspersky antivirus...( internet security değil )
    ücretsizlerin en i,yisi : avira,ad aware ..
    neden kasper iyi sebebini de söyliyim. çünkü tam bir yokedici !!! virüsü keşfetmekle iş bitmez esas mesele onu temizlemektedir.işte kasperin esas gücü burada...
    avira çok iyi keşfeder fakat kasper gibi temizleyemez..
    eğer para verecekseniz mutlaka kaspersky alın diğerleri için değmez...

(avirayı bozmuşlar yeni denedim eski kalitede değil..
    ad aware ise mükemmel durumda ancak bu versiyon kasma yapıyor o yüzden kaldırmak zorunda kaldım...)
    360 ın dosya boyutuna bakınca değil denemek indirmek bile istemedim..
    avg yaramaz...
    bit defender yaramaz...
    kingsoft ve microsoft security fena değil eh işte...
    belki bilmeyenler vardır diye söylüyorum..virüs koruma ayrıdır,casus yazılım engelleyiciler ayrıdır. bir pc de ikisi de bulunması lazım.
    antivirüs programının esas kalitesi yaptığı anlık korumadadır. realtime protection...bu koruma ne kadar iyise program da o nispette iyidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganne -- 9 Mart 2015; 10:12:04 >

• MICROSOFT SECURITY ESSENTIALS
  • 2015 için en iyi ücretsiz hangisidir acaba ?
  • byJuck kullanıcısına yanıt
    Avira Antivirus Pro 2015
  • Ücretli o

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.