Şimdi Ara

***OGAME'in SİTESİNİ EDİTLEME***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
19.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yukarda gördüğünüz gibi bir Ogame sitesi görmek istiyorsanız yapmanız gerekenler.

1-Firefox kullanın(sürüm 2.0)
    http://www.mozilla.org.tr/

2-Greasemonkey 0.6.6 eklentisini yükleyin
    https://addons.mozilla.org/firefox/748/

3-platypus 0.66 eklentisini yükleyin
    http://downloads.mozdev.org/platypus/platypus.0.66.xpi

Gördüğünüz gibi soldaki menüyü istediğim gibi edit ledim.Commander,Kurumsal,Çıkış vs gibi fazlalıkları sildim(ben bunları kullanmıyorum).Ortadaki kocaman Ogame commander satın alın felan diye birşey vardı onuda kaldırdım.Böylece arayüz daha kullanılır oldu.7-8 tane filo hareketi olunca pencere çok büyüyordu.Sizlerlede bunu paylaşaım dedim.

kolay gelsin.

NOT:Yukardaki linkleri tıklayınca bazen yüklemeye biliyor.Linkleri kopyalayıp adres satırına yapıştırın ve Enter'layın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forshire -- 11 Aralık 2006; 4:55:42 >

• eline saglık Firefox çok ii bu arada reklamlari da engelliyo ogamede
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan_

eline saglık Firefox çok ii bu arada reklamlari da engelliyo ogamede

evet özellikle ad block eklentisi kullanırsanız reklam pencerelerini engellemesine bile gerek kalmaz.Sistem direk iptal eder.Yani reklam pencereleri açılmak istenip sonra kapatılmaz.Hiç açılmaz.bu yüzden mükemmel.(Neden anlattım bunu çünkü bir ara firefoxtada ogame'deki reklamlar açılıyordu adblock kurduktan sonra alakası bile kalmadı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: lustral

quote:

Orjinalden alıntı: kaan_

eline saglık Firefox çok ii bu arada reklamlari da engelliyo ogamede

evet özellikle ad block eklentisi kullanırsanız reklam pencerelerini engellemesine bile gerek kalmaz.Sistem direk iptal eder.Yani reklam pencereleri açılmak istenip sonra kapatılmaz.Hiç açılmaz.bu yüzden mükemmel.(Neden anlattım bunu çünkü bir ara firefoxtada ogame'deki reklamlar açılıyordu adblock kurduktan sonra alakası bile kalmadı)

evt aynen hem Firefox çok da kulanıslı ayni pencerede sekmeler ile cok daha kolay nette hızlı bir sekilde gezine biliyosun ben en cok bu yanını sevdim simge durumunda 10 tane pencere görmek yerine tek bir pencerede hepsini kullanabilirsiniz

• hovam mozilla kullanıyorumda bu eklentileri nerden buluycam?
  • kardeş bu programlar nereden indiriliyor ve de nasıl ayar yapılıyor?

yardımcı olursan sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: derkin

hovam mozilla kullanıyorumda bu eklentileri nerden buluycam?

quote:

Orginalden alıntı: ssakd

kardeş bu programlar nereden indiriliyor ve de nasıl ayar yapılıyor?

yardımcı olursan sevinirim

1)Greasemonkey 0.6.4 için TIKLAYIN
    2)Platypus için TIKLAYIN

Not:Firefox 1.5 içindir bu eklentiler.

• iyide ben nereye ekleyeceğimi bilmiyorum bunları
  • tamam kardeş resimli olarak anlatmaya çalışacam bu gece.
  • lustral eline saglık kardeş bekleriz resimli anlatımı
  • Yukarıda verdiğim linklerden gerekli olan 2 eklentiyi indiriniz.Daha sonra firefox ta araçlar eklentiler sekmesine tıklayınız.

karşınıza çıkan bu tabloda platypus ın üstüne gelin ve seçenekler butonuna tıklayınca aşagıdaki tablo çıkacak karşınıza.burda Auto-hide the platypus toolbar seçegeğini işaretleyin ve ve close deyip kapatın(böylece web surf yaparken bu eklentinin firefox içinde görünmemesini sağlamış oluruz)

Daha sonra ogamenin sitesindeki bir yere gelin ve sağ tıklayın seçeneklerden platypus! seçin

siz seçince firefox ta aşağıdaki araç çubuğu belirecek

Bu araç çubuğunda erase yazan yere tıklayıp silmek istediğimiz yeri resimdeki gibi seçiyoruz.Silmek istediğimiz yere gelince o kısmın kırmızı oldugunu göreceksiniz ve oraya mouse nin sol tuşu ile bir kere tıklayınca silindiğini göreceksiniz.

silmek istediğimiz yerleri sildikten sonra sağ tıklayıp menüden save and exit ı seçeceksiniz

Bu işlemden sonra aşagıdaki gibi bir pencere ile karışılaşacaksınız.Orda install butonunu basın.

İnstall butonunu basınca karşınıza böyle bir ekran gelecek bu işleminizin başarılı olduğunu gösteriyor

Daha sonra firefox ta araçlar>seçenekler menüsünden Manage user scripte tıklayınız

Yine açılan menüde platypus-ogame.de/game/overvie yazısını solda göreceksiniz bunun üstüne bir kere tıklayıp inculuded pages kısmına resimdeki gibi url leri giriniz.

Not:eğer soldaki menülerdende silmek istiğiniz olursa o zaman gene aynı işlemleri yapın sileceklerinizi silin ve yukardaki prosedürü uygulayın.Bu seferde Platypus-ogame249.de/game/leftmen diye bir ibarenin son resimde eklendiğini göreceksiniz.gene üstüne tıklayın ve gene resimdeki url leri oraya girin

Tamam deyip pencereyi kapatın.Bu kadar kolay gelsin herkeze iyi oyunlar.
    İyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forshire -- 30 Aralık 2005 6:18:41 >

• olamaz resimler çıkmamışşşşşşşşşşşşş.ön izlemeden sonra msg yi atınca bir daha gelip kendim baktım çıkmıştı şimdi gözükmüyor sizde gözükyormu millettt??
  • Tamam edit ledim gene oldu şimdi.SS leri silmemiştim iyiki yoksa yazık olacaktı çok.
  • haca firefox u bukadar benimsemiş biri olarak linux kurulumu içinde bişeyler söyliyebilirmisin veya nerden yardım alabiliriz mıcrosoft ve onunla ilgili herşeyden bıktımda
  • quote:

Orjinalden alıntı: RAPTOR666

haca firefox u bukadar benimsemiş biri olarak linux kurulumu içinde bişeyler söyliyebilirmisin veya nerden yardım alabiliriz mıcrosoft ve onunla ilgili herşeyden bıktımda

Linux la ilgili Forumdaki işletim sistemleri bölümüne bakabilirsin.Ayrıcahttp://www.linuxportal.gen.tr/ adresinede bakabilirsin.Korkmana hiç gerek yok.Bir linux sürümüyle başla netten indir kur.Kurcalaya kurcalaya öğrenirsin.Linux her türlü windows'tan iyidir.Ama tek bir sorun var benim için.Windowsta oynanan oyunları Linux altında oynayamıyorsun.Oyun yapımcıları bunu desteklemiyor.(tek tük çalışanlar var ama yetersiz).Eğer oyun oynamıyorum diyiyorsan kesinlikle Linux a geçmelisin.Verdiğim linkten linux la ilgili herşeyi öğrenebilirsin.Eskiden bende ordan okumuştum pek çok şeyi.kolay gele

• Saolasın şimdi deniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derkin -- 31 Aralık 2005 15:40:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: derkin

Saolasın şimdi deniyorum.

Sende sağol bir tek sen teşekkür etmişsin zaten.Eywallah kolay gelsin
  • çok sagol lustral
    ne kadar tesekkur etsek az sana
    tesekkurrrrrrr..
  • quote:

Orjinalden alıntı: RAPTOR666

haca firefox u bukadar benimsemiş biri olarak linux kurulumu içinde bişeyler söyliyebilirmisin veya nerden yardım alabiliriz mıcrosoft ve onunla ilgili herşeyden bıktımda

baska kapiya
  • FİREFOX rules

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.